TÜRKİYE’NİN 1 NUMARALI VİZE DANIŞMANLIĞINDAN VİZE SERVİSLERİ

Vize, hamilinin yasal olarak yabancı bir ülkeye girmesini sağlayan yasal bir belgedir. Hamiline ait pasaport, normalde vize ile birlikte damgalanır veya yapıştırılır. Her biri hamiline ülkede yaşama, çalışma, gezme veya okuma izni veren çeşitli vizeler mevcuttur.

 YAYGIN VİZE TÜRLERİNİN BİR LİSTESİ 

Daimi İkamet
 
Bir PR vizesi veya Daimi Yerleşik Vize, bir ülkeye seyahat etmenize, bir süre kalmanıza ve ardından vatandaşlık aramanıza izin verir. Bazı ülkelerde, PR vizesi almak sonunda vatandaşlığa yol açar.
 
Ziyaret
 
Ziyaret vizeleri, bir kişinin hava veya gemi ile seyahat ederken iş, turizm veya transit geçiş için bir ülkeye geçici olarak girmek istemesi durumunda gerekli olan göçmen olmayan vizelerdir.
 
Öğrenci
 
Yabancı ülkelerde tanınan eğitim kurumlarına kayıt yaptıran öğrencilere öğrenci vizesi verilir. Öğrenciler için göçmen olmayan vizeler mevcuttur. Başka bir ülkede yüksek öğrenim görmek isteyen öğrenciler, orada okumak için öğrenci vizesine başvurmalıdır.
 
Çalışma Vizesi
 
Çalışma vizesi, başka bir ülkeye seyahat etmenize ve belirli bir süre çalışmanıza izin verir. Çalışma izni vizeleri için, farklı ulusların farklı prosedürleri ve yeterlilik gereksinimleri olabilir. Bu vizeler iki tipte mevcuttur: geçici ve kalıcı. Geçici çalışma vizesi yalnızca belirli bir süre için geçerlidir ve vize sahibi kalış süresini uzatmak isterse yenilenmesi gerekir. Çoğu durumda, çalışma izni vizesine başvuran işverendir. İşveren, belirli bir ülkenin göçmenlik dairesine bir vize başvurusu sunacaktır.
 
Ticari Vize 
 
O ülkede çalışmakla ilgisi olmayan ticari faaliyetler ve toplantılar yapmak isteyen yolculara, o ülkedeki hükümet yetkilileri tarafından ticari vize verilir. Ticari vize, sahibinin aşağıdakileri yapmasına izin verir:
 
Toplantılara katılın.
Konferanslara ve iş etkinliklerine katılın
Yeni iş girişimlerini ve fırsatlarını araştırın
Yatırımcı
 
Ülkeler, yerleşik bir ticari geçmişe sahip ve başka bir ülkede iş kurma konusunda gerçek bir arzuya sahip kişileri kendi ülkelerinde yatırım yapmaya teşvik etmek için yatırımcı vizeleri verir. Bu, yeni bir iş girişimi veya mevcut bir uluslararası şirketin satın alınması olabilir.
 
Göçmen Yatırımcı Programları, yeterli kişisel servete ve yönetim becerilerine sahip potansiyel göçmen yatırımcıları çekmek için tasarlanmıştır. Faiz veya sermaye kazancı elde etmek amacıyla faaliyet gösterenler dışında kalan tüm işletmeler bu programa hak kazanır.
 
Yatırım vizesi veren her ülkenin kendine özgü kriterleri ve kısıtlamaları vardır.
 
Aile Birleşimi 
 
Bağımlı vize, eşlerin ve çocukların, eşleşen bir Vizeye sahip bir aile üyesine eşlik etmek veya onlara katılmak için başka bir ülkeye gitmelerine izin veren bir vize türüdür.
 
Eş, bağımlı çocuklar veya ebeveynler gibi bir ülkeye yasal göçmenin bakmakla yükümlü olduğu kişiler, bağımlı vize ile ülkeye girebilir ve orada ikamet edebilir. Göçmenlerin bakmakla yükümlü olduğu kişiler, ulusa katılmak için vize isteyebilirler.
 
KANADA AVUSTURALYA ALMANYA AMERİKA BİRLEŞMİŞ KRALLIK UAE
Ziyaretçi Vizesi Ziyaretçi Vizesi Ziyaretçi Vizesi Ziyaretçi Vizesi Ziyaretçi Vizesi Turist Vizesi
Öğrenci Vizesi Öğrenci Vizesi Öğrenci Vizesi Öğrenci Vizesi Öğrenci Vizesi Öğrenci Vizesi
İş Vizesi – FSTP İş Vizesi İş Vizesi İş Vizesi İş Vizesi İşçi Vizesi
İş Vizesi Mezun Çalışma Vizesi İş Arama Vizesi Çalışma Vizesi – H1B Çalışma Vizesi – Yetenekli Göçmen Altın Vize ( Yatırımcı Vizesi)
PR Vizesi – Express Giriş TSS Vizesi     Girişimci Vizesi  
PR Vizesi – PNP PR Vizesi – Yetenekli Göçmen     Vize – Tier 4  
Startup Vizesi GTI Vizesi        
 
Vize başvurusu stresli bir süreç olabilir. Sonsuz bir evrak ve belge dizisiyle, hızla bunaltıcı hale gelebilir. Euro Anatolia, karmaşık vize prosedürlerinde gezinmenize ve vize başvurunuzu daha güvenle yapmanıza yardımcı olacak bilgi, deneyim ve sağlam süreçlere sahiptir.
 
Her ülke ziyaretinizin amacına göre farklı vize türleri sunar. Yine de çoğu ülkeye çevrimiçi olarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Süreci anlamanız, gerekli belgeleri almanız ve başvuru formunu doldurmanız biraz zaman alacaktır. Taşınmak istediğiniz ülkeye özgü uygunluk şartlarını ve gerekliliklerini karşıladığınızdan emin olmalısınız.
 
Öğrenci vizesi, turist vizesi, çalışma vizesi vb. için farklı şartlar olduğunu unutmayın. Başvurduğunuz vizenin özel şartlarını anlamanız ve başvuru formunu doldurmanız ve vizenizi almak için diğer süreçleri takip etmeniz gerekir.
 
Bu noktada, bir vize danışmanının veya vize danışmanının tavsiyesi, mevcut farklı vizeleri ve vizeniz için özel gereksinimleri anlamanıza yardımcı olmak için değerli olacaktır. Bir vize danışmanı, vizenizi başarıyla almanız için başvuru sürecinde size yardımcı olacaktır.
Vize almak için izlemeniz gereken genel adımlar şunlardır:
 
 1. Vizenizi seçin
 2. Başvurunuzu hazırlayın
 3. Ülkenin büyükelçiliğinde veya konsolosluğunda bir randevuya katılın
 4. Başvurunuzla ilgili bir karar alın
 5. Süreci takip etmek ve doğru yapmak bazen bunaltıcı olabilir. Daha iyi bir seçenek, size verimli bir şekilde yardımcı olabilecek bir göçmenlik uzmanına danışmaktır.
 
EURO ANATOLIA SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİR?
 • Vizenizi almak için en iyi stratejiyi belirleme
 • Gösterilecek finans konusunda size tavsiyelerde bulunmak
 • Sunulacak kağıtlar hakkında size tavsiyelerde bulunmak
 • Formların doldurulmasında yardım
 • Gönderilmeden önce tüm makalelerinizin gözden geçirilmesi
Euro Anatolia , karmaşık vize prosedürlerinde gezinmenize ve vize başvurunuzu daha güvenle yapmanıza yardımcı olacak bilgi, deneyim ve sağlam süreçlere sahiptir.

BİZİM SİZLER İÇİN YAPABİLECEKLERİMİZ

 

Eğer Türkiye’deki çoğu başvuran gibi sizde bizleri seçerseniz sizler için yapabileceklerimizden’de bahsetmek isteriz.

Türkiye’de Schengen vize başvurularında danışmanlık ve iş planı yazımı hizmeti veren kurum olarak %93 Vize onay yüzdesini gururla sizlere bildiriyoruz.

Sadece ve sadece alanında uzman Schhengen vize elemanları, danışmanları , avukatlar ve hatta designer’ler ile çalışıyoruz. Sizlere 7/24 hizmet sunuyor, bütün çevirilerinizi ücretsiz yapıyor, randevülerinizi alıyor ve en doğru ve kesin bilgilerle sizleri yönlendiriyoruz.

Sizlere sunduklarımızdan bazıları;

SONUÇ SAYACI

ANKET SONUÇLARI

Kurşun geçirmez stratejilerle ve gururla sunduğumuz müşterilerimize özen göstererek;

DOSTLARINIZINDA HABERDAR OLMASI İÇİN PAYLAŞINIZ…

DOSTLARINIZINDA HABERDAR OLMASI İÇİN PAYLAŞINIZ…

Schengen Vizesi ülkeleri hangileridir?

Schengen Vize ülkeleri

Bu ülkeler: Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya , Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre.

Schengen vizesi ücreti ne kadar?

ankara anlaşması nedir

Schengen Kategorisi Ücreti EUR olarak Ücret USD olarak*
Yetişkin: 80€ 96$
6-12 yaş arası çocuk : 40€ 48$
6 yaşından küçük çocuk: Ücretsiz Ücretsiz
Resmi amaçlarla seyahat eden diplomatik, resmi veya hizmet pasaportu sahipleri : Ücretsiz Ücretsiz
AB/AEA vatandaşı aile üyesi Ücretsiz Ücretsiz
Okul gezisi sırasında öğrenciler, öğrenciler ve refakatçi öğretmenler: Ücretsiz Ücretsiz
Bilimsel araştırma yapmak için seyahat eden araştırmacılar : Ücretsiz Ücretsiz
Ermenistan, Azerbaycan ve Rusya vatandaşları. 35€ 42$

 • USD (ABD Doları) cinsinden geçerli vize ücreti cari döviz kuruna göredir. Haber verilmeksizin değiştirilebilir.

İngiltere Schengen vizesinin bir parçası mı?

ankara anlaşması nedir

İngiltere Schengen Bölgesi’nin bir parçası mı? Hayır. Birleşik Krallık, Schengen bölgesinin bir parçası değildir ve bu nedenle Birleşik Krallık’a Schen vizesi ile girmenize izin verilmez. Birleşik Krallık sakinlerinin, Birleşik Krallık’tan AB’deki diğer ülkelere seyahat etmek istiyorlarsa Schen vizesine başvurmaları gerekebilir.