AVANTAJLARI şartlar İŞ GÜCÜ SAĞLANIMI BİZİM YAPABİLECEKLERİMİZ
AVANTAJLARI şartlar DANIŞMAN SEÇİMİ BİZİM YAPABİLECEKLERİMİZ

ALMANYA ÇALIŞMA VİZESİ  2022 AVANTAJLARI

Öncelikle Yazımızda bahsedilen Almanya Çalışma Vizesi, serbest çalışan olarak Almanya çalışma izni almamızı sağlayan Türklere ayrıcalıklar sunan bir vize çeşididir, eğer sizler başka bir kurumun bünyesinde çalışmak ister iseniz veya Almanya’da 6 ay iş aramak istiyor iseniz aşağıdaki linkten Almanya İş Arama & İşçi Vizesi yazımıza gidininiz ve tam bilgiye ulaşınız. Ancak serbest meslek ile Almanya çalışma izni almak ister iseniz okumaya devam ediniz.

Almanya Çalışma Vizesi binlerce Türk Vatandaşının Almanya Oturum iznini almasına yardımcı olmuş, Türklere Ankara Anlaşması nedeni ile çeşitli kolaylıklar sağlayan bir vize türüdür.

Almanya Çalışma Vizesi avantajları Türk vatandaşları için bulunmaz bir fırsat niteliğindedir, bunlar:

 • Almanya Çalışma Vizesinde dil şartının olmaması
 • Bir sermaye gereklilliğinin olmaması
 • Almanya Çalışma Vizesi alan kişinin 18 yaş altındaki çocuklarını ve eşine otomatik olarak Almanya oturum izni alabilmesi.
 • 5 yıl kaldıktan sonra 5. yılın sonunda SÜRESİZ Almanya oturum izni ve 6. yılın sonunda vatandaşlık için başvuru hakkı
 • Son ve en değerlilerinden biri ise bütün Avrupa birliği ülkelerinde sınırsız özgürce dolaşım hakkı ve ticaret hakkı verilmesi. 

Kısacası Almanya Çalışma Vizesi bizlere bir Almanya vatandaşının sahip olduğu tüm hakları sunar ve ülkemiz için olabilecek en ucuz ve en kolay şekilde Almanya Oturum izni ile Avrupa Vatandaşlığı kapılarını açar .

Bu Türklere ayrıcalıklarla sunulan fırsat, ülkemizde on binlerce insanın Avrupa oturumunu kolay bir şekilde elde edip bambaşka hayatlara  ulaşmalarını sağlamışt ve bu gün de sağlamaktadır. 

ALMANYA ÇALIŞMA VİZESİ ŞARTLARI & ÖZELLİKLERİ

Almanya Çalışma Vizesinde Dil bilmeseniz de ve hatta hali hazırda bir iş anlaşmanız bulunmasa da, Freelancer olarak gidip kendi mesleğinizi icra edebilir, Almanya oturum izni alarak yaşam standartlarınızı müthiş bir şekilde arttırabilirsiniz,

Ancak tabiki her vize çeşidinde olduğu gibi Almanya Çalışma Vizesinde de bazı şartlar aranmaktadır.

Almanya İş Arama Vizesi şartları şunlardır;

 • 3 yıl veya 10 yıl arası süresi kalan bir pasaport
 • Üniversite Mevzunu yada Milli Eğitim Bakanlığı onaylı mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak,
 • Mesleki yeterlilik ve sertifikalarınızı noterden aslı gibidir onaylarını almak
 • En az 1 Almanya oturum izni olan bir iş veren ile yapılan iş sözleşmesi,
 • CV
 • SGK dökümleriniz
 • Türkiye’de maaşlarınızı ve çeşitli gelirlerinizi kanıtlayan evraklar 
 • Sağlık sigortanızın olması
 • Almanya’da bir kira sözleşmesi yapmanız ve başvurunuzda bulundurmanız
 • Mesleğiniz hukuken izin alınması gereken bir meslek ise izin belgesi
 • Eğer 45 yaşını doldurmuş iseniz emeklilik şartlarını yerine getirdiğinizi gösteren belgeler veya zaten emekli iseniz emekliliğinizi resmi şekilde kanıtlayan belgeler
 • Niyet mektubu
 • Cover letterv
 • Ve son olarak ta Almanya çalışma izni için profesyonelce hazırlanmış 3 yıllık tahmini zarar/kar finansal tabloları

Ancak Almanya Çalışma Vizesi başvurumuzu yaparken dikkat etmemiz gereken birçok ince unsur vardır ve bu nedenle başvurumuzu çok profesyonel bir şekilde yapmalıyız, 

Günümüzde yoğun başvurular ve göçmen karşıtı görüşler nedeni ile Almanya Home Office başvurulara karşı negatif bir tutum takınmış ve bu nedenle Almanya Çalışma Vizesi başvurumuzda  red almamamız için çok dikkatli davranmalı ve vize memurlarına red vermelerine fırsat verecek hiçbir açık kapı bırakmamalıyız.

Ayrıca Almanya Çalışma Vizesi 2022 Yılında Ankara Anlaşması ve İşçi vizesi gibi trend olmuş durumdadır ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi gibi aşırı başvurular nedeni ile red almamamız ve başarıyla Almanya oturum izni alabilmek için başvuranların elini çabuk tutmalarını Euro Anatolia olarak tavsiye ediyoruz.

Peki Almanya çalışma vizesi ile Almanya oturum izni almak için bir danışman ile mi çalışılmalı? yoksa başvurumuzu kendimiz yapabilirmiyiz?

ALMANYA İŞ ARAMA VİZESİ & ALMANYA İŞÇİ VİZESİ
DANIŞMAN SEÇİMİ
KİŞİ ALMANYA ÇALIŞMA VİZESİNE KENDİSİMİ BAŞVURMALI YOKSA BİR DANIŞMAN İLEMİ ÇALIŞMALI ?

Almanya Çalışma Vizesi bildiğimiz gibi hayatımızı değiştirebilecek, beklentilerimizin çok yüksek olduğu, çok önemli bir süreçtir.

Başvuranlar tabiki başvurularını kendilerini yapabilirler, ancak Almanya çalışma vizesinde malesef Avrupa Göçmenlik Hukukunu genel olarak insanların bilmediği için red almamıza neden olacak çok unsurlar bulunmaktadır. Bu nedenle bir danışman veya ajans ile çalışmanızı Euro Anatolia olarak şiddetle tavsiye ediyoruz.

SEÇİM KRİTERİ 1 : ALMANYA ÇALIŞMA VİZESİ ÜZERİNDE TECRÜBE SAHİBİ OLMASI 

Almanya Çalışma Vizesi ile Almanya’ya gidebilmemiz için tecrübeli bir danışmana veya firmaya ihtiyacımız olacaktır, çünkü normal vizelere kıyasla Almanya Çalışma Vizesi vizesi çok daha gizli unsurlar, bilinmesi gereken püf noktalar içerir, vize danışmanının bu vize çeşidi ile ilgili bir tecrübesi bulunmaması durumunda ve başvuranı herhangi bir yanlış yönlendirmesi ile red almasına sebep olabilir. 

Günümüzde üzülerek söylemek isteriz ki birçok birey danışmanlık adı aldında hizmet vermekte ve tecrübesizliği nedeni ile insanları yanlış yönlendirip mağdur olmalarına sebep olmakta, büyük beklentileri ve umutları söndürmektedir. 

Bu durumda Almanya Çalışma vizesi başvurumularımızın başarılı olması için yapmamız gereken danışmak istediğimiz danışman veya kuruma tecrübelerini sormak, deneyimlerinden ve yeteneklerinden emin olmamız gerekmektedir. 

SEÇİM KRİTERİ 2 : AVRUPA GÖÇMENLİK HUKUKU BİLGİSİ 

Almanya Çalışma Vizesi başvurumuzun başarılı olması için danışman firma arayışımızda en önemli unsurlardan biri tartışmasız Avrupa Göçmenlik Hukuk bilgisidir. 

Bu bilgiye sahip olan Danışmanlar ve kurumlar sorunlu noktalarda hızlı çözümler üretebilir ve potansiyel bir red durumunu tersine çevirebilir, ancak tabiki de Almanya göçmenlik hukuk bilgilerine tam olarak hakim olmayan bir danışman veya kurum bizi yanlış yönlendirebilir ve red almamıza sebep olabilir. 

Bu konuda yapabileceğimiz ise çalışmak istediğimiz danışmanlara bu konu hakkında sorular sormak ve genel sorularımıza nasıl yanıt verdiklerini gözlemlemektir.

SEÇİM KRİTERİ 3 : ÜSTÜN İLETİŞİM BECERİLERİ

Almanya Çalışma Vizemizi alırken en önemli unsurlardan biri de çalışacağımız danışman veya kurumun iletişim becerilerinin ve bizlere olan ilgi alakasının yüksek olmasıdır.

Günümüzde aslında bazı danışmanların Almanya Çalışma Vizesi üzerine yeterli bilgisi olup aynı zamanda Avrupa Göçmenlik hukukuna da hakim olmasına karşın başvuran kişiler ile iletişimlerinin yeterli olmaması ciddi çok önemli  bilgileri doğru bir şekilde aktaramamalarına veya önemli olan bilgileri ve belgeleri danışanlardan iletişim eksiklikleri sebebi ile temin etmemeleri nedeni ile red ile sonuçlanmaktadır. 

Bu konuda yapabileceğimiz şey ise birkaç gün Almanya Çalışma Vizesi danışmanlarımız ile iletişim kurmak, böylece bizlere duydukları ilgi alaka, özen ve genel olarak iletişim yeteneklerinin yeterliliğine pozitif veya negatif bir kanaat getirmeliyiz.

Tüm bu unsurlar yerinde ve olumlu gözüktüğü taktirde Almanya Çalışma Vizesi başvurunuza onay alabilir ve Avrupa standartlarında yepyeni bir hayata gönül rahatlığı ile başlayabilirsiniz.

DOSTLARINIZINDA HABERDAR OLMASI İÇİN PAYLAŞINIZ…

BİZİM SİZLER İÇİN YAPABİLECEKLERİMİZ

Şuana kadar Almanya Çalışma Vizesi Şartlarını, Avantajlarını, ve danışman seçiminin önemini ve inceliklerini anlattık. 

Eğer Türkiye’deki çoğu başvuran gibi sizde bizleri seçerseniz sizlere verebileceğimiz katkılardan da bahsetmek isteriz.

Türkiye’de Almanya Çalışma Vizesi başvurularında danışmanlık ve her türlü hizmeti veren kurum olarak %93 Vize onay yüzdesini gururla sizlere bildiriyoruz.

Sadece ve sadece alanında uzman Almanya Çalışma Vizesi  danışmanları , avukatlar ve hatta designer’ler ile çalışıyoruz. Sizlere 7/24 hizmet sunuyor, bütün çevirilerinizi ücretsiz yapıyor, Almanya çalışma vizesi işlemlerinizi kesin ve mükemmel olarak yürütüyor 2. ve 3. başvurularınızı eğer red alırsanız ÜCRETSİZ bir şekilde yapıyor ve başvurunuz onaylanana kadar durmadan çalışıyoruz.

Bu konuda şimdi bizden ücretsiz bir danışmanlık alabilir, ve bizlerden destek alabilirsiniz.

Sizlere sunduklarımızdan bazıları;

SONUÇ SAYACI

ANKET SONUÇLARI

Kurşun geçirmez stratejilerle ve gururla sunduğumuz müşterilerimize özen göstererek;

DOSTLARINIZINDA HABERDAR OLMASI İÇİN PAYLAŞINIZ…

DOSTLARINIZINDA HABERDAR OLMASI İÇİN PAYLAŞINIZ…

Almanya Çalışma vizesi kaç para?

ALMANYA İŞ ARAMA VİZESİ ŞARTLARI

Almanya Çalışma vizesi ücretleri diğer bütün ülkelerin vatandaşları için 100 Euro olsa da Türk vatandaşları için ayrıcalıklı olarak 28 Eurodur. Ancak, başvurumuzda profesyonel finansal tabloların yazılması, cover letter, Motivation letter gibi belgelerin yazılması, resmi çevirilerin yapılması ve bunları doğru bir şekilde yapılması için Danışmanlık hizmetleri ile artmaktadır.

Piyasada tüm bu servisler için vize danışman firmaları 1200 Euro gibi ücretler talep etmektedir, ancak Euro Anatolia olarak bu fiyatlandırmayı ülkemiz ekonomik koşullarında doğru bulmuyor, en fazla ortalama 700 Euro bir ücret talep ediyoruz, ve zaman zaman indirimler uyguluyoruz.

Daha fazla bilgi için bizden Ücretsiz Danışmanlık alabilirsiniz.

Almanya'da çalışmak için ne yapmalıyım?

Almanya’da çalışmak için Almanya Çalışma Vizesi, Almanya İş Arama Vizesi veya Almanya İşçi Vizesinden şartları size uygun olana başvurabilir ve doğru bir danışmanlık ile de Almanya çalışma izninizi kolayca alabilirsiniz.

Konu hakkında detaylı bilgi için linke tıklayıp size uygun olacak bahsedilen 3 vize türü hakkında bilgileri okuyabilirsiniz.

Ayrıca Ücretsiz kısa bir danışmanlık alarak uzman danışmanlarımıza sorularınızı direkt olarak sorabilirsiniz.

Almanya Çalışma izni almak ne kadar sürer?

Almanya Çalışma izni almak normal şartlarda 15 gün sürse de özellikle Covid-19 gibi kriz durumlarında 3 aya kadar uzayabilir, ayrıca eğer bazı ek evrak gereksinimleri veya bazı evraklarınızı onaylamaları gereken bir durum olursa bu süreç daha da uzayabilir.

Almanya Çalışma vizesi veriyor mu?

Almanya Çalışma vizesi vermektedir, hatta Türk Vatandaşları için Ankara Anlaşması nedeni ile ayrıcalıklı imkanlar sunulmaktadır.

Bu başvuru ücretinin diğer ülkelere göre düşük olması, başvurumuzun onaylanmasının daha kolay olması gibi imkanlardır.

Almanya Çalışma Vize başvuru şartlarını, avantajlarını, diğer benzer vize çeşitlerini sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca ÜCRETSİZ bir danışmanlık alıp sorularınızı uzman danışmanlarımıza da sorabilirsiniz.