fbpx

Yurtdışı Master Bursu Nasıl Alınır? Programları Nelerdir?

Yurtdışı Master Bursu Nasıl Alınır? Programları Nelerdir?

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize yurtdışı master eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

Yurtdışı master bursu 3 Yurtdışı master bursu
Yurtdışı master bursu 4 Yurtdışı master bursu

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize yurtdışı master eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

Yurtdışı master bursu 5 Yurtdışı master bursu

YURTDIŞI MASTER BURSU

Yurtdışı Master Bursu ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Yurtdışında Master Bursu İçin Neden Gereklidir?

Günümüzde zorlu iş ortamlarında bir adım önde olmak ve değer verdiğiniz işlerde tercih edilen olmak için aldığınız eğitimlerden, edindiğiniz sertifikalara kadar cv’nizin dolu dolu olması bir gerekliliktir. İyi bir üniversiteden de olsa bitirilen lisans eğitimi cv’niz için tek başına yeterli olmayacaktır. Kuşkusuz, iyi bir lisans eğitiminden sonra yurt dışındaki prestijli bir okulda yapacağınız yurtdışı master programları size benzersiz bir deneyim ve farklılık sunar.

 
Daha Fazla Oku

Öncellikle yurtdışı master programları hakkında bilgi edinerek bu programlardan size uyanları belirleyin. Master bursunu alabilmeniz için gerekli şartları yerine getirdiğinizden emin olun ve belgelerinizi hazırlayın. Burs başvuru tarihlerine dikkat ederek başvurunuzu tamamlayın. Tüm bu aşamalarda Euro Anatolia Danışmanlık sizlere her zaman yardımcı olacaktır.

Jean Monnet, Chevening, British Council, İsveç Enstitü Bursları, Hollanda Scholarship, Fulbright Bursları,  SciencesPo, DAAD Türkiye olmak üzere yurtdışından alınabilecek burslar olduğu gibi yurt içinden de YLYS (Milli Eğitim Bakanlığı Bursu) ve TEV Bursu (Türk Eğitim Vakfı yurtdışı Yüksek Lisans Bursu) na başvurulabilir.

İyi bir araştırma ile ki Euro Anatolia Danışmanlık her zaman bu konuda sizin yanınızdadır, tüm bilgileri edinerek gerekli şartları yerine getirin. Her burs programının sistem üzerinden başvuru yapılacak kendi sitesine belgelerinizi yükleyerek başvurabileceğiniz gibi, imkanınız varsa kendi yerlerinden de bizzat başvuru belgelerinizi sunabilirsiniz.

Her bir programın kendi sitelerinden bilgi edinebilirsiniz. Yine bu konu hakkındaki her türlü sorularınız için Euro Anatolia Danışmanlık uzmanları sizi bilgilendirecektir.

Her burs programının şartları kendi içlerinde komisyonlarınca belirlenmiştir. Hiçbirinin şartları diğerine uymadığı gibi bursun verileceği sürede yine komisyonca belirlenmiş temel bir özelliktir. Burs programı araştırırken size verilecek burs miktarı ve süresine özellikle dikkat ediniz.

Her burs programında şartlar değişebileceği gibi dil yeterliliği konusunda genelde aynı dereceleri beklemektedirler. Bu genellikle IELTS Akademik için 6, TOEFL iBT için 75 olarak belirlenmekte. Bazı programlar ülkelerinde lisans eğitiminin tamamını İngilizce olarak alınmış olunmasını yeterli bulmaktadır.

Tüm programlar kendi komisyonlarınca bu şartı belirlemektedir. Bazı programlar tüm eğitim, materyal, yaşam şartları, sağlık ve ulaşım bedellerini ödediği gibi bazı programlarda daha kısıtlı imkanlar sunmaktadır. Bu nedenle her bir burs programı sunduğu imkanlar ve istediği şartlar açısından dikkatlice incelendikten sonra başvuruda bulunmanızı tavsiye ederiz.

Yurtdışı master bursu 5 Yurtdışı master bursu

YURTDIŞINDA EN POPÜLER DİL OKULLARI

Yurtdışında En Çok Tercih Edilen Dil Okulları;

NEDEN EURO ANATOLIA?