fbpx

İngiltere Ankara Anlaşması

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır İngiltere Vize Başvurusu üzerine tecrübemiz ile  İngiltere’ye seyahatin önünü açmakla kalmıyor, sizleri İngiltere vize danışmanlıkta ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Schegnen Vize Ücreti
Schegnen Vize Ücreti

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır Yunanistan Vize Başvurusu üzerine tecrübemiz ile  Yunanistan’a seyahatin önünü açmakla kalmıyor, sizleri Yunanistan vize danışmanlıkta ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

İngiltere Ankara Anlaşması 1 İngiltere Ankara Anlaşması

İngiltere Ankara Anlaşması

İngiltere

İngiltere Ankara Anlaşması

Birleşik Krallık girişimciliği teşvik eder ve teşvik eder. US News & World Report tarafından yapılan Girişimciler için en iyi Ülkeler raporuna göre, İNGİLTERE girişimciler için dünyanın en iyi dördüncü ülkesidir.

Özellikle Avrupa Birliği vatandaşı değilseniz, Birleşik Krallık’ta bir iş kurmak zor olabilir. Bu makalede, çeşitli şirket yapıları, vergi, idare biçimleri ve vizeye ihtiyacınız olup olmadığı dahil olmak üzere Birleşik Krallık’ta bir iş kurma hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız. Euro Anatolia sizler için Ankara Anlaşması ile İngiltere’de cüzzi fiyatlar ile şirket kurmanızı sağlıyor. Hemen Ücretsiz Danışmanlık Randevunuzu Oluşturun.
 

Birleşik Krallık’taki işletme Türleri

Birleşik Krallık’ta bir dizi farklı işletme türü vardır ve şirketinizin yapısına en uygun olanı seçmeniz gerekir.

    Tek Tüccar
    Ortaklık
    Limited Şirket
    Sınırlı Sorumluluk Ortaklığı

Seçtiğiniz yasal iş yapısı, vergilendirme, kişisel sorumluluk ve gerçekleştirmeniz gereken idari iş miktarı dahil olmak üzere firmanızın birçok yönünü etkileyecektir. Yapıya “herkese uyan tek beden” çözümü yoktur çünkü işletmeler çeşitli işlev ve boyutlarda gelir.
Tek Tüccar

Tek bir tüccar olarak, serbest meslek sahibi bir kişi olacak ve firmanızı işleteceksiniz.

Vergilerinizi ödedikten sonra, tüm ticari karınızı koruyabilirsiniz. Şirketinizin maruz kaldığı kayıplardan bireysel olarak siz sorumlusunuz. Şirketinizi yönetmek ve adlandırmak söz konusu olduğunda, belirli yönergeleri izlemeniz gerekecektir.

Tek bir tüccar olarak görev ve sorumluluklarınız aşağıdakileri içerir:

    Gelir ve giderleri takip edin
    Her yıl öz değerlendirme vergi beyannamesi verin
    Gelir vergisi ödeyin
    Sınıf 2 ve Sınıf 4 ulusal sigortasını ödeyin

KDV

Yıllık cironuz 85.000 £ ‘u aşarsa, kdv’ye kaydolmanız gerekir. Kdv’ye kayıtlı diğer işletmelere satmanız ve KDV’yi geri almak istemeniz gibi size fayda sağlıyorsa gönüllü olarak da kayıt olabilirsiniz.
Bir işletme adı seçme

Adınız altında işlem yapabilir veya şirketiniz için farklı bir ad benimseyebilirsiniz. Başkalarının işletme adınız altında işlem yapmasını engellemek istiyorsanız, adınızı ticari marka olarak kaydetmeniz gerekir.
Ortaklık

Ortaklık, iki veya daha fazla kişinin bir şirketi ortaklaşa yönetmesi için en basit yaklaşımdır.

Ortaklık iş yapısı, bir veya daha fazla iş ortağınız olması dışında, tek tüccar yapısına benzer görevlere sahiptir. Bir ortaklık işi kurduğunuzda, aranızda kararlaştırılan kazanç, zarar, yükümlülük ve mülkiyet bölünmesini açıklayan resmi bir sözleşmeniz olmalıdır.

Bir iş ortaklığı kurarken şunları yapmanız gerekir:

    Bir isim seçin
    Aday bir ortak seçin
    HM Gelir ve Gümrük’e (HMRC) kaydolun

’Aday gösterilen ortak’, ortaklığın vergi beyannamelerini yönetmekten ve mali durumunu takip etmekten sorumludur.
Limited Şirketler

Sınırlı bir işletme, hissedarlara ek olarak şirketi yönetmek için atanmış bir direktör gerektiren özel bir şirkettir. Bir limited şirketin finansmanı, kurucu olarak finansmanınızdan bağımsızdır.

Şirket tarafından istihdam edilen tek kişi sizseniz, kendinizi müdür olarak atayarak yine de limited şirket olarak kaydolabilirsiniz.

Yönetmenin sorumlulukları şunları içerir:

    Ana sözleşmesinde belirtildiği gibi şirketin standartlarına uyun
    Şirketin faaliyetlerini takip edin ve değişiklikleri bildirin
    Hesapları ve şirket vergi beyannamelerini dosyalayın
    Kurumlar Vergisi Öde

Çalışanları işe alabilirsiniz, ancak bir yönetmen şirketin kayıtlarından, hesaplarından ve performansından hala yasal olarak sorumludur.

Şirketin banka hesabı vardır ve ayrı bir tüzel kişilik olduğu için kurumlar vergisine tabidir. Kurumlar vergisi, işletmenizin Şirketler Evi’ne kayıtlı olmasıyla aynı anda kaydedilebilir, ancak gelir vergisinden farklı olarak, bir işletmenin tüm karları vergilendirilir, bu nedenle vergiden muaf muafiyet yoktur. Hükümet ise borçlu olunan kurumlar vergisi miktarını azaltabilecek gider ve kesintilere izin veriyor.
Sınırlı Sorumluluk Ortaklığı (LLP)

İki veya daha fazla üyeyle iş yapmak için bir limited ortaklık (LLP) oluşturabilirsiniz. ‘Kurumsal üye’ olarak adlandırılan bir birey veya şirket üye olabilir.

‘Normal’ bir iş ortaklığında olduğu gibi, her üye kardan payına vergi öder, ancak işletmenin ödeyemeyeceği yükümlülüklerden kişisel olarak sorumlu değildir.

Bir LLP oluşturmanın ilk adımları aşağıdakileri içerir:

    Bir şirket adı seçme
    Kayıtlı bir adrese sahip olmak
    En az iki üyeye sahip olmak
    llp’nin nasıl yönetileceğini belirten bir anlaşmaya sahip olmak
    Llp’nin Companies House’a Kaydedilmesi

Üyelerin Görev ve Sorumlulukları

Her zaman, diğer üyelerden daha fazla yükümlülüğü olacak en az iki “atanmış üyeniz” olmalıdır.

Belirlenen Üyelerin Sorumlulukları

    İşletmeyi hmrc’ye kaydetme
    Yıllık satışların 85.000 £ ‘dan fazla olması bekleniyorsa, ortaklığın KDV için kaydedilmesi
    Bir denetçi atamak (gerekirse)
    Muhasebe kayıtlarının tutulması
    Şirketlerin Evine yıllık hesap gönderme
    Companies House’a onay beyanı gönderin

Belirlenen üyeler yasal gerekliliklerini yerine getiremezlerse kovuşturmaya tabi tutulabilirler. Llp’yi kayıt defterinden kaldırmak da mümkündür.

Tüm Üyelerin Sorumlulukları

    LLP sözleşmesinde belirtilen görevleri yerine getirmek
    Hmrc’ye kayıt olmak

Bazı durumlarda, şirketiniz yukarıda belirtilen yapılardan biri olarak kayıtlı olabilir, ancak aşağıdakiler gibi farklı bir alt kategori altında faaliyet gösterebilir:

Franchise: Franchise, halihazırda var olan ve sağlam bir itibara sahip bir şirkettir. Kurulan şirketin iş planını kullanma ve bir franchise sahibiyseniz markaları altında faaliyet gösterme haklarına sahipsiniz.

Serbest çalışan: Serbest çalışan, bir hizmeti (yazma veya fotoğrafçılık gibi) sunmak için becerilerini ve deneyimlerini kullanan kişidir. Bu tür bir serbest meslek, işi yürüteceğiniz müşterileri biriktirerek çalışır.

Sosyal Girişim: Sosyal girişim, topluma veya çevreye bir şekilde yardımcı olmak için çalışan bir şirkettir. Toplumsal veya çevresel hedeflere yönelik çalışmaya devam etmelerini sağlamak için, bu işletmelerin yeniden yatırım yaptıkları kazançları paylaşmada şeffaf olmaları gerekir.

Hayırseverlik: Bir hayır kurumunun amacı, toplumun daha büyük iyiliği için çalışması gerektiği için bir sosyal girişiminkine benzer. Bununla birlikte, karının bağışlardan elde edilmesi benzersizdir.

Her işletmenin kendi kuralları ve kriterleri vardır. Devam etmeden önce profesyonel yardım almak isteyebilirsiniz.

Ankara Anlaşması vizesi başvuruları kısmen değişiklik göstermesine karşılık maksimum 30 günde sonuçlanmaktadır. Ancak Ankara Anlaşması vize başvurularının sonuçlanma süresi zaman zaman değişebilecektir. Ankara Anlaşması 2-3 haftalık bir sürede de sonuçlanabilir.

 

Ankara Anlaşma vizesi başvuruları olumlu sonuçlanmış Türkiye vatandaşları bu vizeleri ile İngiltere’de başka bir iş yerinde çalışma hakları yoktur. Ankara Anlaşması imkânlarından yararlanabilme koşulu olan kendi iş yerini açma uygulaması ihlal edilmemelidir.

Ankara Anlaşma vizesini almış kişilerin hem kendi işlemlerini yapıp hem de ek bir işte çalışmaları anlaşma uyum koşulları gereğince yasaktır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ankara Anlaşması vizeleri ile başka bir firmada ek iş yapamaz. Ankara Anlaşması sahibi farklı bir firmada iş hayatına devam edecek olması halinde ise İngiltere devletinin Oturum İzni belgesini edinmelidir.

İngiltere ile Türkiye arasında imzalanan ve başvuru sahibine İngiltere vatandaşlığı alma hakkı tanıyan bu anlaşma başvuruları direkt olarak İngiltere’ye yapılmaktadır. Türkiye’de bulunan İngiltere Konsolosluklarına ve İngiltere Konsolosluklarının yetkili temsilciliklerine Ankara Anlaşması başvuruları yapılamaz. Bu sebeple, Ankara Anlaşma vizesi başvuruları sırasında” Mülakat” uygulaması diğer bir deyişle yüz yüze görüşme bulunmaz. Ancak İngiltere Konsolosluğunun kısa süreli vize kategorilerine başvuru yapacak kişi ve kişiler İngiltere Konsolosluğu ile mülakat gerçekleştireceklerdir.

Ankara Anlaşma vizesi almış kişiler bu anlaşma ile eş ve çocuklarını da vize alma koşuluyla İngiltere’ye getirebileceklerdir. Ankara Anlaşması vizesi almış kişiler eş ve çocukları içinde vize başvurusunda bulunup Ankara anlaşması vizesi almış eşin vize süresi kadar vizelerini alabilirler.

Ankara Anlaşması vize başvuru sürecinde kişinin İngiltere’de kendi şirketini açma koşulu olarak sermayesini Banka Bilgilerinde beyan etmek zorundadır. Ankara Anlaşma vizesi başvuru sahibi sermaye gösterim bilgilerini şahsi hesap bilgilerinde göstermesi gerekir. Üçüncü bir kişinin Banka bilgilerini paylaşamaz/beyan edemezler.

Ankara Anlaşma vizesi başvuruları için sermaye bildirimi zorunludur. Sermayesini 3. bir kişiden temin etmiş kişiler yazılı olarak paranın ne için verildiğini (Borç, Hediye) bildirmek mecburiyetindedir.

NEDEN EURO ANATOLIA?

İngiltere Ankara Anlaşması 2 İngiltere Ankara Anlaşması

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir vize danışmanı atıyoruz.

İngiltere Ankara Anlaşması 3 İngiltere Ankara Anlaşması

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

İngiltere Ankara Anlaşması 4 İngiltere Ankara Anlaşması

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

İngiltere Ankara Anlaşması 5 İngiltere Ankara Anlaşması

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Schengen ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

İngiltere Ankara Anlaşması 6 İngiltere Ankara Anlaşması

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Schengen Vizesi ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

İngiltere Ankara Anlaşması 7 İngiltere Ankara Anlaşması

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

İngiltere Ankara Anlaşması 6 İngiltere Ankara Anlaşması

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

İngiltere Ankara Anlaşması 7 İngiltere Ankara Anlaşması

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Çalışma Vize Başvuru Süreci

İngiltere Ankara Anlaşması 10 İngiltere Ankara Anlaşması
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

İngiltere Ankara Anlaşması 11 İngiltere Ankara Anlaşması
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

İngiltere Ankara Anlaşması 12 İngiltere Ankara Anlaşması
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

İngiltere Ankara Anlaşması 13 İngiltere Ankara Anlaşması
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

İngiltere Ankara Anlaşması 10 İngiltere Ankara Anlaşması
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

İngiltere Ankara Anlaşması 10 İngiltere Ankara Anlaşması
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

İngiltere Ankara Anlaşması 11 İngiltere Ankara Anlaşması
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

İngiltere Ankara Anlaşması 12 İngiltere Ankara Anlaşması
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

İngiltere Ankara Anlaşması 13 İngiltere Ankara Anlaşması
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

İngiltere Ankara Anlaşması 10 İngiltere Ankara Anlaşması
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

İngiltere Ankara Anlaşması 20 İngiltere Ankara Anlaşması
93%

Vize Başarıyla Alındı

İngiltere Ankara Anlaşması 21 İngiltere Ankara Anlaşması
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

İngiltere Ankara Anlaşması 22 İngiltere Ankara Anlaşması
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

İngiltere Ankara Anlaşması 23 İngiltere Ankara Anlaşması
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

İngiltere Ankara Anlaşması 24 İngiltere Ankara Anlaşması

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

İngiltere Ankara Anlaşması 1 İngiltere Ankara Anlaşması

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

İngiltere Ankara Anlaşması 26 İngiltere Ankara Anlaşması

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

İngiltere Ankara Anlaşması 27 İngiltere Ankara Anlaşması