fbpx

CELTA Sertifikası

CELTA Sertifikası

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize Celta Sertifikasının önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

Celta Sertifikası 3 Celta Sertifikası
Celta Sertifikası 4 Celta Sertifikası

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize Celta Sertifikasının önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

Celta Sertifikası 5 Celta Sertifikası

CELTA SERTİFİKASI

Celta Belgesi ve Celta Kursları Hakkında Bilgiler

Celta Belgesi Nedir?

 

Celta (Certificate in English Language Teaching to Adults), ileri derecede İngilizce bilen bireylerin dünyanın hemen her ülkesinde İngilizce öğretmenliği yapabilmesi için alması gereken, üst düzey öğretim yeterliliği sertifikasyon programıdır. Bu sertifika Cambridge Üniversitesi tarafından verilmektedir. Celta program ile alınacak Celta belgesi; ana dili İngilizce olmayan, hiç öğretmenlik yapmamış veya çok az deneyimi bulunan adayları, bu sertifikasyonun sonucunda dünya çapında öğretmenlik yapabilme bilgi ve yeterliliğine sahip kılar.

Celta sertifikası , dünya çapında TEFL işleri için özellikle aranan bir niteliktir (TEFL, dünyanın herhangi bir yerinde İngilizce öğretmenliği yapmanızı sağlayacak bir programdır). Yurtdışında her dört İngilizce dil öğretimi işinden üçü bir Celta yeterliği gerektirir. 

University of Cambridge Local Examinations Syndicate (UCLES) tarafından verilen CELTA (Certificate of English Language Teaching to Adults) sertifikası kişilere, yurt dışında yaşama ve çalışma kolaylığını tamamı ile sunmuş olur. Öyle ki Cambridge Üniversitesi tarafından da onaylanan Celta belgesi ile yeterliliğini kanıtlayan İngilizce dili eğitmenleri, dünya çapında öğretmenlik yapma fırsatını kazanmış olurlar. CELTA sertifikası, British Curriculum Authority tarafından 5. seviye yeterlilik olarak kabul edilir. Her yıl tüm dünyada yaklaşık 230 merkezde 11.000 kişi Celta kurslarını başarı ile tamamlayarak yaşam ve çalışma özgürlüğü tanıyan bu belge dünya insanı olma yolunda adım atmaktadır.

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

Celta belgesi almak için, 16 yıldır uzman kadrosu ile 21 ülkeyi kapsayan Yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetini başarı ile veren Euro Anatolia Yurtdışı Eğitim, Celta Sertifikası Kurslarına güvenle başvurabilirsiniz.

Celta Sertifikası eğitimi kimler içindir?

CELTA Sertifikası, Kursları  – Euro Anatolia Yurtdışı Eğitim’de katılmak için şu özelliklerde olmanız yeterlidir.

 • 20 yaşın üstünde olanlar,
 • Gerekli lisans bölümlerini bitirmiş, kariyerlerine yeni başlayan deneyimsiz öğretmenler,
 • Öğretim becerilerini geliştirmek isteyen öğretmenler,
 • Ana dili İngilizce olan veya olmayan, seyahat ederek dünya ülkelerinde İngilizce öğretmek isteyen öğretmenler

Bununla birlikte bu kurslara katılmak için İngilizce bilgisinin C1 seviyesinde olması gerekmektedir. Ya da Toefl / Ielts sınavlarından birisinden 7 puan alanmış olmalıdır.  Toefl ve Ielts sınavları ile ilgili daha fazla bilgi almak için Euro Anatolia Yurtdışı Eğitim iletişim servisi ile bağlantıya geçebilirsiniz. Celta belgesi kursuna katılmaz üzere, İngilizce yeterliliği (C1) tanımlanabilmesi için ya yüz yüze ya da online bağlantı ile birebir görüşme şartı bulunmaktadır.

Celta Sertifikası kursları eğitimi ne kazandırır?

CELTA kursu, İngilizce öğretecek bir öğretmen adayının ihtiyacı olan en temel kazanımları sunan bir sürece sahiptir. Kurs süresince adayların hakim olması gereken ana öğrenme birimleri vardır. Bunlar;

 • Öğretmen – öğrenci iletişim süreci sağlanması ve öğretme / öğrenme bütünlüğü,
 • Dil analizi ve farkındalık kazandırma,
 • Dil yetkiliği kazandırma. Okuma, dinleme, konuşma ve yazma konusundaki becerileri geliştirme,
 • Öğretim pratiği deneyim arttırma,
 • Öğretim metotları geliştirebilme ve profesyonellik kazanma,
 • Öğretim için planlama yapma becerisi ve kaynakların doğru kullanımı,
 • Sınıf hakimiyeti

CELTA sertifikası kursları, katılımcılarına temelde başarılı bir İngilizce öğretmeni nasıl olur bunun tekniklerini öğretir. Kurs boyunca her zaman başlangıç ve orta düzeydeki öğrencilere ders vermeniz sağlanarak, öğretmenlik deneyimi arttırılır. Tüm katılımcılar, kurs süresi boyunca eşlik eden Euro Anatolia Yurtdışı Eğitimin profesyonel özel öğretmenleri ile daima desteklenir.

Celta Belgesi eğitim içeriği nasıldır?  

Lisan, değişen kültürel yapıya paralel olarak sürekli değişen bir unsurdur. Zamanla bazı kelimeler ve deyişler kaybolur ve yerine yeni söylenimler doğar. Bu nedenle bir dili öğretme üzerine bir mesleğiniz olacaksa, bilginizi sürekli taze tutmanız gerekir. Aynı şekilde eğitim metotları da gün geçtikçe yenilenmekte, öğretim teknikleri gelişmekte ve şekil değiştirmektedir. Tüm bunları takip etmek  kişinin kendi gelişimi ve eğitim verdiği öğrencilerin gelişimi açısından çok önemlidir. 

CELTA sertifikasyon eğitimi hem İngilizce konusunda hem de eğitim yöntemleri konusunda teorik bilgi verilmektedir. Bu eğitimi almak öğretmen adaylarının kariyerlerine başlamadan önce öğretim becerilerini geliştireceği, farklı roller ile sınıf hakimiyeti becerileri kazanacağı mükemmel bir yoldur.

CELTA kursu aktif öğretmenlik uygulaması da içerir. Ana dili İngilizce olmayan başlangıç ve orta düzey seviyede İngilizcesi olan öğrencilere ders vererek öğretim pratiği geliştirmiş ve ihtiyaç duydukları güveni kazanmış olurlar.

Celta sertifikasyon kursları eğitim içeriğine bakıldığında dil bilinci, İngilizce dil bilgisi, dili öğrenme sırasında kullanılacak bağlamlar ve bunların nasıl profesyonelce kullanılabileceği öğretilmektedir. Yine bilgi aktarımı sırasında üstlenilecek öğretmen ve karşınızdaki öğrenci rolleri arasındaki motivasyonun çeşitleri ve sürekliliği konusunda detaylı bilgi verilmektedir. Öğretmen adaylarına, etkili öğretim ilkeleri ve uygulamaları anlatılarak bu konuda uygulamalı deneyim kazandırılmaktadır. İngilizce dilini pratik bir şekilde öğretmek amacıyla geliştirmiş temel beceriler, ders planı hazırlama, uygulama, test etme ve referans verme amacıyla kullanılabilecek uygun kaynaklara ve materyallere ulaşma becerisi de kurs boyunca adaylara aktarılan bilgiler arasındadır.

Tüm bunlar size kazandıran bu eğitimde, Euro Anatolia Yurtdışı Eğitimin profesyonel uzman öğretmenleri diğer öğretmen adaylarını da izleyerek gözlem raporu yazmanızı ister. Kurs sonunda ders planı hazırlama, öğretilen içeriği dikkat çekici hale getirme, uygulama, motivasyon sağlama gibi birçok konuda dünya genelinde kabul görür deneyimli öğretmenlik koşulları öğrenilmiş olur. Bununla birlikte profesyonel makale yazma ve kendini iyi ifade etme ile hazırlanacak raporlar, uzman öğretmenler tarafından onaylanır ve sertifika eğitiminiz tamamlanır.

CELTA Sertifikası, Kursları   Euro Anatolia Yurtdışı Eğitim’de her talep edenin faydalanabilmesi için seçenekler sunulmuştur. Tam zamanlı, yarı zamanlı ve online eğitim şeklinde seçenekler mevcuttur.

 • Celta – Tam Zamanlı:  Eğitimler arasındaki en tercih edilen kurs formatıdır ve ortalama dört haftalık bir sürede tamamlanır. Bu eğitim, hafta içi 09:00’dan 17:00’a kadar süren yoğun bir program dahilinde verilmektedir.
 • Celta – Yarı Zamanlı: Çalışanlar tarafından oldukça yaygın biçimde tercih edilen yarı zamanlı bu eğitim, haftada iki – üç gün olmak üzere programlanmakta ve 12 hafta kadar sürmektedir.
 • Celta online : Bu seçenekte de adaylar, katılamadıkları derslerin çoğunu çevrimiçi alabilmektedirler. Ancak, kursu tam olarak bitirmeleri için mutlaka eğitim aldıkları merkezi de ziyaret etmeleri gerekmektedir.

Pratik teknikler geliştirmeye odaklanır, öğrenci gruplarıyla yüz yüze ve çevrimiçi öğretim pratiği sunar ve bu sayede, dört hafta gibi kısa bir süre içinde öğretmeye başlamanız için gereken öz güveni sağlar.

İster yurt dışında öğretmenlik yapmak istiyor olun ister işverenlere İngilizce seviyenizi dünyaca kabul gören bir sertifikayla sunmak istiyor olun, CELTA Sertifikası – Euro Anatolia Yurtdışı Eğitim  ile kendinizi istediğiniz gibi kanıtlanmış olacaksınız.

Celta Sertifikası eğitim değerlendirmesi nasıl yapılır?

CELTA Sertifikası Kursları – Euro Anatolia Yurtdışı Eğitim ‘de katılımcıların kursu bitiminde başarıyı ölçen bir sınavla karşılaşmazlar. Bunun yerine adaylar kurs süresi boyunca profesyonel öğretmenlerce belirli kriterler ışığında planlama ve öğretmeden oluşan 2 alanda değerlendirilirler.

 • Öğretmenlik Uygulaması: En az iki yetenek seviyesinde yetişkin sınıflarıyla çalışarak toplam 6 saatlik aktif ders vermeleri beklenir. Öğretmen adaylarının öğretme amaçlı sorumlu ve profesyonel tutumları, dersi planlayarak hazırlıklı gelişleri, öğretme becerileri, derse zamanında sorumlu giriş, ders süresince devam eden organizasyon ve  Celta kursu devamlılıkta gösterdikleri bağlılık, aldıkları geri bildirimlere karşı tutumları ve ilerleme potansiyelleri de kurs süresince Celta uzman eğitmenlerince değerlendirilen noktalardır.
 • Yazılı Ödevler: Uzmanlarca her biri 750-1000 kelimeden oluşacak 4 adet yazılı ödevlendirme verilir. Ödevlerin içeriğinde, yetişkin öğrencilerin öğrenme ihtiyaçlarını, dili analiz etme, dil becerilerini öğretme ve etkin sınıf öğretmenliği konularını kapsamaktadır. Yazılı ödevin nitelikli içeriği kadar zamanında teslim de önemlidir.

Tüm bu değerlendirmelerle birlikte kurs süresi boyunca profesyonel eğitmenler, öğretmen adayları ile en az 2 kez birebir görüşme sağlayarak ilerleyişleri hakkında geribildirim verirler. Böylece öğretmen adayları tam motive olarak güçlü yönlerini ve geliştirmeleri gereken yönlerini kararlılıkla ortaya koyabilmektedirler. Sonuçlar için Celta’da; ‘A’yı geçmek’, ‘B’yi geçmek’, ‘geçmek’ ve ‘başarısız’ olmak üzere dört değerlendirme derecesi mevcuttur. Kurs bitiminde adaya geçici notunu gösteren bir aday rapor formu verilir.  Alınan notların onaylanmasının ardından ise Cambridge English tarafından hazırlanan sertifika yaklaşık 8 haftaya kadar adaya gönderilir.

CELTA Sertifikası – Euro Anatolia Yurtdışı Eğitim ‘de programı başarıyla tamamlayan öğretmen adayları alacakları tüm dünyada geçerliliği olan bu Celta belgesiyle birlikte,  istedikleri ülkede öğretmenlik yapabilecek yetkinlikte olurlar.

Celta Sertifikası iş bulma şansını arttır mı?

CELTA, işverenlerce en çok aranan TEFL sertifikasıdır. Cambridge English tarafından gerçekleştirilen 2015 tarihli bir anket değerlendirmesine göre, dünya çapında iş verenlerin %70’i bu belgeyi zorunlu hale getirmiştir. İngiltere de ise bu oran yüzde 91’i bulmaktadır. Ciddi kurumların işe alım kurulları, Celta Sertifikalı öğretmenleri tercih etmek adına bu amaçtaki diğer kurumlarla bağlantılı çalışmaktadırlar. Ayrıca, Celta sertifikalı öğretmenlere TEFLwork’e kayıt olma hakkı da tanımaktadır.

Celta Belgesi, İngiltere’deki yeterlilikleri düzenleyen devlet dairesi Ofqual tarafından düzenlenen, Cambridge tarafından onaylanan kendini kanıtlamış üst düzey öğretim yeterliliğidir. Dünya çapında bütün eğitim kurumları, okullar, dil kursları tarafından tanınmaktadır.  Bu sertifikaya sahip olmakta elbette ki mutlak kabul görürlük güvencesini sağlamaktadır. Celta belgesine Euro Anatolia Yurtdışı Eğitim sayesinde güvenle sahip olabilirsiniz.

 [/expander_maker]

asdsadsad

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Celta Sertifikası 5 Celta Sertifikası

YURTDIŞINDA EN POPÜLER DİL OKULLARI

Yurtdışında En Çok Tercih Edilen Dil Okulları;

Celta Sertifikası 7 Celta Sertifikası

Amerika’da Yüksek Lisans

Celta Sertifikası 8 Celta Sertifikası

İspanya’da Yüksek Lisans

Celta Sertifikası 9 Celta Sertifikası

Avustralya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda’da Yüksek Lisans

Celta Sertifikası 10 Celta Sertifikası

Polonya Yüksek Lisans

Celta Sertifikası 11 Celta Sertifikası

Hollanda’da Yüksek Lisans

italya schengen vize başvurusu

İtalya’da Yüksek Lisans

Celta Sertifikası 12 Celta Sertifikası

Kanada’da Yüksek Lisans

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Yüksek Lisans

Celta Sertifikası 13 Celta Sertifikası

Almanya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda Üniversiteleri

Celta Sertifikası 14 Celta Sertifikası

İsveç Üniversiteleri

Celta Sertifikası 15 Celta Sertifikası

Fransa Üniversiteleri

italya schengen vize başvurusu

İtalya Üniversiteleri

Celta Sertifikası 11 Celta Sertifikası

Hollanda Üniversiteleri

Celta Sertifikası 17 Celta Sertifikası

Polonya Üniversiteleri

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Üniversiteleri

Celta Sertifikası 12 Celta Sertifikası

Kanada Üniversiteleri

Celta Sertifikası 7 Celta Sertifikası

Amerika Üniversiteleri

Celta Sertifikası 20 Celta Sertifikası

İspanya’da Lise

NEDEN EURO ANATOLIA?

Celta Sertifikası 21 Celta Sertifikası

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir danışman atıyoruz.

Celta Sertifikası 22 Celta Sertifikası

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

Celta Sertifikası 23 Celta Sertifikası

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

Celta Sertifikası 24 Celta Sertifikası

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı​

Celta Sertifikası 25 Celta Sertifikası

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Celta Sertifikası 26 Celta Sertifikası

24.000+​

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ​

28+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Celta Sertifikası 25 Celta Sertifikası

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Celta Sertifikası 26 Celta Sertifikası

24.000+

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ

10+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Başvuru Süreci

Celta Sertifikası 29 Celta Sertifikası
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Celta Sertifikası 30 Celta Sertifikası
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Celta Sertifikası 31 Celta Sertifikası
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Celta Sertifikası 32 Celta Sertifikası
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Celta Sertifikası 29 Celta Sertifikası
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

Celta Sertifikası 29 Celta Sertifikası
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Celta Sertifikası 30 Celta Sertifikası
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Celta Sertifikası 31 Celta Sertifikası
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Celta Sertifikası 32 Celta Sertifikası
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

Celta Sertifikası 29 Celta Sertifikası
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Celta Sertifikası 39 Celta Sertifikası
93%

Vize Başarıyla Alındı

Celta Sertifikası 40 Celta Sertifikası
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

Celta Sertifikası 41 Celta Sertifikası
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

Celta Sertifikası 42 Celta Sertifikası
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

Celta Sertifikası 43 Celta Sertifikası

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

Celta Sertifikası 5 Celta Sertifikası

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE İYİ DAVRANIN

Celta Sertifikası 45 Celta Sertifikası

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Celta Sertifikası 46 Celta Sertifikası