fbpx

Yurtdışında Hukuk Okumak İçin Gerekenler

Yurtdışında Hukuk Okumak İçin Gerekenler

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize yurtdışında hukuk eğitiminin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

yurtdışında hukuk okumak 3 yurtdışında hukuk okumak
yurtdışında hukuk okumak 4 yurtdışında hukuk okumak

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize yurtdışında hukuk eğitiminin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

yurtdışında hukuk okumak 5 yurtdışında hukuk okumak

YURTDIŞINDA OKUMAK İÇİN GEREKENLER

Yurtdışında Okumak İçin Gerekenler ve Denklik Alımı

 

 

YURTDIŞINDA HUKUK OKUMAK İÇİN GEREKENLER VE DENKLİK ALIMI

Hukuk, insanlara birlikte barış içinde yaşamak için ne yapmaları gerektiğini söyleyen bir kurallar bütünüdür. İnsanlar genellikle bu kurallara uyar çünkü herkese adil davranıldığından ve toplumun sorunsuz bir şekilde işlediğinden emin olmak isterler. Yurt dışında hukukun da bir adalet değeri vardır, bu da insanların aynı haklara ve fırsatlara sahip olmasını sağlamak istediği anlamına gelir. Hukuk düzeni, herkesin doğduğu andan itibaren uyması gereken kurallar bütünüdür. Bu kurallar kesinlikle doğru gibi görünebilir, ancak bunun nedeni, onlara göre nasıl davranacağımızı seçmekte özgür olmamızdır. Her an kişilerin tutum ve davranışları hukuk kurallarına uygun olmayabilir.

Hukuk, birçok ebeveynin çocuklarının çalışmasını istediği bir yerdir. Cüppe giyecekler, mahkemelere gidecekler, savcı ya da hakim olacaklar. Bu da adaletin tecelli etmesini sağlayacaktır.

Hukuk bölümü de YÖK’ün son dönemde baraj yükselttiği bölümlerden biri. Yurtdışı hukuk fakültesi sayısı arttıkça mezun sayısı da artmaktadır. Buna bir engel oluşturmak için YÖK, hukuk bölümüne giriş için bir eşik sıralaması belirlemiştir. 2022’de hukuk için baraj sıralaması 125.000 idi Yani, bir kişi giriş sınavında 125.000 veya daha yüksek sıralamaya girerse başvuru halinde yurtdışında hukuk bölümüne kabul edilebilecektir.

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

Yurtdışında Hukuk Okumak

Yurt dışında bir üniversitede hukuk bölümünü okumak dünyanın birçok farklı yerinde iş bulabileceğiniz anlamına gelir. Adalet sisteminde çalışmak, toplumumuzda yasa ve düzeni korumaya yardımcı olduğunuz anlamına gelir. Aynı zamanda devlet-toplum ilişkisini ve toplumsal düzeni sağlamakla yükümlü bir grup insanın parçası olursunuz. Ülkemizde birçok seçkin hukuk alanında çalışabilecek yer bulunmaktadır, bu nedenle eğitiminizi tamamladıktan sonra nerede çalışacağınız konusunda birçok seçeneğiniz olacaktır. Ülkemizde hukuk okumak için YKS sınavından yüksek puan alman gerekir. Ancak istediğiniz puanı alamamanız, alacağınız eğitimin kalitesinin ilerideki hedeflerinize uygun olmayacağı anlamına gelebilir. Yurtdışı hukuk fakültesinde, yasalar yapılırken kültürel değerlerin de dikkate alınması gerektiğini öğrenirsiniz. 

Toplumun çıkarlarını koruyan yasalar düzenlenirken, bireyin çıkarlarının toplumun refahından önce gelmemesi gerektiğini de öğrenirsiniz. Bu, tarihten ve gerçeklikten örnekler kullanarak açıklamayı öğrenebileceğiniz bir durumdur. YÖK yönetmeliğindeki yurtdışı hukuk denklik koşulları, eğitim alınan üniversitedeki öğrenim süresine bağlıdır. Yönetmelikler de dünya üniversitelerinin sıralamasına göre değişiklik göstermektedir. Ülkenizde devlette çalışmak istiyorsanız hukukta denklik için YÖK resmi sitesinden diploma denkliği almanız gerekmektedir. Herhangi bir hata, haklarınızı kaybetmeniz anlamına gelebileceğinden, bu başvuru sürecini eksiksiz bir şekilde tamamlamanız çok önemlidir. Çoğu insan yurtdışında denkliği olan hukuk fakülteleri mezunlarının sadece avukat olduğunu düşünür. Ancak hukuk mezunlarının yapabileceği oek çok iş bulunmaktadır. Bazı hukuk mezunları, sorumlu veri analizi yapan şirketlerde çalışmaktadır. 

Hukuk yurtdışı mezunları, insanların önemli belgeleri imzalamasına ve resmi işlemler yapmasına yardımcı olan noter olabilirler. Denklik veren hukuk fakültelerinden mezun olduktan sonra yapabileceklerinizi kısıtlanmamaktadır. Yurtdışında hukuk okumak denklik için başvurduktan sonra denklik sınavına girmeniz gerekir. Denklik sınavı süreci, okuduğunuz üniversiteye ve orada kullanılan hukuk sistemine göre farklılık gösterebilir. Yurtdışında denkliği olan üniversitelerde hukuk okumayı da düşünebilirsiniz. 

Okumak istediğiniz ülkenin yükseköğretim yasaları ve hukuk müfredatı başvurunuzun sonucunu etkileyebilmektedir. Yurt dışında hukuk okumak için gerekenler dediğimizde Yurtdışında hukuk için okumak istediğiniz ülkeye ve oradaki eğitim sistemine bağlı olarak birçok farklı gereklilik vardır. Bu yüzden ilgilendiğiniz ülkedeki yasalar ve başvurduğunuz üniversiteler gibi bazı şeylerin farkında olmanız önemlidir. Yurtdışında hukuk okumak ve üniversitelerin gereksinimleri hakkında ne söylediklerini bilmek de yararlıdır. Bir uzman yardımı ile başvurunuz daha doğru ve spesifik olacaktır. Yurtdışında hukuk okumak için lise diplomasına sahip olmanız ve dili iyi konuşabilmeniz gerekir. Ayrıca, sizi eğiten kişilerden referans mektupları veya yazdığınız niyet mektupları da sağlamanız gerekebilir. Bu belgeleri topladıktan sonra kısa sürede yurt dışı eğitim programına veya yurtdışında hukuk okumak ve denklik alımına başvurabilirsiniz.

Yurtdışı hukuk fakültesi mezunu olmak için en az dört yıl eğitim görmeniz gerekir. Bu süre seçtiğiniz üniversiteye göre değişebilmekte ve dil eğitimi ile birlikte genellikle beş yıl civarındadır. Mezun olduktan sonra staj yapmak isterseniz eğitim yılınız uzayabilir. Çoğu şeyde olduğu gibi,  yurtdışında hukuk okumak ve denklik durumunun farkında olmanız gerekir. Hukukta denklik için aldığınız eğitim eşdeğer değilse bir denklik sınavına girmeniz gerekebilir.

Denklik veren hukuk fakültelerinin artıları ve eksileri var.  Yurtdışında hukuk okumak için kendi araştırmanızı yaparak, hangisinin sizin için en iyi olduğuna karar verebilirsiniz. Ancak, farklı gelenek ve kültürlere sahip yeni bir yerde yaşayacağınızı ve zorluklarını da unutmayın. Ayrıca yeni duygulara uyum sağlamanız gerekecektir. Yeni şeyler öğrenmenin yanı sıra dünya vatandaşı olacaksınız ve bu sayede geniş bir vizyon sahibi olacaksınız.

Yurtdışında denkliği olan hukuk fakültelerine kabul edilmek için öncelikle üniversitenin Türk devlet kurumu “YÖK” tarafından tanındığından emin olmanız gerekir. Üniversite YÖK tarafından tanınırsa, derecenizin aynı kurum tarafından tanınması için başvuruda bulunabilirsiniz. Üniversite, Academic Ranking World Universities (ARWU), Leiden Sıralaması ya da University Ranking by Academic Performance (URAP) belirtilen üç sıralamadan birinde ilk 500’e giremezse, öğrencinin okula başlayacağı yıl “YKS” veya “TYT” olarak bilinen giriş sınavına girmesi gerekir ve ilk 125.000 sıralamasında başarılı olursa üniversiteye girer. 

Öğrencinin yurtdışı hukuk denkliği alabilmesi için denk olmayan ve eksik derslerin Ankara veya İstanbul Üniversitesi Hukuk fakültelerinde aynısını alması gerekir. Bu, öğrencinin diğer ülkelerde aldığı derslere bağlı olarak ortalama bir yıl sürmektedir. Ayrıca öğrencinin avukatlık stajına kabul edilebilmesi ve avukat olabilmesi için kanunun 3. Maddesi uyarınca ‘yabancı memleket hukuk fakültesinden mezun olup da Türkiye hukuk fakülteleri programlarına göre noksan kalan derslerden başarılı sınav vermiş bulunmak’ şartını yerine getirmesi gerekmektedir. Yurtdışında hukuk okumak için gerekenlerin başında becerilerinize ve ilgi alanlarınıza uygun bir ülke ve üniversite bulmaktır. 

Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, Kanada ve İrlanda gibi ülkelerdeki hukuk okulları genellikle hukuk yurtdışı için en çok, bu nedenle başlamak için iyi bir yerdir. Yurtdışında hukuk okumak istiyorsanız, hangi okulların en iyi programları sunduğunu bulmak için biraz araştırma yapmanız gerekir. Farklı ülkelerde çok sayıda hukuk fakültesi vardır, bu nedenle hedeflerinize ve ilgi alanlarınıza en uygun olanı seçmek önemlidir. Dünyanın en tanınmış hukuk okullarından bazıları Avrupa’da bulunmaktadır. Bu okullar genellikle yüksek kaliteli eğitim sistemleriyle tanınırlar. 

Yurtdışında hukuk okumak size çok başarılı bir kariyer sağlayabilir. Hukuk mezunları genellikle iyi paralar kazanır ve alanlarında uzmanlaştıkça ve deneyim kazandıkça daha da fazla kazanabilir. Bazı insanlar, hükümet veya ticaret gibi farklı sektörlerde iş bulmak için yurtdışında hukuk okumaktadır. Muhasebe, bankacılık ve finans, işletme ve yönetim, siyaset, medya ve yayıncılık ve pazarlama konularının tümü hukuk mezunlarının çalışabileceği sektörlerdendir.

 

Daha fazla bilgi ve dil okulu danışmanlığı için Euro Anatolia’nın uzman kadrosuna ücretsiz danışabilirsiniz.

 

 

[/expander_maker]

asdsadsad

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
yurtdışında hukuk okumak 5 yurtdışında hukuk okumak

YURTDIŞINDA EN POPÜLER DİL OKULLARI

Yurtdışında En Çok Tercih Edilen Dil Okulları;

yurtdışında hukuk okumak 7 yurtdışında hukuk okumak

Amerika’da Yüksek Lisans

yurtdışında hukuk okumak 8 yurtdışında hukuk okumak

İspanya’da Yüksek Lisans

yurtdışında hukuk okumak 9 yurtdışında hukuk okumak

Avustralya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda’da Yüksek Lisans

yurtdışında hukuk okumak 10 yurtdışında hukuk okumak

Polonya Yüksek Lisans

yurtdışında hukuk okumak 11 yurtdışında hukuk okumak

Hollanda’da Yüksek Lisans

italya schengen vize başvurusu

İtalya’da Yüksek Lisans

yurtdışında hukuk okumak 12 yurtdışında hukuk okumak

Kanada’da Yüksek Lisans

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Yüksek Lisans

yurtdışında hukuk okumak 13 yurtdışında hukuk okumak

Almanya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda Üniversiteleri

yurtdışında hukuk okumak 14 yurtdışında hukuk okumak

İsveç Üniversiteleri

yurtdışında hukuk okumak 15 yurtdışında hukuk okumak

Fransa Üniversiteleri

italya schengen vize başvurusu

İtalya Üniversiteleri

yurtdışında hukuk okumak 11 yurtdışında hukuk okumak

Hollanda Üniversiteleri

yurtdışında hukuk okumak 17 yurtdışında hukuk okumak

Polonya Üniversiteleri

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Üniversiteleri

yurtdışında hukuk okumak 12 yurtdışında hukuk okumak

Kanada Üniversiteleri

yurtdışında hukuk okumak 7 yurtdışında hukuk okumak

Amerika Üniversiteleri

yurtdışında hukuk okumak 20 yurtdışında hukuk okumak

İspanya’da Lise

NEDEN EURO ANATOLIA?

yurtdışında hukuk okumak 21 yurtdışında hukuk okumak

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir danışman atıyoruz.

yurtdışında hukuk okumak 22 yurtdışında hukuk okumak

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

yurtdışında hukuk okumak 23 yurtdışında hukuk okumak

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

yurtdışında hukuk okumak 24 yurtdışında hukuk okumak

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı​

yurtdışında hukuk okumak 25 yurtdışında hukuk okumak

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

yurtdışında hukuk okumak 26 yurtdışında hukuk okumak

24.000+​

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ​

28+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

yurtdışında hukuk okumak 25 yurtdışında hukuk okumak

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

yurtdışında hukuk okumak 26 yurtdışında hukuk okumak

24.000+

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ

10+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Başvuru Süreci

yurtdışında hukuk okumak 29 yurtdışında hukuk okumak
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

yurtdışında hukuk okumak 30 yurtdışında hukuk okumak
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

yurtdışında hukuk okumak 31 yurtdışında hukuk okumak
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

yurtdışında hukuk okumak 32 yurtdışında hukuk okumak
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

yurtdışında hukuk okumak 29 yurtdışında hukuk okumak
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

yurtdışında hukuk okumak 29 yurtdışında hukuk okumak
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

yurtdışında hukuk okumak 30 yurtdışında hukuk okumak
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

yurtdışında hukuk okumak 31 yurtdışında hukuk okumak
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

yurtdışında hukuk okumak 32 yurtdışında hukuk okumak
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

yurtdışında hukuk okumak 29 yurtdışında hukuk okumak
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

yurtdışında hukuk okumak 39 yurtdışında hukuk okumak
93%

Vize Başarıyla Alındı

yurtdışında hukuk okumak 40 yurtdışında hukuk okumak
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

yurtdışında hukuk okumak 41 yurtdışında hukuk okumak
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

yurtdışında hukuk okumak 42 yurtdışında hukuk okumak
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

yurtdışında hukuk okumak 43 yurtdışında hukuk okumak

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

yurtdışında hukuk okumak 5 yurtdışında hukuk okumak

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE İYİ DAVRANIN

yurtdışında hukuk okumak 45 yurtdışında hukuk okumak

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

yurtdışında hukuk okumak 46 yurtdışında hukuk okumak