fbpx

İtalya Yüksek Lisans

İtalya Yüksek Lisans

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize İtalya yüksek lisans eğitiminin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

İtalya Yüksek Lisans 3 İtalya Yüksek Lisans
İtalya Yüksek Lisans 4 İtalya Yüksek Lisans

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize İtalya yüksek lisans eğitiminin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

İtalya Yüksek Lisans 5 İtalya Yüksek Lisans

İTALYA YÜKSEK LİSANS

İtalya Yüksek Lisans Ücretleri ve Hakkında Tüm Bilgiler

İtalya Yüksek Lisans Ücretleri, Şartları, Başvuru Tarihleri

 İster eğitim için ister sadece turizm amaçlı ziyaret edin, İtalya büyüleyici bir ülkedir, ama öğrenci olduğunuzda her ikisini de yapabilirsiniz. İtalya yüksek lisans eğitimi benzersiz bir deneyim olacak ve eğitiminiz ve kariyeriniz boyunca bir öğrenci olarak sizinle kalacak. 

Yüksek lisans eğitiminizi İtalya’da alırsanız, dünyadaki en eski yüksek eğitim ve öğretim geleneklerinden yararlanacaksınız. İtalyan üniversiteleri yüzyıllardır köklü olarak varlar ve İtalya, zengin akademik mirası modern bir görünümle birleştirme konusunda ustalaşmış bir yapıya sahiptir.

Dünyanın en eski üniversitelerinden biri olan ve bugün bildiğimiz üniversite sistemini de başlatan Bologna Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan İtalya’da eğitim almayı seçmekte yanlış bir düşünceye kapılmış olmazsınız. Bologna Üniversitesi, İtalya yüksek lisans eğitimi için tercih edebileceğiniz en iyi üniversiteler arasındadır ve Batı dünyasının en eski üniversitesidir.

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

Yüksek lisans için neden İtalya?

İtalya yüksek lisans eğitimi almak, modern çağda Avrupa üniversite eğitimini tanımlayan bir ülkede uluslararası saygınlığa sahip bir nitelik kazanmak anlamına gelir. Ayrıca, İtalya’daki üniversiteler tüm ana alanlarda yüksek lisans dereceleri sunmaktadır. Bu ülke, İtalya’da eğitim gören yaklaşık 90.000 uluslararası öğrenci ile dünyanın her yerinden öğrencileri ve akademisyenleri her zaman kendine çekmiştir ve İtalya’yı Avrupa’nın en popüler uluslararası eğitim alanlarından biri haline getirmiştir.

İtalya Yüksek Lisans Eğitimi tamamlayabilmek için gerekli süre nedir?

İtalya yüksek lisans eğitim süresi iki yıldır ve İtalyan akademik yılı Ekim’den Temmuz’a kadar sürer. İtalya’da eğitim almak ile diğer ülkeler arasındaki temel farklardan biri, sınavların çoğunun sözlü olmasıdır.

İİtalya Yüksek lisans Ücretleri Nelerdir?

İtalyan devlet üniversiteleri hem vatandaşlar hem de uluslararası öğrenciler için düşük öğrenim ücretleri sunmaktadır. Genel olarak değerlendirildiğinde, İtalya yüksek lisans ücretleri düşüktür. Ortalama olarak, devlet üniversitelerindeki öğrenim ücretleri, EU/EEA öğrencisi veya EU/EEA dışı bir başvuru sahibi olmanıza bağlı olarak akademik yıl başına 5.000 Euro’ya kadar değişmektedir; bu durumda daha yüksek bir okul ücreti ödersiniz. Özel üniversitelerde öğrenim ücretleri yıllık 3.000 ila 35.000 Euro arasında değişmektedir. İtalya yüksek lisans ücretleri değerlendirildiğinde kaliteli eğitim vizyonu düşünüldüğünde İtalya yüksek lisans ücretleri çok uygundur.

En iyi İtalyan devlet üniversitelerinden birine kayıt yaptırırsanız, İtalya yüksek lisans ücretleri 6.500 Euro gibi bir ücrete mal olacaktır. Ortalama olarak, İtalya Yüksek lisans Ücretleri yılda yaklaşık 3.800 Euro olarak hesaplanabilir. Birkaç devlet üniversitesi, yıllık 800 ile 1.000 Euro arasında değişen öğrenim ücretleri ile sizden daha az ücret alabilir.

İtalya Yüksek Lisansı için Vize nasıl olur?

İtalya’da yüksek lisans yapmak isteyen uluslararası öğrencilerin öğrenci vizesi almaları gerekir. Buna ek olarak, yerel polis karakolunda belgelerin kaydedilmesi gibi ek prosedürler gerekebilir. İtalya Yüksek Lisans Şartları arasında  en önemlisi sayılabilecek olan konu olarak; seçtiğiniz üniversiteye kayıt işlemlerini tamamlamadan önce uygun vizeye sahip olduğunuzdan emin olmanız önemlidir.

İtalya’daki Yüksek Lisans programlarına Kabul Koşulları nelerdir?

İtalyan yüksek öğretim kurumlarından bazıları özel testler istemektedir. Ayrıntılı bilgi için gerekli üniversite ile iletişime geçmelisiniz. Genellikle gerekli koşullar şunlardır;

·        Lisans derecesi (çevrilmiş ve yasal)

·        İtalyan olmayan öğrenciler için İtalyanca dil testi

·        Kabul mektubu

·        Başvuru Formu

·        Motivasyonel/Tanımlayıcı bir yazı

·        Özgeçmiş

·        Öğrenim ücretleri

İtalya üniversitelerinin farklı öğrenim ücretleri vardır. Adeta ikiye ayrılmış durumda. İtalya yüksek lisans şartları sağlandıktan sonra yine de ilki genellikle sabitken, ikincisi belirli programa/programlara göre değişir. Öğrencilerin ücretlerini düşürmesine ve hatta geri almasına neden olan birçok özel durum vardır. Genel olarak, çoğu üniversite yılda 500 ila 3.000 Euro arasında ücret almaktadır. Yine de, Avrupa Birliği dışındaki yüksek lisans öğrencileri genellikle daha yüksek bir ücret öderler. Genel hatları ile bakıldığında İtalya master şartları bunlardır.

İtalya yüksek lisans öğrenime devam etmek ve profesyonel yaşamınız için güçlü bir temel oluşturmak için en iyi yerlerden biridir. İtalya’daki üniversiteler, birinci sınıf eğitimleri, son teknoloji araştırma tesisleri, harika iş fırsatları, girişimciliği ve daha fazla eğitim almalarıyla ünlüdür. İtalya’daki üniversiteler, Avrupa’da yapılan en gelişmiş araştırma çalışmalarından biri için mükemmeliyet merkezleridir . İtalya, dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencileri ağırlayan uyumlu kültürüyle de bilinir. İtalya master için Türk öğrenciler Milano, Roma, vb. şehirlerdeki üniversitelerde eğitim görürler. İtalya öğrenciler için sahiplenici bir ülkedir ve öğrencilerin ülkeyi tanıması, çalışması ve hatta yerleşmesi için uygun bir yer haline getirir.

İtalya Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri nedir?

Başvuru süreci oldukça basittir ve öğrencilerin kabul göreceği iki kayıt tarihi vardır. Kayıtlarda tüm dersleri alamayabileceğiniz için son kayıt tarihlerini kaçırmamak da çok önemlidir. Erken başvuru sahibi olmak ayrıca size yurtdışı eğitim kredisi başvurusunda bulunma , vize işlemleri ve yurtdışına taşınmak gibi süreçleri organize etme zamanı verir. İtalya yüksek lisans başvuru tarihleri ile ilgili detayları aşağıda sizlerle paylaştık;

İtalya üniversitelerine kabul için iki kayıt tarihi vardır. İtalya Mimarlık yüksek Lisans ya da İtalya yüksek lisans için Öğrenciler, başvurdukları zamana, istedikleri kursa ve tercih ettikleri üniversitedeki kontenjanların uygunluğuna göre seçimlerini yapabilirler. Genel hatları ile İtalya Yüksek lisans  başvuru tarihleri;

Eylül Ayı Kayıt Girişi: Eylül alımı başvuru süreci, seçtiğiniz üniversiteye bağlı olarak Mayıs veya Haziran’da başlar. Türkiye’den ve dünyanın diğer bölgelerinden gelen çoğu öğrenci, bu girişte daha fazla ders bulunması nedeniyle bu tarihi uygun görmektedir. İtalya master için Eylül ayı kayıt girişi en çok tercih edilendir.

Şubat Ayı Kayıt Girişi: Şubat alımı başvuru süreci Ekim ve Kasım aylarında başlar. Son başvuru tarihleri için kesin tarihler genellikle bir üniversiteden diğerine ve ayrıca kurs seçimine göre değişir. İtalya Yüksek Lisans eğitimi almak isteyenler ara dönemde de kayıt olma şansı elde eder.

İtalya’da Mimarlık Yüksek Lisans Eğitimi Alın

İtalya mimarlık yüksek lisans eğitimi denilince akla gelen ilk ülkelerden biri İtalya’dır . Özellikle İtalya’nın teknik okulları olan “Politecnico”; mimarlık alanında dünyanın önde gelen üniversiteleri arasında. Özellikle Politecnico Di Milano ve Politecnico Di Torino mimarlık alanında dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasındadır. İlk 200’de 9 İtalyan üniversitesi var. Tek başına bu bile İtalya’daki mimarlık yüksek lisans programlarının kalitesini gösteren önemli bir detay.

İtalya mimarlık yüksek lisans, öğrencileri özel müşteriler ve şirketler için evler ve binalar tasarlamaya hazırlar. Öğrencilere işlevsel bir alan tasarlamak için çeşitli bilgisayar programlarını öğretmeyi amaçlar. Öğrenciler ayrıca, yüksek lisans programlarında ortak proje çalışması yoluyla müşteriler ve ekiplerle profesyonel olarak nasıl işbirliği yapacaklarını öğrenirler. İtalyan üniversitelerinin büyük şirketler ve birçok uluslararası üst düzey üniversite ile ikili anlaşmaları vardır. Ayrıca dünyanın pek çok farklı ülkesinden öğrenciler her yıl kapılarını açarak mimarlığa farklı yaklaşımları desteklemektedirler. İtalya mimarlık yüksek lisans için Mimarinin şehridir.

Mimari koruma, mimarlık ve şehir planlama ve sürdürülebilir mimarlık gibi birçok mimari yüksek lisans programı bulunmaktadır.

Bu programlara yapılacak başvurularda güçlü bir portföy sunmak çok önemlidir. İtalya yüksek lisans başvurusunda bulunan öğrencilerin portfolyolarının ve diğer tüm belgelerinin titizlikle hazırlanması önemlidir.

İtalya’da Mimarlık Yüksek Lisansı için Gereksinimler

İtalya mimarlık Yüksek Lisans  eğitimi için gerekli koşullar aşağıdaki gibidir:

·        Mimarlık veya ilgili bir alanda lisans derecesine sahip olmak

·        En az B2 seviyesinde İngilizce dil şartı veya İngilizce lisans diploması

·        Portfolio

·        Mezuniyet ortalamanız için herhangi bir alt sınır yoktur.

İtalya Yüksek Lisans, başta burslar ve öğrenim ücretleri olmak üzere birçok nedenden dolayı çok cazip bir seçenek haline geldi. İtalya’nın son yıllarda diğer yabancı ülkelere göre çok popüler olmasının temel nedeni İngilizce dil bölümlerinin fazlalığıdır. Özellikle son yıllarda İngilizce öğreten okul ve enstitülerin, özellikle de yüksek lisans programlarının sayısındaki artış, farklı ülkelerde eğitim almak isteyenler için gözle görülür bir seçenek haline geldi.

Euro Anatolia ile dünya kültürlerini bilen, bunlara saygı duyan, kendi kültürünün değerlerini kuşanmış ve farklı kültürleri de özümsemiş bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. Bu güzel vasıfları kazanmak veya sevdiklerinize kazandırmak isterseniz ücretsiz danışmanlığımızdan faydalanabilirsiniz

 

[/expander_maker]

asdsadsad

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
İtalya Yüksek Lisans 5 İtalya Yüksek Lisans

YURTDIŞINDA EN POPÜLER DİL OKULLARI

Yurtdışında En Çok Tercih Edilen Dil Okulları;

İtalya Yüksek Lisans 7 İtalya Yüksek Lisans

Amerika’da Yüksek Lisans

İtalya Yüksek Lisans 8 İtalya Yüksek Lisans

İspanya’da Yüksek Lisans

İtalya Yüksek Lisans 9 İtalya Yüksek Lisans

Avustralya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda’da Yüksek Lisans

İtalya Yüksek Lisans 10 İtalya Yüksek Lisans

Polonya Yüksek Lisans

İtalya Yüksek Lisans 11 İtalya Yüksek Lisans

Hollanda’da Yüksek Lisans

italya schengen vize başvurusu

İtalya’da Yüksek Lisans

İtalya Yüksek Lisans 12 İtalya Yüksek Lisans

Kanada’da Yüksek Lisans

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Yüksek Lisans

İtalya Yüksek Lisans 13 İtalya Yüksek Lisans

Almanya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda Üniversiteleri

İtalya Yüksek Lisans 14 İtalya Yüksek Lisans

İsveç Üniversiteleri

İtalya Yüksek Lisans 15 İtalya Yüksek Lisans

Fransa Üniversiteleri

italya schengen vize başvurusu

İtalya Üniversiteleri

İtalya Yüksek Lisans 11 İtalya Yüksek Lisans

Hollanda Üniversiteleri

İtalya Yüksek Lisans 17 İtalya Yüksek Lisans

Polonya Üniversiteleri

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Üniversiteleri

İtalya Yüksek Lisans 12 İtalya Yüksek Lisans

Kanada Üniversiteleri

İtalya Yüksek Lisans 7 İtalya Yüksek Lisans

Amerika Üniversiteleri

İtalya Yüksek Lisans 20 İtalya Yüksek Lisans

İspanya’da Lise

NEDEN EURO ANATOLIA?

İtalya Yüksek Lisans 21 İtalya Yüksek Lisans

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir danışman atıyoruz.

İtalya Yüksek Lisans 22 İtalya Yüksek Lisans

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

İtalya Yüksek Lisans 23 İtalya Yüksek Lisans

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

İtalya Yüksek Lisans 24 İtalya Yüksek Lisans

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı​

İtalya Yüksek Lisans 25 İtalya Yüksek Lisans

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

İtalya Yüksek Lisans 26 İtalya Yüksek Lisans

24.000+​

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ​

28+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

İtalya Yüksek Lisans 25 İtalya Yüksek Lisans

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

İtalya Yüksek Lisans 26 İtalya Yüksek Lisans

24.000+

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ

10+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Başvuru Süreci

İtalya Yüksek Lisans 29 İtalya Yüksek Lisans
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

İtalya Yüksek Lisans 30 İtalya Yüksek Lisans
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

İtalya Yüksek Lisans 31 İtalya Yüksek Lisans
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

İtalya Yüksek Lisans 32 İtalya Yüksek Lisans
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

İtalya Yüksek Lisans 29 İtalya Yüksek Lisans
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

İtalya Yüksek Lisans 29 İtalya Yüksek Lisans
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

İtalya Yüksek Lisans 30 İtalya Yüksek Lisans
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

İtalya Yüksek Lisans 31 İtalya Yüksek Lisans
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

İtalya Yüksek Lisans 32 İtalya Yüksek Lisans
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

İtalya Yüksek Lisans 29 İtalya Yüksek Lisans
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

İtalya Yüksek Lisans 39 İtalya Yüksek Lisans
93%

Vize Başarıyla Alındı

İtalya Yüksek Lisans 40 İtalya Yüksek Lisans
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

İtalya Yüksek Lisans 41 İtalya Yüksek Lisans
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

İtalya Yüksek Lisans 42 İtalya Yüksek Lisans
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

İtalya Yüksek Lisans 43 İtalya Yüksek Lisans

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

İtalya Yüksek Lisans 5 İtalya Yüksek Lisans

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE İYİ DAVRANIN

İtalya Yüksek Lisans 45 İtalya Yüksek Lisans

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

İtalya Yüksek Lisans 46 İtalya Yüksek Lisans