fbpx

İtalya Üniversite Şartları ve Tüm Bilgiler

İtalya Üniversite Şartları ve Tüm Bilgiler

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize İtalya’da eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

italya üniversite 3 italya üniversite
italya üniversite 4 italya üniversite

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize İtalya’da eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

italya üniversite 5 italya üniversite

İTALYA ÜNİVERSİTE ŞARTLARI

İtalyada Üniversite Okumak ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

İtalyada Üniversite Okumak İçin Gerekenler, Eğitim Danışmanlığı

İtalya jeolojik konumu, iklimi ile tam bir Akdeniz ülkesidir. Yarımada şeklinde Akdeniz’e doğru uzanan ülke, Avusturya, İsviçre ve Fransa sınır komşusudur. Başkenti Roma’nın yanı sıra Napoli, Venedik, Floransa, Torino, Milano’da oldukça bilinen ve turistik açıdan da yaşam açısından da tercih edilen şehirlerindendir. Nüfusu yaklaşık 60 milyon civarındadır. 

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

Resmi dili İtalyanca olan ülkede para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. İtalyancanın ardından yoğunluklu olarak İngilizce, Fransızca ve İspanyolca da konuşulmaktadır. Halkı sıcakkanlı davranışları ve misafirperver olmalarıyla tam olarak Akdeniz insanı özelliklerini gösterir. İtalya, kültürel anlamda ve mutfak kültürleri ile de ülkemizle benzerlikler gösterir. Bu nedenle İtalyada üniversite okumak isteyen Türkler uyum sorunu yaşamazlar.

İtalya’da üniversite eğitimi almak isteyen adaylar sorunsuz bir eğitim deneyimi için akıllarında oluşan soru ve sorunlarına cevap ve çözüm bulabilmek için doğal olarak deneyimli bir İtalya’da eğitim danışmanlık hizmeti aramalıdırlar. Konu ile ilgili kesin çözüm tecrübesini sayıları ile kanıtlamış olan daha önce defalarca kez İtalya’ya öğrenci gönderen, İtalya’da eğitim ve danışmanlık hizmeti veren Euro Anatolia Danışmanlık’tır. Euro Anatolia Danışmanlık İtalya danışmanlık alanında sizlere en detay bilgileri kazandırır.

 İtalyada Üniversite Okumak İçin Gerekenler, Eğitim Danışmanlığı hakkında merak edilen tüm sorulara bu sayfamızda yanıtlar sunacağız. 16 Yıldır 1.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla alan ve 28 ülkede vize öğrenim, 150 anlaşmalı okul için ücretsiz danışmanlık yapan Euro Anatolia Danışmanlık uzmanları İtalyada Üniversite Okumak İçin Gerekenler, Eğitim Danışmanlığı ile ilgili tüm sorularınıza yüz yüze veya online ücretsiz danışmanlık hizmeti ile güvenli bilgileri verecektir. Detaylı İtalya danışmanlık bilgileri için ile İtalya üniversite başvurunuzu yapmadan önce, Euro Anatolia Danışmanlık ile tam olarak doğru adrestesiniz.

İtalya’da Üniversite Eğitimi

İtalya’da daha sonra bilgilerini vereceğimiz birçok devlet üniversitesi ve özel üniversitesi, dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında görülmektedir. Bu kadar çok sayıda nitelikli üniversitenin resmi olarak başarısının kabul edilmiş olması bu ülkeyi İtalyada üniversite okumak açısından cazip bir merkez haline getirmektedir. İtalya’da üniversite okuma şartları, gerek İtalya’nın sahip olduğu nitelikli eğitim, gerekse iklim, günlük ve sosyal yaşam şartları, sportif ve kültürel olanakların çokluğu ve yerel halkının ülkemize benzemesi açılarından Türk öğrenciler tarafından özellikle tercih edilmektedir. Birçok İtalyan Üniversitesinin 100 yıllık tarihi geçmişe sahip olması, verilen burslar ve staj konuların da birçok seçeneğin olması, mezunlara sunulan kariyer fırsatları açısından İtalya’da üniversite okuma şartları, göz önüne alındığında İtalyada üniversite okumak doğru bir seçim olacaktır.

İtalya’da üniversite okuma şartlarında yüksek lisans da birçok İngilizce program bulunsa da lisans eğitiminde genellikle anadilleri İtalyanca istenmektedir. Bu nedenle İtalya’nca seviye tespit sınavında geçerli başarı gösterilmelidir. İtalya’nca seviye tespit sınavında istenilen aşarı B2 seviyesidir. Bazı İtalya Üniversitelerinde ise eğitim dili İngilizce olan bölüm bulunur. Talep edilen İngilizce ve İtalyanca genellikle B2 seviyesidir.

Yine İtalya‘da üniversite okuma şartlarında not sistemleri 30 üzerinden değerlendirilen kredi transfer sistemi İtalya’da da kullanılmaktadır. Bologna Deklarasyonu referans olarak alınmaktadır. İtalya üniversite eğitiminde İngilizce tercihlerinde uluslararası bir dil sertifikası istenmekte, eğer diğer eğitimleri İngilizce alınmış ise muafiyet uygulanmaktadır. 

İtalya’da eğitime başlayacakları öğrencilerinden 18 yaşını doldurmamış olanlara önemli bir şart vardır. Bu da 18 yaşını dolduruncaya kadar ebeveynlerinden biriyle birlikte İtalya’da yaşaması ya da İtalya’ya yasal bir veliye sahip olması gerekmektedir. 

İtalyada Üniversite Okumak İçin Gerekenler, Eğitim Danışmanlığı için Euro Anatolia Danışmanlık, İtalya danışmanlık hizmetlerini almaya başladığınızda öncelikle Resmi Sözleşme ile çalışmalara başlıyoruz, size özel danışmanınızla görüşmenize başlıyorsunuz, birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz, Okul davetiyenizi alıyorsunuz. İtalya danışmanlık hizmetimiz ile güven içinde hayallerinize kavuşup İtalya’da üniversite eğitimi almaya başlıyorsunuz.

İtalya’da üniversite eğitim süresi ne kadardır?

İtalya’da üniversite eğitimi lisans düzeyinde genel olarak 3 yıl, master düzeyinde ise 1 ya da 2 yıl sürer. TIP, Diş Hekimliği ve Veterinerlik bölümlerde ise eğitim süre 5 ya da 6 yıldır.

İtalyada üniversite çeşitleri ve giriş şartları?

İtalyada üniversite okumak için gerekenler, eğitim danışmanlığı olarak incelediğimizde 3 değişik giriş görebilmekteyiz. Bunlardan ilki Tıp, Veterinerlik bölümlerine İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafından özellikle uygulanan merkezi İtalya Üniversite Sınavı sonucu ile girme şartıdır. 

Yine Mimarlık için İtalya mimarlık sınavında başarılı olmak gerekir.  İkincisi ise Mühendislik, Tasarım gibi bölümler için kendilerine has sınavlar ile kabul edilme koşuludur. Bu konulardaki eğitimlerde İtalya Üniversite Sınavı‘na girmek gerekmez. Bu üniversiteler kendi sınavlarını bünyelerinde düzenlerler.  Bunların dışında kalan birçok bölüme herhangi bir sınava tabi tutulmadan akademik başarı değerlendirilmesi ile kayıt yaptırılabilmektedir. 

B2 seviyesine ulaşan İtalyancanızı İtalyanca seviye tespit sınavı yine merkezi İtalya Üniversite Sınavı‘na girmek gerekmez. Her ülkede olduğu gibi İtalya üniversiteleri devlet ve özel üniversite olarak ikiye ayrılır.

·        İtalya Devlet Üniversiteleri: İtalya, nitelikli eğitim açısından dünyaca kabul görmüş en eski ve prestij sahibi İtalya devlet üniversitelerine sahiptir. Bu üniversitelere birkaç örnek vermek gerekirse Rome La Sapienza, University of Padua, Politecnico di Milano, Politecnico di Torino gibi üniversiteler sayılabilir. 

Bu okullara kabul süreci, İtalya’ya has bir seri sınavla olmaktadır. Örnek vermek gerekirse Politecnico di Torino üniversitesinde mimarlık okumak isteyen bir öğrenci İtalya mimarlık sınavında başarılı olarak bu üniversiteye girebilir.

·        İtalya Özel Üniversiteleri: Ülkede hem İtalyan öğrenciler hem de yabancı öğrenciler tarafından tercih edilen birçok nitelikli İtalya Özel Üniversiteleri de bulunmaktadır. Bu üniversitelerden bazıları Università Commerciale Luigi Bocconi, Università Cattolica del Sacro Cuore, ve Libera Università Internazionale degli Studi Sociali Guido Carli ‘dir.

İtalya’da üniversiteleri YÖK denkliği, denklik başvurusu ve Pre-Enrolment süreci nedir?

İtalyada üniversite okumak için gerekenler, eğitim danışmanlığı açısından incelendiğinde YÖK denkliği çoğu İtalyan üniversitesi dünya sıralamalarında olduğundan YÖK tarafından da denkliğine sahiptir. 

İtalya’daki üniversitelere başvururken önemli bir aşama olan ön kayıt aşamasıdır. Bu aşamanın İtalyanca karşılığı Pre-Enrollment işlemidir. Türkiye diplomanızın İtalya tarafından tanınması için İtalyan konsolosluğunda denklik işlemi yapılır. Bu aşamada İtalya’daki üniversiteden alınan kabul belgesi ve öğrenciye ait birçok farklı belge ve çeviriler istenir. Her yıl temmuz ayında yapılan pre-enrollment işlemi için belgeler hazır şekilde bu tarihi kaçırmamak çok önemlidir.

İtalya üniversitelerindeki denklik şartlarının bazılarını şöyle sunabiliriz.

 • TIP eğitimi için denklik: Eğitimin yılında, ÖSYM tarafından yapılan YKS’ye girilmiş ve Tıp Doktorluğu sıralamasında ilk 40 binde olunması gerekir.
 • Hukuk eğitimi için denklik: Eğitimin yılı itibari ile, YKS’ye girilmiş ve Hukuk sıralamasında ilk 150 bin içinde olunması gerekir.
 • Mimarlık eğitimi için denklik: Eğitimin yılında, YKS’ye girilmiş ve Mimarlık alanındaki sıralamada ilk 200 bin içinde olunması gerekir.
 • Mühendislik eğitimi için denklik: Eğitimin yılı itibari ile YKS’ye girilmiş ve Mühendislik alanındaki sıralamada ilk 240 bin içinde olunması gerekir.
 • Sözü edilen bu mesleklerin dışındaki alanlarda eğitim için başvurulacak ise en az Türkiye’deki programa hak kazanan en son öğrenci puanını almış olmaları eklenir.
 • Diğer alanlarda İtalyada üniversite okumak için gerekenler ise ön lisans için herhangi bir puan türünde en az 150 puan, lisans için yine aynı şartlarda en az 180 puan almaları gerekmektedir.

İtalya’da TIP Eğitimi

İtalya TIP fakülteleri dünya sıralamalarına da yer en prestijli fakülteler içerisinde yer alırlar. İtalya’daki TIP sınavının adı IMAT’ tır. İtalya’da TIP eğitimi alabilmek için her yıl eylül ayında yapılan IMAT sınavında başarılı olmanız ve diğer başvuru şartlarını da eksiksiz yerine getirmeniz gerekmektedir.

İtalya’da Mimarlık eğitimi almak

İtalya, tasarımın, modanın ve mimarinin yönlendirildiği bir merkezdir. İtalya mimarlık alanında dünyanın en iyi üniversite eğitimine sahiptir. Yurtdışında Mimarlık okumak istediği zaman öğrenciler her zaman İtalya’da mimarlık eğitimi ve İtalya mimarlık sınavı konularında bilgi sahibi olmak isterler.  İtalya’da mimarlık bölümü her yıl birçok başvuru alır. 

İtalya’da mimarlık okumak isteyen Türk öğrenciler, kariyerleri açısından önemli bir referans şansı bulurlar. UNESCO tarafından mimarisi koruma altına alınmış bu ülkede mimarlık eğitimi almak son derece doğru bir karar olacaktır. İtalya üniversite Politecnico di Milano Üniversitesi ve Politecnico di Torino Üniversitesi bu konuda diğer üniversitelerden daha niteliklidir. 

Bu üniversitelerde mimarlık eğitimi almak ancak, devlet tarafından uygulanan İtalya mimarlık sınavında başarılı olarak mümkün olabilmektedir. Yine bu okullarda mimarlık okuyabilmek için İtalyanca eğitim İtalyanca seviye tespit sınavından B2 seviyesi almak zorundadırlar ve İtalya CILS ve CELI dil sınavlarından geçerli notları kazanmaları gerekir.

İtalya’da Mühendislik Eğitimi

İtalya’da Mühendislik eğitimi almak için yine devlet tarafından açılan sınava katılmak ve başarılı olmak, dil için İtalyanca eğitim almak isteyen öğrencilerin CILS ve CELI dil sınavlarından geçerli notları kazanmaları gerekir. Bazı üniversiteler yine kendi sınavlarını uygulayarak öğrenci kabul ederler.  İtalya’da mühendislik eğitimi normal koşullarda 3 senedir. Tezli yüksek lisans eğitimi ile bu eğitim 5 seneye çıkar. Sonuçta yüksek mühendis unvanı almaya hak kazanılır.  Bu eğitimin sonunda İtalya’da 1 yıl daha kalma hakkı   elde edilmiş olunur.

İtalya’da Üniversite Eğitimi Bursu

İtalya’da öğrenciler için birçok burs seçeneği mevcuttur bunlardan en önemli iki DSU Bursu ve Merit Bursu’dur. İtalya’da burslu üniversite okuyabilmek için, ülkenizdeki başarı durumunuzdur. DSU bursu, “Diritto Allo Studio Universitario” olarak bilinir. DSU bursunun belirlediği geçim koşullarının altında ailesinin yıllık gelirini beyan edebilen öğrenciler İtalya hükümetinden bu bursu alabilirler. Yıllık olarak 5.000€’ya kadar alınabilir. Yurtta kalacak öğrenciler için bu bedel düşülür, yurtta kalmayan öğrencilere kesilmeden verilir. Merit Bursu ise tamamen başarı odaklıdır ve akademik rekabeti de göz önünde bulundurur dayanır. 

İtalya’da Üniversite Fiyatları

İtalya üniversite fiyatları, eğitim kurumunun devlet veya özel olmasına göre değişir. Bununla birlikte birçok yan etmen fiyatları değişken kılmaktadır. Ayrıca burs hakkı kazanmış öğrenciler, devlet üniversitelerinde okul ücretinden muaftırlar. İtalya devlet üniversitelerinde, bazı bölümler için yıllık üniversite fiyatlar şu şekildedir; İşletme 5.000 Euro, Tıp Doktorluğu 4.000 Euro, Mühendislik 3.500 Euro, Mimarlık 3.000 Euro, Psikoloji 2.500 Euro ve Hukuk 2.500 Euro’dur.

Yine küçük bir tablo ille bazı İtalya üniversitelerin adları ile birlikte ortalama fiyatlarına bakalım.

ÜNİVERSİTELER

ÜCRETLERİ

Politecnico di Milano

€ 900 – 3900

Politecnico di Torino

€1900 – 2600

Ca Foscari de Venice

€1900 – 2100

Universita di Padova

€2529 – 2622

Sapienza University of Rome

€1600 – 2924

İtalyada üniversite okumak için gerekenler belgeler nelerdir?

İtalyan üniversitelerine başvuru için aşağıdaki belgelerin başvuru sırasında hazır olması gerekmektedir,

 • İtalya Üniversite için Transkript ve/veya diploma (İngilizce veya İtalyanca)
 • CV
 • İtalya Üniversite Motivasyon Mektubu
 • İtalyanca veya İngilizce dil yeterliliği belgesi
 • Referans mektupları
 • Program özelinde portfolyo çalışması veya sınav gerekliliği olabilmektedir. 

İtalya Üniversite eğitimi için hangi vize alınmalıdır?

İtalya’da üniversite eğitimi alabilmek için Avrupa Birliği vatandaşı olmayan her öğrencinin D Tipi Ulusal Vize sahibi olması gerekir.

İtalya’da çalışma izni

İtalya’da eğitim görmenin bir ayrıcalığı da uluslararası öğrencilere tanınan resmi çalışma iznidir.  İtalya’da öğrenci vizesi ile beraber bulunan oturma izni, permesso di soggiorno belgesine sahip her öğrenci haftada 20 saati aşmamak şartıyla part time çalışabilir. Bazı öğrenciler part time şeklinde üniversiteye bağlı departmanlarda çalışabilirler. Yabancı dili olan öğrenciler, özel sektörde de çalışma olanağı bulabilirler.  İtalya’da eğitimi bitenlerinse İtalya’da çalışma vizesine başvurmaları ve oturma izinlerini uzatmaları gerekmektedir.

İtalya’da konaklama yaşam şartları

İtalyada üniversite okumak masrafları açısından bakıldığı zaman tercih edilen şehir ve tabii ki yaşam koşullarına bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Minimum masraf için burs başvurularına dikkat etmek ve üniversitelerin kendi yurtlarında konaklamak ekonomik olarak en doğru seçenek olacaktır. Üniversite yurtları genellikle 2 ya da 3 kişilik odalardır. 

Yurt sözleşmeleri genellikle 11 ay olarak gerçekleşir. Yurt ücretleri ise 200 Euro’dan başlamaktayken daire kiralanmak istenildiğinde daireler en az 500-800 Euro tutarındadır. İtalya’da genellikle birkaç öğrenci beraber paylaşımlı daire tutarak masraflarını paylaşma yolluna gitmektedirler. İki öğrenci bir daire kiralandığında masraf 250-350 Euro civarında olacaktır. Aile yanı konaklama da tercihler arasındadır. 

İtalya’nın kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. İtalya’da eğitim sırasında doğal olarak konaklamanın yanı sıra ulaşım, sosyal giderler, yeme içme, gezi seyahat ve kültürel etkinliklerde yaşamsal giderlere dahil olacağı düşünülmelidir.  

İtalya’da Üniversite eğitimi sırasında okul eğitimi ve konaklama beslenme, yaşamsal tüm ihtiyaçların ortalama giderleri düşünüldüğünde yıllık toplam 16.000 Euro gibi bir rakama ulaşmaktadır. Ancak tabii ki bu rakam seçilen okul, şehir, alınan burs ve yaşamsal giderlerin ne derecede azaltılabileceğine bağlı olarak kişiye göre değişiklik gösterebilir.

[/expander_maker]

İtalya’da üniversite eğitimi almak çoğu Avrupa ülkesine kıyasla daha uygun fiyatlıdır. 100 Euro ile 5000 Euro arasında olan okul fiyatları ortalama yıllık okul fiyatları 2500 Euro diyebiliriz.  Ancak sunulan burs olanaklarıyla   hem okul hem yaşam masraflarını azaltma imkânı da bulunmaktadır.

İtalya’da lisans tıp, diş hekimliği, eczacılık, veterinerlik gibi bölümler hariç genellikle 3 yıl yani 6 dönemdir.

İtalya hükümeti tarafından, DSU Bursu (Diritto Allo Studio Universitario) ailesinin yıllık geliri belli bir seviyenin altında olan öğrencilere verilir. DSU Bursu yıllık 5000€’ya kadar alınabilir. Bu bursu öğrenciler devlet yurdunda kalıyor ise yurt ücreti düşülür geri kalan miktar ödenir.

Türkiye’den giden öğrenciler, iş bulduklarında göçmenlik ofisine giderek bildirim ve kayıtlarını yaptırarak çalışma izinlerini alabilirler. Haftalık 20 saatlik çalışma iznine sahip olurlar

italya üniversite 5 italya üniversite

YURTDIŞINDA EN POPÜLER DİL OKULLARI

Yurtdışında En Çok Tercih Edilen Dil Okulları;

italya üniversite 7 italya üniversite

Amerika’da Yüksek Lisans

italya üniversite 8 italya üniversite

İspanya’da Yüksek Lisans

italya üniversite 9 italya üniversite

Avustralya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda’da Yüksek Lisans

italya üniversite 10 italya üniversite

Polonya Yüksek Lisans

italya üniversite 11 italya üniversite

Hollanda’da Yüksek Lisans

italya schengen vize başvurusu

İtalya’da Yüksek Lisans

italya üniversite 12 italya üniversite

Kanada’da Yüksek Lisans

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Yüksek Lisans

italya üniversite 13 italya üniversite

Almanya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda Üniversiteleri

italya üniversite 14 italya üniversite

İsveç Üniversiteleri

italya üniversite 15 italya üniversite

Fransa Üniversiteleri

italya schengen vize başvurusu

İtalya Üniversiteleri

italya üniversite 11 italya üniversite

Hollanda Üniversiteleri

italya üniversite 17 italya üniversite

Polonya Üniversiteleri

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Üniversiteleri

italya üniversite 12 italya üniversite

Kanada Üniversiteleri

italya üniversite 7 italya üniversite

Amerika Üniversiteleri

italya üniversite 20 italya üniversite

İspanya’da Lise

NEDEN EURO ANATOLIA?

italya üniversite 21 italya üniversite

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir danışman atıyoruz.

italya üniversite 22 italya üniversite

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

italya üniversite 23 italya üniversite

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

italya üniversite 24 italya üniversite

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı​

italya üniversite 25 italya üniversite

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

italya üniversite 26 italya üniversite

24.000+​

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ​

28+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

italya üniversite 25 italya üniversite

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

italya üniversite 26 italya üniversite

24.000+

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ

10+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Başvuru Süreci

italya üniversite 29 italya üniversite
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

italya üniversite 30 italya üniversite
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

italya üniversite 31 italya üniversite
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

italya üniversite 32 italya üniversite
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

italya üniversite 29 italya üniversite
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

italya üniversite 29 italya üniversite
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

italya üniversite 30 italya üniversite
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

italya üniversite 31 italya üniversite
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

italya üniversite 32 italya üniversite
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

italya üniversite 29 italya üniversite
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

italya üniversite 39 italya üniversite
93%

Vize Başarıyla Alındı

italya üniversite 40 italya üniversite
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

italya üniversite 41 italya üniversite
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

italya üniversite 42 italya üniversite
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

italya üniversite 43 italya üniversite

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

italya üniversite 5 italya üniversite

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE İYİ DAVRANIN

italya üniversite 45 italya üniversite

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

italya üniversite 46 italya üniversite