Arnavutluk
Vize İstiyor Mu?

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır Ankara Anlaşması, Schengen Vizesi, İşçi ve Öğrenci Vizesi başvuruları üzerine tecrübemiz ile  Ankara Anlaşmasının önünü açmakla kalmıyor, sizlere Ankara Anlaşmasında danışmanlıkta ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Schegnen Vize Ücreti
Schegnen Vize Ücreti

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır Ankara Anlaşması, Schengen Vizesi, İşçi ve Öğrenci Vizesi başvuruları üzerine tecrübemiz ile  Ankara Anlaşmasının önünü açmakla kalmıyor, sizlere Ankara Anlaşmasında danışmanlıkta ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

arnavutluk vize istiyor mu 1 arnavutluk vize istiyor mu

ARNAVUTLUK VİZE

Arnavutluk Vize İstiyor mu? 2023

Arnavutluk vize istiyor mu?

 

Arnavutluk, güzel doğası ve ziyaret edilecek heyecan verici yerleri ile inanılmaz bir ülkedir.  Arnavutluk’u ziyaret etmek istiyorsanız, Arnavutluk vizesine başvurmanız gerekir. Arnavutluk vizesine başvurmadan önce Arnavutluk vize istiyor mu? Arnavurluğa vize var mı? gibi sorularınız varsa cevaplamak için buradayız!

Bu yazımızda Arnavutluk seyahati için gerekli vize ve belgeler sizin için listeleştirdik. Arnavutluk vize istiyor mu sorunu cevaplayalım;
[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

Arnavutluk’ta ne kadar kalmayı planladığınıza bağlı olarak kısa süreli veya uzun süreli vize başvurusunda bulunabilirsiniz.  Kısa süreli, Arnavutluk’ta 90 gün kalmanıza veya Arnavutluğa vize var mı sorusuna bir yıl kalmak için uzun süreli vizeye izin verir diyebiliriz. Uzun süreli vize ile üç aydan uzun kalmayı planlıyorsanız, oturma izni başvurusunda bulunmanız gerekir.

Türkiye’den Arnavutluk vize istiyor mu?

Arnavutluk Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye pasaportuna sahip vatandaşlar Hususi (Yeşil) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo), Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportlardan herhangi birine sahiplerse 180 gün içerisinde 90 gün süre ile vizeden muaftır.

Ayrıca aşağıdaki durumlarda Arnavutluk vize başvurusunda bulunmaktan muafsınız:

Birden fazla girişi olan geçerli bir Schengen vizesine sahip yabancı bir vatandaşsanız

Geçerli bir çok girişli İngiltere veya ABD vizesine sahip yabancı bir vatandaşsanız.

Birleşik Arap Emirlikleri oturma izninin 10 yıllık geçerliliğine sahip olan ve Arnavutluk’a giriş tarihinden itibaren en az bir yıl geçerli olan yabancı bir vatandaşsanız.

Avrupa Birliği’nden bir vatandaşsanız ve Avrupa Birliği ülkelerinden birinde geçerli bir oturma izniniz varsa.

Arnavutluğa vize var mı?

İşte tüm Arnavutluk vize türleri:

Arnavutluk Kısa Süreli Vize Türü

Kısa süreli vize, 180 gün içinde Arnavutluk’ta 90 gün kalmanıza izin verecektir. Bu vize, aşağıda listelenen amaçlar için daha fazla verilir:

 • Arnavutluk Turizm için vize
 • Tıbbi amaçlar için vize
 • Bilimsel, kültürel, spor ve insani nedenlerle vize
 • Resmi ziyaretler için vize
 • Arnavutluk Vize Uzun Süreli Vize Türü

Uzun süreli vize, Arnavutluk’ta bir yıl kalmanıza izin verecektir. Arnavutluk’a girdikten sonra oturma izni almayı planlıyorsanız da verilir. Kalış amacınıza bağlı olarak, bu vize türü aşağıda listelenen amaçlar için verilmektedir: 

 • Öğrenci vizesi.
 • Aile birleşimi vizesi.
 • Çalışma vizesi. 
 • Diplomatik vize veya hizmet vizesi. 
 • İnsani veya dini faaliyetler vizesi. 
 • Mevsimlik istihdam vizesi.
 • Emeklilik vizesi.

Arnavutluk vize istiyor mu ve Arnavutluk Vize Şartları

Arnavutluk vizesine başvururken ibraz etmeniz gereken tüm istenen belgeler şunlardır:

 • Pasaport, iade tarihinden en az üç ay sonra ve iyi durumda geçerli olmalıdır. Önceki vizelerinizin bir kopyasını ekleyin.
 • Biyometrik fotoğraf pasaport boyutunda, renkli ve boş bir arka plana sahip olmalıdır.
 • Başvuru  formunu ve istenen tüm bilgileri doğru doldurduğunuzdan emin olun. Boş alan bırakmamaya çalışın.
 • Banka son altı aydaki banka ekstrenizi gösteren banka ekstresi belgesi düzenlenir. Bu belge, mali açıdan hesabınızın aktif olduğunu ve Arnavutluk’ta kalırken kendinizi finanse edebileceğinizi göstermelidir.
 • Seyahat sağlık sigortası; Arnavutluk’ta kalırken herhangi bir tıbbi sorunla karşılaşmanız durumunda 30.000€’luk geçerli sağlık sigortanızın olduğunu belgeleyin.    
 • Davet mektubu Arnavutluk’taki bir aile üyesinden veya bir arkadaşınızdan, onları ziyaret etmek için seyahat ediyorsanız verilen bir mektuptur. Arkadaşınızla veya aile üyenizle kalırsanız, mektupta sizi ağırlayacaklarını belirtmeleri gerekir.
 • Arnavutluk’ta rezervasyon belgeleri. Arnavutluk’ta kalacak bir yeriniz olduğunu doğrulayan belge. Bir kira sözleşmesi, bir arkadaşınızdan veya bir aile üyesinden davet mektubu, otel rezervasyonu vb. olabilir.
 • Rezerve edilmiş uçuş planı. Uçuş güzergah belgesi. Bu belge, uçuş tarihinizi ve saatinizi açıklamanız için gerekli bir belgedir.
 • 18 yaşın altındaki çocuklar, Arnavutluk’ta yasal olarak seyahat edebileceklerini gösteren, hem ebeveynleri hem de yasal vasileri tarafından imzalanmış bir belge sunmalıdır.

Arnavutluk Vizesine Nasıl Başvurulur?

Arnavutluk vizesine başvurmak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

E-Vize’nin online sayfasını ziyaret edin ve başvuruyu online olarak doldurun. Uygulamanın geri kalanına devam etmeden önce giriş yapmanız veya yeni bir hesap açmanız gerekir.

İstenen tüm belgeleri toplayın. Belgeler aşağıda ‘Arnavutluk Vize Şartları’ bölümünde listelenmiştir. Belgeleri web sitesi üzerinden PDF formatında göndermelisiniz. Danışma başvurunuzu işleme koyacaktır. Başvurunuz istenen tüm gereksinimleri karşılıyorsa, danışma ücreti ödemenize devam etmeniz için size bir mesaj gönderecektir.

Arnavutluk vize başvuru ücreti ödemesini tamamlayın ve ödeme makbuzunuzu istenen diğer belgelere ekleyin.

Vizeniz onaylanmış veya reddedilmişse, Konsolosluktan vize sonucunuz için kısa mesaj veya e-posta yoluyla bir cevap almanız gerekir.

 

Arnavutluk Vizesinin Geçerliliği Nedir?

Turist Arnavutluk vizesinin geçerliliği 180 gün içinde 90 gündür. Bu vize türü bir, iki veya birden fazla girişle verilir. 90 günden uzun kalmak istiyorsanız, uzun süreli konaklama veya vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Uzun süreli vize bir yıllığına verilir.

Not: Arnavutluk Cumhuriyeti’nde turist vizesi ile 90 günden uzun süre kalırsanız, Arnavutluk’tan men edileceksiniz ve beş yıl boyunca Arnavutluk’a girmenize izin verilmeyecektir.

Arnavutluk Vize Ücretleri

Arnavutluk, Mart 2020’den itibaren vize ücretleri için yeni bir kural koydu. Farklı ülkelerden gelen vatandaşların, Arnavut vatandaşlarından kendi ülkelerinde ödeme yapmaları için talep ettikleri kadar vize ücreti ödemeleri gerekiyor. Örneğin, bir Arnavut vatandaşının Arjantin’e girmek için 80€ ödemesi gerekiyorsa, bir Arjantin vatandaşının Arnavutluk vizesine başvururken aynı ücreti ödemesi gerekir.

Arnavutluk için oturma iznini Nasıl Talep Edebilirim?

Oturma izni, Arnavutluk’ta 90 günden daha uzun süre kalmanıza izin verecektir. Kalış amacınıza bağlı olarak, çalışma, çalışma, aile birleşimi vb. İçin oturma izni başvurusunda bulunabilirsiniz. Arnavutluk’a girdikten 30 gün sonra oturma izni başvurusunda bulunmalısınız. Başvuru prosedürü çevrimiçidir; E-Arnavutluk’ta online başvuru yapmanız gerekmektedir. Aşağıdaki adımları izleyin:

 • ‘Oturma İzni’ butonuna tıklayın ve başvuruyu istenen tüm bilgileri doldurun.
 • İstenen diğer tüm belgeleri PDF formatında güncelleyin.
 • Devlet dairesine elektronik bir bildirim gelir ve başvuruyu işleme koymaya başlarlar.

Talep edilen tüm adımları çevrimiçi olarak tamamladıktan sonra, Bölge Göçmenlik Bürosuna şahsen görünmeli ve orada oturma izni başvurusunda bulunmalısınız. Yerel Göçmenlik Bürosu vize başvurunuzu işleme koyacaktır. Cevap almak 30 gün sürer.Bir cevap aldıktan sonra, oturma izninizi vize başvurunuzu yaptığınız aynı ofisten alabilirsiniz.

Arnavutluk vize işlemleri ve daha fazlası bilgi için Euro Anatolia ücretsiz danışmanlıktan hemen randevu alın!

[/expander_maker]

Arnavutluk Cumhuriyeti Schengen Anlaşmasının bir parçası değildir. Arnavutluk vatandaşları bir ETIAS (Avrupa Seyahat Bilgileri ve Yetkilendirme Sistemi) için başvurabilir ve turizm, iş amaçlı vb. Nedenlerle Schengen ülkelerini 90 gün boyunca ziyaret edebilir.

NEDEN EURO ANATOLIA?

arnavutluk vize istiyor mu 2 arnavutluk vize istiyor mu

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir vize danışmanı atıyoruz.

arnavutluk vize istiyor mu 3 arnavutluk vize istiyor mu

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

arnavutluk vize istiyor mu 4 arnavutluk vize istiyor mu

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

arnavutluk vize istiyor mu 5 arnavutluk vize istiyor mu

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Schengen ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

arnavutluk vize istiyor mu 6 arnavutluk vize istiyor mu

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Schengen Vizesi ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

arnavutluk vize istiyor mu 7 arnavutluk vize istiyor mu

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

arnavutluk vize istiyor mu 6 arnavutluk vize istiyor mu

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

arnavutluk vize istiyor mu 7 arnavutluk vize istiyor mu

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Çalışma Vize Başvuru Süreci

arnavutluk vize istiyor mu 10 arnavutluk vize istiyor mu
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

arnavutluk vize istiyor mu 11 arnavutluk vize istiyor mu
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

arnavutluk vize istiyor mu 12 arnavutluk vize istiyor mu
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

arnavutluk vize istiyor mu 13 arnavutluk vize istiyor mu
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

arnavutluk vize istiyor mu 10 arnavutluk vize istiyor mu
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

arnavutluk vize istiyor mu 10 arnavutluk vize istiyor mu
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

arnavutluk vize istiyor mu 11 arnavutluk vize istiyor mu
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

arnavutluk vize istiyor mu 12 arnavutluk vize istiyor mu
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

arnavutluk vize istiyor mu 13 arnavutluk vize istiyor mu
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

arnavutluk vize istiyor mu 10 arnavutluk vize istiyor mu
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

arnavutluk vize istiyor mu 20 arnavutluk vize istiyor mu
93%

Vize Başarıyla Alındı

arnavutluk vize istiyor mu 21 arnavutluk vize istiyor mu
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

arnavutluk vize istiyor mu 22 arnavutluk vize istiyor mu
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

arnavutluk vize istiyor mu 23 arnavutluk vize istiyor mu
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

arnavutluk vize istiyor mu 24 arnavutluk vize istiyor mu

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

arnavutluk vize istiyor mu 1 arnavutluk vize istiyor mu

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

arnavutluk vize istiyor mu 26 arnavutluk vize istiyor mu

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

arnavutluk vize istiyor mu 27 arnavutluk vize istiyor mu