fbpx

Manchester Üniversitesi

Manchester Üniversitesi

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize İngiltere’de eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

manchester üniversitesi 3 manchester üniversitesi
manchester üniversitesi 4 manchester üniversitesi

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize İngiltere’de eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

manchester üniversitesi 5 manchester üniversitesi

MANCHESTER ÜNİVERSİTESİ

Manchester Üniversitesi ve Hakkında Bilgiler

 Manchester Üniversitesi

 

Manchester Üniversitesi nerede?

 

Manchester Üniversitesi, İngiltere’nin Manchester şehrinde bulunmaktadır. Manchester, İngiltere’nin kuzeybatısında yer alan bir şehirdir ve İngiltere’nin en büyük ikinci şehridir. Manchester Üniversitesi, şehrin kuzeyinde bulunmaktadır ve şehirin merkezine ve diğer önemli yerlere ulaşımı kolaydır.

 [expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

 

Manchester Üniversitesi Bölümleri

 

 • Manchester Üniversitesi, İngiltere’de bulunan bir üniversitedir ve birçok bölümü bulunmaktadır. Öğrenim veren bölümler arasında şunlar bulunmaktadır:
 • Mühendislik: Bu bölümde, makine mühendisliği, elektrik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, endüstri mühendisliği gibi alanlarda çalışmalar yapılmaktadır.
 • Bilim: Bu bölümde, fizik, kimya, biyoloji, matematik gibi bilim alanlarında çalışmalar yapılmaktadır.
 • Sağlık Bilimleri: Bu bölümde, tıp, diş hekimliği, hemşirelik gibi sağlık alanlarında çalışmalar yapılmaktadır.
 • İşletme: Bu bölümde, işletme yönetimi, finans, pazarlama gibi alanlarda çalışmalar yapılmaktadır.
 • Sosyal Bilimler: Bu bölümde, sosyoloji, psikoloji, dil bilimleri gibi alanlarda çalışmalar yapılmaktadır.
 • Eğitim: Bu bölümde, öğretmenlik ve eğitim yönetimi gibi alanlarda çalışmalar yapılmaktadır.
 • Hukuk: Bu bölümde, hukuk eğitimi verilmektedir.

Manchester Üniversitesi Fiyatları

 

Manchester Üniversitesi, öğrenim ücretleri konusunda her yıl değişiklikler yapabilmektedir. Öğrenim ücretleri, öğrencinin yerleştiği bölüme, öğrencinin yurtta kalıp kalmayacağına, öğrencinin İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’da yaşayan bir vatandaş olup olmadığına göre değişebilmektedir.

 

Manchester Üniversitesi, öğrenim ücretleri konusunda farklı kategoriler oluşturmuştur. Bu kategoriler arasında şunlar bulunmaktadır:

 

 • İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda vatandaşları
 • Avrupa Birliği (AB) ve Eş Değer Ülkeler vatandaşları
 • Dış Ülkeler vatandaşları

Bu kategorilere göre Manchester Üniversitesi’nin öğrenim ücretleri aşağıdaki gibidir:

 

İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda vatandaşları: Lisans programları için öğrenim ücretleri 9.250 £’dan başlamaktadır. Yüksek lisans programları için öğrenim ücretleri 6.500 £’dan başlamaktadır.

 

Avrupa Birliği (AB) ve Eş Değer Ülkeler vatandaşları: Bu kategorideki öğrenciler için öğrenim ücretleri, öğrenim dalına ve süresine göre değişmektedir. Örneğin, bir yüksek lisans programı için öğrenim ücretleri 9.000 ila 18.000 pound arasında değişebilmektedir.

 

İngiltere dışındaki AB vatandaşları: Bu kategorideki öğrenciler için öğrenim ücretleri, İngiliz, İrlandalı ve AB vatandaşlarına uygulanan öğrenim ücretlerine benzerdir.

 

Manchester Üniversitesi’nin resmi web sitesinden en güncel öğrenim ücretlerine ulaşabilirsiniz.

                                                                

Manchester Üniversitesi Burs İmkânları

 

Manchester Üniversitesi, öğrencilerine burs imkanı sunmaktadır. Bu burslar, öğrenim ücretlerini karşılamaya yönelik olarak verilmektedir ve öğrencilerin ailelerinin gelir durumlarına göre belirlenmektedir. Manchester Üniversitesi, aşağıdaki bursları sunmaktadır:

Öğrenci Bursu: Bu burs, İngiltere, İrlanda ve Avrupa Birliği ülkelerinden gelen öğrencilere verilmektedir ve ailelerinin gelir durumuna göre belirlenmektedir. Bu burs, öğrenim ücretlerinin tamamını karşılamaya yönelik olarak verilmektedir.

Manchester Öğrenci Bursu: Bu burs, İngiltere, İrlanda ve Avrupa Birliği ülkelerinden gelen öğrencilere verilmektedir ve ailelerinin gelir durumuna göre belirlenmektedir. Bu burs, öğrenim ücretlerinin bir kısmını karşılamaya yönelik olarak verilmektedir.

Uluslararası Öğrenci Bursu: Bu burs, diğer ülkelerden gelen öğrencilere verilmektedir ve ailelerinin gelir durumuna göre belirlenmektedir. Bu burs, öğrenim ücretlerinin tamamını karşılamaya yönelik olarak verilmektedir.

 

Manchester Üniversitesi Dünya Sıralaması

 

Manchester Üniversitesi, dünya üniversiteleri arasında önemli bir yer tutmaktadır. 2021 yılında (en son bilgi cutoff tarihine göre) yapılan birçok sıralamada Manchester Üniversitesi, dünya üniversiteleri arasında ilk 100 içinde yer almıştır. Örneğin:

 

QS Dünya Üniversiteleri Sıralaması’nda, Manchester Üniversitesi 61. sırada yer almıştır.

 

Times Higher Education Dünya Üniversiteleri Sıralaması’nda, Manchester Üniversitesi 31. sırada yer almıştır.

 

ShanghaiRanking’s Global Ranking of Academic Subjects 2021’de, Manchester Üniversitesi’nin birçok fakültesi dünya üniversiteleri arasında ilk 100 içinde yer almıştır. Örneğin, Manchester Üniversitesi’nin Matematik fakültesi 45. sırada, Kimya fakültesi 50. sırada, İşletme fakültesi 55. sırada yer almıştır.

 

Bu sıralamalar, Manchester Üniversitesi’nin dünya çapında önemli bir üniversite olduğunu göstermektedir. Ancak sıralamalar, üniversitelerin kalitesini tam olarak yansıtmamakta ve birbirleriyle karşılaştırıldığında farklı sonuçlar verebilmektedir. Bu nedenle, üniversite seçiminde sıralamaların yanı sıra üniversitenin kendi özelliklerini ve öğrenim programlarını da dikkate almanız önerilir.

 

Manchester Üniversitesi kabul şartları nelerdir?

 

Manchester Üniversitesi, öğrencilerin başvurularını değerlendirirken birçok faktöre göre karar vermektedir. Kabul şartlarının belirlenmesinde önemli olan faktörler şunlardır:

 

Öğrencinin mezun olduğu lise veya üniversite

Öğrencinin not ortalaması

Öğrencinin İngilizce seviyesi (eğer İngilizce dilinde öğrenim görmek istiyorsa)

Öğrencinin yaptığı özel çalışmalar ve gösterdiği ilgi alanları

Manchester Üniversitesi, başvuru formunda yer alan bilgilere dayanarak öğrencilerin başvurularını değerlendirir ve kabul edilecek öğrencilere davet mektubu gönderir. Eğer davet mektubu alırsanız, Manchester Üniversitesi’ne kabul edilmiş olursunuz.

 

Manchester Üniversitesi’nin kabul şartlarının tam olarak ne olduğunu öğrenmek için, üniversitenin resmi web sitesini ziyaret edebilir veya üniversitenin öğrenci koşulları ve kabul şartları hakkında bilgi almak için üniversitenin öğrenci bürosuna başvurabilirsiniz.

 

Manchester Üniversitesi nasıl kazanılır?

 

Manchester Üniversitesi’ne kabul edilmek için, öğrencilerin başvurularını değerlendirirken birçok faktöre göre karar vermektedir. Kabul şartlarının belirlenmesinde önemli olan faktörler şunlardır:

 

 • Öğrencinin mezun olduğu lise veya üniversite
 • Öğrencinin not ortalaması
 • Öğrencinin İngilizce seviyesi (eğer İngilizce dilinde öğrenim görmek istiyorsa)
 • Öğrencinin yaptığı özel çalışmalar ve gösterdiği ilgi alanları

Manchester Üniversitesi, başvuru formunda yer alan bilgilere dayanarak öğrencilerin başvurularını değerlendirir ve kabul edilecek öğrencilere davet mektubu gönderir. Eğer davet mektubu alırsanız, Manchester Üniversitesi’ne kabul edilmiş olursunuz.

 

Eğer Manchester Üniversitesi’ne kabul edilmek istiyorsanız, öncelikle üniversitenin kabul şartlarını tam olarak anlamanız ve bu şartları karşılamaya çalışmanız gerekmektedir. Bu şartlar arasında, mezun olduğunuz lise veya üniversitenin prestiji, not ortalamanız ve İngilizce seviyeniz gibi faktörler bulunmaktadır. Eğer bu şartları karşılamaya çalışırsanız, Manchester Üniversitesi’ne kabul edilme ihtimaliniz artacaktır. Ayrıca, üniversiteyi tercih eden diğer öğrencilerle karşılaştırıldığında, özel çalışmalar yaparak ve gösterdiğiniz ilgi alanları ile dikkat çekebilir ve Manchester Üniversitesi’nin dikkatini çekebilirsiniz.

 

Manchester Üniversitesine nasıl başvurulur?

 

Manchester Üniversitesine başvurmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

 

 • Manchester Üniversitesi’nin resmi web sitesini ziyaret edin ve “Öğrenci ol” sayfasına gidin.
 • “Başvur” butonuna tıklayın ve başvuru formunu doldurun. Bu formda, öğrenci olmak istediğiniz bölüm, mezun olduğunuz lise veya üniversite, not ortalamanız gibi bilgiler istenecektir.
 • Başvuru formunu tamamladıktan sonra, Manchester Üniversitesi’nin öğrenci koşullarını kabul ettiğinizi ve öğrenim ücretlerini ödeyeceğinizi belirtmeniz gerekmektedir.
 • Başvuru formunu gönderdikten sonra, Manchester Üniversitesi sizden ek bilgi ve belgeler isteyebilir. Bu belgeler arasında, İngilizce dil sınavı sonuçları (eğer İngilizce dilinde öğrenim görmek istiyorsanız), mezun olduğunuz lise veya üniversitenin transkriptleri, referans mektupları gibi belgeler bulunmaktadır.
 • Manchester Üniversitesi, başvurunuzu değerlendirdikten sonra sizi kabul edip etmeyeceğine karar verecektir. Eğer kabul edilirseniz, üniversite size davet mektubu gönderecektir. Davet mektubu alırsanız, Manchester Üniversitesi’ne kabul edilmiş olursunuz.
 • Manchester Üniversitesi ve diğer tüm ülkelerin dil okulları veya çalışma izinleri için Euro Anatolia Danışmanlık profesyonel başvurusu için, vize süreçleriniz için daima hizmetinizdedir. Profesyonel yardım alarak iyi bir dil okuluna başvurmak sizin yararınıza olacaktır.

   

 [/expander_maker]

 

asdsadsad

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
manchester üniversitesi 5 manchester üniversitesi

YURTDIŞINDA DİL OKULLARI

Yurtdışında Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

NEDEN EURO ANATOLIA?

manchester üniversitesi 7 manchester üniversitesi

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir danışman atıyoruz.

manchester üniversitesi 8 manchester üniversitesi

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

manchester üniversitesi 9 manchester üniversitesi

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

manchester üniversitesi 10 manchester üniversitesi

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı​

manchester üniversitesi 11 manchester üniversitesi

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

manchester üniversitesi 12 manchester üniversitesi

24.000+​

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ​

28+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

manchester üniversitesi 11 manchester üniversitesi

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

manchester üniversitesi 12 manchester üniversitesi

24.000+

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ

10+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Başvuru Süreci

manchester üniversitesi 15 manchester üniversitesi
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

manchester üniversitesi 16 manchester üniversitesi
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

manchester üniversitesi 17 manchester üniversitesi
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

manchester üniversitesi 18 manchester üniversitesi
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

manchester üniversitesi 15 manchester üniversitesi
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

manchester üniversitesi 15 manchester üniversitesi
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

manchester üniversitesi 16 manchester üniversitesi
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

manchester üniversitesi 17 manchester üniversitesi
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

manchester üniversitesi 18 manchester üniversitesi
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

manchester üniversitesi 15 manchester üniversitesi
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

manchester üniversitesi 25 manchester üniversitesi
93%

Vize Başarıyla Alındı

manchester üniversitesi 26 manchester üniversitesi
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

manchester üniversitesi 27 manchester üniversitesi
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

manchester üniversitesi 28 manchester üniversitesi
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

manchester üniversitesi 29 manchester üniversitesi

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

manchester üniversitesi 5 manchester üniversitesi

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE İYİ DAVRANIN

manchester üniversitesi 31 manchester üniversitesi

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

manchester üniversitesi 32 manchester üniversitesi