fbpx

Almanyada Dil Okulu Fiyatları ve Tüm Bilgiler

Almanyada Dil Okulu Fiyatları ve Tüm Bilgiler

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize Almanya’da dil okulu eğitiminin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

Almanyada dil okulu fiyatları 3 Almanyada dil okulu fiyatları
Almanyada dil okulu fiyatları 4 Almanyada dil okulu fiyatları

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize Almanya’da dil okulu eğitiminin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

Almanyada dil okulu fiyatları 5 Almanyada dil okulu fiyatları

ALMANYADA DİL OKULU

Almanyada Dil Okulu Fiyatları Hakkında Bilgiler

ALMANYADA DİL OKULU FİYATLARI

Son günlerde Almanya’da Almanca öğrenmek ve Almanyada dil okulu fiyatları gibi iki ana konu konuşulur hale gelmiştir.

Almanyada Dil Okulları Fiyatları

Almanyada dil okulu fiyatları pek çok insanın özellikle de yurtdışında eğitim görmek isteyen veya yaşamak isteyen gencin sıkça aradığı ve araştırdığı konuların başında gelmektedir. Bu arayışın temel sebebi her ne kadar hayatımızda yapacağımız büyük bir değişikliğin veya sıçramanın ön hazırlığı olsa da asıl sebep maddi kaygılar ve bu yenilik öncesi yapılacak olan maddi düzenlemelerdir.

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

Almanya’da dil okulu fiyatları bölge, bilinirlik, ün ve kalite bağlamlarında değişiklik gösterse de bir aylık eğitim maliyetinin ortak paydada kesiştiği yer 400 ve 900 Euro olacaktır. Bununla beraber ek kaynaklar veya çevrimiçi materyaller, özel dersler ve konuşma kulüpleri devreye girdiğinde ise Almanya’da dil okulu fiyatlarının ücretlendirilmesinde değişiklikler olabileceği göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Adı geçen hususlara ek olarak, Almanyada dil okulları fiyatlarını etkileyen bir diğer husus ise dil kursunu veya eğitimini alacağınız dönemdir. Almanya’da dil okulları fiyatları devlet tarafından, yaz dönemi veya normal (kış) dönemi olarak iki ana sürece ayrılan dil kursları ve eğitimleri, döneme bağlı olarak farklı ücretlendirmelere tabi tutulabilmektedir.  Örneğin 4 haftalık bir kurs için ayırmanız gereken bütçe; sadece dil eğitimi için 700 ila 900 Euro arasında olacak iken konaklama ve konaklamaya bağlı diğer masraflar için de ortalama 1000 Euro olacaktır. Dolayısı ile yaz döneminde planlayacağınız bir dil eğitiminin Almanya’da dil okulu 4 haftalık toplam fiyatı en az 1800-2000 Euro arasında olacaktır.

Öte yandan bir dönemlik (4 -6 ay) veya tam bir senelik eğitim almak istediğinizde ise Almanya’da dil okulları fiyatları; 6 ay için konaklama ve dil eğitimi dâhil 9000 Euro civarında olacaktır. 9 aylık bir konaklama ve dil eğitimi için Almanya’da dil okulları fiyatları için ihtiyacınız olacak ortalama bütçe 14000 Euro olacaktır.

Sonuç olarak, Almanya’da Almanca dil eğitimi veren dil okulları 4 haftalık eğitimlerden başlayarak 9 aylık eğitim süreçlerine kadar planlama ve eğitim imkânı sunabilecek nitelikte bir sistematikliğe sahiptir. Dolayısıyla, Almanya dil okulları fiyatları 2000 ila 15000 Euro arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Diğer harcamalar, ulaşım ve diğer masraflar da dâhil edildiğinde karşımıza hareketli bir tablo çıkmaktadır. Ancak bir dili konuşulduğu yerde belirli bir sisteme bağlı olarak öğrenmenin getirileri paha biçilemez olacaktır!

Almanya’da Dil Eğitimi Vizesi   

Almanya dil okulları fiyatları temasından sonra, Almanya’da Almanca öğrenmek isteyenlerin bilmesi gereken bir diğer tema ise vize konusudur. Bilindiği üzere Almanya, dil öğrenme amacı ile ülkesine gelecek olanlara iki ana tip vize sunmaktadır. İlki 90 günden az süren Almanya Dil Vizesi, diğeri ise 90 günden uzun süren Almanya Dil Vizesi.

Adı geçen bu vizeler ile kolaylıkla Almanya’ya giriş sağlayarak belirlenen süre içerisinde dil eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. 

Almanya’da Konaklama

Almanya’ya dil öğrenmek için giden veya gidecek olan bireylerin aklındaki en temel sorulardan biri de konaklamadır. Nerede ve nasıl konaklanacağı konusunda bir takım düşünceleri ve kaygıları olanlar ise doğal olarak bu konuda bilgi edinmeye ve araştırmaya yönelmektedir.

Almanya’da dil eğitimi almak isteyen bir öğrenci veya bireyin tercih edebileceği belli başlı konaklama yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan maddi anlamda en uygun olanı “aile yanında konaklamadır”. Öte yandan tercih edilebilecek bir diğer seçenek ise öğrenci yurtlarıdır. Bu seçeneklere ek olarak bir daire kiralamak ve burada müstakil olarak kalmak da mümkün olabilmektedir.

Aile yanı konaklama seçeneğini kendisine daha yakın gören kişiler, Almanca dil eğitimlerini aldıkları sırada yine Alman bir aile tarafından kiralanan bir odada, o evin geçici bir üyesi olacaklardır. İlk başta kulağa biraz yabancı gelse de Almanya’da bu gibi durumlar için kendi evlerindeki bir veya iki odayı uygun ücretler karşılığında yurtdışından gelen öğrencilere açan aile sayısı bir hayli fazladır.

İkincil bir yöntem olan öğrenci yurtlarında kalma imkânı ise bir hayli tercih edilen bir konaklama yöntemidir. Bazı okullar veya eğitim merkezleri verdikleri eğitimin yansıra konaklama sorununa da çözüm getirmişlerdir. Bu öğrenci yurtları, çalışma odası, dinlenme salonları, internet, kütüphane ve bilgisayar odaları gibi imkânlar sunmaktadır. Öte yandan yemek konusuna gelindiğinde ise işler bir miktar karışmaktadır zira yurtların bazıları yemek sunarken diğerlerinde yemek imkânı bulunmamaktadır. Bu sebepten dolayı ön araştırmanızı iyi yapmanız önerilmektedir.

Diğer bir seçenek ise ya tek başınıza yâda 2-3 öğrenci birleşerek bir daire kiralamak ve dil eğitimi süresinde burada yaşamaktır.

Almanya’da Dil Okullarından Eğitim Almak İçin Yapılması Gerekenler

Almanya’daki dil okullarından eğitim almak için yapılması gerekenler sırası ile;

  • Karar verme
  • Kayıt olma
  • Kabul belgesinin gelmesi ve vize işlemleri
  • Vizenin onanması ve hazırlık aşamaları
  • Eğitim sürecine başlanması

Almanya dil okullarından faydalanmaya ve hayatınıza yön vermeye başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey “Doğru işi, nasıl doğru bir şekilde yaparım?” sorusuna yanıt vermek ve sonrasında ise güçlü bir kararlılık ile hedefinizi belirlemektir.

Sonrasında ise yaptığınız ön araştırmalar sayesinde edindiğiniz bilgiler ışığında belirlediğiniz bir okula kayıt olmanız gerekmektedir. Bu süreçte, okulun başvuru formunu doldurmak, gerekli evrakları temin etmek, konaklama ve uçak bileti rezervasyonu yapmak gibi bir takım aşamalardan geçeceğinizi unutmamak gerekmektedir.

Bir sonraki aşamada ise alacak olduğunuz kabul belgesi ile vize işlemlerinize başlamanız gerekmektedir. Vizenin alındığı takdirde ise gerekli kontroller sağlanarak program ücreti daha önceden seçmiş olduğunuz okula iletilecektir.

Daha sonrasında geçirecek olduğunuz bir oryantasyon aşaması bulunmaktadır. Nihayetinde ise eğitim sürecinize başlayarak, hayalini kurduğunuz şey her ne ise bir adım daha yakın olacaksınız! 

 Daha fazla bilgi ve ELS dil okulu hakkında ücretsiz danışmanlığı için Euro Anatolia’nın uzman kadrosuna danışabilirsiniz.

 

 

 

[/expander_maker]

Evet, Almanya Dil Okulu için vize almanız gerekmektedir. Adı geçen bu vize eğitim göreceğiniz süreye bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Öte yandan yeşil pasaporta sahip olup olmamanız da süreci etkileyen faktörler arasındadır.

Teknik olarak hayır, dil okullarında eğitim görmek için herhangi bir altyapıya sahip olmanız gerekmemektedir. Ancak ilk aşamada az da olsa Almanca bilenler, bilmeyenlere göre daha az uyum problemi yaşamamaktadır.

Her ne kadar tavsiye edilen bir uygulama veya davranış olmasa da eğitiminizi yarıda bırakıp, ülkenize dönme şansınız bulunmaktadır. Ancak bu gibi bir durum yaşamamak adına öncesinde detaylı bir planlama yapılması gerekmektedir. Süreçten emin olunmadığında ise başlangıçta 4 haftalık veya 2 aylık bir plan yapılarak öncül bir deneyim elde edilebilmektedir.

Almanyada dil okulu fiyatları 5 Almanyada dil okulu fiyatları

YURTDIŞINDA EN POPÜLER DİL OKULLARI

Yurtdışında En Çok Tercih Edilen Dil Okulları;

Almanyada dil okulu fiyatları 7 Almanyada dil okulu fiyatları

Amerika’da Yüksek Lisans

Almanyada dil okulu fiyatları 8 Almanyada dil okulu fiyatları

İspanya’da Yüksek Lisans

Almanyada dil okulu fiyatları 9 Almanyada dil okulu fiyatları

Avustralya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda’da Yüksek Lisans

Almanyada dil okulu fiyatları 10 Almanyada dil okulu fiyatları

Polonya Yüksek Lisans

Almanyada dil okulu fiyatları 11 Almanyada dil okulu fiyatları

Hollanda’da Yüksek Lisans

italya schengen vize başvurusu

İtalya’da Yüksek Lisans

Almanyada dil okulu fiyatları 12 Almanyada dil okulu fiyatları

Kanada’da Yüksek Lisans

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Yüksek Lisans

Almanyada dil okulu fiyatları 13 Almanyada dil okulu fiyatları

Almanya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda Üniversiteleri

Almanyada dil okulu fiyatları 14 Almanyada dil okulu fiyatları

İsveç Üniversiteleri

Almanyada dil okulu fiyatları 15 Almanyada dil okulu fiyatları

Fransa Üniversiteleri

italya schengen vize başvurusu

İtalya Üniversiteleri

Almanyada dil okulu fiyatları 11 Almanyada dil okulu fiyatları

Hollanda Üniversiteleri

Almanyada dil okulu fiyatları 17 Almanyada dil okulu fiyatları

Polonya Üniversiteleri

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Üniversiteleri

Almanyada dil okulu fiyatları 12 Almanyada dil okulu fiyatları

Kanada Üniversiteleri

Almanyada dil okulu fiyatları 7 Almanyada dil okulu fiyatları

Amerika Üniversiteleri

Almanyada dil okulu fiyatları 20 Almanyada dil okulu fiyatları

İspanya’da Lise

NEDEN EURO ANATOLIA?

Almanyada dil okulu fiyatları 21 Almanyada dil okulu fiyatları

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir danışman atıyoruz.

Almanyada dil okulu fiyatları 22 Almanyada dil okulu fiyatları

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

Almanyada dil okulu fiyatları 23 Almanyada dil okulu fiyatları

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

Almanyada dil okulu fiyatları 24 Almanyada dil okulu fiyatları

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı​

Almanyada dil okulu fiyatları 25 Almanyada dil okulu fiyatları

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Almanyada dil okulu fiyatları 26 Almanyada dil okulu fiyatları

24.000+​

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ​

28+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Almanyada dil okulu fiyatları 25 Almanyada dil okulu fiyatları

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Almanyada dil okulu fiyatları 26 Almanyada dil okulu fiyatları

24.000+

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ

10+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Başvuru Süreci

Almanyada dil okulu fiyatları 29 Almanyada dil okulu fiyatları
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Almanyada dil okulu fiyatları 30 Almanyada dil okulu fiyatları
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Almanyada dil okulu fiyatları 31 Almanyada dil okulu fiyatları
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Almanyada dil okulu fiyatları 32 Almanyada dil okulu fiyatları
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Almanyada dil okulu fiyatları 29 Almanyada dil okulu fiyatları
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

Almanyada dil okulu fiyatları 29 Almanyada dil okulu fiyatları
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Almanyada dil okulu fiyatları 30 Almanyada dil okulu fiyatları
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Almanyada dil okulu fiyatları 31 Almanyada dil okulu fiyatları
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Almanyada dil okulu fiyatları 32 Almanyada dil okulu fiyatları
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

Almanyada dil okulu fiyatları 29 Almanyada dil okulu fiyatları
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Almanyada dil okulu fiyatları 39 Almanyada dil okulu fiyatları
93%

Vize Başarıyla Alındı

Almanyada dil okulu fiyatları 40 Almanyada dil okulu fiyatları
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

Almanyada dil okulu fiyatları 41 Almanyada dil okulu fiyatları
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

Almanyada dil okulu fiyatları 42 Almanyada dil okulu fiyatları
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

Almanyada dil okulu fiyatları 43 Almanyada dil okulu fiyatları

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

Almanyada dil okulu fiyatları 5 Almanyada dil okulu fiyatları

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE İYİ DAVRANIN

Almanyada dil okulu fiyatları 45 Almanyada dil okulu fiyatları

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Almanyada dil okulu fiyatları 46 Almanyada dil okulu fiyatları