Almanya Oturum İzni ;
Nasıl alınır,
İzni Almak 2023

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır başta Almanya oturum izni hakkında tecrübemiz ile Almanya da oturma izni nasıl alınır sorusunun önünü açmakla kalmıyor, sizlere çalışma ve Almanya süresiz oturma izni için danışmanlık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Schegnen Vize Ücreti
Schegnen Vize Ücreti

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır başta Almanya oturum izni hakkında tecrübemiz ile Almanya da oturma izni nasıl alınır sorusunun önünü açmakla kalmıyor, sizlere çalışma ve Almanya süresiz oturma izni için danışmanlık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Almanya Oturum İzni 2023

 Almanya, taşınacak en elverişli beşinci ülke olarak kabul edildi. Bu elverişlilik, iyi performans gösteren ekonomisi, eğitim sistemi ve istihdam olanaklarından kaynaklanmaktadır. Dünyanın her yerinden insanlar Almanya’ya taşınma şansına sahip olmak istiyor. Bu makale, Almanya’ya nasıl taşınacağınız ve Almanya’ya genel göç hakkında bilgilere odaklanacaktır.

Almanya oturum izni almak için birçok nedeniniz olabilir. Türklerin Almanya’ya taşınmasının birkaç yolu vardır. İstihdam için Almanya oturumu, Eğitim için Almanya yerleşim izni, Girişimciler için Almanya oturum izni başvurusu, Aile birleşmeleri için Almanya oturma izni, Alman göçmenlik oturma izinleri.
 
Almanya Oturum İzni İçin Gerekli Şartlar
Almanya oturum izni şartları olmasına rağmen, aralarında hala benzerlikler var. Almanyada ikamet izni almak için taşınmaya hak kazanabilmek belirli kriterler var; Her göçmenlik amacının, başvuru sahiplerinin yerine getirmesi gereken bir mali sınır vardır, başvuru sahiplerinin kendilerini Almanya’da finanse edebileceklerini kanıtlamaları gerekir. Almanya’da çalışıyor olsanız bile, maaşınızı alana kadar masraflarınızı karşılayacak başlangıç fonuna sahip olmanız gerekir.
 
Almanya Yerleşim İzni Sağlık Sigortası Yaptırmak
Uygun sağlık sigortası kapsamı olmadan Almanya’ya göç edemezsiniz. Almanyada ikamet izni almak makamlarının sağlık sigortasını kabul edip etmeyeceğinden emin olamayacağınız için önerilen yol Almanya sağlık sigortası yaptırmaktır. Almanya Çalışanlar ve Göçmenler için sağlık sigortası hakkında daha fazla bilgi edinin. Almanya’da yaşayabilmek için Almanca bilmeniz gerekecek.
 
Almanya da oturma izni nasıl alınır?
Almanya oturum vizesi şartları ile taşınmak heyecan verici bir maceradır. Almanya’da muhteşem şehirler ve güzel doğa var. Dezavantajı, yerleşene kadar birkaç çember atlamak zorunda olmanızdır. Almanya bürokrasisi çok olan bir yer olarak biliniyor. Almanya da oturum almak için birkaç süreçten geçmeniz gerekecek.
 
Almanya Oturum İzni Şartları Nedir?
Tek amacınız Almanya’yı turistik amaçlarla ziyaret etmekse, oturma izni konusunda endişelenmenize gerek yok. Turist vizesi, Almanya’da yaklaşık 90 gün kalmanıza ve ülkeyi ve sunduğu her şeyi keşfetmenize olanak tanır. Almanya yaşama izni olmadan izin verilen 90 günün ötesinde kalmak mümkün değildir.
 
Almanya oturma izni, Almanya’da yalnızca 90 günden daha uzun bir süre kalmanıza izin verir. Bu süre zarfında ülkede çalışabilir, çalışabilir veya başka faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Ancak oturma iznine ihtiyacınız olup olmadığını nasıl anlarsınız? Türkiye vatandaşıysanız, 180 günlük bir süre içinde 90 gün boyunca Almanya’ya girmek için Türkiye’den Almanyada oturma izni almak, bulunmak veya Schengen vizesi almanız gerekmektedir. 
 
Almanya oturma izni şartları
Kalış sürenize ve yerine getirdiğiniz şartlara bağlı olarak, çeşitli Almanya da oturma izni almak türleri vardır. Genel olarak, almanya oturma izni şartları üç oturma izni Almanya’da farklı süreler boyunca kalmanıza izin verir.
 
Geçici Oturma İzni
Adından da anlaşılacağı gibi, Geçici Oturma İzni veya Sınırlı Oturma İzni Almanya’da daha kısa süreli konaklamalar içindir. Bu tür bir oturma izni aldığınızda, Almanya’da yalnızca bir yıl kalabilirsiniz. Almanya oturum alma ancak durumunuzun değişmemesi ve şartları yerine getirmeniz şartıyla uzatma imkanı vardır. Yabancı uyruklulara, Almanya’da kalmaları için belirli bir nedenleri varsa Geçici Oturma İzni verilir. 
 
Bu tür bir izin başvurusunda bulunduğunuzda, neden kalmak istediğinizi belirtirsiniz ve size verilen kart bunu belirtir. Sonrasında oturma izninizin izin vermediği bir faaliyette bulunamazsınız. Örneğin, okumak için geçici oturma izni başvurusunda bulunursanız, yalnızca çalışıp çalışamayacağınızı belirtir. 
 
Geçici oturma izni, çoğu yabancı uyruklunun aldığı ilk izin türüdür. Almanya’da daha kalıcı bir konaklama için bir temel oluşturur. Şartlardan biri, o zaman daimi izin için geçici izni belirli bir süre tutmuş olmaktır. Sadece istisnai durumları olanlar bu şartı aşabilir. Bir kişinin Almanya için geçici oturma iznine sahip olmak istemesinin birçok nedeni vardır. Burada en yaygın üçünü özetleyeceğiz. 
 
Almanya Oturum Vizesi İstihdam Amaçları
Almanya’da iş bulmak, geçici oturma izni almaya hak kazanır. İş aramanıza başlangıçta kendi ülkenizden başlayabilir veya gidip Almanya içinde bir tane aramak için Almanya iş arayan vizesi alabilirsiniz. Almanya oturum vizesi her iki durumda da, bir iş teklifi aldıktan sonra geçici oturma izni başvurusunda bulunabilirsiniz. Belgeyi almadan önce çalışmaya başlamanıza izin verilmez.
 
Almanya’da oturma izni ile çalışmanıza izin verilmeden önce birkaç şartı yerine getirmeniz gerekir. Bunlardan bazıları Almanca yeterliliğini içerir ve ardından siz ve işvereniniz, iş pozisyonunun diğer Almanya vatandaşları, Avrupa Birliği vatandaşları veya öncelikli işçiler tarafından doldurulamayacağını kanıtlamanız gerekir. Öncelikli işçiler, Almanya’da daha uzun süredir bulunanlardır. 
 
Onayınızı aldıktan ve şartları yerine getirdikten sonra oturma izni başvurusunda bulunabilirsiniz. İş sözleşmeniz, Almanyada oturum almak izninizi almanıza izin verilen süreyi belirler. Sözleşmeniz sadece iki yıl sürecekse, izniniz de iki yıl geçerli olacaktır. Ancak, istihdam durumunuzu koruduğunuz sürece ihtiyacınız olduğu kadar uzatabilirsiniz. 
 
Almanya da oturum almak; Almanyada oturum izni almak için Almanya süresiz oturum iznini almanız gerekir. Almanya süresiz oturum izni ile Almanya’da çalışabilir ve ihtiyacınız olduğunda ülkeye girip çıkabilirsiniz. Bu izin çoğunlukla geçici oturma iznini birkaç yıl elinde tuttuktan sonra veya AB Mavi Kartı olanlara verilir. En az beş yıl çalıştıklarını
 
Federal iş bulma Kurumunun işlerini onayladığını ve hükümete gerekli vergi ve katkıları ödediklerini kanıtlamaları gerekiyor. Ek olarak, Almanca dil yeterlilik gereksinimleri daha katıdır, bu nedenle Almanca bilmeniz gerekecektir. Almanya süresiz oturum izniniz varsa, çocuklarınızın ve eşinizin size katılmasına izin verilir. Önce geçici oturma izni alacaklar ve birkaç yıl sonra kalıcı izni alabilecekler.
 
Almanya da oturma izni nasıl alınır; şartları
Almanya oturum izni için çoğu aynı olacak, Türkiye’de geçerli bir pasaporta sahip olmak, Sabıka kaydınızın bulunmaması, En az B1 seviyesinde Almanca bilgisine sahip olmak, Almanyada oturum alma şartları sağlık sigortası yaptırmak, çalışmak veya okumak için yeterince sağlıklı olduğunuzu kanıtlayan bir sağlık kontrolünden geçin, Finansal olarak istikrarlı olun ve kendinizi, ailenizi destekleyin
 
Almanyada oturum alma şartları, işvereninizden iş teklifi ve tanımını içeren bir mektuba ihtiyacınız olacaktır, Almanya’da eğitim almayı planlıyorsanız, bir üniversiteye kabul edildiğinize dair kanıtlara ihtiyacınız olacaktır, Eşinize Almanya’da katılmayı planlıyorsanız, evlilik cüzdanı gibi evlilik kanıtına ihtiyacınız olacaktır. Tüm bu belgelere sahipseniz ve şartları yerine getiriyorsanız başvuru sürecinize başlayabilirsiniz.
 
Almanya oturum izni ve Almanya da oturma izni nasıl alınır hakkında daha fazla bilgi için Euro Anatolia ücretsiz danışmanlıktan hemen randevu alın!
 

İkamet ettiğiniz ülkedeki Çek büyükelçiliğine veya konsolosluğuna veya Euro Anatolia’dan ücretsiz randevu oluşturabilirsiniz!

Daha fazla ayrıntı için Euro Anatolia Danışmanlıktan randevu oluşturabilirsiniz!

NEDEN EURO ANATOLIA?

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 2 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir vize danışmanı atıyoruz.

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 3 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 4 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 5 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Schengen ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 6 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Schengen Vizesi ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 7 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 6 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 7 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Çalışma Vize Başvuru Süreci

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 10 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 11 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 12 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 13 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 10 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 10 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 11 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 12 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 13 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 10 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 20 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023
93%

Vize Başarıyla Alındı

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 21 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 22 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 23 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 24 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 1 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 26 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023 27 Almanya Oturum İzni, Nasıl alınır, İzin Almak 2023