fbpx

İngiltere Çalışma
Vizesi Nasıl Alınır

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır İngiltere çalışma izni, İngiltere işçi vizesi için gerekli evraklar tecrübemiz ile İngiltere’de çalışma izni nasıl alınır sorunun önünü açmakla kalmıyor, sizlere İngiltere’de yatırımcı vizesinde danışmanlıkta ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz.

Schegnen Vize Ücreti
Schegnen Vize Ücreti

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır İngiltere çalışma izni, İngiltere işçi vizesi için gerekli evraklar tecrübemiz ile İngiltere’de çalışma izni nasıl alınır sorunun önünü açmakla kalmıyor, sizlere İngiltere’de yatırımcı vizesinde danışmanlıkta ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz.

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 1 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır

İNGİLTERE ÇALIŞMA VİZESİ

İngiltere Çalışma İzni Hakkında Tüm Bilgiler

İngiltere Çalışma Vizesi Nasıl Alınır 2023

İngiltere güzel bir kırsalı, Londra gibi tarihi şehirleri, çok fazla hayat ve dünyanın dört bir yanından insanlarla dolu. Ayrıca Big Ben ve Stonehenge gibi popüler ingiliz simge yapılarına da ev sahipliği yapmaktadır. İngiltere hem fırsatlar hem de güzelliklerle doludur ve bu içerikte İngiltere’de yaşamanın ve çalışmanın en önemli nedenlerinden bazılarını keşfedeceğiz.

İngiltere’de çalışmak için vizeye ihtiyacınız var mı?

İngiltere puan tabanlı sistemine göre, hem kısa hem de uzun vadeli olmak üzere, bir denizaşırı vatandaşın iş amacıyla İngiltere’ye girmek veya İngiltere çalışma izni için izin başvurusunda bulunabileceği çeşitli göç yolları vardır. İngiltere ile Avrupa Birliği arasındaki serbest dolaşımın sona ermesinin ardından, İrlanda vatandaşları hariç, yerleşik işçi olmayan veya başka bir şekilde İngiltere çalışma vizesine veya iznine sahip olmayan tüm Türkiye pasaportuna sahip herkesin İngiltere çalışma vizesine başvurması gerekir. 

İngiltere’de Çalışma İzni Nasıl Alınır; İngiltere Çalışma Vizesi 2023

Vasıflı İşçi vizesi, göçmen işçilerin İçişleri Bakanlığı onaylı bir işveren için uygun vasıflı bir meslekte belirli bir işte çalışması için tasarlanmış sponsorlu bir İngiltere çalışma vizesidir. İngiltere’de çalışma izni nasıl alınır; Vasıflı İşçi vizesi, eski kurallara göre önceki 2. Kademe vizenin yerini alır.

Vasıflı İşçi rotası kapsamında başvurmanın maliyeti 610 £ ile 1408 £ arasında değişmektedir ve başvuru sahibinin koşulları tarafından belirlenecektir. Bu ücret çoğu vatandaş için 55 £ azaltılacaktır. İş kıtlık meslek listesinde ise ücret daha düşük olacaktır. Başvuru sahiplerinin ayrıca Göçmenlik Sağlık Ek Ücretini ödemeleri gerekecektir.

İngiltere Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Çoğu durumda, vasıflı bir göçmen işçiyi işe alırken, sponsor kuruluşun bir Göçmenlik Becerileri Ücreti ödemesi gerekir. Ödenecek tutar, büyüklüğüne veya statüsüne ve sponsorluk belgesinde belirtilen istihdam süresine bağlıdır. Küçük veya hayırsever sponsorlar için maliyet ilk 12 ay için 364£ ve her ek 6 ay için 182£ ‘dur. İngiltere de calisma izni orta veya büyük sponsorlar için maliyet 1.000£ artı bundan sonraki her 6 ayda bir 500 £ ‘dur.

İngilterede çalışma izni nasıl alınır?

 

Kalifiye İşçi vizesine hak kazanmak için, İngiltere çalışma izni başvuru sahibinin asgari maaş ve beceri gereksinimlerini karşılayan İngiltere lisanslı bir sponsordan gerçek bir iş teklifine sahip olması gerekir. Yeni kurallar uyarınca maaş ve beceri eşiği düşürüldü, bu da İngiltere işletmelerinin vasıflı göçmen işçileri işe almasını kolaylaştırdı, ancak bu rotada lisanslı bir işverenden sponsorluk sertifikası hala zorunlu bir gerekliliktir. İngiltere çalışma izni başvuru sahibinin ayrıca İngiltere de çalışma izni varışlarında kendilerini desteklemek için yeterli paraya sahip olması ve belirli bir standartta ingilizce konuşabilmesi gerekir.

Başarılı bir başvuru sahibine 5 yıla kadar Vasıflı işçi vizesi verilecektir. İngiltere de çalışma izni sahibinin bu rota kapsamındaki ilgili gereklilikleri yerine getirmeye devam etmesi koşuluyla, bu vizenin kaç kez uzatılabileceğine dair bir sınır yoktur. Bu güzergah kapsamında 5 yıllık bir süre için izin almış vasıflı bir işçi de kalıcı olarak İngiltere’ye yerleşmek için başvurabilir.

Küresel iş hareketliliği vizesi; İngiltere İşçi Vizesi

11 Nisan 2022’de başlatılan Küresel iş Hareketliliği rotası, farklı işçi türleri için tasarlanmış beş alt vize kategorisine sahiptir.

İngiltere çalışma vizesi 2023 bu rotaların hiçbiri yerleşime yol açmasa da, belirli projeleri veya ticari ihtiyaçları desteklemek için belirli uzmanlığa sahip işçilerin daha fazla esneklik ve çeviklikle İngiltere’ye konuşlandırılmasına izin veriyorlar.

Kıdemli veya Uzman İngiltere İşçi Vizesi, BİT vizesinin yerini alarak kıdemli ve uzman işçilerin  İngiltere İşçi Vizesi ile uluslararası ofisler arasında hızlı ve kolay bir şekilde hareket etmelerini sağlar. İngilterede çalışma izni adaylar şu anda yurtdışında sponsor için çalışıyor olmalı ve yüksek kazançlı olarak sınıflandırılmadıkça en az 12 aylık sürekli bir süre sponsor için İngiltere dışında çalışmış olmalıdır.

Lisansüstü Stajyer vizesi, İngiltere’de denizaşırı operasyonları olan ve  İngiltere İşçi Vizesi uzman bir role veya üst yönetim pozisyonuna yol açan bir işe yerleştirme deneyimi kazanmak için özel eğitime ihtiyaç duyan eğitim alan mezunlara sahip şirketler içindir. İngiltere iş vizesi bu rota, kursiyerlerinin İngiltere operasyonları içinde deneyim kazanmalarına ve denizaşırı operasyonlar arasındaki ilişkileri geliştirmelerine olanak tanıyarak denizaşırı şirketlerin mevcut lisansüstü stajyer programlarını geliştirmeye yardımcı olabilir.

İngiltere Genişleme İşçi vizesi, Tek Temsilci İş vizesinin yerini alarak, denizaşırı şirketlerin İngiltere merkezli operasyonlar kurmak ve genişletmek için İngiltere birden fazla temsilci yerleştirmesine izin verdi.

Hizmet Tedarikçileri vizesi, sözleşmeli hizmet tedarikçileri ve yurtdışında yerleşik serbest meslek sahibi bağımsız profesyoneller içindir. Bu rota, şirketler son derece niş alanlarda veya projeye özel gereksinimlerde uzman yüklenicilerle etkileşime girdiğinde faydalı olacaktır.

GBM rotası altındaki beşinci alt kategori, denizaşırı işverenler tarafından yüksek değerli bir sözleşmenin veya yatırımın parçası olarak İngiltere’ye görevlendirilen işçiler için yepyeni bir rota olan İkincil İşçi vizesidir.

Sağlık ve İşçi vizesi

Sağlık ve Bakım Çalışanı vizesi, denizaşırı tıp uzmanlarının NHS veya NHS tedarikçisinde veya yetişkin sosyal bakım sektöründe uygun bir iş rolünde çalışması için tasarlanmış sponsorlu bir İngiltere çalışma vizesidir. Bu vize, Vasıflı İşçi rotasının bir alt kategorisini oluşturur, ancak denizaşırı sağlık profesyonellerini İngiltere’de çalışmaya teşvik etmek için önemli ölçüde azaltılmış ücretler sunar.

İngiltere içinden veya dışından Sağlık ve Bakım Çalışanı vizesine başvurmanın maliyeti, kalış süresine bağlı olarak 232£ veya 464£ olup, çoğu Avrupa vatandaşı için 55£ ‘luk bir indirimdir. Göçmenlik Becerileri Ücreti, sponsor işverenler için hala geçerlidir, ancak uygun başvuru sahipleri sağlık hizmeti ücretini ödemek zorunda kalmaktan muaf tutulacaktır.

Sağlık ve Bakım Çalışanı vizesine hak kazanmak için, başvuru sahibinin asgari maaş gereksinimlerini karşılayan İngiltere lisanslı bir işveren için uygun bir meslekte çalışacak nitelikli bir doktor, hemşire veya sağlık veya yetişkin sosyal bakım uzmanı olması gerekir. Başvuru sahipleri ayrıca bir finansal bakım ve ingilizce dil gereksinimini karşılamalıdır.

Herhangi bir Vasıflı işçi vizesinde olduğu gibi, başvuru sahiplerine bir seferde 5 yıla kadar izin verilebilecek bir Sağlık ve Bakım İşçisi vizesi kapsamında maksimum kalış süresi yoktur. Başarılı vize sahipleri, 5 yıl sonra kalmak üzere süresiz izin için de başvurabilirler.

İngiltere Çalışma Vizesi Şartları; Mezun vizesi

Lisansüstü vize, en az 2 yıl boyunca İngiltere’de çalışmak veya iş aramak için derecelerini alan denizaşırı öğrenciler için tasarlanmış, sponsorsuz bir İngiltere çalışma vizesidir. İngiltere çalışma vizesi şartları, doktora öğrencileri için bu süre 3 yıla uzatılmıştır. Lisansüstü vizeye başvurmanın maliyeti 700 sterlindir ve uygun adaylar için 55 sterlin indirim uygulanır. Başvuru sahibinin ayrıca Göçmenlik Sağlık Ek Ücretini ödemesi gerekecektir, ancak burada işverenle ilgili herhangi bir masraf yoktur.

Lisansüstü vizeye hak kazanmak için, başvuru sahibinin uygun bir yüksek öğrenim sağlayıcısı ile en az lisans düzeyinde veya sınırlı mesleki niteliklerden birini başarıyla tamamlamış olması gerekir. Ayrıca, en az bir süre Birleşik Krallık’ta okumuş olmaları ve başvuruda bulunduklarında hala Öğrenci vizeleri kapsamında geçerli izinle Birleşik Krallık’ta olmaları gerekir.

Rota, çalışmalarını başarıyla tamamlayanların Birleşik Krallık’ta iş deneyimi kazanmalarına yardımcı olmak için 2021’de Birleşik Krallık’ın puan tabanlı sistemi kapsamında tanıtıldı. Ayrıca, Birleşik Krallık işverenlerine zengin bir uluslararası lisansüstü yetenek havuzundan yararlanma fırsatı verecektir. Sponsorsuz bir yol olarak, başvuru sahiplerinin bu vizeye başvurmak için bir İngiliz işvereninden iş teklifine ihtiyaçları olmayacak ve herhangi bir beceri veya maaş düzeyinde bir işte çalışabilecekler. Mezun vize sahipleri esnek çalışabilecek, iş değiştirebilecek, kendileri için çalışabilecek ve gönüllü çalışmalar yapabilecekler.

Lisansüstü vize, ilk 2 veya 3 yıllık izin süresinin ötesine uzatılamaz, ancak vize sahibi, ilgili şartları yerine getirmeleri koşuluyla Vasıflı İşçi vizesi gibi farklı bir vizeye geçebilir. Bu daha sonra yerleşime giden bir yol sağlayacaktır.

Yüksek Potansiyel Bireysel rota

Yüksek Potansiyelli Bireysel Rota, uluslararası mezunları İngiltere’ye çekmeyi amaçlamaktadır ve İngiltere dışındaki mezunlara lisansüstü işe alım programları açma potansiyeline sahiptir. 30 Mayıs 2022’de açılan vize, belirli yüksek kalibreli, denizaşırı üniversitelerden gelen uluslararası mezunların, önceki 5 yıl içinde derecelerini almak gibi uygunluk şartlarını yerine getirmeleri koşuluyla, iş teklifi veya İngiltere derecesi olmadan İngiltere’ye gelmelerine izin veriyor.

İngiltere çalışma izni, başvuru sahibinin İngiltere Doktorasına eşdeğer bir yeterliliğe sahip olduğu 2 yıl veya 3 yıl kalabilir. Lisansüstü rotada olduğu gibi, bu vize kısa vadelidir, ancak sahiplerin vize gereksinimlerini karşıladıkları Vasıflı İşçi vizesi gibi daha uzun vadeli bir işçi rotasına geçmelerine izin verir.

Küresel Yetenek vizesi

Küresel Yetenek vizesi, akademi, araştırma, sanat ve kültür veya dijital teknoloji alanlarındaki liderler veya potansiyel liderler için tasarlanmış sponsorsuz bir İngiltere çalışma vizesidir. Bu vizeye başvurmanın maliyeti 608 sterlin, uygun olduğunda 55 sterlin artı sağlık hizmeti ek ücretidir.

Küresel Yetenek vizesine hak kazanmak için, başvuru sahibinin uzmanlık alanlarında lider veya potansiyel lider olduklarını kanıtlamak için onay başvurusunda bulunmuş olması veya uygun bir ödül kazanmış olması gerekir; bu durumda onay aşamasını atlayabilirler.

Küresel Yetenek vizesi, en yüksek vasıflı göçmenlerin belirli bir sponsora bağlı olmadan bir dizi faaliyette bulunma esnekliği ile bir seferde 5 yıla kadar Birleşik Krallık’a gelmelerini sağlar. Bu şekilde, Birleşik Krallık benzersiz bilgi ve becerilerinden yararlanabilir.

İngiltere çalışma vizesi nasıl alınır ve İngiltere çalışma izni için gerekli evraklar hakkında daha fazla bilgi için Euro Anatolia ücretsiz danışmanlıktan hemen randevu alın!

Birleşik Krallık çalışma vizesi almak için çevrimiçi başvurmanız, başvuru ücretini artı herhangi bir sağlık hizmeti ek ücretini ödemeniz ve destekleyici belgelerinizi göndermeniz gerekecektir. Biyometrik bilgilerinizi vermek için bir randevuya katılmanız da gerekebilir.

Bazı İngiltere çalışma vizelerinin alınması, rotaya özgü farklı gereksinimlerle diğerlerinden daha zordur. Çoğu durumda, başvuru sahibinin lisanslı bir sponsordan asgari beceri ve maaş gereksinimlerini karşılayan bir iş teklifine sahip olması gerekecektir.

Birleşik Krallık çalışma vizesi için gereken para miktarı, vize türüne ve başvuru sahibinin koşullarına bağlı olarak değişecektir. Başvuru sahiplerinin ayrıca bir Göçmenlik Sağlık Ek Ücreti ödemeleri ve bir finansal bakım gereksinimini karşılamaları gerekebilir.

İngiltere lisanslı bir sponsordan iş teklifi gerektirmeyen, Yüksek Potansiyelli Bireysel vize, Yüksek Lisans rotası ve Küresel Yetenek vizeleri dahil olmak üzere bir dizi İngiltere çalışma vizesi vardır, ancak rotaya özgü diğer çeşitli gereksinimlerin hala karşılanması gerekir.

NEDEN EURO ANATOLIA?

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 2 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir vize danışmanı atıyoruz.

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 3 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 4 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 5 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Schengen ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 6 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Schengen Vizesi ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 7 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 6 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 7 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Çalışma Vize Başvuru Süreci

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 10 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 11 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 12 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 13 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 10 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 10 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 11 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 12 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 13 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 10 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 20 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır
93%

Vize Başarıyla Alındı

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 21 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 22 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 23 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 24 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 1 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 26 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır 27 ingiltere çalışma vizesi nasıl alınır