fbpx

Belçika Vize İstiyor Mu? 2023

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır Belçika Vize Başvurusu üzerine tecrübemiz ile  Belçika’ya seyahatin önünü açmakla kalmıyor, sizleri Belçika vize danışmanlıkta ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Schegnen Vize Ücreti
Schegnen Vize Ücreti

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır Yunanistan Vize Başvurusu üzerine tecrübemiz ile  Yunanistan’a seyahatin önünü açmakla kalmıyor, sizleri Yunanistan vize danışmanlıkta ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Belçika Vize İstiyor Mu? 1 Belçika Vize İstiyor Mu?

Belçika Vizesi 2023

Belçika

Belçika Vize İstiyor Mu?

Belçika Schengen ülkeleri arasındadır. Euro Anatolia ile size kolayca Schengen vizesi vermekle kalmıyor, vize kabul oranı sağlıyoruz. İngilizce ve kişisel el yazısı ile beraber, doğru şekilde yapılan başvurularda olumlu sonuca ulaşıyoruz. Euro Anatolia’dan ücretsiz danışmanlarımızdan randevunuzu hemen alın.

Belçika Vize Türleri Nelerdir?

Belçika vizeleri kalış süresine göre “Kısa Süreli Kalış Vizeleri” ve “Uzun Süreli Kalış Vizeleri” olarak ayrılmaktadır.

 

Kısa süreli kalış vizeleri şu şekildedir:

Schengen Vizesi Nedir?

Schengen vizesi, ilk olarak 1995 yılında Belçika, Fransa, Almanya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz ve İspanya arasında kurulan kısa süreli serbest dolaşım anlaşmasıdır. 1995’ten sonra, diğer birçok Avrupa devleti farklı yıllarda anlaşmanın ayrılmaz bir parçası haline geldi ve böylece Schengen Bölgesi’ni yarattı. Bugün Schengen bölgesi, aralarında sınır kontrolü olmayan 26 ülkeden oluşuyor ve bu ülkeler tarafından verilen Schengen vizesine sahip olmak, Schengen bölgesinde 180 günlük bir süre içinde 90 güne kadar vizesiz kalma ve uluslararası havalimanlarından geçiş hakkı tanıyacak.

Belçika, 1995’ten beri Schengen Bölgesi’nin bir parçası olmasına ve düzenlemelerine tabi olmasına rağmen, yerel yasalar ve diğer çeşitli milletlerle ilgili küçük farklı gereklilikler vardır.

Kısa Süreli Konaklamalar için Kategori C Vizesi

Belçika’ya 180 günlük bir süre içinde 90 gün veya daha kısa bir süre ile sınırlı olan ziyaret amacınıza bağlı olarak; aşağıdaki vize türlerinden birini almanız mümkündür.

Belçika Havaalanı Transit Vizesi

Vatandaşları yabancı bir ülkedeki uçuşlarını değiştirmek zorunda kaldıklarında ve vizenin gerekliliği havalimanının bulunduğu ülke tarafından belirlendiğinde belirli ülkeler için Belçika havalimanı transit vizesi gerekmektedir. Belçika, Schengen Bölgesi’nin havaalanı transit vizesi istenen milletlerle ilgili düzenlemelerine uyar. Belçika ayrıca Dominik Cumhuriyeti, Gine, Gine Bissau, Nepal, Güney Sudan, Sudan ve Suriye vatandaşlarına havaalanı transit vizesi zorunlu kılar.

Belçika İş Vizeleri

Belçika iş vizesi, iş gücü veya kazançlı istihdam olmaksızın toplantılar, ücretsiz eğitimler veya işle ilgili etkinlikler düzenleyen üçüncü ülke (ne Avrupa Ekonomik Alanı vatandaşları ne de İsviçre vatandaşları) bireyleri veya grupları için gerekli olan bir tür kısa vadeli vizedir. Belçika’ya iş vizesi almak, seyahat finansmanı kanıtı, çalışan sertifikası ve Belçikalı bir şirketten gelen davet mektubu dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere diğer C kategorisi vizelerden daha fazla belge gerektirir.

Belçika Turist Vizesi

Belçika’yı gezmek için ziyaret etmeyi planlayan uluslararası turistler için Belçika turist vizesi verilir. Konsolosluklar, yetkili vize şirketleri veya yetkili seyahat acenteleri aracılığıyla Belçika turist vizesi almak mümkündür.

Belçika Ziyaretçi Vizesi

Ülkede ikamet eden bir aile üyesini veya arkadaşını ziyaret etmek için Belçika’yı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, Belçika ziyaretçi vizesi almanız gerekir. Bir tane almak için, ziyaret ettiğiniz kişiden bir davet mektubunun olması hayati önem taşır.

 

Belçika Schengen Vizesi Türleri

Schengen Transit Vizesi

Schengen transit vizesi, havaalanında uluslararası transit bölgesini terk etmese bile, bir Schengen ülkesinden Schengen üyesi olmayan bir ülkeye geçiş yapacak bazı milletlerden istenen bir izindir. İkinci varış noktası da bir Schengen ülkesiyse, normal bir Schengen vizesine ihtiyaç duyulacaktır. Afganistan, Bangladeş, Kongo, Eritre, Etiyopya, Gana, İran, Irak, Nijerya, Pakistan, Somali ve Sri Lanka vatandaşlarının Schengen transit vizesi almaları gerekmektedir. Bazı Schengen ülkelerinin vize ile ilgili ek ülkelerle birlikte kendi listelerine sahip olduklarına dikkat etmek önemlidir.

Schengen Turist Vizesi

Bir Schengen ülkesini gezi amaçlı ziyaret etmek istiyorsanız, bu amaçla belirtilen ve Schengen ülkelerinden herhangi biri tarafından verilebilecek bir Schengen turist vizesine başvurabilirsiniz. Schengen turist vizesi ile birden fazla Schengen ülkesini ziyaret etmeniz mümkündür.

Schengen iş Vizesi

Toplantılar, etkinlikler, fuarlar, ticari girişimler veya ticari faaliyetler dahil olmak üzere işle ilgili amaçlar için Schengen İş vizesi verilir. Vize, sahibinin 180 günlük bir süre içinde 90 gün boyunca herhangi bir Schengen ülkesine girmesine ve burada kalmasına izin verir.

Schengen Ziyaretçi Vizesi

Bir Schengen ülkesinde yasal olarak ikamet eden bir aile üyesini veya arkadaşını ziyaret eden kişiler için Schengen ziyaretçi vizesi düzenlenir. Schengen ziyaretçi vizesi için davet mektubu ve aileler için ilişki kanıtı gibi bazı ek gereksinimler vardır.

Schengen Kültür Vizesi

Schengen kültürel vizesi, bireylerin veya grupların kültürel faaliyetler, spor veya film yapımı dahil olmak üzere bir dizi amaç için bir Schengen ülkesine girebilmelerini sağlar. Schengen kültür vizesi almak için hem gönderen hem de alan derneklerden ziyaret amacını açıkça belirten bir mektup eklenmesi gerekmektedir.

Schengen Tıbbi Tedavi Vizesi

Bir Schengen ülkesi kurumunda tıbbi tedavi görmeyi planlayan kişilere Schengen tıbbi tedavi vizesi verilir. Schengen tıbbi tedavi vizesi için tıbbi kuruma ödeme kanıtı, konaklama kanıtı ve kabul eden tıbbi kurumdan kabul mektubu dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere birçok ek belge gereklidir.

Uzun Süreli Ziyaretler için D Kategorisi Vizesi

Belçika D kategorisi vizeleri, ülkede üç aylık bir süreyi aşan konaklamalar için verilir ve bunlar daimi oturma izinleriyle karıştırılmamalıdır.

Belçika Öğrenci Vizesi

Ülkede bir yükseköğretim kurumunda üç aydan fazla eğitim almayı planlayan öğrenciler için Belçika öğrenci vizesi gerekmektedir. Kayıt kanıtı, derslerin verileceği dil hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunun kanıtı ve motivasyon mektubu, Belçika’da D kategorisi öğrenci vizesine başvururken ek olarak gerekli belgelerden bazılarıdır.

Belçika Çalışma Vizesi

Belçika’da 90 günden fazla kalmak ve çalışmak isteyen üçüncü bir ülke vatandaşı, yeterli geçim kaynakları, meslek süresi ve sağlık sigortası dahil olmak üzere ek olarak gerekli belgelerle birlikte işvereni aracılığıyla Belçika istihdam vizesi talebinde bulunmak zorundadır.

Belçika iş arayan vizesi

Belçika iş arayan vizesi, sahibinin iş aramak için ülkede kalmasına izin verir ve vize süresi boyunca iş bulması durumunda çalışma izni başvurusunda bulunmak mümkündür. Belçikalı üniversite mezunları veya üst düzey yöneticiler veya bilim adamları gibi çok kalifiye işçiler için genellikle iş arayan vizesi verilir.

Belçika Aile Birleşimi Vizesi

Belçika’da daimi oturma iznine sahip eşi, reşit olmayan veya bağımlı majör veya kayıtlı ebeveynleri olan ve ayrıca ülkede üç aydan uzun süre kalacak olan üçüncü ülke vatandaşları için Belçika aile birleşimi vizesi verilir. Aile ilişkisinin kanıtı, yeterli geçim kanıtı ve konaklama kanıtı, vize başvurusu sırasında ek olarak gerekli belgelerden bazılarıdır.

Belçika Araştırmacı Vizesi

Belçika’da üç aydan fazla araştırmacı olarak çalışmak üzere sertifikalı bir araştırma kurumu ile ev sahipliği anlaşması sağlayabilecek kişilere Belçika araştırmacı vizesi verilir. Kalma izni, araştırma projesinin süresi ile sınırlıdır.

Euro Anatolia ile size kolayca Belçika vizesi vermekle kalmıyor, vize kabul oranı sağlıyoruz. İngilizce ve kişisel el yazısı ile beraber, doğru şekilde yapılan başvurularda olumlu sonuca ulaşıyoruz. Euro Anatolia’dan ücretsiz danışmanlarımızdan randevunuzu hemen alın.

NEDEN EURO ANATOLIA?

Belçika Vize İstiyor Mu? 2 Belçika Vize İstiyor Mu?

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir vize danışmanı atıyoruz.

Belçika Vize İstiyor Mu? 3 Belçika Vize İstiyor Mu?

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

Belçika Vize İstiyor Mu? 4 Belçika Vize İstiyor Mu?

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

Belçika Vize İstiyor Mu? 5 Belçika Vize İstiyor Mu?

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Schengen ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Belçika Vize İstiyor Mu? 6 Belçika Vize İstiyor Mu?

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Schengen Vizesi ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Belçika Vize İstiyor Mu? 7 Belçika Vize İstiyor Mu?

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Belçika Vize İstiyor Mu? 6 Belçika Vize İstiyor Mu?

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Belçika Vize İstiyor Mu? 7 Belçika Vize İstiyor Mu?

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Çalışma Vize Başvuru Süreci

Belçika Vize İstiyor Mu? 10 Belçika Vize İstiyor Mu?
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Belçika Vize İstiyor Mu? 11 Belçika Vize İstiyor Mu?
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Belçika Vize İstiyor Mu? 12 Belçika Vize İstiyor Mu?
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Belçika Vize İstiyor Mu? 13 Belçika Vize İstiyor Mu?
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Belçika Vize İstiyor Mu? 10 Belçika Vize İstiyor Mu?
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

Belçika Vize İstiyor Mu? 10 Belçika Vize İstiyor Mu?
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Belçika Vize İstiyor Mu? 11 Belçika Vize İstiyor Mu?
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Belçika Vize İstiyor Mu? 12 Belçika Vize İstiyor Mu?
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Belçika Vize İstiyor Mu? 13 Belçika Vize İstiyor Mu?
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

Belçika Vize İstiyor Mu? 10 Belçika Vize İstiyor Mu?
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Belçika Vize İstiyor Mu? 20 Belçika Vize İstiyor Mu?
93%

Vize Başarıyla Alındı

Belçika Vize İstiyor Mu? 21 Belçika Vize İstiyor Mu?
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

Belçika Vize İstiyor Mu? 22 Belçika Vize İstiyor Mu?
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

Belçika Vize İstiyor Mu? 23 Belçika Vize İstiyor Mu?
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

Belçika Vize İstiyor Mu? 24 Belçika Vize İstiyor Mu?

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

Belçika Vize İstiyor Mu? 1 Belçika Vize İstiyor Mu?

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Belçika Vize İstiyor Mu? 26 Belçika Vize İstiyor Mu?

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Belçika Vize İstiyor Mu? 27 Belçika Vize İstiyor Mu?