Schengen Vizesi İçin
Gerekli Evraklar 2023

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır başta Schengen vizesi için gerekli evraklar hakkında tecrübemiz ile Schengen vize gerekli evraklar başvurusunun önünü açmakla kalmıyor, sizlere çalışma ve Ankara Anlaşması başvurusunda  danışmanlık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Schegnen Vize Ücreti
Schegnen Vize Ücreti

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır başta Schengen vizesi için gerekli evraklar hakkında tecrübemiz ile Schengen vize gerekli evraklar başvurusunun önünü açmakla kalmıyor, sizlere çalışma ve Ankara Anlaşması başvurusunda  danışmanlık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 1 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023

SCHENGEN VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR 2023

Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2023 Hakkında Tüm Bilgiler

Schengen Vizesi Başvuru Şartları
Avrupa’ya vize başvurusu yaparken, Schengen vizesi başvuru sürecinin bir parçası olarak gerekli bazı belgeleri ibraz etmeniz gerekecektir.
 

Schengen Ülkeleri, bu bölgeye her giriş amacı için gerekli belgelerin bir listesini oluşturmuştur ve bu gereksinimler, her birinde kalmak için yaklaşık olarak aynıdır. Schengen Vizesi almak için genel olarak Schengen vizesi evrakları yanı sıra her vize türü için gerekli özel belgelerin bir kontrol listesini bulabilirsiniz. Ek olarak Schengen vizesi evrakları

 
Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2023

 

Herhangi bir kısa süreli Schengen vizesi başvurusu için;

 

Vize başvuru formunu doğru bilgilerle doldurup eksiksiz imzalamanız gerekir. Yakın zamanda çekilmiş iki biyometrik fotoğraf eklenmelidir. Her iki fotoğraf da vize fotoğraf şartlarına göre son üç ay içinde çekilmiş olmalıdır. 

Geçerli bir pasaport, 10 yıllı geçmiş olmamalı ve Schengen bölgesinden ayrılmayı planladığınız tarihten sonra en az üç ay daha geçerli olmalıdır. Üzerinde vize bulunan eski pasaportlarınızı da bu dosyaya ekleyebilirsiniz. 
Gidiş-dönüş rezervasyonu veya güzergahı biletlerinizi, Schengen bölgesine giriş ve çıkışı belirten tarihleri ve uçuş numaralarını içermelidir.
Seyahat sigortası poliçesi. Hastalık, kaza ve hatta ölüm durumunda geri dönüş gibi herhangi bir tıbbi acil durumda en az 30.000€ teminat ile tüm Schengen bölgesi için seyahat sağlık sigortanız olduğunu kanıtlayan bir belge.
Konaklama ve rezervasyon belgeleri. Schengen’deki konaklamanız boyunca nerede konaklayacağınızı gösteren bir belge. Kira sözleşmesi, evinde kalacağınız ev sahibinden bir davet mektubu.
Finansal durumunuzun kanıtı. Schengen’deki konaklamanız boyunca kendinizi maddi olarak desteklemek için yeterli paranız olduğuna dair belgeler. Bunlar;
Banka hesap ekstresi, seyahat için hesabınızda yeterli paranız olduğunu göstermeli. Belgeler 3 aylık banka ekstrenizi göstermelidir. 
Sponsorluk Mektubu, Schengen’e seyahatinizi maddi olarak destekleyeceklerini onaylayan başka bir kişi tarafından alınmalıdır. Sponsorun üç aylık banka ekstrelerini belgelemelidir. 
Banka hesap ekstreniz ve sponsorluk mektubunuzun bir kombinasyonu. Ödenen vize ücreti makbuzunuzu dosyanıza ekleyin. Yetişkinler için 80€ ve 6 ila 12 yaş arası çocuklar için 45€.
 

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023; Genel olarak gerekli belgelerin yanı sıra, dünyanın dört bir yanındaki Schengen büyükelçilikleri, vize adaylarından istihdam durumlarına bağlı olarak bazı özel belgelerin yanı sıra başvurulan Schengen için gerekli evraklar türüne bağlı olarak birkaç ek belge talep etmektedir.

Schengen Vize Evraklari; Elçilikler Listelenenlere Ek Belgeler İsteyebilir mi?

Evet, aradığınız vize türüne bağlı olarak Schengen vizesi gerekli evraklar başvuru dışında elçilik veya konsolosluğun talep edebileceği birkaç ek belge daha bulunmaktadır. Başvuranın İstihdam Durumuna Göre Schengen gerekli evraklar çalışanlar, Vize başvuru sahibinin istihdam durumuna göre gerekli özel belgeler;
 

Schengen vizesi gerekli evrakları;

Schengen vizesi başvuru evrakları çalışanlar için: İş sözleşmesi, Son 6 aylık cari banka ekstresi, İşveren izin belgesi, Gelir Vergisi Beyannamesi formu veya Maaş kaynağından kesilen gelir vergisi belgesi.
Serbest meslek sahipleri için; İşletme lisansınızın bir kopyası, Schenen vizesi gerekli evraklar içerisinde son 6 aylık şirket banka ekstresi, Gelir Vergisi Beyannamesi.
Öğrenciler için: Öğrenci belgesi, eğitim kurumundan alınmış izin belgesi. 
 

Schengen vizesi evrakları; Çocuklar için hangi belgeler gereklidir?

Schengen vizesine başvuran çocukların ebeveynleri, Schengen vize evraklari için yasal vasileri, çocuklar için ek belgeler sunulmalıdır; Reşit olmayanın doğum belgesi, Her iki ebeveyn tarafından imzalanmış başvuru formu. Schengen vizesi başvuru evrakları için aile mahkemesi kararı yalnızca bir ebeveynin çocuğun tam velayetine sahip olduğu durumlar için geçerlidir. 

 
Akraba veya arkadaşlarını ziyaret etmek için Schengen vizesi almak için gerekli ek belgeler şunlardır: Schengen gerekli evraklar çalışanları seyahat sırasında kişinin banka hesabı olmaması veya masraflarını karşılayacak kadar parası olmaması durumunda, ziyaret eden arkadaşlarından veya akrabalarından ikamet ettiği yerdeki ilgili ofiste “resmi destek beyannamesi” imzalamasını istemek gerekir. Schenen vizesi gerekli evraklar başvurusu yaparken orijinal belgeyi dosyanıza koyduğunuzdan emin olun.  Seyahat Güzergahı başvuru sahibinin seyahatine ilişkin açıklaması, seyahat amacı, zaman çerçevesi ve bir mektupta yazılı tüm kişisel tarih.
 

Schengen vizesi başvuru evrakları; başvuru sahibinin tüm seyahat masraflarını karşılayacağını beyan etmesi halinde, davet edenin başvuranın masraflarını karşılayacağı takdirde, yetkili makamlarca bir Schengen ülkesinde ikamet edene sunulacaktır. Başvuran masraflarını davet eden karşılayacaksa, davet edenin adı, adresi ve pasaport fotokopisi yeterli olacaktır. Davet edenin bu Schengen ülkesinin vatandaşı olmaması durumunda, oturma izninin bir kopyası da gerekecektir.

 
Turist Vizesine Başvururken Schengen İçin Gerekli Evraklar
Turizm amaçlı Schengen vizesi almak için gerekli ek belgeler şunlardır: Son 6 aya ait banka ekstreleri. Destek Beyanı, bu seyahat sırasında kişinin banka hesabı olmaması veya masraflarını karşılayacak kadar parası olmaması durumunda, ziyaret eden arkadaşlarından veya akrabalarından ikamet ettiği yerdeki ilgili ofiste “resmi destek beyannamesi” imzalamasını istemek gerekir. Schengen için gerekli evraklar vize başvurusu yaparken orijinal belgeyi yanınızda taşıdığınızdan emin olun.
Schengen için gerekli evraklar seyahat güzergahı, başvuru sahibinin seyahatine ilişkin açıklaması, seyahat amacı, zaman çerçevesi ve bir mektupta yazılı tüm kişisel tarihin yanı sıra otel rezervasyonları veya bir Schengen ülkesinde ikamet eden bir kişinin resmi davet mektubu.
 

Schengen vizesi için gereken evraklar 2023 başvurusu daha fazla bilgi için Euro Anatolia ücretsiz danışmanlıktan hemen randevu alın!

NEDEN EURO ANATOLIA?

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 2 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir vize danışmanı atıyoruz.

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 3 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 4 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 5 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Schengen ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 6 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Schengen Vizesi ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 7 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 6 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 7 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Çalışma Vize Başvuru Süreci

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 10 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 11 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 12 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 13 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 10 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 10 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 11 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 12 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 13 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 10 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 20 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023
93%

Vize Başarıyla Alındı

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 21 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 22 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 23 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 24 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 1 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 26 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023 27 Schengen vizesi için gerekli evraklar 2023