fbpx

Çalışma İzni Sorgulama

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır Ankara Anlaşması, Schengen Vizesi, İşçi ve Öğrenci Vizesi başvuruları üzerine tecrübemiz ile  Ankara Anlaşmasının önünü açmakla kalmıyor, sizlere Ankara Anlaşmasında danışmanlıkta ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Schegnen Vize Ücreti
Schegnen Vize Ücreti

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır Ankara Anlaşması, Schengen Vizesi, İşçi ve Öğrenci Vizesi başvuruları üzerine tecrübemiz ile  Ankara Anlaşmasının önünü açmakla kalmıyor, sizlere Ankara Anlaşmasında danışmanlıkta ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Çalışma İzni Sorgulama 1 Çalışma İzni Sorgulama

ÇALIŞMA İZNİ SORGULAMA

Çalışma İzni Sorgulama E-Devlet

Çalışma İzni Sorgulama

 

Türkiye’de çalışmak isteyen yabancıların çalışma izni almaları gerekmektedir. Çalışma izninizi alabilmek için gerekli belgeleri ibraz etmeniz ve çalışma izni sorgulama içinde belirli aşamaları takip etmeniz gerekmektedir. 

Çalışma İzni Sorgulama

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

– T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığı resmi sitesi üzerinden giriş yapabilirsiniz ; https://izinsorgula.csgb.gov.tr/app/giris

– Başvuru türü üçe ayrılıyor;

a. Yabancı Çalışma İzni

b. Serbest Bölge Çalışma İzni

c. Mevsimlik İşçi Çalışma İzni 

Sizin de seçeceğiniz doğrultusunda ‘Yabancı Çalışma İzni’ seçeneğini seçerek ilerlemeniz gerekecektir. 

Yabancılar E-İzin Kullanım Klavuzu

Çalışma İzni Sorgulama E Devlet

Yabancılar için çalışma izni sorgulama e devlet üzerinden değil. Yabancılar için calisma izni sorgulama e devlet şifrenizi kullanarak E- İzin üzerinden takip edebilirsiniz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın resmi sitesinden takip edilebilir. Yabancılar çalışma izni sorgulama yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için SSS. E çalışma izni, sorgulama yabancı olarak yine de aratabilirsiniz. 

Yapılan başvurular ‘Başvuru Takip’ menüsü altındaki sekmelerden takip edilebilir. 

Türkiye’de Çalışma izni Nasıl Alınır?

Çalışma izni veya muafiyet belgesi olmadan çalışan yabancı uyruklulara ve işverenlerine idari para cezaları ve geçici giriş yasakları uygulanır. Türkiye’deki yabancıların çalışma izni veya muafiyet belgesi almaları gerekmektedir. Ancak yine de bu çalışma izni veya muafiyet belgesini alabilmek için yabancının da belirli şartları yerine getirmesi ve gerekli belgeleri sağlaması gerekmektedir. Çalışma izni sorgulamak ve yabancılar çalışma izni şartları için buraya tıklayabilirsiniz.

Türkiye’de Belirli Süreli Çalışma İzni Nedir?

Yabancının çalışma izni başvurusundan sonra çalışma izni başvurusunun olumlu değerlendirilmesi halinde, gerçek/tüzel kişi veya kamu kurumuna ait belirli bir işyerinde veya aynı kurumdaki işyerlerinde çalışmak kaydıyla, iş veya hizmet sözleşmesinin süresini aşmamak koşulu ile iş kolu, iş veya hizmet sözleşmesinin süresinin aşılmaması kaydıyla bir yıl geçerli çalışma izni verilir.

Yapılacak çalışma izni uzatma sorgulama ve başvurusunun olumlu değerlendirildiğini varsayalım. Bu durumda yabancıya, aynı işverene bağlı olarak ilk uzatma başvurusunda en fazla iki yıl, sonraki uzatma başvurularında üç yıla kadar çalışma izni verilir.

Türkiye’de Süresiz Çalışma İzni Nedir?

Türkiye’de en az sekiz yıl süreyle uzun süreli oturma izni veya yasal çalışma izni olan yabancılar süresiz çalışma izni başvurusunda bulunabilirler. Süresiz çalışma iznine sahip bir yabancı, sosyal güvenliğe ilişkin edindiği haklarının saklı tutulması ve bu hakların kullanımının ilgili mevzuat hükümlerine tabi olması koşuluyla, özel kanunlardaki düzenlemeler hariç olmak üzere Türk vatandaşlarına tanınan tüm haklardan yararlanır.

Türkiye’de süresiz çalışma iznine sahip olan yabancının seçme, seçilme, kamu görevi üstlenme hakkı yoktur ve askerlik yapma yükümlülüğü yoktur.

 Türkiye’de Bağımsız Çalışma İzni Nedir?

Bazı işlerde profesyonel olan yabancılara, diğer kanunlarda belirtilen özel şartların yerine getirilmesi şartıyla bağımsız çalışma izni verilebilir.

Yabancılar, uluslararası çalışma politikası ile bağımsız çalışma izni başvurularının değerlendirilmesinde; eğitim düzeyi, mesleki deneyim, bilim ve teknolojiye katkısı, Türkiye’deki faaliyetinin veya yatırımının ülke ekonomisine ve istihdama etkisi, yabancı şirket ortağı olması halinde sermaye payı ve diğer hususları dikkate alır. uluslararası Çalışma Politikası Danışma Kurulu’nun önerileri ile Bakanlık tarafından belirlenecektir. Türkiye’de sınırlı bir süre için bağımsız çalışma izni verilir.

Türkiye’de Çalışma İzni Nasıl Alınır?

-Yurt Dışından Türkiye’de Çalışma İzni Almak

Uluslararası İş Kanunu’nun 7. Maddesine göre yurt dışından çalışma izni almak isteyen bir yabancının, ikamet ettiği ülkedeki Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluğuna veya Büyükelçiliğine çalışma vizesi başvurusu yapması ve ulaştığı 16 haneli referans numarasını vermesi gerekmektedir Türkiye’deki işvereni.

Yabancı uyruklu kişinin yurtdışından çalışma vizesi başvurusu yapmasının ardından Türkiye’deki işverenin yabancı uyruklu kişinin çalışma iznine online sistem üzerinden on iş günü içerisinde 16 haneli referans numarası ile e-devlet üzerinden başvurması gerekmektedir. Bu başvurudan sonra gerekli tüm belgelerin altı iş günü içinde şahsen veya posta yoluyla Bakanlığa teslim edilmesi gerekmektedir.

İşveren tarafından Türkiye’de yapılan online başvuru sonrasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, çalışan ve işveren tarafından sunulan bilgi ve belgeleri inceler. Bu incelemelerden kaynaklanan eksik belgeler varsa işverenden eksik belgeleri ibraz etmesi istenir.

Gerekli tüm belgeler toplandıktan sonra Bakanlık sınavları inceler, gerekirse farklı makamların görüşlerini alır ve başvuru için onay veya ret kararı verir.

Türkiye’de onaylanmış çalışma izni sonucunda yabancı işçi, yabancı temsilciliğin çalışma vizesi ücretini ödemek ve vizeyi almak zorundadır. Yurt dışından Türkiye’de çalışma izni aldıktan sonra, yabancı işçinin en fazla altı ay içinde Türkiye Cumhuriyeti’ne girmesi gerekir.

Çalışma izni belgesi yabancı işçiye PTT Kargo ile gönderilmektedir. Bu izin kartı, yabancı uyruklunun yasal yabancı işçi statüsü kazandığına dair resmi bir belgedir.

Başvurusu onaylanmış ve işe başlamış yabancı işçi ise işveren işçinin sigorta işlemlerini 30 gün içinde SGK üzerinden tamamlamalıdır.

a) Gerekli Belgeler

Calisma izni sorgulama Yabancı için: iş sözleşmesi, yabancının biyometrik fotoğrafı, pasaport, diploma,

İşveren için: Vergi Sicil Belgesi, Ticaret Sicil Gazetesi, işyeri bilançosu, işyeri faaliyet belgesi, Ön izin belgesi

-Türkiye’de Çalışma İzni

Ülkede ikamet eden yabancı uyruklu bir kişinin çalışma izni alabilmesi için en az altı ay oturma iznine sahip olması gerekir.

Oturma iznine sahip yabancı işçi için gerekli çalışma izni başvurusunun işveren tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na online sistem üzerinden yapılması gerekmektedir.

Bu aşamadan sonraki adımlar Yurt içinde/yurt dışında yapılan tüm işlemler için aynıdır. Bakanlık gerekli incelemeleri yapar ve sonuçlandırır. Yurt içinden çalışma izni almak için gerekli belgeler, yurt dışından çalışma izni almak için gerekli belgelerle aynıdır.

Daha fazla bilgi için Euro Anatolia ücretsiz danışmanlıktan hemen randevu alın!

[/expander_maker]

npo

ASD

ASD

ASD

Cape Town Dil Okulu’nun başarısı, öğrencilere yüksek kaliteli dil eğitimi sunması ve öğrencilerin dil öğrenme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olması ile ölçülür. Okul, dil öğrenen öğrencilere profesyonel eğitim ve konaklama seçenekleri sunar ve öğretmenlerin uzmanlıkları sayesinde öğrencilerin dil öğrenmelerini hızlandırmakta ve etkili bir şekilde uygulamalarına olanak sağlamaktadır.

Ancak, başarı genellikle okulun genel performansını ölçen genel bir kriter değildir, yine de öğrencilerin geribildirimleri ve dil öğrenme hedeflerine ulaşmaları bakımından okulun başarısının ölçülmesi yapılabilir.

Ayrıca okul, düzenli olarak öğrencilerin performansını değerlendirir ve öğrencilere geribildirim yapar.

ASD

NEDEN EURO ANATOLIA?

Çalışma İzni Sorgulama 2 Çalışma İzni Sorgulama

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir vize danışmanı atıyoruz.

Çalışma İzni Sorgulama 3 Çalışma İzni Sorgulama

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

Çalışma İzni Sorgulama 4 Çalışma İzni Sorgulama

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

Çalışma İzni Sorgulama 5 Çalışma İzni Sorgulama

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Schengen ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Çalışma İzni Sorgulama 6 Çalışma İzni Sorgulama

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Schengen Vizesi ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Çalışma İzni Sorgulama 7 Çalışma İzni Sorgulama

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Çalışma İzni Sorgulama 6 Çalışma İzni Sorgulama

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Çalışma İzni Sorgulama 7 Çalışma İzni Sorgulama

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Çalışma Vize Başvuru Süreci

Çalışma İzni Sorgulama 10 Çalışma İzni Sorgulama
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Çalışma İzni Sorgulama 11 Çalışma İzni Sorgulama
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Çalışma İzni Sorgulama 12 Çalışma İzni Sorgulama
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Çalışma İzni Sorgulama 13 Çalışma İzni Sorgulama
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Çalışma İzni Sorgulama 10 Çalışma İzni Sorgulama
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

Çalışma İzni Sorgulama 10 Çalışma İzni Sorgulama
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Çalışma İzni Sorgulama 11 Çalışma İzni Sorgulama
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Çalışma İzni Sorgulama 12 Çalışma İzni Sorgulama
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Çalışma İzni Sorgulama 13 Çalışma İzni Sorgulama
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

Çalışma İzni Sorgulama 10 Çalışma İzni Sorgulama
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Çalışma İzni Sorgulama 20 Çalışma İzni Sorgulama
93%

Vize Başarıyla Alındı

Çalışma İzni Sorgulama 21 Çalışma İzni Sorgulama
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

Çalışma İzni Sorgulama 22 Çalışma İzni Sorgulama
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

Çalışma İzni Sorgulama 23 Çalışma İzni Sorgulama
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

Çalışma İzni Sorgulama 24 Çalışma İzni Sorgulama

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

Çalışma İzni Sorgulama 1 Çalışma İzni Sorgulama

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Çalışma İzni Sorgulama 26 Çalışma İzni Sorgulama

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Çalışma İzni Sorgulama 27 Çalışma İzni Sorgulama