fbpx

Kanada Yaşam Standartları Nasıldır?

Kanada Yaşam Standartları Nasıldır?

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize Kanada’da eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

kanada yaşam standartları 3 kanada yaşam standartları
kanada yaşam standartları 4 kanada yaşam standartları

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize Kanada’da eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

kanada yaşam standartları 5 kanada yaşam standartları

KANADA YAŞAM STANDARTLARI

Kanada Yaşam Standartları Nasıldır? Kanada'da Nasıl Okuruz?

Kanada Yaşam Standartları Nasıldır ? Kanada’da Nasıl Okuruz?

Kanada yaşam standartları hakkında neler biliyorsunuz? Kanada, yüksek yaşam standartları ve yaşam kalitesiyle tanınan bir ülkedir. Kanada yaşam standartları ekonomik olarak da güçlüdür. Dünya Bankası’na göre Kanada, kişi başına düşen gayri safi milli gelir açısından en yüksek 9. ülke olarak, vatandaşlarının nispeten yüksek bir yaşam standardına sahip olduğunu göstermektedir.

 

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

Kanada yaşam standartları birçok faktörün bir araya gelmesi sayesinde gelişmiştir. Kanada’daki yüksek yaşam standartlarına katkıda bulunan temel faktörlerden biri ülkenin güçlü ve çeşitli ekonomisidir. Kanada, istikrarlı ve müreffeh bir toplum yaratmaya yardımcı olan imalat, hizmet ve kaynak temelli sektörler de dahil olmak üzere bir dizi endüstriye sahiptir. Ayrıca ülke, Kanadalıların sağlık, eğitim ve diğer temel hizmetlere erişimini sağlayan kapsamlı bir sosyal güvenlik ağına sahiptir.

Eğitim açısından Kanada, çok sayıda üst düzey üniversite ve koleje ev sahipliği yapmaktadır. Ülke yüksek kaliteli eğitim sistemiyle tanındığından, dünyanın dört bir yanından öğrenciler eğitimlerini sürdürmek için Kanada’ya gelmektedir. Kanada’daki öğrenciler, lisans ve yüksek lisans derecelerinin yanı sıra teknik ve mesleki eğitim de dahil olmak üzere çok çeşitli programlar arasından seçim yapabilirler. Siz de Kanada yaşam standartlarından faydalanmak için eğitiminizi burada sürdürmek isteyebilirsiniz.

Kanada’da eğitim görmek için uluslararası öğrencilerin, eğitimleri süresince ülkede kalmalarına izin veren bir çalışma izni almaları gerekir. Çalışma iznine hak kazanabilmek için öğrencilerin Kanada’da tanınan bir eğitim kurumuna kabul edilmeleri ve eğitim ve yaşam masraflarını karşılayacak yeterli paraya sahip olmaları gerekmektedir. Sonuç olarak, ülkenin güçlü ve çeşitli ekonomisi, kapsamlı sosyal güvenlik ağı ve yüksek kaliteli eğitim sistemi sayesinde Kanada’daki yaşam standartları genellikle yüksektir. Kanada’da eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler yüksek bir yaşam standardı ve kaliteli bir eğitim bekleyebilirler. Peki, Kanada’da nasıl eğitim alınır?

Kanada’da Nasıl Okuruz? Kanada’da Eğitim Almanın Yolları

Kanada’da nasıl okuruz? Kanada’da yaşam standartları oldukça yüksek. Bundan yararlanmanın en kolay yolu Kanada’da eğitim almaktır. İster üniversite eğitiminizi Kanada’da tamamlayın isterseniz yüksek lisans ve doktora için Kanada’ya gidin; Kanada’da eğitim almak mesleğiniz için oldukça büyük bir avantajdır.

Kanada’da eğitim almak için uluslararası öğrenciler aşağıdaki adımları izlemelidir:

1.           Bir Kanada eğitim kurumunu araştırın ve seçin: Kanada’da aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli üniversiteler, kolejler ve diğer eğitim kurumları bulunmaktadır. Öğrenciler, ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına en uygun olanı bulmak için farklı kurumları ve programları araştırmalıdır.

2.           Eğitim kurumuna başvurun: Bir okul seçtikten sonra, kuruma başvurmanız gerekecektir. Bu süreç genellikle bir başvuru formunun doldurulmasını ve transkriptlerin, tavsiye mektuplarının ve diğer gerekli belgelerin gönderilmesini içerir.

3.           Çalışma izni alın: Uluslararası öğrenciler Kanada’ya gelmeden önce çalışma izni almalıdır. Çalışma iznine hak kazanabilmek için Kanada’da tanınan bir eğitim kurumuna kabul edilmeniz ve eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayacak yeterli paraya sahip olmanız gerekir.

4.           Konaklama için yer ayarlayın: Kanada’daki öğrencilerin konaklama için kampüs içi ikamet, kampüs dışı daireler ve pansiyonlar dahil olmak üzere çeşitli seçenekleri vardır. Kanada’ya gelmeden önce kalacak yeriniz için gerekli düzenlemeleri yapmanız gerekecektir.

5.           Ulaşım için düzenleme yapın: Kanada’ya yurt dışından geliyorsanız, eğitim kurumunuza ulaşımınızı ayarlamanız gerekecektir. Bu, bir uçuş rezervasyonu yapmayı ve okulunuza kara ulaşımını ayarlamayı içerebilir.

Özetle, Kanada’da eğitim görmek için uluslararası öğrencilerin bir Kanada eğitim kurumu seçmesi, okula başvurması, çalışma izni alması, konaklama ayarlaması ve ulaşım ayarlaması gerekir. Kanada yaşam standartları genellikle yüksektir ve öğrenciler ülkede eğitim görürken yüksek bir yaşam standardı ve en üst kalitede bir eğitim bekleyebilirler.

 

Bu faktörleri göz önünde bulundurarak, ihtiyaçlarınızı karşılayan ve Kanada yaşam standartları içerisinde hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabiliriz. Tüm ayrıntıları düşünmek oldukça zor olabilir. Daha fazla bilgi ve Kanada hakkında ücretsiz danışmanlığı için Euro Anatolia’nın uzman kadrosuna danışabilirsiniz.

 

 

[/expander_maker]

Kanada’da ortalama maaş, çalıştığınız şehre ve sektöre bağlı olarak değişir. Statistics Canada’ya göre 2020 yılında ortalama maaş haftalık 1.137,51 dolardır. Bununla birlikte, Kanada’da yaşam maliyetinin de bölgeye göre değiştiğini, Toronto ve Vancouver gibi şehirlerin genellikle daha küçük şehirlere veya kırsal alanlara göre daha yüksek yaşam maliyetine sahip olduğunu unutmamak önemlidir.

Canadian Mortgage and Housing Corporation’a (CMHC) göre Kanada’da ortalama bir kişi gelirinin yaklaşık %30’unu konut için harcamaktadır. Ancak bu, nerede yaşadığınıza ve ne kadar kazandığınıza bağlı olarak değişebilir. Örneğin, Toronto veya Vancouver gibi daha pahalı bir şehirde yaşayan biri gelirinin daha yüksek bir yüzdesini konuta harcarken, daha küçük bir şehirde veya kırsal alanda yaşayan biri daha az harcayabilir.

Kanada’da yaşam maliyetinin, özellikle Toronto ve Vancouver gibi şehirlerde, genellikle diğer bazı ülkelerden daha yüksek olduğu düşünülmektedir. Ancak yine de Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya gibi diğer birçok gelişmiş ülkeden daha düşüktür.

Kanada evrensel bir sağlık sistemine sahiptir; bu da Kanada’da yaşayan herkesin kamu tarafından finanse edilen Medicare sistemi aracılığıyla ücretsiz sağlık hizmeti alma hakkına sahip olduğu anlamına gelir. Buna hastane ve doktor hizmetlerinin yanı sıra fizyoterapi ve kayropraktik bakım gibi diğer bazı sağlık hizmetleri de dahildir. Bununla birlikte, reçeteli ilaçlar ve diş bakımı gibi Medicare kapsamında olmayan bazı sağlık hizmetleri vardır ve bunları cebinizden veya özel sigorta yoluyla ödemeniz gerekebilir.

Kanada’da ilk ve orta öğretim ülkede ikamet edenler için ücretsizdir. Ancak, üniversite veya kolej gibi ortaöğretim sonrası eğitim pahalı olabilir ve genellikle ücretsiz değildir. Öğrenciler öğrenim ücretlerini ödemekten sorumludur ve ayrıca kitap, malzeme ve diğer eğitim masraflarını da ödemeleri gerekebilir. Bazı öğrenciler, bu masrafların karşılanmasına yardımcı olmak için burs veya öğrenci kredisi gibi mali yardım almaya hak kazanabilir.

kanada yaşam standartları 5 kanada yaşam standartları

YURTDIŞINDA EN POPÜLER DİL OKULLARI

Yurtdışında En Çok Tercih Edilen Dil Okulları;

kanada yaşam standartları 7 kanada yaşam standartları

Amerika’da Yüksek Lisans

kanada yaşam standartları 8 kanada yaşam standartları

İspanya’da Yüksek Lisans

kanada yaşam standartları 9 kanada yaşam standartları

Avustralya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda’da Yüksek Lisans

kanada yaşam standartları 10 kanada yaşam standartları

Polonya Yüksek Lisans

kanada yaşam standartları 11 kanada yaşam standartları

Hollanda’da Yüksek Lisans

italya schengen vize başvurusu

İtalya’da Yüksek Lisans

kanada yaşam standartları 12 kanada yaşam standartları

Kanada’da Yüksek Lisans

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Yüksek Lisans

kanada yaşam standartları 13 kanada yaşam standartları

Almanya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda Üniversiteleri

kanada yaşam standartları 14 kanada yaşam standartları

İsveç Üniversiteleri

kanada yaşam standartları 15 kanada yaşam standartları

Fransa Üniversiteleri

italya schengen vize başvurusu

İtalya Üniversiteleri

kanada yaşam standartları 11 kanada yaşam standartları

Hollanda Üniversiteleri

kanada yaşam standartları 17 kanada yaşam standartları

Polonya Üniversiteleri

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Üniversiteleri

kanada yaşam standartları 12 kanada yaşam standartları

Kanada Üniversiteleri

kanada yaşam standartları 7 kanada yaşam standartları

Amerika Üniversiteleri

kanada yaşam standartları 20 kanada yaşam standartları

İspanya’da Lise

NEDEN EURO ANATOLIA?

kanada yaşam standartları 21 kanada yaşam standartları

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir danışman atıyoruz.

kanada yaşam standartları 22 kanada yaşam standartları

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

kanada yaşam standartları 23 kanada yaşam standartları

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

kanada yaşam standartları 24 kanada yaşam standartları

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı​

kanada yaşam standartları 25 kanada yaşam standartları

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

kanada yaşam standartları 26 kanada yaşam standartları

24.000+​

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ​

28+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

kanada yaşam standartları 25 kanada yaşam standartları

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

kanada yaşam standartları 26 kanada yaşam standartları

24.000+

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ

10+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Başvuru Süreci

kanada yaşam standartları 29 kanada yaşam standartları
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

kanada yaşam standartları 30 kanada yaşam standartları
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

kanada yaşam standartları 31 kanada yaşam standartları
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

kanada yaşam standartları 32 kanada yaşam standartları
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

kanada yaşam standartları 29 kanada yaşam standartları
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

kanada yaşam standartları 29 kanada yaşam standartları
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

kanada yaşam standartları 30 kanada yaşam standartları
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

kanada yaşam standartları 31 kanada yaşam standartları
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

kanada yaşam standartları 32 kanada yaşam standartları
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

kanada yaşam standartları 29 kanada yaşam standartları
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

kanada yaşam standartları 39 kanada yaşam standartları
93%

Vize Başarıyla Alındı

kanada yaşam standartları 40 kanada yaşam standartları
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

kanada yaşam standartları 41 kanada yaşam standartları
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

kanada yaşam standartları 42 kanada yaşam standartları
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

kanada yaşam standartları 43 kanada yaşam standartları

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

kanada yaşam standartları 5 kanada yaşam standartları

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE İYİ DAVRANIN

kanada yaşam standartları 45 kanada yaşam standartları

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

kanada yaşam standartları 46 kanada yaşam standartları