fbpx

Yurtdışı Master Bursu Nasıl Alınır? Programları Nelerdir?

Yurtdışı Master Bursu Nasıl Alınır? Programları Nelerdir?

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize yurtdışı master eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

Yurtdışı master bursu 3 Yurtdışı master bursu
Yurtdışı master bursu 4 Yurtdışı master bursu

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize yurtdışı master eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

Yurtdışı master bursu 5 Yurtdışı master bursu

YURTDIŞI MASTER BURSU

Yurtdışı Master Bursu ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Yurtdışında Master Bursu İçin Neden Gereklidir?

Günümüzde zorlu iş ortamlarında bir adım önde olmak ve değer verdiğiniz işlerde tercih edilen olmak için aldığınız eğitimlerden, edindiğiniz sertifikalara kadar cv’nizin dolu dolu olması bir gerekliliktir. İyi bir üniversiteden de olsa bitirilen lisans eğitimi cv’niz için tek başına yeterli olmayacaktır. Kuşkusuz, iyi bir lisans eğitiminden sonra yurt dışındaki prestijli bir okulda yapacağınız yurtdışı master programları size benzersiz bir deneyim ve farklılık sunar.

 
[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]  

 

Birçok kişi yurtdışın master bursu (akademik veya özel sektörde) kazançlarını bilse de gerek maddi yetersizlikten gerekse nasıl ve nerden yapacağını bilmediği için bunu gerçekleştiremez. Yurtdışındaki eğitim-yaşam maliyetleri öğrencilerin gözlerini korkutmakta ve yurtdışı planlarını ertelemelerine neden olmaktadır. Aslında birçok bilinçli öğrenci çeşitli yurtdışı master programları aracılığı ile yurtdışı master bursu alabilecek durumdadır. Ancak ne yurtdışı master bursu nasıl alınır? Sorusunun, ne de yurtdışı master programları nelerdir? sorusunun yanıtlarını bilmemektedirler. Master öğrencileri için çok değerli olan bu eğitim burslarının yanı sıra, yurtdışında sağlanan çalışma imkanları da yurtdışındaki yaşam koşularını kolaylaştıracaktır. Yurtdışı üniversitelerinden birçoğu, çeşitli eğitim bursları vererek bu bursları hak edecek nitelikteki öğrencilere maddi açıdan yardımcı olarak onlara destek olmaktadır.

Tabi yurtdışı master bursu için birçok öğrenci başvurularda bulunmakta ancak başarılı ve iyi öğrenciler bu bursları kazanmaktadırlar. Yurtdışı master eğitimlerini burslu almak isteyen öğrenciler, master bursu için not ortalaması yüksek başarılı bir eğitim geçmişine sahip ve talep edilen profile uygun olmaları gerektiğini bilmeliler. Ayrıca dil seviyeleri de istenilen şartlara uygun olmalıdır.
Yurtdışı
okulların master burs fırsatlarından yararlanmak için talep edilenler bunlarla da sınırlı değildir.

Gerek tüm dünyada eğitim açısından kendini kanıtlamış üst sıralardaki üniversiteler sayesinde gerekse son zamanlarda yurtdışına ulaşımın kolaylaşması nedenleri ile ülkemizde de yurtdışı eğitim tercihleri her geçen yıl yükselmektedir. Ülkemiz gençleri de günümüzde artık sadece lisans diplomasının iyi bir gelecek için tek başına yeterli olmadığının bilincindedir. Eğitim alınan bölüme ilave olarak bölüme faydası olacak bir alanda uzmanlaşmak kariyerinize iyi bir başlangıç adına önemlidir. Bununla beraber bir yurtdışı üniversitesinde katılacağınız yurtdışı master programı sizi diğerlerinden ayıran temel özellik olacaktır.

Kaliteli bir eğitim herkesin hakkıdır ve bu eğitime ulaşabilmeniz için Euro Anatolia Danışmanlık olarak her zaman yanınızdayız.  Yurtdışı master bursu nasıl alınır? Programları nelerdir? sorularınıza yanıt için Euro Anatolia Danışmanlık ile ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz veya istediğiniz zaman sosyal kanallar üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca İstanbul, Kadıköy de bulunan ofisimizi randevu alarak mesai saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz. Euro Anatolia Danışmanlık, yurtdışı master bursu nasıl alınır ve programları nelerdir? konularında tarafımıza ulaşmanız yeterli olacaktır. Euro Anatolia Danışmanlık uzmanları konu ile ilgili her türlü bilgiyi 7/24 size sunmaya hazırdır.

Yurtdışı Master Bursu Nasıl Alınır?

Yurtdışı master eğitimleri için sunulan birçok burs olanakları mevcuttur. Yurtdışı master bursu kabul şansınız, başvuru dönemindeki tüm başvuru yapan öğrencilerin nitelikleri ve verilmesi tasarlanan burs miktarına ölçüsü ve kaç öğrenciye burs verileceği gibi değişkenlerle orantılıdır.

Yurtdışı master bursları başvurularında sizden belgelemeniz talep edilecek birçok önemli özelliğiniz olması beklenmektedir. Rakiplerinizin arasından sıyrılıp bursu alabilmeniz için, toplam not ortalamanız (GPA skorunuz), sizi en net şekilde açıklayan motivasyon mektubunuz, özelliklerinizi gösteren iyi yapılandırılmış CV’niz, referanslarınız ve uluslararası geçerli dil yeterlilik belgelerinden birine sahip olmanız gibi evrakların en iyi şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir. Bu başvurular yapılırken aynı dönem için sadece Türkiye’den değil tüm ülkelerden binlerce başarılı öğrencinin başvuru belgelerini göndereceğini ve bursun sıkı bir rekabet koşullarında verileceğini unutmamak gerekir.  Bu nedenle başvuru belgelerinin gönderileceği yurtdışı master programının burs şartlarına uygunluk sağlandığınızdan emin olarak başvuru belgelerinin tümünün doğru ve zamanında teslim edilmesi çok önemli bir etmendir.

 

Yurtdışı burslu master programı nelerdir?

 

Sorumuzun yanıtı ise ülkelere göre de değişkenlik göstermektedir. Euro Anatolia Danışmanlık olarak, burs alternatifleri ve detayları konuları hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Ayrıca master bursu başvuru şartları nelerdir? nasıl başvuru yapmalısınız? Yurtdışı master programları nelerdir? konularını açıklık getireceğiz. Başvurularınıza karar verirken Euro Anatolia Danışmanlık uzmanlarından destek alarak

en doğru burs alternatifini değerlendirmeniz burs programına kabul oranınızı doğru orantılı etkileyecektir.

Yurtdışı master programları için güncel bilgilere ulaşmak isterseniz Euro Anatolia Danışmanlık olarak ücretsizdanışmanlık hizmetimizden yararlanmak için bize ulaşmanız yeterlidir. Yurtdışı
master bursu nasıl alınır? Yurtdışı master bursu programları nelerdir? hakkındaki sorularınıza yanıtları e-posta veya Whatsapp kanalı ile güncel detaylı bilgilere sahip olmanızı Euro Anatolia Danışmanlık olarak en kısa sürede en doğru bilgilerle sağlamış olacağız.

Yurtdışı Master Bursu Başvurusu İçin Olması Gerekenler

·       Başarılı not ortalaması: Yurtdışında burslu master eğitimi almak isteyen öğrencileri bekleyen en temel değerlendirme noktası öncelikle akademik başarının belgelenmiş olmasıdır. Üniversite eğitimi sırasında oluşan not ortalamasının en az 3.0/4 GPA olması gerekmektedir.

·       Yurtdışında master yapmak için Dil yeterliliğinin (İngilizce eğitim geçmişi) belgelendirilmesi: Master programlarının çoğu başvuran öğrencilerin dil yeterliliğinin istedikleri ölçüde olmasını beklemektedir. Bu ölçü genellikle IELTS sınavından minimum 6.5, TOEFL sınavından (IBT) minimum 87 puan alınmış olmasıdır.  Bazı master programları, üniversite eğitimini tamamen İngilizce olarak tamamlamış öğrencilerden IELTS ve TOEFL sınavlarından muaf tutabilmektedir. Başvurular sırasında bu özelliğe dikkat etmek gerekir.

·       Yurtdışında master yapmak için CV (kariyer tecrübeleri): Master programlarının çoğu sunulan CV’de iş tecrübesi alanının dolu olmasını beklemektedir. Özellikle master yapılacak alan MBA programı ise… Bir MBA

programı için başvuran adayın en az 2 yıl işletme, pazarlama, finans, muhasebe ve diğer ticaret sektörlerinde iş tecrübesi edinmiş olması büyük önem taşır.  Aday bir mühendis veya teknik alanlarda eğitim görmüş ise yine pratik tecrübeyi edinmiş olmaları program tarafından beklenir. Başvurulan master programları genellikle, master adayının eğitimi ile iş tecrübesinin direkt olarak aynı alanda olmasını bekleyeceği gibi bağlantılı ve farklı sektör tecrübeleri de burs değerlendirmelerinde dikkate alınmaktadır. Burada önemli olan öğrencinin master talebi ile eğitimi ve pratik tecrübesinin bir bütün olabilmesidir.

·       Yurtdışında master yapmak için Motivasyon mektubu: Yurtdışı master bursu programları için en önemli belgelerden birisi niyet mektubu da dediğimiz motivasyon mektuplarıdır. Birçok burslu master öğrencisi kabul değerlendirmesinde bu niyet mektupları %50 oranında değerlendirmeyi değiştirebilmektedir.  Bu nedenle en önemli belgelerden olan bu mektubun hazırlanmasında; kendinizi geçmişiniz ve eğitiminizle açıklarken asıl önemli nokta hedeflerinizi, vizyonunuzu, gelecekte neler yapabileceğinizi etkili bir dille aktarabilmenizdir. Böylece üniversitelerinden alabileceğiniz

burslu master eğitimi ile gelecek planlarınızda size niye ve ne kadar etkiliolabilecekleri konusunda değerlendirme komitesini ikna etmiş olacaksınız. Doğru hazırlanmış iyi bir motivasyon mektubu ile akademik ve dil yeterliliğiniz de şartlara uygunsa bursu almanız son derece mümkün olacaktır.

       ·       Yurtdışında master yapmak için Diğer sunulabilecekler: Başvurulan yurtdışı burslu master programı ilgili bölümlerince dikkate alınacak bazı belgeler de olabilir.  Üniversiteler bölüme göre akademik becerileri yansıtan sınavlara da önem veriyor. Bunlar matematik bilginizi belgeleyen GMAT sınavı gibi sözel alanları hedefleyen için de GRE sınavı sonuç belgeleri sizi diğer başvuranlardan daha öne taşıyacaktır. Yine eğitim alanınızla ilgili kazanılmış olan yarışmalar, resmiyeti olan tasdiklenmiş başarılar ve yayınlanmış makaleniz var ise bunlarda sizi öne çıkaracak ekstra belgelerdir.

Bu sayılan belgeleri hazırlamanız ve Euro Anatolia Danışmanlık uzmanları ile beraber en uygun yurtdışındamaster programları nelerdir? sorusuna yanıt bulmanız geleceğiniz için en iyi yatırım olacaktır. Ama öncelikle alınacak bursların kendi içinde çeşitleri vardır bunlar hakkında kısa bir bilgi verelim.

Yurtdışı Master Bursları Çeşitleri Nelerdir?

Master öğrencilerine verilecek burslar amaçlarına göre çeşitli isimler alabilmektedir. Bunlar studentships, scholarships ve bursaries burslarıdır. Açılımlarına ise şöyle bakılabilir;

·       
Studentships; Doktora düzeyindeki adayların, proje çalışmalarına bakılarak değerlendirilen ve sunulan burslardır.

·       
Scholarships; Adayların akademik başarıları göz önüne alınarak diğerleri arasından en iyi adayın belirlenmesi ve onun ödüllendirilmesi için sunulan burslardır.

·       
Bursaries, Adayların master yapacak maddi durumlarının yetersiz veya hiç olmaması gibi durumlarda destek amaçlı sunulan burslardır.

Yurtdışında master yapmak için Burslar nelerdir ?

1-Yurtdışında master yapmak için en iyi burs : Jean Monnet Burs Avrupa Birliği Bursu olarak da bilinen Jean Monnet Burs programı Türkiye’nin saygın ve köklü projelerinden birisidir ve 1989 yılından beri devam etmektedir. Avrupa Birliği ülkelerinde yer alan üniversitelerde master eğitim hakkı sunmaktadır. Yıldasadece 1 kez başvuru yapılabilir ve çıkan bursların süresi en az 3 ay en çok 12 ay süreli olmaktadır. Üniversitelerin son sınıf öğrencisi olmak veya yüksek

lisans öğrencisi olmak başvuru şartları arasındadır. Bununla beraber, kamu, özel sektör ve STK çalışanları ile üniversitelerin akademik& idari
personelleri de bu bursa başvurabilmektedir. Burs; 3-12 ay süre ile okul ücreti, öğrenim materyalleri ve yaşam giderlerini de kapsamaktadır.

 

2-Chevening Burs Chevening bursu Yurtdışında master yapmak için mükemmel bir burstur, İngiltere hükümetinin uluslararası öğrencilere master eğitim süreçlerinde 1984 yılından itibaren sunduğu bir burs programdır. Bu burs programından faydalanabilmek için başvuruların açıldığı tarihi takip edip belgeleri sisteme zamanında yüklemeniz gerekmektedir. Chevening burs programı öğrencinin tüm masraflarını karşılamaktadır. Burs programına katılabilmek için;

·       
Güçlü bir akademik geçmiş (Genellikle 2:1 GPA lisans diploması),

·       
En az 2 yıl iş tecrübesi olması,

·       
Liderlik vasfına sahip hırslı ve azimli olmak

·       
Daha önce İngiltere’de burslu eğitim almamış olmak şartları aranmaktadır.

 

3-British CouncilBursu İngiltere’de master eğitimi alacak öğrencilere British Council Burs adı altında British Council tarafından sunulan bir burstur. British Council bursu toplam değeri yaklaşık 120.000 Pound’tur ve her bir öğrencisine 10.000 Pound burs imkanı sağlar. Ve her yıl

sadece 13 Türk öğrenciye burs hakkı tanır. Mühendislik, İşletme, Bilgi Teknolojileri, Hukuk, Great Scholarship, Sanat ve Tasarım gibi birçok alana verilebilen bursu alabilmek şu şartlar gereklidir;

·       
T.C vatandaşı olmak,

·       
Lisans diplomasına sahip olmak,

·       
Akademik ve İngilizce dil şartlarını yerine getirmek

4-İsveç Enstitü Bursları

İsveç Enstitü Bursu, yurt dışında master yapmak için ve Batı Balkan ülkeleri öğrencilerine sunulmuş, İsveç’te yüksek lisans/master eğitimini tam burslu yapmalarına olanak sağlayan bir burstur. Burs, İsveç Dışişleri Bakanlığı tarafından finanse edilir ve İsveç Enstitüsü (SI) tarafından yönetilir.

İsveç Enstitü Bursu, iki yıllık master programlarına yöneliktir ve yalnızca sonbahar döneminde başlayan tam zamanlı programlaraverilir. Burs bir akademik yıl için bir kerede verilir. Öğrencinin beklenilen başarıları göstermesi halinde ikinci yıla uzatılabilir. İsveç Enstitü Bursu, yaşam giderlerini (10000 SEK, yaklaşık 1000 EUR), seyahat yardımı (5000 SEK yaklaşık 500 EUR), hastalık ve kazalar için sigorta, SI Network for Future Global Leaders (NFGL) üyeliği ve burs sonrası SI Alumni Network üyeliğini kapsamaktadır. İsveç Enstitü bursu kapsamında açılan yurtdışı master programlarından sadece 4 programa başvurulabilir ve başvuranlardan 16 kişi bursu alabilir.

Programlar, adayların akademik gelişmeleri profesyonelce yürütürken aynı zamanda İsveç toplumunu ve kültürünü deneyimlemeleri konusunda eşsiz bir fırsat sunmaktadır. İsveç Enstitü Bursu‘na başvuru yapabilmek için gerekli belgeler şunlardır;

 • Motivasyon (Niyet) mektubu

 • CV

 • Bir veya iki referans mektubu

 • Pasaport

5-Hollanda Scholarship Holland Scholarship, 

 

Hollanda Eğitim, Kültür & Bilim bakanlığı ile anlaşmalı üniversiteleri tarafından verilmektedir ve adayların AB üyesi olmayan ülkelerden başvurması gerekir. Sadece 1 yıllığına ve bir defa verilen bu burs , her bir

adaya 5.000 Euro’luk maddi destek sağlamaktadır. Başvurular Kasım ayı itibariyle başlayıp, Mayıs ayına kadar devam etmektedir. 2.100’ün
üzerinde program seçeneği sunan Holland Scholarship Mühendislikten Hukuka, Doğal Bilimlerden, Sanat ve Beşeri Bilimlere kadar bir çok alanda yüksek lisans bursları verilmektedir. Bu burs programına başvuru için;

 • Avrupa vatandaşı olmamak

 • Hollanda diplomasına sahip olmamak

 • Hollanda üniversitelerinden birine master

  başvurusu yapmış olmak

 • Akademik dil anlamında gereklilikleri sağlıyor

  olmak gerekmektedir.

6-Fulbright Bursları

 

Fulbright bursları, 1949 yılında Türk ve Amerikan Halkı arasında eğitimve kültür anlamında ortak bir anlayış geliştirmek üzere oluşturulmuştur. Yaklaşık 6.500’in üzerindeki Türk & Amerikalı öğrenci ve akademisyene burs vermiştir. Fulbright Türkiye en fazla 2 akademik yıl için burs verir. 2. yıl bursunu hak edebilmek için birinci yıl için istenilen başarıya bakılır. Burs bir Akademik yıl için 50.000 Dolar’a kadar ödeme yapar. Ödemelere eğitim ücretleri, aylık yaşam masrafları ve sağlık sigortası dâhildir. Ayrıca uçak gidiş-dönüş bileti de kurum tarafından karşılanmaktadır. Fulbright master burs imkanından faydalanabilmek için;

·       
Üniversite 3. veya 4. Sınıfta olmak

·       
Mezunlar 4.00’lük not sistemde en az 3.00 veya 100’lük not sistemde en az 76.66 not ortalaması istenmektedir

·       
Son 2 yıl içerisinde IELTS Akademik için 6,
TOEFL iBT için 75, (PTE) Akademik için 60,
ODTÜ İngilizce Yeterlilik Sınavı (İYS) için 65,
Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı (BÜYES) için C alınmış olması beklenir.

·       
MBA, Mühendislik, Lojistik,
Ticaret ve Pazarlama alanlarında burs alabilmek için en az 1 yıl iş tecrübesine sahip olmak ve Burs kabul edilirse Amerika’da eğitime başlayana kadar çalışmaya devam etmek gerekmektedir.

7- SciencesPo

Siyaset Bilimleri (Sciences Po) olarak da bilinen Paris Siyaset Eğitimi Merkezi (Institut d’études politiques de Paris) tarafından AB üyesi olmayan ülkelerin öğrencilerine verilen bir burstur. Bu Burs ile Ekonomi, Tarih, Hukuk, Siyasal Bilimler ve Sosyoloji alanlarında ülkenin ileri gelen sosyal bilimler üniversitesinde burslu olarak master yapma hakkına sahip olunur.

8- DAAD Türkiye

Almanya’da burslu master yapmayı düşünenler ve yaz okullarına gitmek isteyenler bu bursa başvurabilirler.  DAAD Türkiye sayfasını ziyaret ederek Almanya’daki çeşitli üniversitelerin açmış olduğu yüksek lisans programlarına başvuru yapabilirler. Eğer hala Türkiye’de bir üniversitede yüksek lisans yapıyorsanız kısa süreli olarak Almanya’daki üniversitelere giderek oradaki
imkanlar görülmüş deneyim kazanılmış olur. Başvuru koşulları ise üniversiteye göre değişmektedir.

9-YLYS (Milli Eğitim Bakanlığı Bursu)

Milli Eğitim bakanlığı tarafından yürütülen yurtdışı lisansüstü burs programıdır. YLYS yurtdışında burslu master programına veya doktora programı yapmak isteyen öğrencilere yöneliktir. Açılımı Yüksek lisans öğrencileri seçme ve yerleştirme olan YLYS Meb yüksek lisans bursu, Imperial College London, Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, Oxford Üniversitesi, Humbolt Üniversitesi Berlin, Cambridge Üniversitesi, vb. gibi pek çok prestijli üniversitedeki yüksek lisans ve doktora öğrencilerine tam burs vermektedir. Burs sayesinde okul ücretlerinin
tümü, okul materyalleri, sınav ücretlerinin tamamı ile ulaşım ve sağlık giderleri bakanlık tarafından karşılanmaktadır. Başvuru şartları şöyledir;

 • T.C vatandaşı olmak

 • En çok 30 yaşında olmak

 • Lisans Diploması sahibi olmak

 • Diploma notu 4 üzerinden en az 2.50, 100 üzerinden ise 65 ve üstü almak

 • ALES’den en az 70 puan almak

 

10-TEV Bursu (Türk Eğitim Vakfı yurtdışı Yüksek Lisans Bursu) 1969 yılından beri TEV, Hukuk, Sağlık Bilimleri, Temel Bilimler alanlarında yurtdışında yüksek lisans programları için burslar sunmaktadır. TEV burs başvuru süreci mülakat zorunluluğu ile başlar. Mülakattan geçenler gerekli evrakları TEV’e teslim edebilir. Belgeler bir ön elemeden sonra değerlendirilmiş olur ve TEV bursu sonuç bilgileri sms/e posta ile gönderilir. Şartları;

·       
T.C vatandaşı olmak, 4.00 üzerinden en az 3.00 lisans not ortalamasına sahip olmak, Daha önce burs imkânlarından faydalanmamış olmak,

 • Ücretli bir işte çalışmamış olmak

Yurtdışı master bursu nasıl alınır?

Öncellikle yurtdışı master programları hakkında bilgi edinerek bu programlardan size uyanları belirleyin. Master bursunu alabilmeniz için gerekli şartları yerine getirdiğinizden emin olun ve belgelerinizi hazırlayın. Burs başvuru tarihlerine dikkat ederek başvurunuzu tamamlayın. Tüm bu aşamalarda Euro Anatolia Danışmanlık sizlere her zaman yardımcı olacaktır.

Yurtdışı master bursu programları nelerdir?

Jean Monnet, Chevening, British Council, İsveç Enstitü Bursları, Hollanda Scholarship, Fulbright Bursları,  SciencesPo, DAAD Türkiye olmak üzere yurtdışından alınabilecek burslar olduğu gibi yurt içinden de YLYS (Milli Eğitim Bakanlığı Bursu) ve TEV Bursu (Türk Eğitim Vakfı yurtdışı Yüksek Lisans Bursu) na başvurulabilir.

 

 [/expander_maker]

Öncellikle yurtdışı master programları hakkında bilgi edinerek bu programlardan size uyanları belirleyin. Master bursunu alabilmeniz için gerekli şartları yerine getirdiğinizden emin olun ve belgelerinizi hazırlayın. Burs başvuru tarihlerine dikkat ederek başvurunuzu tamamlayın. Tüm bu aşamalarda Euro Anatolia Danışmanlık sizlere her zaman yardımcı olacaktır.

Jean Monnet, Chevening, British Council, İsveç Enstitü Bursları, Hollanda Scholarship, Fulbright Bursları,  SciencesPo, DAAD Türkiye olmak üzere yurtdışından alınabilecek burslar olduğu gibi yurt içinden de YLYS (Milli Eğitim Bakanlığı Bursu) ve TEV Bursu (Türk Eğitim Vakfı yurtdışı Yüksek Lisans Bursu) na başvurulabilir.

İyi bir araştırma ile ki Euro Anatolia Danışmanlık her zaman bu konuda sizin yanınızdadır, tüm bilgileri edinerek gerekli şartları yerine getirin. Her burs programının sistem üzerinden başvuru yapılacak kendi sitesine belgelerinizi yükleyerek başvurabileceğiniz gibi, imkanınız varsa kendi yerlerinden de bizzat başvuru belgelerinizi sunabilirsiniz.

Her bir programın kendi sitelerinden bilgi edinebilirsiniz. Yine bu konu hakkındaki her türlü sorularınız için Euro Anatolia Danışmanlık uzmanları sizi bilgilendirecektir.

Her burs programının şartları kendi içlerinde komisyonlarınca belirlenmiştir. Hiçbirinin şartları diğerine uymadığı gibi bursun verileceği sürede yine komisyonca belirlenmiş temel bir özelliktir. Burs programı araştırırken size verilecek burs miktarı ve süresine özellikle dikkat ediniz.

Her burs programında şartlar değişebileceği gibi dil yeterliliği konusunda genelde aynı dereceleri beklemektedirler. Bu genellikle IELTS Akademik için 6, TOEFL iBT için 75 olarak belirlenmekte. Bazı programlar ülkelerinde lisans eğitiminin tamamını İngilizce olarak alınmış olunmasını yeterli bulmaktadır.

Tüm programlar kendi komisyonlarınca bu şartı belirlemektedir. Bazı programlar tüm eğitim, materyal, yaşam şartları, sağlık ve ulaşım bedellerini ödediği gibi bazı programlarda daha kısıtlı imkanlar sunmaktadır. Bu nedenle her bir burs programı sunduğu imkanlar ve istediği şartlar açısından dikkatlice incelendikten sonra başvuruda bulunmanızı tavsiye ederiz.

Yurtdışı master bursu 5 Yurtdışı master bursu

YURTDIŞINDA EN POPÜLER DİL OKULLARI

Yurtdışında En Çok Tercih Edilen Dil Okulları;

Yurtdışı master bursu 7 Yurtdışı master bursu

Amerika’da Yüksek Lisans

Yurtdışı master bursu 8 Yurtdışı master bursu

İspanya’da Yüksek Lisans

Yurtdışı master bursu 9 Yurtdışı master bursu

Avustralya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda’da Yüksek Lisans

Yurtdışı master bursu 10 Yurtdışı master bursu

Polonya Yüksek Lisans

Yurtdışı master bursu 11 Yurtdışı master bursu

Hollanda’da Yüksek Lisans

italya schengen vize başvurusu

İtalya’da Yüksek Lisans

Yurtdışı master bursu 12 Yurtdışı master bursu

Kanada’da Yüksek Lisans

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Yüksek Lisans

Yurtdışı master bursu 13 Yurtdışı master bursu

Almanya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda Üniversiteleri

Yurtdışı master bursu 14 Yurtdışı master bursu

İsveç Üniversiteleri

Yurtdışı master bursu 15 Yurtdışı master bursu

Fransa Üniversiteleri

italya schengen vize başvurusu

İtalya Üniversiteleri

Yurtdışı master bursu 11 Yurtdışı master bursu

Hollanda Üniversiteleri

Yurtdışı master bursu 17 Yurtdışı master bursu

Polonya Üniversiteleri

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Üniversiteleri

Yurtdışı master bursu 12 Yurtdışı master bursu

Kanada Üniversiteleri

Yurtdışı master bursu 7 Yurtdışı master bursu

Amerika Üniversiteleri

Yurtdışı master bursu 20 Yurtdışı master bursu

İspanya’da Lise

NEDEN EURO ANATOLIA?

Yurtdışı master bursu 21 Yurtdışı master bursu

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir danışman atıyoruz.

Yurtdışı master bursu 22 Yurtdışı master bursu

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

Yurtdışı master bursu 23 Yurtdışı master bursu

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

Yurtdışı master bursu 24 Yurtdışı master bursu

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı​

Yurtdışı master bursu 25 Yurtdışı master bursu

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Yurtdışı master bursu 26 Yurtdışı master bursu

24.000+​

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ​

28+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Yurtdışı master bursu 25 Yurtdışı master bursu

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Yurtdışı master bursu 26 Yurtdışı master bursu

24.000+

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ

10+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Başvuru Süreci

Yurtdışı master bursu 29 Yurtdışı master bursu
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Yurtdışı master bursu 30 Yurtdışı master bursu
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Yurtdışı master bursu 31 Yurtdışı master bursu
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Yurtdışı master bursu 32 Yurtdışı master bursu
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Yurtdışı master bursu 29 Yurtdışı master bursu
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

Yurtdışı master bursu 29 Yurtdışı master bursu
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Yurtdışı master bursu 30 Yurtdışı master bursu
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Yurtdışı master bursu 31 Yurtdışı master bursu
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Yurtdışı master bursu 32 Yurtdışı master bursu
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

Yurtdışı master bursu 29 Yurtdışı master bursu
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Yurtdışı master bursu 39 Yurtdışı master bursu
93%

Vize Başarıyla Alındı

Yurtdışı master bursu 40 Yurtdışı master bursu
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

Yurtdışı master bursu 41 Yurtdışı master bursu
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

Yurtdışı master bursu 42 Yurtdışı master bursu
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

Yurtdışı master bursu 43 Yurtdışı master bursu

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

Yurtdışı master bursu 5 Yurtdışı master bursu

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE İYİ DAVRANIN

Yurtdışı master bursu 45 Yurtdışı master bursu

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Yurtdışı master bursu 46 Yurtdışı master bursu