fbpx

Çalışma izni nasıl alınır; Oturma veya Çalışma
İzni Belgesi

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır çalışma izni nasıl alınır, oturma veya çalışma izin belgesi için için gerekli evraklar tecrübemiz ile çalışma izni nereden alınır, sizlere çalışma izni almak konusunda danışmanlıkta ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz.

Schegnen Vize Ücreti
Schegnen Vize Ücreti

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır çalışma izni nasıl alınır, oturma ve çalışma izin belgesi için için gerekli evraklar tecrübemiz ile çalışma izni nereden alınır, sizlere çalışma izni almak konusunda danışmanlıkta ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz.

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 1 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi

ÇALIŞMA İZNİ NASIL ALINIR

Oturma veya Çalışma İzni Belgesi Hakkında Tüm Bilgiler

Çalışma İzni Nasıl Alınır, Oturma veya Çalışma İzni Belgesi Hakkında Tüm Bilgiler 2023

İster geçici ikametgahı tercih edin, ister Türkiye’de kalıcı olarak yaşayın, yaşamak ve çalışmak için iyi bir ülke olduğuna inanıyoruz. Nitelikler ne kadar fazlaysa, bir işi güvence altına alma ve çalışma izni alma şansı o kadar artar. Türkiye’de çalışmak ve yaşamak, iklim, açık hava yaşam tarzı, yemek ve gerçekten misafirperver ve misafirperverlikle dolu bir toplum da dahil olmak üzere birçok fayda sağlıyor..

İşyeri Çalışma izni nasıl alınır; Kimler çalışma izni alabilir?

– Yabancılar için çalışma izni nereden alınıyor? Yabancılar çalışma izni başvurularını ikamet ettikleri veya uyruklu oldukları ülkedeki konsolosluklarımız aracılığıyla yaparlar.

– Türkiye’de çalışmak için çalışma izni ve vize almak için en yakın Türkiye temsilciliğine başvurmanız gerekmektedir. Pasaportunuz, vize başvuru formunuz ve işvereninizden gelen bir mektup başvurunuz için gerekli belgelerdir. Diğer belgeler başvurunuzu takip eden on iş günü içinde işvereniniz tarafından T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na teslim edilmelidir.

– Çalışma İzni Başvuruları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından olumlu veya olumsuz sonuçlandırılır. Calisma izni nereden alinir. Çalışma izinlerinin oturma izinlerine denkliği vardır. Bu nedenle, çalışma izninin Bakanlıkça onaylanması halinde yabancıdan Türkiye konsoloslukları tarafından Giriş Vizesi Ücreti, Çalışma İzni Belgesi Ücreti ve İkamet Ücreti alınır. Türkiye’de Çalışma İzni Kartı ikametgah izni yerine geçtiğinden, bu ofisler tarafından verilen “Çalışma Açıklamalı Vize” sadece giriş için ve en fazla 90 gün süreyle kullanılabilir.

– Çalışma izni nereden alınır? Bu belgelerin listesini mlss’nin web sitesinde bulabilirsiniz. Başvurular MLSS tarafından en geç otuz gün içinde sonuçlandırılır. Türkiye’ye varışınızdan hemen sonra, gerekli oturma iznini almak için bir ay içinde yerel polis departmanına kayıtlı olmanız gerekir.

– Ülkemizde Serbest Bölgelerde çalışacak yabancılara Ekonomi Bakanlığı tarafından, anılan Bakanlık tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı birimlerde çalışacak yabancılara ve üniversitelerde çalışacak yabancı uyruklu personele Yükseköğretim Kurulu tarafından çalışma izni verilir.

Türkiye Oturma veya Çalışma İzni Belgesi Nasıl Alınır

Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin kopyası. Bir Türk üniversitesinden mezun değilseniz, sertifikanızın Türkçeye çevrilmesi ve resmi makamlarca onaylanması gerekir, Denklik belgesi. Yüksek öğrenimini Türkiye dışında tamamlamış yabancı işçiler için geçerlidir, Eğitim kurumlarında faaliyet gösterecek yabancı işçiler için Yeterlilik Belgesi. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan temin edilmelidir. En az 6 ay geçerli oturma izni. Pasaport fotokopisi.

Staj Vizesi / Çalışma İzni Muafiyeti: Çalışma izni nasıl çıkarılır

– Yabancıların Çalışma İzinleri hakkında Kanun Uygulama Yönetmeliği’nin 55. Maddesinde “Çalışma İzni Muafiyeti” başlığı altında belirtilen hükümler dışında özel staj başvuruları için 4817 sayılı Kanun uyarınca başvuru sahiplerinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan çalışma izni almaları gerekmektedir. 

– Çalışma izni muafiyetlerini düzenleyen 4817 sayılı Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkında Kanun Uygulama Yönetmeliği’nin 55. maddesinde yabancıların çalışma izninden ne ölçüde ve ne kadar süreyle muaf oldukları belirtilmiştir. 

Türkiye’de Çalışma İzni Nasıl Alınıyor? Oturma veya Çalışma İzni Belgesi

Yurt içinde veya yurt dışında Türkçe çalışma izni almak mümkündür. Ancak Yurt içinden veya yurt dışından başvuru işlemleri farklılık göstermektedir.

Öncelikle yurt dışından çalışma izni almak isteyen bir yabancının, ikamet ettiği ülkedeki Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluğuna veya Büyükelçiliğine çalışma vizesi başvurusu yapması gerekmektedir.

Çalışma vizesi başvurusu için yabancı uyruklu kişinin pasaportu, çalışma izni başvurusu, fotoğrafı ve çalışılacak iş için sözleşme örneği gerekmektedir. Gerekli detaylı belgeler aşağıdaki gibidir.

Yurt Dışından Türkiye Çalışma İzni Başvurusu; 

çalışma izni nereden alınır? Yurtdışından Türkiye de çalışma izni uygulanacaksa, yabancının öncelikle kendi ülkesindeki Türkiye temsilciliğine çalışma vizesi başvurusu yapması gerekir.

Bu başvuruyu takiben Türkiye’deki işveren veya vekalet verdiği vekilin; 10 iş günü içerisinde online sistem üzerinden çalışma vizesi başvurusunda bulunan yabancının verilen referans numarası ile çalışma izni başvurusunda bulunması gerekmektedir.

İşveren tarafından e-devlet üzerinden yapılan bu başvuru sonucunda talep edilen tüm belgeler 6 iş günü içerisinde şahsen veya posta yoluyla Bakanlığa teslim edilir.

Calışma izni nasıl alınır?

İşveren tarafından Türkiye’de yapılan online başvuru sonucunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, çalışan ve işveren tarafından sunulan bilgi ve belgeleri değerlendirmiştir.

Bu incelemeler sonucunda eksik belge bulunması halinde işverenden eksik belge vermesi istenir. İşveren çalışma izni nasıl alınır?

Tüm belgelerin toplanması üzerine Bakanlık incelemeler yapar, hatta gerekli gördüğü takdirde farklı makamların görüşünü alır ve başvuru için onay veya ret kararı verir.

Onaylanmış Türkiye de çalışma izninin bir sonucu olarak, yabancı işçi, Yabancı Temsilciliğin çalışma vizesi ücretini ödemek ve vizeyi almak zorundadır. Ancak yabancı işçinin en fazla 180 gün içinde Türkiye Cumhuriyeti’ne girmesi gerekmektedir.

Ülke içinde Türkiye Çalışma İzni Başvurusu; calisma izni nereden alinir

Çalışma izni almak için yabancı uyruklu kişinin en az 6 ay oturma iznine sahip olması gerekir. Oturma izni hakkında detaylı bilgi için “Türkiye Oturma İzni” başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Türkiye’deki yabancı işçinin en az 6 aylık Türkiye oturma iznine sahip olması halinde; İşveren yabancıya online sistem üzerinden Türkiye çalışma izni başvurusunda bulunmalıdır. İşveren tarafından online sistem üzerinden yapılan bu başvuru sonucunda talep edilen tüm belgeler 6 iş günü içerisinde şahsen veya posta yoluyla Bakanlığa teslim edilir.

Türkiye de çalışma izni başvurusu işveren tarafından yapılır ve yabancı uyruklularla ilgili bilgi ve belgeler Bakanlığa sunulur. İşveren ve yabancı işçi için gerekli belgeler farklıdır. Sağlıklı bir başvuru süreci için doğru ve eksiksiz belgelerin sunulması önemlidir. Başvuru onaylandıktan sonra yabancı işçiye çalışma izni kartı gönderilecektir.

Türkiye çalışma izni belgesi yabancı işçiye PTT Kargo ile gönderilir ve e-devlet üzerinden takip edilebilir veya sorgulayabilirsiniz. Bu izin kartı, yabancı uyruklunun yasal yabancı işçi statüsü kazandığına dair resmi bir belgedir.

Çalışma izni nasıl alınır ve oturma veya çalışma izni belgesi için gerekli evraklar hakkında daha fazla bilgi için Euro Anatolia ücretsiz danışmanlıktan hemen randevu alın!

ABD güvenli ve istikrarlı bir ülkedir. Ülkenin yaklaşımı geleneksel olarak yabancılara karşı çok misafirperver, hoşgörülüdür. Ekonomik olarak dünyanın en güçlü ülkedir. 

Evet. Bu programı düzenleyen çeşitli eylemler vardır. Esas olarak 1952 tarihli Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası yasal dayanağını sağlar ve 2017 tarihli E-2 Vize İyileştirme Yasası, Amerika Birleşik Devletleri’nin “Yasal Daimi İkametgahı” olmak üzere olan göçmen olmayan yatırımcılar için hüküm ve koşulları belirleyen E2 Programı ile ilgili ek düzenlemeler sağlar.

NEDEN EURO ANATOLIA?

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 2 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir vize danışmanı atıyoruz.

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 3 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 4 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 5 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Schengen ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 6 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Schengen Vizesi ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 7 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 6 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 7 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Çalışma Vize Başvuru Süreci

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 10 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 11 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 12 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 13 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 10 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 10 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 11 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 12 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 13 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 10 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 20 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi
93%

Vize Başarıyla Alındı

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 21 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 22 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 23 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 24 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 1 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 26 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi 27 Çalışma izni nasıl alınır, Oturma ve Çalışma İzni Belgesi