fbpx

İsveç Üniversiteleri

İsveç Üniversiteleri

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize İsveç’te eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

İsveç Üniversiteleri 3 İsveç Üniversiteleri
İsveç Üniversiteleri 4 İsveç Üniversiteleri

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize İsveç’te eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

İsveç Üniversiteleri 5 İsveç Üniversiteleri

İSVEÇ ÜNİVERSİTELERİ

İsveç Üniversiteleri Fiyatları ve Tüm Bilgiler

İsveç Üniversiteleri Fiyatları ve Tüm Bilgiler

İsveç üniversiteleri, büyük firmalar tarafından desteklenir ve uluslararası geçerliliği bulunmaktadır. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini
tamamlamak için üniversitelerin bulunduğu İsveç’te öğrencilerin iyi bir kariyer başlangıcı yapmasına imkân tanır. İsveç okulları, eğitim sistemlerinde yeteneklerin gelişmesi ve yeni alanlarda ilerlemek için birçok farklı programlardan yararlanılabilir.

İsveç üniversiteleri, Avrupa Birliği dışında gelen yeni uluslararası öğrenci statüsüne girenler için fiyatlandırılır. Üniversitelerde yıllık eğitim ücretleri koşullara bağlı olarak farklılık göstermektedir. İsveç okulları, yurtlar genel olarak iyi durumda ya da standartların üstündedir.
Paylaşmalı öğrenci evlerinde oda kiralama, pek çok öğrencinin tercih ettiği konaklama çeşitleri arasındadır. İsveç’te eğitim görmeye giden öğrencilerin, paylaşımlı öğrenci evlerinde oda kiralama oda fiyatları, evin konumuna ve koşullarına göre değişkenlik gösterir.

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

Öğrencilerin İsveç üniversitelerinde eğitim görebilmesi için vize başvurusunda bulunması gerekir. Başvuruların 1 yıllık eğitim masraflarını
karşılayabileceklerini gösteren aile bireylerinin veya kendi banka hesabını vize belgeleri içerisinde bulundurması önemlidir. Genel olarak bir ay
içerisinde sonuçlanan İsveç öğrenci vizesi için şirket tarafından yardımcı olacaktır.

İsveç üniversitelerinde, İngilizce dilinde birçok programa yer verilir. İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrencilerin isterlerse dil eğitiminden yararlanabilirler. Kampüs içerisinde bulunan yurtlar ve rezidanslar, öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama tercihleri arasında yer alır.

İsveç Üniversite Fiyatları

İsveç üniversite fiyatları, eğitimini tamamlayan öğrenciler, prestijli ve uluslararası firmalarda çalışabilir. Yeni girişimlerde, dünyanın ve projelerin en büyük firmalarda çıkış noktası olan İsveç lisans ve yüksek lisans eğitimi almak oldukça avantajlıdır. Köklü birkaç üniversiteye sahip olan İsveçte eğitim almak mesleki ve kişisel gelişimi kolaylaştırır. İsveç’in ekonomik olarak güçlü bir konumda olması da eğitim kalitesini önemli ölçüde olumlu sonuçlar elde edilir.

Staj olanakların, kampüslerin kalitesi, ortak iş birlikleri İsveç üniversitelerinin daha çok ön planda durmasını sağlar. IKEA, Volvo ve H&M gibi şirketlere ev sahipliği yapmaktadır, üniversitelerin bu şirketlerden destek almasıyla, öğrencilerin eğitim dönemi boyunca daha fazla
avantajlardan yararlanmasını sağlar. İsveç üniversite fiyatları, lisans ve yüksek lisans eğitimlerinde yıllık ücretler bulunmaktadır, ancak her üniversitenin kendi bursları da bulunur.

İsveç üniversitelerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin eğitim süreci boyunca konaklaması ve okulun bursları için bazı üniversiteler ücretsiz
danışmanlık hizmeti vermektedir, öğrenciler isterlerse bu İsveç üniversite fiyatlarından indirim elde edebilmek için bu avantajlardan yararlanabilir. İnovatif ülkeler arasında yer alan İsveç, eğitim sisteminde yenilik ve yaratıcılık her zaman en önem verilen noktalardan birisidir. İsveç eğitim kurumlarında kalp pilleri, böbrek diyaliz cihazı, bluetooth teknolojisi gibi teknolojik ürünün buluşu ortaya çıkmasını sağlamıştır.

İsveç üniversite fiyatları, her sene değişkenlik göstermektedir. Ortalama olarak 100.00 ile 160.000 İsveç Kronu arasında değişir. Değişen fiyatlardan dolayı üniversitelerin verdiği danışma hizmetinden yararlanarak, üniversitelerin fiyat ortalama bilgisi alınabilir.

Kira, mutfak giderleri, alışveriş, dışarıda yenilen öğünler, diğer temel harcamalar ve faturalar ele alınarak yapılan bir araştırmada bir
öğrencinin İsveç’teki aylık ortalama gideri 8,100 SEK yaklaşık olarak 850 EURO civarındadır. Diğer uluslararası öğrencilerin, İsveç’teki yıllık yüksek öğrenim maliyeti üniversite ve programa bağlı olarak değişmektedir. İsveç üniversite fiyatları bununla birlikte 80.000 SEK ile 295,000 SEK arasında değişir.

İsveç Dil Eğitimleri Neden Önemlidir?

İsveç dil eğitimleri, lise düzeyinden itibaren bir okuldan en az %85 ortalaması ile mezun olması şarttır. Lisans ve yüksek lisans
programlarının birçoğu İngilizce olduğu için IELTS sınavından 6,5 veya PTE ile TOFEL sınavlarından denk puan alınması önemli koşullar arasındadır. Yüksek lisans eğitimi için lisans mezunu olan öğrencilerin aldığı not ortalama bilgisi gereklidir. Lisans eğitimini İsveç’te tamamlayan öğrenciler yüksek lisans yapmak istediklerinde IELTS ile TOFEL sınavlarına girmelerine gerek kalmaz.

İsveç dil okulu, eğitimi alan öğrenciler üniversitenin sunmuş olduğu imkanlardan yararlanabilirler. Her üniversitenin bulunduğu eyaletlerin kendi içerisinde birçok burs imkânı sunar. Lisans ve yüksek lisans eğitimi alan öğrencilerde İsveç’e gittiği zaman, konaklama desteği, yurt başvurusu gibi seçenekleri de kullanabilirler. Uluslararası öğrencilerin son zamanlarda ilgi odağı İsveç okullarıdır. Güçlü ekonomisi ve yaşam koşulları açısından da Avrupa’nın önde gelen ülkelerinden biri olarak kabul edilir.

Öğrencilerin ve turistlerin popüler destinasyonlar olarak sıklıkla ön plana çıkmıştır. İsveç dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birine ev sahipliği yapar. İsveç üniversite, uluslararası öğrenciler için benzersiz bir eğitim dönemi geçirmelerini sağlar. Akademisyen kadroları, eğitim anlayışı ve fiziki koşullar Avrupa’nın en iyileri arasında yer almaktadır. Müfredat konularını çağı yakalan, İngilizce program çeşitliliği, üniversite sanayi iş birlikleriyle İsveç öğrencilere birçok avantaj sunmaktadır.

VOLVO, IKEA ve NOCARTİS gibi büyük şirketler, öğrencilerin kariyerini ve staj dönemini en verimli şekilde geçirmesini sağlar. İsveç eğitim programlarının İsveççe ve çoğunlukla İngilizce olduğu kabul edilir. İsveç her yıl binlerce uluslararası öğrenciye eğitim programı imkânı var. Bu anlamda öğrencilerin İsveççe bilmek zorunda değillerdir.

İsveç Üniversitelerinde Dil Okulları Programları

İsveç üniversite okumak, öğrencilerin eğitim programlarının İsveçce ve İngilizce olarak devam eder. Uluslararası öğrencilerin eğitim dönemleri boyunca İngilizce ders programlarına katılabilirler. Lisans eğitimleri ortalama olarak 3 yıl süreyi kapsamaktadır. Master programların ortalama süreleri her yıl değişkenlik göstermektedir. Bazı İsveç üniversiteleri öğrencilerin daha kısa sürede Master programı sunarak, ortalama olarak 1 yılda tamamlayabilirler.

Diğer programlarda bu süre 2 yıla kadar uzayabiliyor. Öğretim döneminde ağustos ayı son haftasında başlar ve haziran ayının son gününe kadar eğitim sonlanır. İsveç okulları tercih eden uluslararası öğrencilerin oryantasyon haftası bulunmaktadır. Çoğunlukla zorunlu olan oryantasyon haftasına, birçok öğrenci katılmaktadır. İsveç okullarında eğitim almak için en önemli koşullardan biriside akademik başarıdır. Dil yeterliliği olan öğrenciler her zaman daha ön plandadır.

İsveç Dil Okulları

İsveç dil okulları başvurusunda bulunmak için genel olarak Ekim ayında başlamaktadır ve ocak ayına kadar devam eden bir başvuru
süreci bulunur. Başvurular online bir sistem üzerinden yapılabilir. AB üyesi olmayan ülkelerin vatandaşı olan öğrencilerin, başvuru sırasında belirli miktarda ücret ödemesi gerekir. Başvuru kriterleri bölümleri ve okullarına göre değişkenlik gösterir. Online sistem üzerinden yapılan başvurularda dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur.

Çoğunlukla ilk tercih edilen okulların kabul alınması durumunda diğer başvurular sistem üzerinden silinmektedir. Bu nedenle öğrencilerin tercih sıralamasına seçici ve dikkatli kararlar vermelidir. İsveç üniversitelerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin, en önemli koşullar dil yeterliliği ve akademik başarı notudur.

Bu programlardan faydalanmak isteyen uluslararası öğrencilerin değerlendirilmesinde, dil ve akademik başarı ilk etapta kontrol
edilir. Akademik başarıyı kanıtlama konusunda öğrencilerin not ortalaması önemli bir konudur. Ek olarak AP programlarına alınan adayların diğer öğrencilere göre daha avantajlıdır. Öğrencilerin özellikle kendi alanlarına yönelik ders notları ve AP skorları daha fazla dikkate alınarak seçilmektedir.

Eğer öğrencilerin İngilizce programları tercih ederse, TOFEL veya IELTS sınavlarını almaları gereklidir. İsveççe ders programlarını tercih
eden öğrencilerde, TKI sınavına girmesi gereklidir. Bu şartlara ek olarak referans mektupları, özgeçmiş veya niyet mektupları sunması gerekir. Bazı bölümler için öğrencilerin mülakata davet edilerek öğrenci değerlendirilir. Öğrencilerin ders dışı aktiviteleri de başvuru sürecinde değerlendirilir ve öğrencilerin ders dışı aktivitelerin aktif olması her zaman bir adım daha öne çıkarır.

Daha fazla bilgi ve dil okulu danışmanlığı için Euro Anatolia’nın uzman kadrosuna danışabilirsiniz.

 [/expander_make

asdsadsad

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
İsveç Üniversiteleri 5 İsveç Üniversiteleri

YURTDIŞINDA EN POPÜLER DİL OKULLARI

Yurtdışında En Çok Tercih Edilen Dil Okulları;

İsveç Üniversiteleri 7 İsveç Üniversiteleri

Amerika’da Yüksek Lisans

İsveç Üniversiteleri 8 İsveç Üniversiteleri

İspanya’da Yüksek Lisans

İsveç Üniversiteleri 9 İsveç Üniversiteleri

Avustralya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda’da Yüksek Lisans

İsveç Üniversiteleri 10 İsveç Üniversiteleri

Polonya Yüksek Lisans

İsveç Üniversiteleri 11 İsveç Üniversiteleri

Hollanda’da Yüksek Lisans

italya schengen vize başvurusu

İtalya’da Yüksek Lisans

İsveç Üniversiteleri 12 İsveç Üniversiteleri

Kanada’da Yüksek Lisans

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Yüksek Lisans

İsveç Üniversiteleri 13 İsveç Üniversiteleri

Almanya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda Üniversiteleri

İsveç Üniversiteleri 14 İsveç Üniversiteleri

İsveç Üniversiteleri

İsveç Üniversiteleri 15 İsveç Üniversiteleri

Fransa Üniversiteleri

italya schengen vize başvurusu

İtalya Üniversiteleri

İsveç Üniversiteleri 11 İsveç Üniversiteleri

Hollanda Üniversiteleri

İsveç Üniversiteleri 17 İsveç Üniversiteleri

Polonya Üniversiteleri

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Üniversiteleri

İsveç Üniversiteleri 12 İsveç Üniversiteleri

Kanada Üniversiteleri

İsveç Üniversiteleri 7 İsveç Üniversiteleri

Amerika Üniversiteleri

İsveç Üniversiteleri 20 İsveç Üniversiteleri

İspanya’da Lise

NEDEN EURO ANATOLIA?

İsveç Üniversiteleri 21 İsveç Üniversiteleri

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir danışman atıyoruz.

İsveç Üniversiteleri 22 İsveç Üniversiteleri

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

İsveç Üniversiteleri 23 İsveç Üniversiteleri

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

İsveç Üniversiteleri 24 İsveç Üniversiteleri

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı​

İsveç Üniversiteleri 25 İsveç Üniversiteleri

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

İsveç Üniversiteleri 26 İsveç Üniversiteleri

24.000+​

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ​

28+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

İsveç Üniversiteleri 25 İsveç Üniversiteleri

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

İsveç Üniversiteleri 26 İsveç Üniversiteleri

24.000+

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ

10+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Başvuru Süreci

İsveç Üniversiteleri 29 İsveç Üniversiteleri
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

İsveç Üniversiteleri 30 İsveç Üniversiteleri
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

İsveç Üniversiteleri 31 İsveç Üniversiteleri
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

İsveç Üniversiteleri 32 İsveç Üniversiteleri
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

İsveç Üniversiteleri 29 İsveç Üniversiteleri
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

İsveç Üniversiteleri 29 İsveç Üniversiteleri
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

İsveç Üniversiteleri 30 İsveç Üniversiteleri
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

İsveç Üniversiteleri 31 İsveç Üniversiteleri
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

İsveç Üniversiteleri 32 İsveç Üniversiteleri
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

İsveç Üniversiteleri 29 İsveç Üniversiteleri
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

İsveç Üniversiteleri 39 İsveç Üniversiteleri
93%

Vize Başarıyla Alındı

İsveç Üniversiteleri 40 İsveç Üniversiteleri
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

İsveç Üniversiteleri 41 İsveç Üniversiteleri
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

İsveç Üniversiteleri 42 İsveç Üniversiteleri
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

İsveç Üniversiteleri 43 İsveç Üniversiteleri

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

İsveç Üniversiteleri 5 İsveç Üniversiteleri

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE İYİ DAVRANIN

İsveç Üniversiteleri 45 İsveç Üniversiteleri

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

İsveç Üniversiteleri 46 İsveç Üniversiteleri