AVANTAJLARI şartlar DANIŞMAN SEÇİMİ BİZİM YAPABİLECEKLERİMİZ
AVANTAJLARI şartlar DANIŞMAN SEÇİMİ BİZİM YAPABİLECEKLERİMİZ

ALMANYA İŞ ARAMA VİZESİ  2022 AVANTAJLARI

Almanya iş arama vizesi 2021 yılında’da binlerce Türk vatandaşının Almanya oturumu almasına ve bununla birlikte bu oturumun getirdiği müthiş avantajlara sahip olmasını sağlamıştır. Hatırlamamız gerekir ki Almanya’da 5 Milyona yakın Türk vardır, ve bunların . 2.5 Milyonu iş veren statüsüne sahiptir, bu da demektir ki Almanya’da iş bulabilirsiniz, bu gayet gerçekçi bir hedef ve doğru bir hedeftir.

Almanya iş arama vizesi ve Almanya işçi vizesi’nin bazı farkları vardır, yazımızda farklarınıda işleyeceğiz.

Almanya iş arama vizesi ve Almanya İşçi vizesi fırsatlarını kısaca sıralayacak olursak;

 • Almanya’da 2.5 Milyon Türk’ün iş veren olması ve Almanya’da iş gücü eksikliğine bağlı olarak Almanya iş arama vizesi ile İş bulmamızın neredeyse kaçınılmaz bir seviyede olması
 • Almanya iş arama vizesi ile gittiğimiz zaman dil belgemiz olmadan da Almanya’da çalışabilme imkanı
 • Almanya iş arama vizesi ile 6 ay dil kursuna girip Almanca öğrenebilme imkanı
 • 5 yıl oturumumuzdan sonra Almanya vatandaşlığına başvurma fırsatı
 • Son ve en değerlilerinden biri ise bütün Avrupa birliği ülkelerinde sınırsız özgürce dolaşım hakkı. 

Kısacası Almanya İş Arama Vizesi ve İşçi vizesi bizlere bir Almanya vatandaşının sahip olduğu tüm hakları sunar ve ülkemiz için olabilecek en ucuz ve en kolay şekilde Avrupa Vatandaşlığı kapılarını aralar.

Bu  ayrıcalıklı olarak verilen fırsat, ülkemizden binlerce insanın Avrupa vatandaşlığını kolayca elde edip yepyeni bir hayata kavuşmalarını sağlamıştır ve hala sağlamaktadır. 

ÜCRETSİZ KISA DANIŞMANLIK İSTİYORUM

ALMANYA İŞ ARAMA VİZESİ & İŞÇİ VİZESİ 2021 ŞARTLARI & ÖZELLİKLERİ

 
Almanya İş Arama Vİzesİ Şartları & Özellikleri

Almanya İş Arama Vizesinde Dil bilmeseniz de ve hatta hali hazırda bir iş anlaşmanız bulunmasa da, mesleki yeterliliğiniz olduğu taktirde Almanya’ya gidebilir 6 ay boyunca dil kursuna katılıp hem dilinizi geliştirebilir hem de Almanya’da iş bulabilirsiniz. 6 ay Almanya gibi Türk iş veren nüfusunun çok yoğun olduğu bir ülkede iş bulmanız gayet kolaydır ve neredeyse garantidir.

Almanya İş Arama Vizesi şartları şunlardır;

 • A1 – B2 SEVİYESİNDE ALMANCA GEREKLİLİĞİ

 • Üniversite Mevzunu yada Milli Eğitim Bakanlığı onaylı mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak,
 • Dil bilmeseniz de, 6 ay boyunca Almanya’da 6 ay boyunca Almanya İş Arama Vizesi ile dil öğrenmek yada bir iş bulmak.
 • Legal olarak 18 yaşını doldurmuş olmak 
 • Şahsınız 6 ay gerekli olacak geçim masrafları parasına sahip olmak 
 • Almanya’da önceden illegal bir şekilde bulunmamak, başvurularınızda yalan beyan vermemek ve sabıka kayıtlarınızın temiz olması, 

Eğer Almanya İş Arama Vizesi şartları konusunda yeterli isek bu noktada başvuruya ve hayatımızı değiştirmeye neredeyse hazırız demektir.

Almanya İşçİ Vizesinin Şartlari & ÖZELLİKLERİ

Almanya İşçi Vizesini, Almanya İş Arama Vizesinden ayıran şey Almanya İşçi Vizesinde zaten dil bilmeniz ve iş kontratınızın hazır olmasıdır. Almanya İşçi Vizesi koşullarına uygun iseniz vizenizin alımı neredeyse garanti demektir.

Almanya İşçi Vizesi şartları şunlardır;

 • Üniversite Mevzunu yada Milli Eğitim Bakanlığı onaylı mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak,
 • Almanca bildiğinizi belirten bir belgenizin olması, 
 • Legal olarak 18 yaşını doldurmuş olmak 
 • Yüksek öğretim veya lise veya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir mesleki yeterlilik sertifikasına sahip olmak, 
 • Halihazırda bir iş bulmuş olmanız, ve işveren size belediyeden bu konuda aldığı yazıyı size göndermiş olması
 • Şahsınız bir süre gerekli olacak geçim masrafları parasına sahip olmak 
 • Almanya’da önceden illegal bir şekilde bulunmamak, başvurularınızda yalan beyan vermemek ve sabıka kayıtlarınızın temiz olması, 

Bu vize türleri’nin şartlarını tamamlayamıyorsanız Almanya Çalışma Vizesi’ne uygunluğunuzu kontrol etmek için tıklayınız.

Ancak Almanya İşçi Arama Vizesi ve İşçi Vizesi başvurumuzu yaparken dikkat etmemiz gereken birçok ince unsur vardır ve bu nedenle başvurumuzu çok profesyonel bir şekilde yapmalıyız,  Günümüzde yoğun başvurular ve göçmen karşıtı görüşler nedeni ile Almanya Home Office başvurulara karşı negatif bir tutum takınmış ve bu nedenle Almanya İş Arama Vizesi başvurumuzda  red almamamız için çok dikkatli davranmalı ve vize memurlarına red vermelerine fırsat verecek hiçbir açık kapı bırakmamalıyız.

Ayrıca Almanya İş Arama Vizesi 2022 Yılında trend olmuş durumdadır ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi gibi aşırı başvurular nedeni ile red almamamız için başvuranların elini çabuk tutmalarını Euro Anatolia olarak tavsiye ediyoruz.

Peki Almanya 6 aylık iş arama vizesi ve işçi vizesi başvurumuzu kendimiz yapabilirmiyiz? 

ÜCRETSİZ KISA DANIŞMANLIK İSTİYORUM

ALMANYA İŞ ARAMA VİZESİ & ALMANYA İŞÇİ VİZESİ DANIŞMAN SEÇİMİ

KİŞİ KENDİSİMİ BAŞVURMALI YOKSA BİR DANIŞMAN İLEMİ ÇALIŞMALI ?

Almanya İş Arama Vizesi & İşçi Vizesi bildiğimiz gibi hayatımızı değiştirebilecek, beklentilerimizin çok yüksek olduğu, çok önemli bir süreçtir.

Başvuranlar tabiki başvurularını kendilerini yapabilirler, ancak başvurumuzda malesef Avrupa Göçmenlik Hukukunu genel olarak insanların bilmediği için red vermemize sebep olacak birçok unsur vardır. Bu nedenle bir danışman veya ajans ile çalışmanızı Euro Anatolia olarak şiddetle öneriyoruz.

SEÇİM KRİTERİ 1 :  ALMANYA İŞ ARAMA VİZESİ DANIŞMANLIK TECRÜBESİ

Almanya İş Arama Vizesi & İşçi Vizesi ile Almanya’ya gidebilmemiz için tecrübeli bir danışmana veya firmaya ihtiyacımız olacaktır, çünkü sıradan vizelere kıyasla Almanya İş Arama Vizesi & İşçi Vizesi vizesi çok daha gizli unsurlar bilinmesi gereken püf noktalar içerir, danışmanın konu ile herhangi bir tecrübesi olmaması durumunda ve basitçe başvuranı herhangi bir yanlış yönlendirmesi ile red almasına sebep olabilir. 

Günümüzde üzülerek söylemek isteriz ki birçok birey danışmanlık adı aldında hizmet vermekte ve tecrübesizliği nedeni ile insanları yanlış yönlendirip mağdur olmalarına sebep olmakta, büyük beklentileri ve umutları söndürmektedir. 

Bu durumda Almanya İş Arama Vizesi & İşçi Vizesi başvurumuzun başarılı olması için yapmamız gereken danışmak istediğimiz danışman veya kuruma tecrübelerini sormak ve tecrübelerinden emin olmamız gerekmektedir. 

SEÇİM KRİTERİ 2 : AVRUPA GÖÇMENLİK HUKUKU BİLGİSİ 

Almanya İş Arama Vizesi & İşçi Vizesi başvurumuzun başarılı olması için danışman firma arayışımızda en önemli unsurlardan biri tartışmasız Avrupa Göçmenlik Hukuk bilgisidir. 

Bu bilgiye sahip olan Danışmanlar ve kurumlar sorunlu noktalarda hızlı çözümler üretebilir ve potansiyel bir red durumunu tersine çevirebilir, fakat tabiki de Avrupa göçmenlik hukuk bilgisine eksiksiz olarak hakim olamayan bir danışman ya da kurum bizi yanlış yönlendirebilir ve red almamıza sebep olabilir. 

Bu konu da yapabileceğimiz ise çalışmak istediğimiz danışmanlara bu konuyla ilgili sorular sormak ve genel sorularımıza nasıl yanıt verdiklerini gözlemlemektir.

SEÇİM KRİTERİ 3 : ÜSTÜN İLETİŞİM BECERİLERİ

Almanya İş Arama Vizesi & İşçi Vizemizi alırken en önemli unsurlardan biri de çalışacağımız danışman veya kurumun üstün iletişim becerilerinin ve bizlere olan ilgi alakasının yüksek olmasıdır.

Günümüzde aslında bazı danışmanların Almanya İş Arama Vizesi & İşçi Vizesi üzerine yeterli bilgisi olup aynı zamanda Avrupa Göçmenlik hukukuna da hakim olmasına rağmen başvuranlar ile iletişimlerinin zayıf olması hayati öneme sahip bilgileri aktaramamalarına veya önemli bilgileri ve belgeleri danışanlardan iletişim bozuklukları nedeniyle temin etmemeleri sebebi ile red ile sonuçlanmaktadır. 

Bu konuda yapabileceğimiz şey ise birkaç gün Almanya İş Arama Vizesi & İşçi Vizesi danışmanlarımız ile iletişim kurmak, böylece bizlere duydukları ilgi alaka, özen ve genel olarak iletişim yeteneklerinin yeterliliğine pozitif veya negatif bir kanaat getirmeliyiz.

Tüm bu unsurlar yerinde ve olumlu gözüktüğü taktirde Almanya İş Arama Vizesi & İşçi Vizesi  başvurunuzla Almanya’da oturma izni alabilir ve Avrupa standartlarında yepyeni bir hayata gönül rahatlığı ile başlayabilirsiniz.

ÜCRETSİZ KISA DANIŞMANLIK İSTİYORUM

DOSTLARINIZINDA HABERDAR OLMASI İÇİN PAYLAŞINIZ…

BİZİM SİZLER İÇİN YAPABİLECEKLERİMİZ

Şuana kadar Almanya İş Arama Vizesi & İşçi Vizesi Şartlarını, Avantajlarını, ve danışman seçiminin önemini ve inceliklerini işledik. 

Eğer Türkiye’deki çoğu başvuran gibi sizde bizleri seçerseniz sizler için yapabileceklerimizden’de bahsetmek isteriz.

Türkiye’de Almanya İş Arama Vizesi & İşçi Vizesi  başvurularında danışmanlık ve iş planı yazımı hizmeti veren kurum olarak %93 Vize onay yüzdesini gururla sizlere bildiriyoruz.

Sadece ve sadece alanında uzman Almanya İş Arama Vizesi & İşçi Vizesi  danışmanları , avukatlar ve hatta designer’ler ile çalışıyoruz. Sizlere 7/24 hizmet sunuyor, bütün çevirilerinizi ücretsiz yapıyor, 2. ve 3. başvurularınızı eğer red alırsanız ÜCRETSİZ bir şekilde yapıyor ve başvurunuz onaylanana kadar durmadan çalışıyoruz.

Bu konuda şimdi bizden ücretsiz bir danışmanlık alabilir, ve bizlerden destek alabilirsiniz.

Sizlere sunduklarımızdan bazıları;

SONUÇ SAYACI

ANKET SONUÇLARI

Kurşun geçirmez stratejilerle ve gururla sunduğumuz müşterilerimize özen göstererek;

DOSTLARINIZINDA HABERDAR OLMASI İÇİN PAYLAŞINIZ…

DOSTLARINIZINDA HABERDAR OLMASI İÇİN PAYLAŞINIZ…

Almanya iş arama vizesi nasıl alınır?

ALMANYA İŞ ARAMA VİZESİ ŞARTLARI

Almanya İş Arama Vizesi, MEB onaylı sertifikanız veya mesleki yeterlilik belgenizin olması, şahsınız için 6 ay yeterli olacak paranızın olması ve 18 yaşını doldurmuş olmanız şartlarını tamamlamanız ile, konu üzerine tecrübeli bir danışmanlık firması ile çalışarak alabilirsiniz. Konu hakkında ayrıntılı bilgiyi yazımızda bulabilir, Ücretsiz bir kısa danışmanlık randevüsü alabilirsiniz.

Almanya iş arama vizesi hangi meslekler?

Almanya oturma izni

Almanya İş Arama Vizesi için aranan meslekler; psikoterapistler, Doktorlar, ve sağlık elemanları, bilişim uzmanları, eğitimciler, enerji teknolojileri, matematik, mühendisler ve inşaat sektörü elemanları, doğa bilimleri, havacılık ve uzay teknolojileri uzmanları, mekatronik, elektroteknik , enformatik ve teknoloji alanlarıdır.

Almanya iş arama vizesi kaç günde çıkar?

ankara anlaşması almanya

Almanya İş Arama Vizesi evrakların doğru ve tam olarak hazırlandığı durumlarda 15 günde çıkmaktadır.

Almanya Çalışma vizesi için bankada ne kadar para olmalı?

Almanya Çalışma Vizesi İçin hesabımızda kendimizi kısa bir süre için idare edebilecek bir para yani 2000 Euro bulunmalı, ayrıca son 3 aylık imzalı banka hesap dökümümüz çıkartılmalıdır.

Işçi vizesi kaç günde çıkar?

Almanya İşçi Vizesi evrakların doğru ve tam olarak hazırlandığı durumlarda 15 günde çıkmaktadır.