fbpx

Almanya İşçi Alımı
Şartları ve Tüm Bilgiler

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır yurtdışında çalışma vizeleri ve öğrenci vizesi başvuruları üzerine tecrübemiz ile  Almanya’da çalışmanın önünü açmakla kalmıyor, sizleri Almanya’da vize danışmanlıkta ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Schegnen Vize Ücreti
Schegnen Vize Ücreti

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır yurtdışında çalışma vizeleri ve öğrenci vizesi başvuruları üzerine tecrübemiz ile  Almanya’da çalışmanın önünü açmakla kalmıyor, sizleri Almanya’da vize danışmanlıkta ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 1 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA

ALMANYA İŞÇİ ALIMI

Almanya İşçi Alımı, Şartları ve Tüm Bilgiler

 

Almanya İşçi Alımı, Şartları, Tüm Bilgiler, Ücretsiz Danışmanlık 2023

Almanya, Almanyaya işçi alımı için harika bir seçim!

Bu makalede, Almanya işçi alımı şartları hakkında faydalı bilgiler bulacaksınız – iş arama, vize başvurusu, çalışma ve oturma izni, daha fazlası.

Belirlenen Almanya nitelikli işçi alımı uygunluk kriterlerini karşılamanız koşuluyla, AB vatandaşı olmasanız bile Almanya’da yaşayabilir ve Almanya işçi alımına dahil olabilirsiniz. Orada yasal olarak yaşamanıza ve çalışmanıza izin verilebilmesi için Alman çalışma ve oturma izninizin olması gerekir.

Oturma izninden ayrı olarak Alman çalışma iznine başvurmanız gerekmez; ikisini de Alman Göçmenlik Bürosu’ndaki tek bir başvuru yoluyla alırsınız. AB üyesi olmayan işçilerin çoğu, yurtdışındaki bir Alman Büyükelçiliği veya Konsolosluğundan da vize almak zorunda kalacak.

Almanya İşçi Alımı Kategorileri

Niteliklerinize türünüze bağlı olarak farklı türde Almanya nitelikli işci alımı vardır:

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]
 

Genel Çalışma İzni – Almanya’da bir AB vatandaşı tarafından doldurulamayan bir iş bulduysanız, bu tür bir Alman çalışma iznine başvurabilirsiniz. Almanya İş için nitelikli olduğunuz sürece olağanüstü becerilere sahip olmanıza gerek yoktur.

Yüksek Vasıflı İşçi izni – Çok fazla deneyime ve yüksek gelire sahip yüksek vasıflı bir işçiyseniz, bu tür bir çalışma iznine başvurabilirsiniz.

Almanya isci alımları için AB Mavi Kartı – Maaşınız yılda en az 56.400 € veya iş sıkıntısı çekiyorsanız yılda 43.992 € olacaksa AB Mavi Kartına başvurabilirsiniz.

Serbest Çalışanlar için Çalışma izni – Serbest çalışan veya serbest meslek sahibi bir bireyseniz bu tür bir izne başvurabilir ve potansiyel müşterileriniz olduğunu kanıtlayabilirsiniz.

Almanya’da Uygun Yabancı işçiler

Almanya’da iş bulan herkes Alman çalışma iznine başvurabilir, almanya işçi alımı sürecine dahil olabilir ancak başvuru süreci ve gereklilikleri nereden geldiğinize bağlı olarak farklılık gösterir. Uyruğa bağlı olarak üç eleme kategorisi vardır:

AB/AEA/İsviçre

ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, İsrail, Japonya veya Güney Kore

Diğer AB üyesi olmayan vatandaşlar

AB, isviçre, Lihtenştayn, Norveç veya İzlanda’dan Yabancı İşçiler

AB, isviçre, Lihtenştayn, Norveç veya Irlanda vatandaşıysanız, Almanya’da işçi alımı için vize veya Almanya işçi alımları izin başvurusunda bulunmanıza gerek yoktur. Almanya nitelikle işçi alımı için yapmanız gereken tek şey, üç aydan daha uzun bir süre orada kalmayı planlıyorsanız konaklamanızı kaydettirmektir. Sözünüzü kaydetmek için yerel İkamet Kayıt Bürosunu veya Göçmenlik Bürosunu ziyaret etmelisiniz.

ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, İsrail, Japonya veya Güney Kore’den Yabancı İşçiler

ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, İsrail, Japonya veya Güney Koreliyseniz, Almanya’ya gidebilir, iş bulabilir ve doğrudan  çalışma ve oturma izni başvurusunda bulunabilirsiniz. Ülkenizdeki Alman Büyükelçiliği’nden istihdam için giriş vizesi almanıza gerek yoktur.

Diğer AB üyesi olmayan vatandaşlar

AB üyesi olmayan başka bir ülkedenseniz (ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, İsrail, Japonya veya Güney Kore dışında) Almanya çalışma izni başvurusu biraz daha karmaşıktır. Almanya İşçi alımı şartları:

1-) Bir iş bulmak.

Almanya isci alımları için Alman Büyükelçiliği’nden istihdam amacıyla giriş vizesi başvurusunda bulunun.

Almanya isci alımları için Almanya’yı seyahat edin!

Almanya isci alımları için alternatif olarak, şunları da yapabilirsiniz:

Almanya isci alımı için iş arayan vizesi için başvurun.

Almanya isci alımları için çalışma oturma izni başvurunuzu Ausländerbehörde’ye gönderin.

Almanya işci alımı için Yapamayacağınız şey, Almanya’ya Schengen Vizesi ile veya vizesiz anlaşma ile girmek ve çalışma iznine başvurmak. Başvurunuz derhal reddedilecektir. Göçmenlik Makamına Almanya’ya turizm amacıyla değil istihdam amacıyla girdiğinizi kanıtlamanız gerekir.

Almanya İşçi Alımları ve Oturma İzni Başvurusu

Alman Göçmenlik Makamlarında Almanya’ya girdikten sonra çalışma ve ikamet için tek bir izin başvurusunda bulunmanız gerekir. Çoğu insanın ülkeye girmek için Alman Büyükelçiliği’nden vizeye de ihtiyacı vardır. Başvuru süreci aşağıdaki gibidir:

Almanya türk işçi alımları için Almanya Büyükelçiliği’ne iş vizesi veya iş arayan vizesi için başvurun.

Yaşam adresinizi yerel Vatandaş Kayıt Bürosuna kaydedin.

Sağlık sigortası yaptırın.

Ausländerbehörde’den randevu alın.

Gerekli belgeleri toplayın.

Almanya işçi alımı için Çalışma ve oturma izni başvurusunu Ausländerbehörde’ye gönderin.

1. Almanya İşçi alımı için Alman Büyükelçiliğine Vize Başvurusu

Almanya türk işçi alımı için iş vizesi veya iş arayan vizesi için başvurabilirsiniz. Başvurduğunuz vize türü, iş teklifinizin olup olmamasına bağlıdır:

Almanya’daki bir şirketten hali hazırda bir iş teklifiniz varsa ve çalışma ve oturma izni almak için ülkeye girmek istiyorsanız İş Vizesi başvurusunda bulunursunuz.

Almanya’ya gidip iş bulmak istiyorsanız ve almanyaya işci alımı  iş arayan Vizesi başvurusunda bulunuyorsunuz. Altı ay boyunca geçerlidir, bu süre zarfında iş aramanız ve bulmanız gerekir. Bir iş bulduktan sonra, çalışma ve oturma izni başvurunuzu gönderebilirsiniz.

İstihdam ve iş arayan vizeleri uzun vadeli vizeler olarak bilinir. Almanya’ya yasal olarak girebilmeniz, yetkililere Almanya’ya yerleşmek ve çalışmak amacıyla seyahat ettiğinizi bildirebilmeniz için bir tanesine ihtiyacınız var. Vize süresi dolmadan önce oturma izni başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Hemen hemen herkes kendi ülkesindeki Alman Büyükelçiliğine veya Konsolosluğuna iş / iş aramak için vize başvurusu yapmak zorundadır.

Yalnızca Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Kanada, İsrail, Japonya, Yeni Zelanda, isviçre veya Güney Kore vatandaşıysanız vize başvurusundan muafsınız. Bu durumda, Almanya’ya girebilir, iş bulabilir ve çalışma izni başvurunuzu gönderebilirsiniz – Almanya işçi alimi için giriş vizesi gerekmez.

Almanya’ya turist vizesi ile girip çalışma izni başvurusu yapamazsınız!

2. Almanya’da yaşam adresinizi kaydetme

Almanya’da konaklama bulup taşındıktan sonra, yerel İkametgah Kayıt Bürosuna  gitmeli ve adresinizi kaydetmelisiniz. İşlem aşağıdaki gibidir:

Yerel Bürgeramt ile iletişime geçin ve randevu alın. Bunun nerede olduğundan veya nasıl iletişime geçeceğinizden emin değilseniz, çevrimiçi olarak “Bürgeramt + şehrinizin adı” na bakmanız yeterlidir.

Almanya türk işçi alimi için kayıt formunu doldurun. Almanya işci alimi için Formu Bürgeramt’tan fiziki nüsha olarak alabilir veya indirebilirsiniz.

Almanya nitelikli işçi alimi için Bu belgeleri toplayın:

Kira sözleşmesi

Ev sahibinizden adresinize taşındığınızı teyit edin.

Pasaportunuz.

Belgeleri randevu aldığınız tarihte Bürgeramt’a gönderin.

İkamet Kayıt Belgenizi  alın. Ausländerbehörde çalışma ve oturma izni başvurusunda bulunduğunuzda bu belgeye ihtiyacınız vardır. Genellikle başvurduğunuz gün içinde alırsınız.

3. Sağlık sigortası yaptırmak

Çalışmak için oturma izni aldıktan sonra, Alman yasal sağlık sigortasına kaydolabilirsiniz. Ancak, başvuruyu gönderirken yine de bir tür sigortaya ihtiyacınız vardır. Henüz uygun bir oturma izniniz yoksa halk sağlığı sigortacıları muhtemelen sizi teminat altına almayı kabul etmeyeceğinden, şu anda en iyi seçeneğiniz özel bir şirketten sigorta planı almaktır.

Almanyaya işçi alimi için başvurunuz kesinleştikten sonra, yasal sağlık sigortası programına hak kazanacaksınız.

4. Ausländerbehörde’de randevu almak

Adresinizi kaydettikten ve sağlık sigortası yaptırdıktan sonra, Alman Göçmenlik Makamlarından (Ausländerbehörde) randevu almalısınız. Bölgeye göre farklı Ausländerbehörde ofisleri vardır, bu nedenle almanyaya gitmeniz gereken ofisin web sitesini bulun ve randevu almak için talimatları izleyin.

Örneğin, Berlin’e yerleştiyseniz, buradan bir Ausländerbehörde randevusu alabilirsiniz.

Randevu aldıktan sonra, genellikle randevunun tarihini ve saatini, adresini ve randevu numarasını içeren bir onay e-postası alırsınız.

Bazen ofise doğrudan randevu almadan gidebilir, bir numara alabilir ve sıra bekleyebilirsiniz, ancak çoğu Alman göçmenlik bürosu koronavirüs salgınından sonra bu seçeneği kaldırmıştır. Büyük olasılıkla çevrimiçi bir randevu almanız gerekecektir.

5. Çalışma için oturma izni için gerekli belgelerin toplanması

Almanyaya işci alımı ve Almanya’da çalışma ve oturma izni başvurusunda bulunurken ihtiyacınız olan belgeler şunları içerir:

Pasaportun.

Vesikalık resimler. ICAO vize fotoğraf yönergelerine uymaları gerekir.

Oturma izni için başvuru formu. Almanca: Antrag auf Erteilung eines Aufenthaltstitels.

İstihdam ilişkisi Beyanı. Bu, Erklärung zum Beschäftigungsverhältnis olarak bilinir ve işvereniniz tarafından tamamlanması gerekir. Alman Federal Çalışma Ajansı’nın web sitesinde bulabilirsiniz form Almancadır.

İş sözleşmeniz veya teklifiniz. Pozisyonunuzu, istihdam sürenizi ve maaşınızı belirtmelidir.

Kayıt Belgesi (Meldebescheinigung).

Ev sahibinizden yazılı bir ikamet onay mektubu ile birlikte konut kiralaması.

Üniversite veya üniversite diplomanız. Orijinal kopya.

Sağlık sigortasının kanıtı. Yasal sigortanız varsa, elektronik sağlık kartını ve sağlık sigortası onayını gönderin. Özel sağlık sigortanız varsa, sağlık sigortası sağlayıcınızdan katkılarınızı ödediğinizi kanıtlayan ve sigortanızın ayrıntılarını belirten bir sertifika ibraz etmeniz gerekir. Dr.Walter’ın sağlık sigortası planlarını tavsiye ederiz!

Almanyaya işçi alımları için özgeçmiş .

Banka dekontları.

Kapak mektubu. Başvurmanızın nedenini, yapacağınız işi belirtmeli ve kendinizi tanıtmalıdır.

Almanya işçi alımları ve daha fazlası için Euro Anatolia ücretsiz danışmanlıktan randevu alın!

 

[/expander_maker]

Euro Anatolia ile Norveç Vize Başvuru Süreci

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 2 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 3 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 4 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
Adım-3

Hemen Vize Randevünüzü Alıyoruz​

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 5 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
Adım-4

Gerekli Bütün Belgelerinizi Toplayıp Düzenliyoruz, Başvuru Yapılıyor.

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 2 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
Adım-5

Schengen Vizenize Kavuşuyorsunuz!

Result Counter

Anket Sonuçları

Work & Study ile çeşitli ülkelere gönderdiğimiz danışanlarımızdan gelen sonuçlarİ;

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 7 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
96%

Vize Başarıyla Alındı

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 8 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
1.350+

Öğrenci Gönderildi

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 9 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
500,000$+

Öğrencilerimiz Kazandı​

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 10 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
90%+

Pozitif Yorum

16 Yıllık yurtdışı eğitim danışmanlığı ve yatırım vizeleri danışmanlığından kazandığımız tecrübelerle sunarız;

Result Counter

Anket Sonuçları

ispanya vize basvurusu

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

-Şuanda İşçi Vizesi Servisleri Vermemekteyiz, Anlayışınız İçin Teşekkür Ederiz.​

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 11 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA

NEDEN EURO ANATOLIA?

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 12 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir vize danışmanı atıyoruz.

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 13 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 14 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 15 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Schengen ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 16 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Schengen Vizesi ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 17 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 16 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 17 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Çalışma Vize Başvuru Süreci

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 2 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 3 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 4 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 5 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 2 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 2 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 3 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 4 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 5 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 2 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 7 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
93%

Vize Başarıyla Alındı

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 8 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 9 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 10 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 34 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 1 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 36 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA 37 Almanya İşçi Alımı - KOPLAMA