fbpx

İrlanda Üniversiteleri Hakkında Bilgiler

İrlanda Üniversiteleri Hakkında Bilgiler

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize İrlanda eğitiminin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

irlanda üniversiteleri 3 irlanda üniversiteleri
irlanda üniversiteleri 4 irlanda üniversiteleri

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize İrlanda eğitiminin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

irlanda üniversiteleri 5 irlanda üniversiteleri

IRLANDA ÜNİVERSİTELERİ

İrlanda Üniversiteleri Hakkında Tüm Bilgiler

İrlanda Üniversitelerinde Okumak: Tüm Bilgiler: Euro Anatolia Danışmanlık

İrlanda da üniversite okumak, özellikle de son zamanlarda öğrencilerin büyük ilgisini çekmektedir. İrlanda’nın Türkiye’ye olan uzaklığının fazla olmaması ve yaklaşık 5 saatlik bir uçuş ile kolayca varılıyor olması, bu ilginin gün geçtikçe artmasına neden olmuştur.

  İrlanda üniversiteleri haricinde kalan İrlanda’ya ait güzellikler ve refah bir yaşam imkanının bulunması, yaklaşık 1000 Euro gibi bir aylık gider ile güzel bir öğrencilik hayatının geçirilmesini mümkün kılar. 

Bu ise İrlandada üniversite okumak isteyen öğrenciler için çok daha avantajlı bir durum ortaya çıkarır. Hem Dünya’nın en prestijli üniversitelerinde okuyacak hem de maddi açıdan zorlanmadan güzel bir öğrencilik dönemine sahip olacaksınız. Bunların tamamı, İrlanda da okumak ile mümkün hale gelen avantajlardır.

 [expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

İrlanda Üniversitesi Tercih Edildiği Zaman Kazanılacak Olan Diğer Avantajlar

İrlanda üniversitesi tercihinde bulunan kişiler, almış oldukları kaliteli eğitimin yanında teknolojik açıdan da birçok gelişmiş seçeneğe sahip olurlar. İrlanda’nın başkenti olan Dublin, teknoloji bazında Dünya’nın önde gelen şehirlerindendir. Bu şehir içerisinde yer alan şirketler ve markalar Dünya’da teknolojiye direkt olarak yön vermekte olup Yahoo, Google ve Facebook gibi büyük şirketlerin merkez firmalarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu sayede İrlanda üniversiteleri ile eğitiminizi tamamlayacak ve bunun yanında da teknolojik şirketlerin geniş bakış açıları sayesinde genel birikiminizi artıracaksınız.

Sunulan bu büyük avantajın yanında, Türk insanlarına duyulan sempati de yine öğrenciler için bir avantaj oluşturur. Geçmiş tarihlerde gerçekleşen ve yaklaşık olarak bir milyon insanın açlık sebebi ile öldüğü kıtlık sonrası yardım gönderen Osmanlı Devleti, günümüze değin bir Türk sempatisinin oluşmasını sağlamıştır. Bu sebeple de İrlanda da üniversite okumak için gidildiği zaman öğrencilere çok daha hassas bir yaklaşık gösterilir. Hatta bu sempati o kadar fazladır ki Drogheda adı verilen futbol takımının amblemlerinde bir ay ve yıldız bulunur.

İrlandada üniversite okumak için gittiğiniz zaman çeşitli kültürler, sanat dallar, festivaller ve tarihi yapılar ile de sıklıkla karşılaşırsınız. Bu gibi alanlar ve etkinlikler, son yıllarda İrlanda da okumak için bulunan öğrenciler tarafından yoğun bir ziyaret alır. Sizler de İrlanda üniversite hayatınızın dışında bu etkinliklere katılabilir ve bu tarihi alanları gezerek genel kültürünüzü artırabilirsiniz.

 

İrlanda Üniversitelerinde Tercihinde Yer Alan Lisans Eğitimi Sistemi ve Süresi

Avrupa’daki en iyi eğitim olanaklarından ve sistemlerinden birine sahip olan İrlanda, İrlanda da üniversite okumak isteyenlere geniş ve kapsamlı bir eğitim seçeneği sunar.  Öncelikle İrlandada üniversite okumak istiyorsanız İngilizce seviyeniz üst seviyede bulunmalı. Bunun sebebi ise İrlanda’daki eğitimin tamamı ile İngilizce olarak yapılıyor olmasıdır.

İrlanda üniversite tercihiniz ile beraber Dünya çapında bir lisansa sahip olacağınıza emin olabilirsiniz. Burada verilen eğitim ile sahip olunan diploma, Türkiye’de başta olmak üzere birçok Dünya ülkesi tarafından kabul görür. İngilizlere ait olan eğitim sistemine yakın bir sisteme sahip olan İrlanda üniversiteleri, kalite bazında yüksek segment içerisinde bulunur ve öğrencilerine uygun ücretler dahilinde bir eğitim hayatı sunar. İrlanda da okumak isteyen kişiler, tıpkı İngiltere’de olduğu gibi burada da 3 yıllık bir eğitime tabi tutulur. Bu ise 6 dönemlik bir süreç demektir.

Yurtdışı eğitimi almak ve Dünya çapında geçerli bir diplomaya sahip olmak istiyorsanız, İrlanda da okumak sizler için büyük bir avantaj sağlayacaktır. Fakat unutmamalısınız ki İrlandada üniversite okumak için en az IELTS 6.0 seviyesinde bir İngilizceye ve minimum 85 ortalamalı bir lise diplomasına ihtiyacınız vardır. İrlanda da üniversite okumak istiyor olabilir ve bu şartları karşılamıyor olabilirsiniz. Fakat endişelenmeyin, henüz hiçbir şey için geç değil. İngilizce hazırlık eğitimine tabi tutularak yeterli bir dil seviyesine gelindiği zamanda da İrlanda üniversiteleri için giriş hakkına sahip olunur.

 

İrlanda Üniversiteleri Tercihleri Sırasında Kabul ve Başvuru Şartları Nelerdir?

İrlanda da üniversite okumak için gerekli olan bazı kabul ve başvuru şartları vardır. Sizler de İrlanda üniversiteleri arasında bir tercih yapacaksanız, aşağıda yer alan kabul ve başvuru şartlarını inceleyebilirsiniz.

  • Öğrencilere ait olan not ortalamaları yüksek olmalıdır. Bu ortalamalar lise diploması ve transkripte göre belirlenir.
  • İngilizce seviyenizin yeterli olması istenir. Bu istenen seviye ise IELTS 6.0’dır. Eğer İrlandada üniversite okumak için yeterli seviyede değilseniz, bu aşamada İngilizce hazırlık şartlarını inceleyebilirsiniz.
  • Referans mektubu, İrlanda da okumak için istenen bir diğer şartlardandır.
  • Öğrenciye ait olan başarı sertifikaları
  • Niyet mektubu

Bu gibi şartlar ve koşullar, İrlanda üniversite tercihleri arasında öğrencilerden istenmektedir.

 

İrlanda Üniversiteleri Dünya Sıralaması

irlanda üniversiteleri, sağlamış oldukları başarılar sayesinde Dünya üniversiteleri arasında başarılı bir sıralamaya sahiptir. Bu sıralamalar, İrlanda da üniversite okumak isteyen kişiler tarafından da sürekli olarak dikkate alınır. Belirli bir eğitim koşulunu, şartını karşılaması sebebi ile sıralamaya alınan üniversiteler, git gide daha fazla gelişerek bu sıralamalarda da üst sıralara çıkmaktadır. Bu kapsamda bakıldığı zaman, İrlanda üniversite seçenekleri arasında yer alan 7 devlet üniversitesi, dünyanın ilk 700 üniversitesi arasında gösterilir. İrlandada üniversite okumak isteyenler için bu üniversiteleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sıralamaya sahip olan Trinity College Dublin
  • Sıralamaya sahip olan University College Dublin
  • Sıralamaya sahip olan National University of Ireland
  • Sıralamaya sahip olan Dublin City University

Bu üniversiteler, İrlanda da okumak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği üniversitelerdir.

Bu faktörleri göz önünde bulundurarak, ihtiyaçlarınızı karşılayan ve İrlanda üniversite hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir dil okulu bulabilirsiniz. Tüm ayrıntıları düşünmek oldukça zor olabilir. Daha fazla bilgi ve İrlanda üniversiteleri hakkında ücretsiz danışmanlığı için Euro Anatolia’nın uzman kadrosuna danışabilirsiniz.

 
[/expander_maker]

Birçok ülke arasında geçerli olan yurt konaklaması, İrlandada üniversite okumak isteyenler için de geçerlidir. Bu yurt konaklamasını ya da bir diğer alternatif olarak aile yanı konaklamasını tercih edebilirsiniz. Bu sayede konakladığınız alanlardaki farklı kültürleri de tanıyacak ve daha güzel bir eğitim dönemine sahip olacaksınız.

İrlanda üniversiteleri, maddi anlamda diğer üniversitelere nazaran çok daha avantajlıdır. İrlanda’da sahip olduğunuz aylık 1000 Euro tutarında bir maddiyat, sizin rahatlıkla geçinebilmenizi sağlar.

İrlanda da üniversite okumak için bulunan öğrenciler, haftalık bazda 20 saatlik bir çalışma iznine sahiptir. Bunun yanında, sizin isteğinize göre şekillenen bir part-time çalışma şartına da sahip olabilirsiniz.

irlanda üniversiteleri 5 irlanda üniversiteleri

YURTDIŞINDA EN POPÜLER DİL OKULLARI

Yurtdışında En Çok Tercih Edilen Dil Okulları;

irlanda üniversiteleri 7 irlanda üniversiteleri

Amerika’da Yüksek Lisans

irlanda üniversiteleri 8 irlanda üniversiteleri

İspanya’da Yüksek Lisans

irlanda üniversiteleri 9 irlanda üniversiteleri

Avustralya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda’da Yüksek Lisans

irlanda üniversiteleri 10 irlanda üniversiteleri

Polonya Yüksek Lisans

irlanda üniversiteleri 11 irlanda üniversiteleri

Hollanda’da Yüksek Lisans

italya schengen vize başvurusu

İtalya’da Yüksek Lisans

irlanda üniversiteleri 12 irlanda üniversiteleri

Kanada’da Yüksek Lisans

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Yüksek Lisans

irlanda üniversiteleri 13 irlanda üniversiteleri

Almanya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda Üniversiteleri

irlanda üniversiteleri 14 irlanda üniversiteleri

İsveç Üniversiteleri

irlanda üniversiteleri 15 irlanda üniversiteleri

Fransa Üniversiteleri

italya schengen vize başvurusu

İtalya Üniversiteleri

irlanda üniversiteleri 11 irlanda üniversiteleri

Hollanda Üniversiteleri

irlanda üniversiteleri 17 irlanda üniversiteleri

Polonya Üniversiteleri

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Üniversiteleri

irlanda üniversiteleri 12 irlanda üniversiteleri

Kanada Üniversiteleri

irlanda üniversiteleri 7 irlanda üniversiteleri

Amerika Üniversiteleri

irlanda üniversiteleri 20 irlanda üniversiteleri

İspanya’da Lise

NEDEN EURO ANATOLIA?

irlanda üniversiteleri 21 irlanda üniversiteleri

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir danışman atıyoruz.

irlanda üniversiteleri 22 irlanda üniversiteleri

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

irlanda üniversiteleri 23 irlanda üniversiteleri

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

irlanda üniversiteleri 24 irlanda üniversiteleri

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı​

irlanda üniversiteleri 25 irlanda üniversiteleri

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

irlanda üniversiteleri 26 irlanda üniversiteleri

24.000+​

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ​

28+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

irlanda üniversiteleri 25 irlanda üniversiteleri

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

irlanda üniversiteleri 26 irlanda üniversiteleri

24.000+

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ

10+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Başvuru Süreci

irlanda üniversiteleri 29 irlanda üniversiteleri
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

irlanda üniversiteleri 30 irlanda üniversiteleri
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

irlanda üniversiteleri 31 irlanda üniversiteleri
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

irlanda üniversiteleri 32 irlanda üniversiteleri
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

irlanda üniversiteleri 29 irlanda üniversiteleri
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

irlanda üniversiteleri 29 irlanda üniversiteleri
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

irlanda üniversiteleri 30 irlanda üniversiteleri
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

irlanda üniversiteleri 31 irlanda üniversiteleri
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

irlanda üniversiteleri 32 irlanda üniversiteleri
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

irlanda üniversiteleri 29 irlanda üniversiteleri
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

irlanda üniversiteleri 39 irlanda üniversiteleri
93%

Vize Başarıyla Alındı

irlanda üniversiteleri 40 irlanda üniversiteleri
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

irlanda üniversiteleri 41 irlanda üniversiteleri
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

irlanda üniversiteleri 42 irlanda üniversiteleri
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

irlanda üniversiteleri 43 irlanda üniversiteleri

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

irlanda üniversiteleri 5 irlanda üniversiteleri

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE İYİ DAVRANIN

irlanda üniversiteleri 45 irlanda üniversiteleri

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

irlanda üniversiteleri 46 irlanda üniversiteleri