Polonya Yüksek Lisans: Ücretleri, Şartları ve Bölümleri

Polonya Yüksek Lisans: Ücretleri, Şartları ve Bölümleri

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize Polonya’da eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

polonya yüksek lisans 3 polonya yüksek lisans
polonya yüksek lisans 4 polonya yüksek lisans

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize Polonya’da eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

polonya yüksek lisans 5 polonya yüksek lisans

POLONYA YÜKSEK LİSANS

Polonya Yüksek Lisans ve Hakkında Tüm Bilgiler

Polonya Yüksek Lisans: Ücretleri, Şartları ve Bölümleri

Avrupa’da yüksek lisans eğitimi almak, üniversite mezunları için güçlü bir kariyer inşa etmeden önceki son adımlardan biri. Avrupa’nın seçkin üniversitelerinde, alanınızla ilgili bir bölümde yüksek lisans eğitimi almak, hem o konuda yetkinliğinizi hem de yabancı dilinizi güçlendirecek bir konu. Polonya yüksek lisans eğitimi, sağladığı fırsatlarla yurt dışında yüksek lisans eğitimi almak isteyenlerin önemli tercihlerinden.

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

Yüksek lisans eğitiminin İngilizce ve Lehçe olarak verildiği ülkenin, yabancı öğrencilere tanıdığı fırsatlar dikkat çekici. Türkçe ve İngilizcenin yanı sıra Lehçe öğrenmek, burs olanaklarından faydalanmak ve yüksek lisans eğitimi sürecinde çalışma fırsatı bulmak başlıca fırsatlar arasında. Polonyada yüksek lisans eğitimi bölümleri, şartları ve ücretlerine bakalım.

Neden Polonya’da yüksek lisans yapmalısınız?

Avrupa’nın en önemli ülkelerinden Polonya, 2004 yılından bu yana AB ülkesi ve Schengen bölgesinde. Almanya, Ukrayna, Çek Cumhuriyeti ve Rusya ile komşu olan ülkenin başkenti Varşova. 38 milyon nüfusa sahip Polonya, AB ülkesi olsa da kendine has bir eğitim sistemi mevcut. Polonya’da yüksek lisans yapmanın birçok avantajı olsa da, ilk sırada ALES şartının olmaması geliyor. Tabii ki fırsatlar bununla sınırlı değil.

 

 • Polonyada yüksek lisans sürecinde tercih edebileceğiniz 120 üniversite yer alıyor. Ülkenin dili Lehçe olmasına karşın, bu 120 üniversitede İngilizce dilinde eğitim alabilirsiniz.
 • Polonyada yüksek lisans eğitimi öncesinde İngilizce hazırlık bölümünde eğitim aldıktan sonra, TOEFL ve IELTS sınavlarına girerek dil sertifikası alabilirsiniz.
 • Polonya, öğrenci dostu bir ülke ve öğrencilerin eğitim sürecinde burs almasına olanak tanıyor. Yüksek lisans öğrencileri hem kamu kurumları hem de özel şirketlerden burs alabiliyor.
 • Polonyada yüksek lisans yapan öğrencilerin haftada 20 saatlik, part time çalışma hakkı mevcut. Eğitimi aksatmadan çalışma imkanı, öğrencilerin giderlerini rahatlıkla karşılamasına neden oluyor.
 • Polonya yüksek lisans ücretleri, diğer AB ülkelerine göre makul bir seviyede. Bu nedenle öğrenciler, bütçesini zorlamadan eğitimini tamamlayabiliyor.
 • Polonya’nın yüksek prestijli okulları, Avrupa’da yaşama ve çalışma, kariyer inşa etme anlamında önemli bir yardımcı.
 • Ülkede yüksek lisans yapan öğrenciler, staj yapma hakkı da elde ediyor.

Polonya yüksek lisans olanakları, öğrenciler için yukarıdaki avantajları sunuyor. Bu nedenle, Türkiye’de lisans eğitimini tamamlamış birçok öğrenci, Avrupa’da yüksek lisans ve kariyer için Polonya’yı tercih ediyor.

Polonya yüksek lisans şartları neler?

Polonyada yüksek lisans yapmak için, kabul ve başvuru şartları diğer Avrupa ülkelerindeki şartlara benzerlik gösteriyor. Polonya okullarında yüksek lisans yapmanız için gerekli şartlar şu şekilde:

 

 • Üniversite mezuniyet not ortalaması
 • Yüksek lisans eğitimi için, üniversitenin IELTS ve TOEFL dil sınavlarında başarı göstermek
 • Mezun olunan okuldan ya da iş geçmişi olan bir kurumdan alınan referans mektubu
 • Niyet mektubu ve özgeçmiş.

Polonya yüksek lisans şartları, görüldüğü gibi çok kapsamlı değil ve birçok öğrencinin sağlayabileceği kriterler içeriyor. Bununla birlikte, yukarıdaki şartlar genel ve Polonya üniversitelerinin, master eğitimi için farklı talepleri de söz konusu olabilir.

Polonya yüksek lisans bölümleri neler?

Polonyada yüksek lisans bölümleri, Avrupa’da eğitimini sürdürmek ve yaşam, kariyer fırsatlarını araştırmak isteyenler için önemli. Polonya yüksek lisans bölümleri içinde en çok öne çıkan bölümler arasında, mühendislik ve tıp bölümleri yer alıyor. Buna ek olarak diş hekimliği, pazarlama, finans, gemi makineleri, psikoloji ve sosyal bilimler de ülkede rağbet gören bölümler arasında. MBA bölümleri ile, dünyanın en prestijli üniversitelerinde eğitim görme fırsatı sunan ülkede öne çıkan bazı bölümler şu şekilde:

 

 • Uçak mühendisliği
 • Mimarlık
 • Bilgisayar bilimleri & mühendisliği
 • İnşaat mühendisliği
 • Kimya
 • Elektrikli mühendisliği
 • Biyoteknoloji
 • Büyük veri analizi
 • Dijital pazarlama

Bu bölümlere ek olarak, Polonya’da MBA programları arasında University of Warshaw, Poznan University of Economics gibi prestijli okullarda Executive MBA programları yer alıyor.

Polonya üniversitelerinin YÖK denkliği var mı?

Polonya, güçlü eğitim altyapısı ve gelişmiş sosyo ekonomik yapısı ile Türkiye ve birçok ülkedeki öğrencilerin tercihi oluyor. Türk öğrencilerin ülkeye dair en çok merak ettiği konulardan biri ise YÖK denkliği. Polonya’daki üniversitelerin büyük bir kısmının YÖK denkliği mevcut. Ancak Polonya’da, yabancı öğrencilere yüksek lisans olanağı tanınan 120’ye yakın üniversite olduğu için, YÖK denkliği olup olmadığı YÖK’e bir müracaat edilebilir.

 

Polonya’nın, dünyada ilk 1000’de yer alan köklü üniversiteleri hem YÖK denkliği hem de dünyanın birçok ülkesinde tanınan, prestijli okullar olma niteliğine sahip. Polonyada yüksek lisans için tercih edilebilecek en iyi üniversitelerden bazıları şu şekilde:

 

 • University of Warshaw (dünya sıralaması 411)
 • AGH University of Science & Technology (dünya sıralaması 801)
 • Warshaw University of Technology (dünya sıralaması 601)
 • Adam Mickiewicz University Poznan (dünya sıralaması 801)

Bu kurumlara ek olarak, Polonyada yüksek lisans yapmak için tercih edilebilecek özel üniversiteler arasında en çok rağbet görenler arasında Kozminski, Lazarski, SWPS ve Warsaw University of Economics yer alıyor.

Polonya yüksek lisans fiyatları ne kadar?

Polonya okullarında yüksek lisans eğitimini tamamlamak isteyenler, prestijli okullarda eğitim alma ve eğitim sürecinde çalışma, burs alma olanaklarına sahip. Yüksek lisans fırsatlarını araştıran öğrencilerin merak ettiği en önemli konuların başında ise Polonya yüksek lisans ücretleri geliyor. Genel olarak Polonya yüksek lisans fiyatları etkileyen faktörler içinde ülke, okul, akademik program öne çıkıyor. Avrupa’da yüksek lisans yapmak isteyenler için Polonya, en makul eğitim ücretlerinin yer aldığı ülkelerden biri.

 

Polonyada yüksek lisans ücretleri genel olarak, 2000 euro ile 6500 euro arasında değişen bir aralık barındırıyor. Polonya yüksek lisans fiyatları, Türk öğrencilerin İngilizce ve Lehçe eğitim alabileceği 120’ye yakın üniversite mevcut. Avrupa’da, en ucuz yüksek lisans eğitimi alınabilecek ülkeler içinde yer alan Polonya, İngiltere, Almanya ve Fransa gibi büyük ülkelere göre nispeten uygun sayılabilecek eğitim ücretleriyle öne çıkıyor. İngiltere’de, yüksek lisans fiyatlarının 25 bin sterline kadar çıkması, Polonya’nın ne denli avantajlı olduğunu gösteriyor.

Polonya’da yaşam masrafları

Polonyada yüksek lisans şartları ve ücretleri makul bir seviyede. Ancak Polonya’nın bir AB ülkesi olması ve Schengen bölgesinde yer alması, birçok kişinin aklına Polonya’da yaşam maliyetli mi sorusunu getiriyor. Doğu Avrupa ülkesi Polonya, İngilizce master eğitimi alan öğrenciler için en uygun yaşam masrafına sahip ülkeler arasında yer alıyor. Polonya’da yaşam standartlarına bakıldığında, objektif bir değerlendirme yapılırsa Batı Avrupa ülkeleri ile aynı çizgi söz konusu değil. Ancak Polonya, Avrupa standartlarında bir yaşam sunuyor ve Euro yerine kendi para birimi olan zlotinin geçtiği bir ülke. Polonya’da para birimi olarak zloti’nin geçmesi ise yabancı öğrenciler için bir avantaj.

 

Zloti, Türk lirasına yakın bir değere sahip ve Türk öğrenciler, Polonya’da aldıkları eğitim sürecinde uygun yaşam maliyetleri ile karşılaşacak. Polonya yüksek lisans vizesi aldıktan sonra, ülkede yabancı öğrencilere tanınan haklar ise eğitim sürecinin çok daha kolay olmasına olanak tanıyor. Polonya okullarında yüksek lisans yaparken, en önemli iki avantaj şu şekilde:

 

 • Öğrenciler, yüksek lisans sürecinde hem devletten hem de özel kurumlardan burs alabilir
 • Polonyada yüksek lisans yapan öğrencilerin part time çalışma hakkı vardır

Yüksek lisans esnasında, okulu aksatmayacak ölçüde çalışma hakkı öğrenciler için oldukça büyük bir avantaj. Hafta içleri part time olarak çalışmak mümkünken, hafta sonu gibi okulun olmadığı dönemlerde tam zamanlı olarak çalışabilir.

Polonya’da konaklama masrafları

Polonya yüksek lisans eğitimi sürecinde, konaklama öğrencilerin merak ettiği konuların başında geliyor. Polonyada yüksek lisans yapan öğrenciler için birkaç farklı konaklama alternatifi mevcut. Ülkenin Euro bölgesinde yer almaması ve yerel para birimi olarak zloti’yi kullanması, konaklama sürecinin Türk öğrenciler için daha makul olmasını sağlıyor.

 

Polonya’da konaklama konusunda tercih edilebilecek alternatifler içinde devlet yurtları, özel yurtlar ve öğrenci evleri olarak öne çıkıyor. Ülkede yüksek lisans öğrencilerinin konaklama için makul bütçeler ayırması yeterli. Devlet yurtlarında aylık konaklama ücreti 100 euro’ya yakın olurken, özel yurtlarda ise ortalama 300-350 euro aylık konaklama bedeli söz konusu. Türkiye’dekine benzer bir sistemle, yurtlar başvuru ve kabul sistemi ile ilerliyor. Bu nedenle ülkede yüksek lisans yapmayı düşünen öğrencilerin hızlı başvuru yapması çok önemli.

Polonya’da yüksek lisans eğitimi için profesyonel danışmanlık alın

Euro Anatolia olarak, Avrupa’da Polonya ve diğer ülkelerde yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için 360 derece hizmet sağlıyoruz. Öğrenci vizesinin alınması, yüksek lisans için okulun seçimi, konaklama ve diğer aşamalarda süreci titiz bir şekilde yönetiyoruz.

 

Euro Anatolia olarak bugüne kadar 1200’den fazla danışanımıza hizmet verdik ve vize başarı oranımız %93’ün üzerinde. En önemlisi de, yurtdışı eğitim ve yaşam planlarında, dünya çapında sahip olduğumuz geniş network ve çözüm ortaklarımızla en efektif bütçelerle sonuç almanızı sağlıyoruz. Bu anlamda, bu zamana kadar milyonlarca dolarlık bütçe tasarrufunu sağladık.

 

Geleceğiniz için bir adım atmak ve Polonyada yüksek lisans yapma konusunda sonuç almak istiyorsanız, alanında uzman Euro Anatolia ile iletişime geçebilirsiniz.

[/expander_maker]

Polonyada yüksek lisans için üniversite not ortalaması, dil başarı sertifikası ve niyet mektubu gereklidir.

Polonya, AB ülkesi olmasına karşın Euro yerine kendi para birimi zloti kullanıyor. Bu nedenle yüksek lisans ücretleri oldukça uygun.

Polonyada yüksek lisans yapan öğrenciler eğitim esnasında part time çalışabilir, burs alabilir ve prestijli okullardan mezun olma ayrıcalığına sahiptir.

polonya yüksek lisans 5 polonya yüksek lisans

YURTDIŞINDA EN POPÜLER DİL OKULLARI

Yurtdışında En Çok Tercih Edilen Dil Okulları;

polonya yüksek lisans 7 polonya yüksek lisans

Amerika’da Yüksek Lisans

polonya yüksek lisans 8 polonya yüksek lisans

İspanya’da Yüksek Lisans

polonya yüksek lisans 9 polonya yüksek lisans

Avustralya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda’da Yüksek Lisans

polonya yüksek lisans 10 polonya yüksek lisans

Polonya Yüksek Lisans

polonya yüksek lisans 11 polonya yüksek lisans

Hollanda’da Yüksek Lisans

italya schengen vize başvurusu

İtalya’da Yüksek Lisans

polonya yüksek lisans 12 polonya yüksek lisans

Kanada’da Yüksek Lisans

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Yüksek Lisans

polonya yüksek lisans 13 polonya yüksek lisans

Almanya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda Üniversiteleri

polonya yüksek lisans 14 polonya yüksek lisans

İsveç Üniversiteleri

polonya yüksek lisans 15 polonya yüksek lisans

Fransa Üniversiteleri

italya schengen vize başvurusu

İtalya Üniversiteleri

polonya yüksek lisans 11 polonya yüksek lisans

Hollanda Üniversiteleri

polonya yüksek lisans 17 polonya yüksek lisans

Polonya Üniversiteleri

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Üniversiteleri

polonya yüksek lisans 12 polonya yüksek lisans

Kanada Üniversiteleri

polonya yüksek lisans 7 polonya yüksek lisans

Amerika Üniversiteleri

polonya yüksek lisans 20 polonya yüksek lisans

İspanya’da Lise

NEDEN EURO ANATOLIA?

polonya yüksek lisans 21 polonya yüksek lisans

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir danışman atıyoruz.

polonya yüksek lisans 22 polonya yüksek lisans

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

polonya yüksek lisans 23 polonya yüksek lisans

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

polonya yüksek lisans 24 polonya yüksek lisans

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı​

polonya yüksek lisans 25 polonya yüksek lisans

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

polonya yüksek lisans 26 polonya yüksek lisans

24.000+​

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ​

28+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

polonya yüksek lisans 25 polonya yüksek lisans

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

polonya yüksek lisans 26 polonya yüksek lisans

24.000+

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ

10+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Başvuru Süreci

polonya yüksek lisans 29 polonya yüksek lisans
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

polonya yüksek lisans 30 polonya yüksek lisans
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

polonya yüksek lisans 31 polonya yüksek lisans
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

polonya yüksek lisans 32 polonya yüksek lisans
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

polonya yüksek lisans 29 polonya yüksek lisans
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

polonya yüksek lisans 29 polonya yüksek lisans
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

polonya yüksek lisans 30 polonya yüksek lisans
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

polonya yüksek lisans 31 polonya yüksek lisans
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

polonya yüksek lisans 32 polonya yüksek lisans
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

polonya yüksek lisans 29 polonya yüksek lisans
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

polonya yüksek lisans 39 polonya yüksek lisans
93%

Vize Başarıyla Alındı

polonya yüksek lisans 40 polonya yüksek lisans
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

polonya yüksek lisans 41 polonya yüksek lisans
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

polonya yüksek lisans 42 polonya yüksek lisans
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

polonya yüksek lisans 43 polonya yüksek lisans

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

polonya yüksek lisans 5 polonya yüksek lisans

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE İYİ DAVRANIN

polonya yüksek lisans 45 polonya yüksek lisans

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

polonya yüksek lisans 46 polonya yüksek lisans