Almanya Vize Şartları;
Almanya Turist Vizesi

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır başta Almanya Vize Şartları hakkında tecrübemiz ile Almanya turist vizesinin önünü açmakla kalmıyor, sizlere çalışma ve Ankara Anlaşması başvurusunda  danışmanlık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Schegnen Vize Ücreti
Schegnen Vize Ücreti

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır başta Almanya Vize Şartları hakkında tecrübemiz ile Almanya turist vizesinin önünü açmakla kalmıyor, sizlere çalışma ve Ankara Anlaşması başvurusunda  danışmanlık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Almanya Vize Şartları ve Almanya Turist Vizesi Hakkında Tüm Bilgiler 2023

 

Almanya, resmi olarak Federal Almanya Cumhuriyeti, Orta Avrupa’da bir ülkedir. Rusya’dan sonra Avrupa’nın en kalabalık ikinci ülkesi ve Avrupa Birliği’nin en kalabalık üye devletidir. Ülkenin başkenti ve en kalabalık şehri Berlin’dir ve ana finans merkezi Frankfurt’tur. 

Almanya turizm açısından en çok ziyaret edilen ve popüler ülkelerden birisidir. Türkiye’den Almanya’ya sene içerisinde çok fazla seyahat eden bulunur. Bu yüzden genellikle sıkça sorulardan olan Almanya vize veriyor mu, Almanya vize istiyor mu? Almanyaya nasıl gidilir? gibi sorulara cevap olarak; Türkiye Almanya vize anlaşmaları vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Almanyaya gitmek için gerekli belgeleri sizler için sıraladık.  Türkiye Almanya vize anlaşmalarından birisi olan Almanya turistik vizesi hakkında;

 

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

Almanya Vize Veriyor Mu 2023 ve Almanya Vize Şartları 
 
Almanya vize istiyor mu? 
 
Evet Almanya Schengen Bölgesi ve Avrupa Birliği ülkesinde anlaşma imzalayan ülkeler arasında olduğu için. Schengen vize şartlarına tabiidir. Bunu için Schengen vize şartları için;
 
Almanya Turistik Vize Şartları 
 
Almanyaya turist olarak gitmek için pasaport şartları; Pasaport, başvurulan vizenin bitiminden en az 3 ay sonra daha geçerli olmalıdır. Pasaportunuzun maksimum 10 yıllık olması ve en az iki boş sayfa içermesi gerekir. Eski pasaportunuz varsa fotokopisi ve son üç yılın vizelerinin fotokopileri gerekmektedir. Süresi dolmuş eski pasaportlar da başvuru yapılırken ibraz edilmelidir. Evlilik, boşanma vb. Durumlarda isim değişikliği nedeniyle eski pasaport ile başvuru yapılamaz.
 
Turist Vizesi Almanya Başvuru Formu
 
Almanya ya vize başvuru formundaki tüm alanlar başvuru sahibi tarafından doldurulmalı ve imzalanmalıdır. Dikkat edilmesi gereken hususlar; Başvuru formunun üçüncü ve dördüncü sayfaları imzalanmalı ve başvuru tarihi belirtilmelidir. Başvurunun başvuru sahibi tarafından yapılmaması halinde ıslak imzalı vekaletname ibrazı zorunludur.
 
Almanya Turist Vizesi Biyometrik Fotoğraf Şartları
 
Biyometrik özelliklerle ilgili olarak; 1 rötuşlanmamış, beyaz arkaplanlı, 6 ay içerisinde çekilmiş, 35×45 mm ebadında ve yüzün tamamının görünmesi gerekmektedir.
 
Turist Vizesi Almanya Sağlık Sigortası 
 
Seyahat sağlık sigortasının asgari teminat tutarı 30.000€ olmalı ve tüm schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır. Seyahat sağlık sigortasının aslı ıslak imzalı ve ıslak mühürlü olmalı ve aslı fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır. Seyahatinizin başlamasından 1 gün önce ve seyahatinizin bitiminden 1 gün sonra sigortanın tüm hastalık durumlarını kapsaması önerilir. 
 
Almanya Turist Vizesi Ücretleri 
 
Türkiye’den Almanya turist vizesine başvururken konsolosluk ve gereken belgeler için bazı harç tutarı vardır. Bunlar vize alacak kişiye ve türüne göre değişir. Almanya turist vizesi için ödemeniz gereken tutar; 80€’dur, aynı zamanda vize başvurusu yaptığınız merkeze 27€ hizmet bedeli ödemeniz gerekir. 
 
Almanya Seyahatinize Dair Rezervasyon Bilgileri
 
Uçuş veya tur organizasyonlarına rezervasyon belgeleriniz. Bu belgeler seyahatinizi planladığınız gidiş-dönüş bilgileriniz ve otel rezervasyon bilgilerinizi içermelidir. Konaklamanızı belirttiğiniz sürede bu bilgiler içerisinde yer almalıdır. 
 
Almanya Seyahatinizi Finansal Belgelenmesi
 
Almanya turistik seyahatinizi karşılayabileceğinizi kanıtlamanıza dair mevcut son üç aylık banka hesap cüzdanı veya ayrıntılı hesap dökümanlarınız. Hesap özeti, başvuru tarihinden önceki son on beş gün içinde düzenlenmelidir.
 
Almanya ya Vize İçin Çalışma Belgeleriniz
 
Çalıştığınız kurum tarafından verilen çalışma ve izin belgesi, işinizle ilgili bilgileri içermeli ve seyahatinizin tarih aralığını ıslak imzalı ve mühürlü olarak ibraz etmelidir. Almanya, seyahatinizi turistik olacağını kanıtlamanıza dair Türkiye’de çalışma sigortanız ve hangi şirkette çalıştığınıza dair belgeler isterler. 
 
Sosyal Güvenlik Belgeleriniz
 
Bu belge ya Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ya da tüm geçmişinizi, ayrıntılı güvenlik katkınızı gösteren Elektronik Devlet web sitesi tarafından sağlanabilir. Başvuru sahibi emekli olup halen çalışıyorsa sosyal güvenlik destek katkısı sunulmalıdır. SGK belgeleri sadece okunabilir QR Barkod ile kabul edilecektir. Kendi çalışan şirketiniz tarafından sağlanan istihdam beyanınızın fotokopisi ibraz edilmelidir. SGK beyanı sadece okunabilir Barkodla kabul edilecektir. İşveren tarafından imzalanmış ve mühürlenmiş son üç aylık bordrolar ibraz edilmelidir. Sosyal Güvenlik Kurumundan bağımsız çalışıyorsanız, şirketinizle imzaladığınız noter tasdikli iş sözleşmenizi ibraz etmeniz gerekmektedir. Tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri, ek maddeli hesaplar ibraz edilmelidir.
 
Almanya Turist Vizesi Ne Zaman Açılacak?
 
Almanya turist vizesine dilediğiniz zaman başvurabilirsiniz. Pasaportunuz ve gerekli şartları sağladığınız sürece Almanya konsoloslukları ve Euro Anatolia ile birlikte başvurabilirsiniz. 
 
Almanya İş Vizesi
 
Türkiyeden Almanya’ya iş vizesi hakkında bilgi almak için içeriklerimize göz atın!
 
 
Almanya vize şartları ve Almanya vize başvurusu  hakkında daha birçok bilgi için Euro Anatolia ücretsiz danışmanlıktan hemen randevu alın!
[/expander_maker]

Bulgaristan vize başvuruları ortalama 10 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Ancak yoğun günler, resmi tatiller ve ek belge talepleri gibi durumlarda bu süre uzatılabilir.

Bulgaristan vizesi Schengen vizesi değildir. Bulgaristan Konsolosluğundan alınan turist vizesi ile Schengen ülkelerine gidemezsiniz. Geçerli bir Schengen vizesi ile Bulgaristan’a seyahat edebilirsiniz. Ancak Schengen kurallarına uygun olarak; Schengen vizesi sahiplerinin seyahatlerine vizeye sahip oldukları Schengen ülkesinden başlamaları gerekmektedir.

Kısa ve uzun vadeli Bulgaristan vize başvurularında parmak izi uygulaması bulunmamaktadır.

Bulgaristan vize başvurularında kullanılacak pasaportun Bulgaristan seyahatinin son kullanma tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

NEDEN EURO ANATOLIA?

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 2 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir vize danışmanı atıyoruz.

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 3 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 4 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 5 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Schengen ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 6 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Schengen Vizesi ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 7 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 6 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 7 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Çalışma Vize Başvuru Süreci

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 10 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 11 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 12 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 13 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 10 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 10 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 11 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 12 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 13 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 10 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 20 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi
93%

Vize Başarıyla Alındı

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 21 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 22 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 23 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 24 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 1 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 26 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi 27 Almanya Vize Şartları, Turist Vizesi