Almanya Vize Başvurusu

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır Almanya Vize Başvurusu üzerine tecrübemiz ile  Almanya’ya seyahatin önünü açmakla kalmıyor, sizleri Almanya vize danışmanlıkta ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Schegnen Vize Ücreti
Schegnen Vize Ücreti

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır Almanya Vize Başvurusu üzerine tecrübemiz ile  Almanya’ya seyahatin önünü açmakla kalmıyor, sizleri Yunanistan vize danışmanlıkta ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Almanya Vize Başvurusu 1 Almanya Vize Başvurusu

ALMANYA VİZE BAŞVURUSU

Almanya Vize Başvurusu Hakkında Tüm Bilgiler

 

Almanya Vize Başvurusu Hakkında Tüm Bilgiler

Seyahatinizin amacı ne olursa olsun, Almanya’ya seyahat etmek ve Almanya Vize Başvurusunda bulunmak hiç bu kadar organize ve stressiz olmamıştı. 1985 Yılında varolan Schengen Anlaşması nedeniyle, Almanya vize başvurusuyla Schengen üye devletlerinin vatandaşları bölge genelinde vizesiz seyahat edebilirler. Öte yandan, Almanya Vize Schengen üyesi olmayan ülkelerin vatandaşlarının tüm bölgeye Schengen Vizesi olarak bilinen tek bir birleşik belge ile girmelerine Almanya vize başvurusunda izin verilmektedir.
 
Schengen’in temel amacı, Almanya vize başvurusunda aşağıda belirtilen ülkelerden herhangi birinin vatandaşlarına ücretsiz ve eşit erişim sağlayan üye devletler arasındaki sınır kontrolünü kaldırmaktır.[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]
 
Almanya, Almanya vize başvurusunda bulunurken Schengen Bölgesinin diğer tüm üyelerini ziyaret etmenize izin verilir: Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Danimarka, Estonya, Finlandiya, fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, izlanda, italya, letonya, litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, slovenya, ispanya, isveç, isviçre ve Lihtenştayn.
 
Bununla birlikte, Almanya vize başvurusunda kuralın her zaman istisnaları vardır. Vatandaşı olduğunuz ülkeye bağlı olarak, Schengen Bölgesine ve Almanya’ya aynı anda giriş yapabilmeniz ve Almanya vize başvurusunda bulunabilmeniz için önce bir Schengen vizesi almanız gerekebilir veya gerekmeyebilir.
 
 Burada Almanya’ya girmek için vizeye ihtiyacınız olup olmadığını ve evet ise nasıl başvurup alacağınızı anlayacaksınız.
 

Almanya vize başvurusu için kendinize ilk sorunuz şu olmalı, Almanya vizesine ihtiyacım var mı?

Almanya’ya bir gezi yapmaya aynı zamanda alman vizesi almaya karar verdiğinizde ve Almanya vize başvurusu yaparken aklınıza ilk gelmesi gereken soru budur. Alman vizesine ihtiyacım var mı?  Alman vizesi için Şu anda 62 ülkenin vatandaşları, 180 günlük bir süre içinde 90 günden kısa süreler için turizm/ ziyaret ve iş yapmak amacıyla Almanya’ya vizesiz girebilmektedir. Kasım 2023’ten itibaren vize başvuru Almanya’ya için Almanya’ya girmek ve Almanya vize başvurusu için ETIAS’A başvurmanız gerekecek.
 
Avrupa Birliği ile vizesiz  62 ülkeden herhangi birinin vatandaşı değilseniz, Almanya’ya giriş izni almak için önce  vize almanız gerekecektir. Öte yandan, bu ülkelerden herhangi birinin pasaportu sahibi olsanız, ancak Almanya vize başvurusunda bulunurken amacınız turizm veya iş dışında olsa ve 6 aylık bir süre içinde 90 günden fazla Almanya’da kalmanız gerekse bile, yine de vize almanız gerekecektir.
 

Almanya Vize Türleri

Almanya’ya seyahatinizin amacına bağlı olarak, durumunuza farklı vize türleri uygulanacaktır. Vize başvuru Almanya için ister Almanya’yı ziyaret etmeyi, ister çalışmayı, hatta oraya kalıcı olarak yerleşmeyi planlıyor olun, buna göre farklı bir Schengen vizesine başvurmanız gerekecektir. Alman vizesi başvuru bu noktada önemlidir.
 
Bunlar en sık görülen Almanya vize türleridir:
 
Turist ve Ziyaretçi Vizesi – Almanya’yı ziyaret etmek, arkadaşlarını ve akrabalarını ziyaret etmek veya sadece ülkeyi ve kültürünü gezmek ve deneyimlemek isteyenler için Almanya vizesidir.  
Bir Akraba veya Ortağa Katılmak için Aile Birleşimi Vizesi – bu, Almanya’da ikamet eden ve Almanya’da kendilerine katılmak isteyen aile üyelerinin Almanya vizesidir.
İş Arayan Vizesi – sahibine Almanya’ya gelip iş arama fırsatı veren Almanya vizesidir.
Öğrenim ve Dil Öğrenme Vizesi – yalnızca bir dil kursuna katılmak veya çalışmalarına Almanya’daki bir eğitim kurumunda devam etmek amacıyla ülkeye girmek isteyen yabancılar için Almanya vizesidir.
Çalışma Vizesi – Almanya’da iş bulmuş kişiler için Almanya vizesidir.
İş Vizesi – iş yapmak amacıyla 6 ay içinde 90 günden uzun bir süre Almanya’da kalması gereken iş adamları için Almanya vizesidir.
Havaalanı Transit Vizesi – Alman havaalanlarından birinden nihai varış noktalarına giderken geçmesi gereken çok sınırlı sayıda üçüncü dünya vatandaşı için Almanya vizesidir.
Misafir Bilim Adamı Vizesi – bir kurum tarafından bir araştırma veya araştırma yapmaya davet edilen bilim adamları veya araştırmacılar için Almanya vizesidir.
Eğitim / Staj Vizesi – üçüncü dünya ülkelerinin vatandaşlarının bir eğitime veya staja katılmasına izin veren Almanya vizesidir.
Tıbbi Tedavi Vizesi – farklı hastalıkları ve tıbbi durumları olan yabancıların Almanya’ya girip tıbbi tedavi görmelerine izin vermek için oluşturulmuş Almanya vizesidir.
Fuar ve Sergi Vizesi – bir fuar veya sergiye katılmayı planlayan kişiler için Almanya vizesidir.
Kültür, Film Ekibi, Spor ve Dini Etkinlik Amaçlı Vize – Almanya’ya Kültürel, Spor ve Dini bir etkinliğe katılmak amacıyla veya bir Film Ekibinin parçası olarak girmeyi planlayan kişiler için Almanya vizesidir.
 

Türkiye Almanya Vizesi Başvurusu Şartları

Alman vizesi başvuru birleşik bir belge olmasına rağmen, Almanya Vizesi alma şartları bir Schengen ülkesinden diğerine farklılık göstermektedir. Ancak Almanya bu konuda oldukça talepkar ve her talebin en ince ayrıntısına kadar titizlikle yerine getirilmesi tavsiye edilir.  Genellikle, her ülkedeki Alman büyükelçiliği, her vize türü için Almanya Vize gerekliliklerinin güncellenmiş bir kontrol listesine sahiptir.
 
Herhangi bir Türkiye Almanya vizesi başvurusu için aşağıdaki belgeler gereklidir:
 
Başvuru Formu – gerekli diğer belgelerdeki bilgilere uygun, doğru ve dürüst cevaplarla usulüne uygun olarak doldurulur. Almanya Vize Başvuru formunu web sitemizden buradan indirebileceğinizi unutmayın.
Pasaport – Alman Büyükelçiliği’nin pasaport gerekliliklerine göre, bunların arasında Schengen’de planlanan konaklamalarınızın ötesinde üç ay geçerliliği vardır.
Fotoğraf – son üç ay içinde ve Alman büyükelçiliği tarafından belirlenen diğer fotoğraf standartlarına göre çekilmesi gereken fotoğraf.
Sağlık Sigortası – hastalıkları ve kazaları ve hatta ölüm durumunda ülkesine geri gönderilmeyi kapsayan seyahat sağlık sigortasının yanı sıra minimum 30.000 € teminat ile tüm Schengen Bölgesini aldığınızı doğrulayan bir belge.
Seyahat Güzergahı – gidiş-dönüş uçuş / seyahat rezervasyonlarınızın veya amaçlanan ulaşımı gösteren diğer belgelerin kanıtını ve Kalmak istediğiniz süre içinde Almanya’da ne yapmayı planladığınızın kanıtını içerir
Finansal Araçların Kanıtı – Almanya’da planladığınız süre boyunca kendinizi finanse edecek paranız olduğunu kanıtlayan bir belge. Bu, Almanya’da harcanan her gün için en az 45 € harcayacak kadar paranız olduğunu gösteren yeni bir banka ekstresi olabilir. Mal sahibi finansmanının kanıtı mümkün değilse, başvuru sahibi, seyahatlerini finanse etmek ve Almanya’da kalmak isteyen üçüncü bir kişinin mali imkanlarının kanıtı ile birlikte resmi bir beyanını sunabilir.
Vize türünüze ve bazı durumlarda ikamet ettiğiniz ülkeye ve uyruğunuza bağlı olarak, kendi ülkenizde başvuracağınız büyükelçilik veya konsolosluğun gerektirdiği şekilde ibraz etmeniz gereken başka Almanya vizesi gereklilikleri de vardır.
 

Türkiye Almanya Vizesi Başvuru Süreci

Schengen vizesine başvurmak, kendinizle belirlenen Büyükelçilik arasında, bu durumda kendi ülkenizdeki Alman Büyükelçiliği arasında bir dizi olayı içerir. Uygun belgeleri teslim etmek ve bir cevap almak arasında, işte Almanya vize başvuru sürecinin adım adım bir kılavuzu. Bu adımlar şu şekildedir:
 
1.adım: Alman vize başvurusu için Elçilikten, başvurmak istediğiniz vize türü için gerekli belgelerin bir kontrol listesini isteyin.
2.adım: Alman vize başvurusu formunu doğru bilgilerle doldurun ve vizeniz için gerekli belgeleri alın.
3.adım: İkamet ettiğiniz ülkedeki Alman büyükelçiliğine bir görüşme atayın. Randevuyu planlayabileceğiniz en erken tarih, seyahatinizden altı ay öncedir.
4.adım: Vize ücretini ödeyin ve makbuzu görüşme sırasında konsolosluk görevlisine daha sonra göstermek üzere saklayın.
5.adım Verilen sırayla düzenlenmiş gerekli tüm belgelerle toplantınız için elçilikte zamanında görünün. Görüşme yaklaşık on dakika sürecek ve bu süre zarfında konsolosluk görevlisi belgelerinize bakacak ve geçmişiniz ve Almanya seyahatinizin amacı ile ilgili birkaç soru soracaktır.
 
Almanya Vize Başvurusu Ücreti Almanya Vize ücretleri,

başvurduğunuz vizenin türüne, dolayısıyla seyahatinizin motifine bağlı olarak farklılık gösterir. Genel olarak Almanya vize almak ve Avrupa vizeleri ABD, Kanada ve hatta Hindistan vizelerinden oldukça ucuzdur. Ayrıca, eski kıtanın çoğunu tek bir vize ile keşfedebilirsiniz.

 
Genel olarak, bir Alman kısa süreli vize ücreti 80 EUR, uzun süreli vize ise 75 Euro’dur. Ancak, Almanya vize almak için birkaç başvuru kategorisini ve  bazı vize ücreti muafiyetleri olduğu için bunu kontrol etmelisiniz.
 
Almanya Vize Başvurusu İşlemleri
Başvuruları değerlendiren tek yetkili organ olan dünya genelindeki Alman büyükelçiliklerinin yaklaşık 10 ila 15 iş günü süreyle Almanya vize başvurusunu işleme koyması genel bir kuraldır.
Almanya vize talep dilekçesi örneği: Almanya vize talep dilekçesi örneği için bazı formlar bulunmaktadır. Bu formlar Schengen vizesi formu olarak da geçer. Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. 
Daha fazla bilgi ve ücretsiz danışmanlık için bize buradan ulaşabilirsiniz. 
 
 
[/expander_maker]

If you are the national of a visa-exempt country, you can enter and remain in Greece for up to 90 days in six months. If you wish to stay longer than 90 days, again depending on your nationality you will need to take the following actions:

  • EU/EEA national – register at the relevant Greek authorities within 3 months of arrival.
  • A national of any of the rest of visa exempt countries – apply for a long stay visa from your country of residence.

If you are the national of a country that has not signed a visa-free agreement with Greece and the other Schengen members, you must obtain a visa before heading to Greece, or any other Schengen member country, even for short-term visits.

ATTENTION: Make sure you are familiar with the 90/180 Schengen Visa Rule. Do not break this rule, not even for a day, or you might pay a price. The consequences of overstaying on your Schengen visa are listed in this article.

ASD

ASD

ASD

Accordion Content
Accordion Content
Accordion Content

NEDEN EURO ANATOLIA?

Almanya Vize Başvurusu 2 Almanya Vize Başvurusu

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir vize danışmanı atıyoruz.

Almanya Vize Başvurusu 3 Almanya Vize Başvurusu

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

Almanya Vize Başvurusu 4 Almanya Vize Başvurusu

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

Almanya Vize Başvurusu 5 Almanya Vize Başvurusu

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Schengen ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Almanya Vize Başvurusu 6 Almanya Vize Başvurusu

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Schengen Vizesi ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Almanya Vize Başvurusu 7 Almanya Vize Başvurusu

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Almanya Vize Başvurusu 6 Almanya Vize Başvurusu

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Almanya Vize Başvurusu 7 Almanya Vize Başvurusu

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Çalışma Vize Başvuru Süreci

Almanya Vize Başvurusu 10 Almanya Vize Başvurusu
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Almanya Vize Başvurusu 11 Almanya Vize Başvurusu
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Almanya Vize Başvurusu 12 Almanya Vize Başvurusu
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Almanya Vize Başvurusu 13 Almanya Vize Başvurusu
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Almanya Vize Başvurusu 10 Almanya Vize Başvurusu
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

Almanya Vize Başvurusu 10 Almanya Vize Başvurusu
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Almanya Vize Başvurusu 11 Almanya Vize Başvurusu
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Almanya Vize Başvurusu 12 Almanya Vize Başvurusu
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Almanya Vize Başvurusu 13 Almanya Vize Başvurusu
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

Almanya Vize Başvurusu 10 Almanya Vize Başvurusu
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Almanya Vize Başvurusu 20 Almanya Vize Başvurusu
93%

Vize Başarıyla Alındı

Almanya Vize Başvurusu 21 Almanya Vize Başvurusu
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

Almanya Vize Başvurusu 22 Almanya Vize Başvurusu
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

Almanya Vize Başvurusu 23 Almanya Vize Başvurusu
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

Almanya Vize Başvurusu 24 Almanya Vize Başvurusu

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

Almanya Vize Başvurusu 1 Almanya Vize Başvurusu

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Almanya Vize Başvurusu 26 Almanya Vize Başvurusu

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Almanya Vize Başvurusu 27 Almanya Vize Başvurusu