AVANTAJLARI şartlar İŞ GÜCÜ SAĞLANIMI BİZİM YAPABİLECEKLERİMİZ
AVANTAJLARI şartlar İŞ GÜCÜ SAĞLANIMI BİZİM YAPABİLECEKLERİMİZ

E2 VİZESİ NEDİR? 

AMERİKA YATIRIMCI VİZESİ AVANTAJLARI

E2 Vizesi, Amerika yatırımcı vizesi olarak ta tanınan, yatırım yolu ile binlerce Türk ve dünya vatandaşının Amerika Oturum iznini almasına yardımcı olmuş bir vize türüdür.

E2 Vizesi & Amerika Yatırımcı Vizesi avantajları Türk vatandaşları için bulunmaz bir fırsat niteliğindedir, bunlar:

 • ABD oturum izni ve ABD Vatandaşlığı fırsatı
 • ABD devlet okullarında ücretsiz eğitim ve ABD üniversitelerinde daha uygun fiyatlı eyalet içi eğitim ücretleri.
 • Amerika Yatırımcı Vizesi ile Eşler Amerika Birleşik Devletleri’nin herhangi bir yerinde çalışma olanağına sahiptir.
 • Amerika e2 Vizesi işletmemiz faaliyetlerini sürdürdüğü sürece süresiz olarak yenilenebilir.
 • E2 vizesi sahipleri, dünya çapında gelir vergisine tabi olmaksızın 120 güne kadar ABD’de kalabilirler.
 • E2 vizesi sahipleri, kendi ülkelerinden (aile dışı üyeler) uzman çalışanlara E2 işlerinde çalışmaları için sponsor olabilirler.
 • E2 vizesine başvurmak için yapılacak yatırım genellikle yaklaşık 10.000 $ ‘dan başlar.

Kısacası Amerika Yatırımcı e2 Vizesi bizlere bir Amerikan vatandaşının sahip olduğu tüm hakları sunar ve ülkemiz için olabilecek en ucuz ve en kolay şekilde Amerika oturum izni ile Amerikan Vatandaşlığı kapılarını açar .

Bu ayrıcalıklarla sunulan fırsat, ülkemizde on binlerce insanın Amerikan vatandaşlığını kolay bir şekilde elde edip bambaşka hayatlara  ulaşmalarını sağlamıştır ve bu gün de sağlamaktadır. 

E2 vizeleri yalnızca aşağıdaki Ülkelerdeki kişi veya şirketler tarafından başvurulabilir:

Arnavutluk Çek Cumhuriyeti Kosova Sırbistan
Arjantin Danimarka Kırgızistan Senegal
Ermenistan Ekvator Letonya Singapur
Avusturalya Mısır Liberya Slovakya
Avusturya Estonya Litvanya Slovenya
Azerbaycan Ethiopya Makedonya İspanya
Bahreyn Finlandiya Meksika Sri Lanka
Bangladeş Fransa Moldova Suriname
Brüksel Gürcistan Moğolistan İsveç
Bolivya Almanya Montenegro İsviçre
Bosna Granada Lübnan Tayland
Bulgaristan Honduras Hollanda Togo
Kameron İran Yeni Zellanda Trinidad  ve Tobago
Kanada İrlanda Norveç Tunus
Çile İtalya Oman Türkiye
Çin İsrail Pakistan Ukrayna
Kolombiya Jamaika Panama Birleşmiş Krallık
Kongo Japonya Paraguay Yugoslavya
Kinshasa Jordan Philippines  
Kosta Rica Kazakistan Poland  
Hırvatistan Güney Kore Romania  

 

ÜCRETSİZ KISA DANIŞMANLIK İSTİYORUM

AMERİKA YATIRIMCI VİZESİ & E2 VİZESİ

ŞARTLARI & ÖZELLİKLERİ

 

e2 vizesi amerika yatırımcı vizesi

E2 Amerika Yatırımcı Vizesi Başvuru Koşulları şunlardır: 

 
Nitelikli ülkelerden yatırımcılar, işlerini ‘Yönlendirmek ve Geliştirmek’ için E2 Amerika yatırımcı vizesine başvurabilirler. Ayrıca orta ve büyük ölçekli işletmeler için özellikle yararlı olabilecek yönetici ve uzman çalışanlar için E2 vizesine başvurabilirler.
 
L-1 vizesinin aksine, bu tür çalışanların son üç yılda bir yıl süreyle ABD dışındaki bir işletme için çalışmış olmaları şartı yoktur ve E2 vize programı kapsamında işletme ABD dışında faaliyetlerine devam edebilir.
 
 
E2 Yatırımcı başvuru sahipleri aşağıdaki koşulları karşılamalıdır:
 
 • ABD’de önemli bir yatırım yapıldı veya bazı durumlarda E2 vizesi verilirse transfer edilmek üzere emanette para tutuluyor. Belirli bir yatırım şartı yoktur. Örneğin BT sektöründeki bazı işletmeler, yaklaşık 10.000 $’lık yatırımlarla hak kazanabilir. Yatırımlar seyahat, satış ve pazarlama, ekipman alımları ve bir dizi başka harcamayı içerebilir. Ancak, daha küçük yatırım seviyeleriyle E2 vize kaydı daha zor olabilir.
 • E2 Yatırımcı işi için para riske atıldı: yatırım, yatırımcı için bir miktar risk içermelidir (hepsi garanti edilmemiş kredi şeklinde olmayabilir). ABD’de bir ofis kiralama sözleşmeniz olması gerekebilir. Bir satın alma sözleşmeniz varsa ve mevcut bir işi devralıyorsanız, bunun yerine emanette tutulan paraya sahip olabilirsiniz.
 • Yatırımcı, yatırımını yönlendirecek ve geliştirecektir. Gerekli vatandaşlığa sahip E2 vizesi yatırımcılarının genellikle ABD işinin en az yüzde elli mülkiyetine ve kontrolüne sahip olmaları gerekir.
 • İşletme aktiftir (veya olacaktır). Yatırımlarını ‘Yönlendirmek ve Geliştirmek’ için, E2 Amerika Yatırımcı Vizesi işin yönetimine dahil olmalıdır.
 • E2 işi “marjinal” olarak değerlendirilmemelidir. ABD’li işçiler istihdam edilmektedir (veya istihdam edilecektir). Anlaşmalar, yalnızca ana yatırımcı için bir iş yaratmaktan fazlasını öngörmektedir, ancak belirli sayıda ABD vatandaşı veya sakini istihdam etme zorunluluğu yoktur. Az sayıda işçi çalıştırılarak ihtiyaçların karşılanması mümkün olmalıdır. Önümüzdeki bir veya iki yıl içinde iki veya üç kişiyi istihdam edeceğinizi göstermeniz çoğu zaman yeterli olacaktır.
 • Yeni bir iş için gelecek planlarını detaylandıran bir iş planınız olmalıdır. Bu, yeni iş ve ABD’de yeni personel istihdam etme planları hakkında ayrıntılı bilgi içermelidir.
 • Becerilerin, niteliklerin ve çalışma geçmişinin ayrıntıları, E2 Vizesi Sahibinin olası çalışanları için ve uygunsa yatırımcının kendisi için sağlanmalıdır.
 • E2 göçmen olmayan bir vize kategorisi olduğundan, asıl yatırımcının ve diğer herhangi bir E2 vize personelinin, E2 vize statüsünün sona ermesi üzerine ABD’den ayrılmaya muktedir ve istekli olması gerekir. Ancak, E2 Antlaşması yatırımcı vizesi süresiz olarak uzatılmaya devam edilebilir.
E2 Vize Konsolosluk İşlemleriveya Statü Değişikliği
 
Çoğu durumda Konsolosluk işlemlerinin kullanılması ve yurtdışındaki bir ABD Büyükelçiliğine başvuru yapılması önerilir. Konsolosluk İşlemlerinin avantajları aşağıdaki gibidir:
 
Bir Elçilikte E2 Kaydı ve E2 vizesinin daha uzun bir süre için verilmesi olağandır. Bu, uyruğa ve ABD Büyükelçiliği’ndeki politikaya bağlıdır. Ancak, çoğu durumda ABD dışında başvuru yapıldığında geçerlilik süresi beş yıldır. Bu, İngiliz vatandaşları ve diğer birçok millet için geçerlidir. ABD’de statü değişikliği için başvurursanız, verilen maksimum süre iki yıldır.
 
Konsolosluk işlemleri kapsamında başvurursanız, yalnızca E2 Kaydı ve Vizenin çok daha uzun bir süre için olması daha olası olmakla kalmaz, aynı zamanda tekrar başvurmanıza gerek kalmaz Bir E2 vizesi başvurunuzda başarılı olursanız, seyahat edebilmeniz gerekir başka bir başvuru yapmak zorunda kalmadan ABD’ye giriş ve çıkışta özgürce. Statü değişikliği yoluyla başvurduysanız, bir Büyükelçilik veya Konsoloslukta tekrar vize başvurusunda bulunmanız gerekir. Bu nedenle, ABD Büyükelçiliğinin ABD’de USCIS’in kararını kabul etmemesi gibi ek bir risk vardır.
ABD’de statü değişikliği yoluyla Amerika e1 e2 Vizesi başvurusunun avantajı, prim işleme ile on beş gün içinde bir karara varılabilmesidir. Öncelikle ABD için vize muafiyeti kapsamında olmayan göçmen olmayan bir vizeye sahip olmanız gerekecektir. Vize muafiyet planı kapsamında statü değiştiremezsiniz. ABD’den ayrıldığınızda, bir Elçilik veya Konsoloslukta başka bir E2 vizesine başvurmanız gerekecektir. Vize Memuru daha sonra USCIS’in kararına katılıp katılmadığına karar vermek zorunda kalacaktır.

 

E2 Antlaşması vize başvuru süreci

 
 • Euro Anatolia olarak başvurunuzu değerlendirip. Şirketiniz, pozisyon ve aday E2 Vizesi için uygunsa, size açıkça bildiriyoruz
 • Başvurunuz için e-posta gönderirsiniz ve/veya gerekli belgeleri bizlere sağlayın.
 • Euro Anatolia, E2 Anlaşması kayıt başvurunuzu tamamlar ve ilgili ABD konsolosluğu veya Büyükelçiliği’ndeki Anlaşma Vizesi bölümüne gönderir.
 • E2 Anlaşma Yatırımcısı işletmesi olarak kayıt olduktan sonra, başlıca başvuru sahipleri, çalışanlar ve bakmakla yükümlü olunan kişiler için yaklaşık iki hafta içinde vize alınabilir. Siz bize ilgili bilgileri sağlıyorsunuz, biz de başvuruyu hazırlayıp E2 Vizesi bölümüne gönderiyoruz.
ÜCRETSİZ KISA DANIŞMANLIK İSTİYORUM
E2 VİZESİ & AMERİKA YATIRIMCI VİZESİ ÇALIŞANLARI İÇİN 
Asıl başvuru sahibi, bir E2 Anlaşma Yatırımcısı olarak kayıt yaptırdıktan sonra, genellikle yatırımcı ile aynı uyrukta olan nitelikli çalışanlar için E2 vizesi alabilir. E2 kaydının alınması, yargı yetkisine bağlı olarak birkaç ay sürebilir ve E2 çalışan vizesi almak genellikle yaklaşık iki hafta sürer.
 
 
İki tür çalışan E vizesine hak kazanır:
 
E2 Yöneticileri, Yöneticileri ve Süpervizörleri
Yöneticiler ve Yöneticiler üst düzey bir pozisyonda olmalı ve işin tamamını veya işin önemli bir bölümünü yönetmelidir. Daha büyük işletmelerde, işletme sahipleri pratikte ABD’de fazla zaman harcamayabilir. Bu tür personel, L-1 vizesinde olduğu gibi, son üç yılda asıl tacir veya yatırımcı için en az bir yıl çalışmış olma şartı aranmasa da, yönetici veya yönetici soyağacını gösterebilmelidir. Başvuru için gerekli belgeler muhtemelen iş tanımını, özgeçmişini ve işverenden gelen destekleyici mektubu içerecektir.
 
E2 Uzmanı veya Temel Nitelikli İşçiler:
 
Bu, ABD’de yüksek beceri düzeyine sahip kişileri istihdam etmenin iyi bir yoludur. Şunları göstermelisiniz:
 
 • Çalışan, ABD’de bulunması zor olabilecek iş hakkında uzmanlaşmış bilgiye sahiptir.
 • Çalışan, ana tüccarın veya yatırımcının ABD’deki işinin yürütülmesi için gereklidir.
 • Uyruğa bağlı olarak, E vizeleri için normal vize başvuru ücretine ek olarak genellikle 105 $’lık bir ‘vize düzenleme ücreti’ gerektiğini unutmayın.
 
E2 vizesi sahiplerinin ailesi ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler
E2 vizesi çalışanlarının eşleri ve bakmakla yükümlü oldukları kişiler de E2 vizesi için başvurabilir ve normalde asıl E2 vize sahibi ile aynı kalış süresine sahip olur. E2 eşlerinin ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin asıl başvuru sahibi ile aynı uyrukta olmaları gerekmez.
 
Eşlerin çalışmasına izin verilir. Ancak, muhtemelen birkaç ay sürebilecek çalışma izni başvurusunda bulunmanız tavsiye edilir. 21 yaşın altındaki çocuklar okuyabilir ancak ne yazık ki E2 Anlaşması Yatırımcı vize kategorisi altında çalışmalarına izin verilmemektedir. E2 vize statüsü altında 21 yaşına ulaştıktan sonra çocukların ABD’de kalabilmeleri için başka bir ABD vize kategorisi bulmaları gerekecektir.
 
Daha fazla bilgi, E2 vize yardımı ve tavsiye
Euro Anatolia’nın  uzman ekibi göçmenlik hizmetlerinde 16 yılı aşkın deneyime sahiptir ve yüzlerce kişinin ABD ve diğer Ülkelerde eğitim görmesine ve çalışmasına yardımcı olmuştur. ABD vizeleri için yapılan tüm başvurular, aynı zamanda tipik olarak Amerikan Göçmenlik Avukatları Derneği’nin (AILA) bir üyesi olan kurum içi ABD nitelikli bir avukat tarafından ele alınır.
ÜCRETSİZ KISA DANIŞMANLIK İSTİYORUM

DOSTLARINIZINDA HABERDAR OLMASI İÇİN PAYLAŞINIZ…

BİZİM SİZLER İÇİN YAPABİLECEKLERİMİZ

Şuana kadar E2 Vizesi & Amerika Yatırımcı Vizesinin Şartlarını, Avantajlarını, ve istihdamının inceliklerini anlattık. 

Eğer Türkiye’deki çoğu başvuran gibi sizde bizleri seçerseniz sizlere verebileceğimiz katkılardan da bahsetmek isteriz.

Türkiye’de e2 vizesi başvurularında danışmanlık ve her türlü hizmeti veren kurum olarak %93 Vize onay yüzdesini gururla sizlere bildiriyoruz.

Sadece ve sadece alanında uzman E2 Vizesi & Amerika Yatırımcı Vizesi  danışmanları , avukatlar ve hatta designer’ler ile çalışıyoruz. Sizlere 7/24 hizmet sunuyor, bütün çevirilerinizi ücretsiz yapıyor, E2 Vizesi & Amerika Yatırımcı Vizesi işlemlerinizi kesin ve mükemmel olarak 2. ve 3. başvurularınızı eğer red alırsanız ÜCRETSİZ bir şekilde yapıyor ve başvurunuz onaylanana kadar durmadan çalışıyoruz.

Bu konuda şimdi bizden ücretsiz bir danışmanlık alabilir, ve bizlerden destek alabilirsiniz.

Sizlere sunduklarımızdan bazıları;

SONUÇ SAYACI

ANKET SONUÇLARI

Kurşun geçirmez stratejilerle ve gururla sunduğumuz müşterilerimize özen göstererek;

DOSTLARINIZINDA HABERDAR OLMASI İÇİN PAYLAŞINIZ…

DOSTLARINIZINDA HABERDAR OLMASI İÇİN PAYLAŞINIZ…

E2 Anlaşması Yatırımcı Vize Programı için minimum yatırım miktarı nedir?

ALMANYA İŞ ARAMA VİZESİ ŞARTLARI

E2 Investor programı kapsamında bir işletmeyi kaydettirmek için yeterli bir yatırımın ne kadar olduğunu aslında kimse bilmiyor. Karar her zaman ABD Büyükelçiliği veya Konsolosluğu’ndaki E2 Anlaşma Biriminin veya ABD’de başvuru yapılması durumunda USCIS‘in takdirine bağlıdır.

Minimum 10.000 ABD Doları tutarında yatırım yapmanız gereklidir. Bununla birlikte, on binlerce dolarlık yatırımların yeterli olabileceği BT ile ilgili işletmeler ve danışmanlık şirketleri için birçok durum vardır. Karar tekrardan, ABD vize memurunun takdirine bağlıdır. Yatırımın daha büyük olması kesinlikle yardımcı olur. İşletmenin halihazırda ABD’de ticaret yapıyor olması da yardımcı olabilir.

E2 vize yatırımı ne zaman yapılmalıdır?

E2 Anlaşma Yatırımcısı olarak kayıt yaptırmadan önce bir yatırım yapmanız ve “parayı riske atmanız” gerekebilir. Sadece bir ABD banka hesabına para yatırmak, bir E2 işletmesi olarak kaydolmak için yeterli olmayabilir.

Alternatif olarak, yalnızca E2 vizesi verildiğinde transfer edilmek üzere özel bir bloke hesabına para koyabilirsiniz. Yeni bir iş kurmak yerine mevcut bir işletmeyi satın alıyorsanız, bloke hesabı düzenlemelerinin geçerli olması daha olasıdır. Böyle bir durumda, işin satıcısı paranın bir bloke hesabında tutulmasını kabul edebilir.

E2 vize programı kapsamında hangi ülke vatandaşları başvurabilir?

Bağımlı olarak giriş hakkı kazanmadıkça, yalnızca E2 Anlaşması Ülkeleri listesindeki vatandaşlar başvurabilir, bunun içerisinde Türkiye Vatandaşları da dahildir.

Dünya çapında birçok ülkenin vatandaşları E2 vizesi Ülke listesine girer. Çoğu Avrupa Ülkesi listenin altına girer ve Japonya, Kanada, Meksika, Pakistan ve Bangladeş dahil olmak üzere diğer birçok ülke de listeye girer.

Listede gözle görülür şekilde eksik olan ülkeler arasında Hindistan, Çin ve Rusya yer alıyor. Tayvan vatandaşları başvurabilir. Belki de Hindistan ve Çin’in listede olmaması şaşırtıcı değil. E2 vize programı kapsamında herhangi bir kota yoktur ve bu iki Ülke Dünya’nın en kalabalık ülkeleridir.

E2 vizesi için işlem süreleri nedir?

Bu, başvurduğunuz yere ve başvuru türüne bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. İşletme zaten bir E2 Anlaşması Yatırımcı işletmesi olarak kayıtlıysa, bu onu daha hızlı ve daha kolay hale getirecektir. ABD Büyükelçiliklerinde ve Konsolosluklarında bir E2 vizesi işletmesini kaydettirmek için işlem süreleri Dünya çapında büyük farklılıklar gösterir.

Bazıları başvuruları birkaç hafta içinde tamamlayabilir. Diğerleri birkaç ay sürebilir. ABD içinden başvuru yapabiliyorsanız, doğrudan ABD’de USCIS’e yapılan başvurular, premium işlem kullanılarak hızlı olabilir. Ancak, mutlaka tavsiye edilmez. COVID-19 nedeniyle işlem sürelerinde önemli gecikmeler olabileceğini lütfen unutmayın.