İtalya Vize Başvurusu;
İtalya Schengen Vizesi

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır İtalya Vize Başvurusu üzerine tecrübemiz ile İtalya’ya seyahatin önünü açmakla kalmıyor, sizleri İtalya vize danışmanlığında ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Schegnen Vize Ücreti
Schegnen Vize Ücreti

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır İtalya Vize Başvurusu üzerine tecrübemiz ile İtalya’ya seyahatin önünü açmakla kalmıyor, sizleri İtalya vize danışmanlığında ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

İtalya vize başvurusu 1 İtalya vize başvurusu

İTALYA VİZE BAŞVURUSU

İtalya Vize Başvurusu ve Schengen Vizesi

İtalya Vize Başvurusu ve Schengen Vizesi Hakkında Tüm Bilgiler

 

İtalya Vize Başvurusu ve Schengen Vizesi 2023

Dünyanın yedinci en büyük ekonomisi olan İtalya Cumhuriyeti, Akdeniz’in kalbinde yer almaktadır. İtalya vize başvurusu sürecinize Schengen Vizezine başvurarak başlamalısınız, İtalya’ya girmek için herkesin vizeye ihtiyacı yoktur. Tüm Avrupa Birliği vatandaşlarının, İtalya’nın bir parçası olduğu Schengen Bölgesinin İtalya’ya girmek için yalnızca bir kimlik belgesi ibraz etmeleri gerekir.

İtalya’ya girmek için kimin Schengen vizesine ihtiyacı var?
[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

Avrupa Birliği ile vize muhafiyeti olmayan bütün ülkelerin vatandaşları İtalya vize başvuru sürecinde Schengen vizesine tabiidir. 

Türkiye’de bu vize muhafiyetinin dışında kalan ülkelerden biridir. İtalya vize başvurunuzda Schengen vizesine tabiisinizdir. İtalya vize başvurusu için öncelikle italya schengen vizesine ihtiyacınız olacaktır. Ardından Schengen vizeniz onaylandıktan sonra İtalya vize başvuru süreciniz kolaylaşacaktır.

İtalya vize veriyor mu veya İtalya vize istiyor mu? İtalyan Schengen Vizesine Başvururken Hangi Belgeler Gereklidir? Aklınıza takılan tüm soruları cevaplayalım.

Kısa süreli İtalya Schengen vizesi başvurusu için aşağıdaki belgeler gereklidir:

İtalya vize başvuru formunu doldurun ve yazdırın. Bu formda verdiğiniz bilgilerin italya vize başvurusu için gerekli belgelerin geri kalanında verilen bilgilerle uyumlu olduğundan emin olun.

İtalya vize başvurusu için gerekli son altı ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğrafa ihtiyacınız olacak. Fotoğrafınız İtalya vizesi  şartlarına uygun olmalıdır.

İtalyan vize başvurusu için pasaportunuzun güncelliği önemlidir. Pasaportunuzu vize için gerekli belgelerin geri kalanıyla birlikte vermeniz gerekecektir. Schengen vizesini işlemek için pasaportunuzun en az iki sayfası boş olduğuna dikkat edin!

Pasaportunuz on yıldan daha eski olmamalı ve pasaportunuzun geçerlilik süresi İtalya planınızın bitiş tarihten en az üç ay daha uzun olmalı. 

Oturma izni kartınızın bir kopyası ile birlikte otel rezervasyonu belgelerinizi hazırlayın.

İtalya’da kalacağınız bir ev bulunuyorsa: Sponsorluk formunun doldurulmuş ve imzalanmış bir kopyası, evinde kalacağınız kişinin pasaportunun bir kopyası ve ev sahibinizin İtalyan oturma izni belgelerinin birer kopyasını dosyanıza yerleştirmelisiniz. 

İtalya’ya Vize İçin Seyahat belgesi: Konsolosluk başvurusunda İtalya’ya gidiş dönüş biletleriniz mutlaka yer almalıdır. 

Schengen vizesi seyahat sigortası. Bu sigorta İtalya ve Schengen bölgesi için gerekli sağlık sigortasıdır. Schengen Bölgesi için en düşük sağlık sigortası 30.000€ ‘dur.

İtalya’da kalış süresi için yeterli finansman. İtalyan yetkililer, İtalya’da kaldığınız süre boyunca ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğinizi bilmek ister. Seyahatiniz boyunca aşağıdaki tutarlara sahip olduğunuzu banka dökümanlarıyla belgelemeniz istenecek.

İtalya vize işlemleri için seyahat planınıza göre sizden beklenen mali tutarlar;

 • 5 gün – Toplam tutar kişi başı 269,60€ ve iki veya daha fazla kişi başına 212,81€’dur.
 • 6-10 gün – Toplam tutar kişi başı 44,93€ ve iki veya daha fazla kişi başına 26,33€’dur.
 • 11-20 gün – Toplam tutar kişi başı 51,64€ ve iki ve daha fazla kişi başına 25,82€, ayrıca günlük tutar kişi başı 36,67€ ve iki ve daha fazla kişi başına 22,21€ ‘dur.
 • 20 Gün boyunca – Toplam tutar kişi başı 206,58€ ve iki ve daha fazla kişi başına 118,79€, ayrıca günlük tutar kişi başı 27,89€ ve iki ve daha fazla kişi başına 17,04€ ‘dur.

İtalya vize başvurusu için medeni durum belgeniz. Evlilik cüzdanı, çocukların doğum belgesi, eşin ölüm belgesi vb… Medeni durum belgeleri altı aydan eski olmamalıdır.

İtalya’ya Vize İçin İstenirse: Pasaportunuzda önceki dönemlere ait aldığınız vizeleri içeren sayfaların kopyalarını bulundurmanız sizin yararınıza olacaktır.

İtalya’ya vize için seyahat plan mektubu. İtalya’yı neden ziyaret etmek istediğiniz, ne kadar kalmayı planladığınız, ne zaman ayrılmayı düşündüğünüzü ve seyahatin diğer ilgili ayrıntılarını açıkladığınız kişisel bir mektup yazmalısınız.

Belge kontrol listesini almayı unutmayın. Topladığınız belgeleri bu listede işaretleyin ve belge kontrol listesini başvuru dosyanıza ekleyin. Belge kontrol listesine İtalya konsolosluklarından ulaşabilirsiniz

İstihdam Durumunuza Göre Ek İtalya için Vize Başvurusu Gereksinimleri

Mesleki durumunuza bağlı olarak İtalya vizesi başvuru için ek şartlar aşağıdaki gibidir:

İtalya vize başvuru koşullarına göre:

 • İşe başlama tarihiniz, unvanınız, yıllık maaş bordronuz ve planlanan tatil süreniz hakkında bilgiler içeren referansları mektubunuza ekleyin.
 • Son üç ayın maaş bordroları
 • Son üç ayın cari banka ekstresi
 • İtalya vize işlemleri için serbest meslek sahibi iseniz:
 • İşletme lisansınızın veya kuruluş sertifikalarınızın bir kopyası
 • Son üç aylık iş için kullandığınız banka ekstreniz
 • Gelir Vergisi Beyannamesi

İtalya vize işlemleri için eğer öğrenciyseniz:

 • Öğrenci belgesi
 • Mezun olduğunuz okullardan mezuniyet belgeleri

İtalya vize işlemleri için eğer emekliyseniz:

 • Son altı ayda emekli maaşı aldığınızın belgeleri

Çocuklar için Ek İtalyan Vizesi Gereksinimleri

 • İtalyan  vize başvurusu almak için başvuran çocukların vize alması için başvuran ebeveynlerin başvuru dosyalarında aşağıdaki ek İtalya Vizesi başvuru Şartlarını tamamlamaları gerekecektir:
 • İtalya’ya seyahat eden çocukların doğum belgesi kopyası talep edilir.
 • Anne ve babası tarafından imzalanmış italya başvuru formu.
 • Anne ve babadan seyahat izni içeren ve çocuğun seyahati için mali sorumluluk içeren mektup yazılması.
 • Anne ve babasının kimlik / pasaportunun onaylı kopyaları.
 • Anne ve baba boşanmış ise aile mahkemesi kararı.
 • 18 yaşından küçükse ve ailesi dışında başka biriyle yalnız seyahat edecekse:
 • Çocuğun İtalya gezisi sırasında bir yetişkinin sorumluluğunda olması gerekmektedir. Çocuğun yanında bulunacak yetişkinin pasaport sayfasının aslı ve kopyası.
 • Çocuğun her iki ebeveyni veya vasisi tarafından imzalanmış, İtalya seyahati için noter onaylı ebeveyn izni.

İtalya Turist Vizesi Şartları

İtalya turistik vize veriyor mu? Evet. İtalya’yı yalnızca turizm amacıyla, İtalyan kültürünü deneyimlemek için ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, İtalya Turist Vizesine başvurmanız gerekecektir.

İtalya Turist Schengen Vizesi için Gerekli Belgeler

İtalyan Vize Başvurusu ve turist vizesi almak için başvururken aşağıdaki belgeleri de ek olarak sağlamanız gerekir. Bunlar;

 • Son 6 aylık banka ekstreniz
 • Seyahat planınızı anlatan bir mektup.
 • İtalyan vize başvurunuzda seyahatinizi finanse edebileceğinize dair belgelerdir.
 • Ziyaretçi Vizesi Şartları

İtalya’da ikamet eden bir arkadaşınızın veya bir aile üyenizin daveti üzerine italya’ya seyahat etmeyi düşünüyorsanız; 6 aylık bir süre içinde 90 güne kadar italya seyahatinize izin verilebilmesi için italya ziyaretçi vizesine sahip olmanız gerekecektir.

İtalya Schengen Ziyaretçi Vizesi için Gerekli Belgeler

İtalya bulunan arkadaşlarınızı veya akrabalarınızı ziyaret etmek için gerekli vize belgeleri:

İstenilen finansmanı sağladığınıza dair mali belgeler. İtalya ziyaretiniz için yeterli paranız olduğunu gösteren mali belgeler. Bunlar;

Banka hesap belgeleri, kişisel banka ekstreleri, kredi kartı ekstreleri veya son altı ayı kapsayan bakiye.

Bu seyahatiniz kendisiniz dışında bir sponsor tarafından finanse edilecekse sponsorluk mektubuna ihtiyacınız olacak. Buna sponsorluk destek beyanı olarak da adlandırılır.

İtalya seyahatinizin günlük planını anlatan bir mektup.

İtalya için vize başvurusu akraba veya arkadaş ziyaretine gidiyorsanız orada ikamet eden kişinin davet mektubu

İtalya iş Vizesi Şartları

İtalya’ya iş amaçlı seyahat etmeyi düşünüyorsanız. İş toplantısı, iş anlaşmaları yapmak, iş planı hakkında faaliyetlerde bulunmak için bir işletmeyi veya şirketi ziyaret etme planınız bulunuyorsa. İtalya iş seyahati için italya iş Vizesine sahip olmanız gerekecektir.

İtalya İş Gezisi Planı Schengen Vizesi için Gerekli Belgeler

 • İtalya’dan sizi davet eden şirketten gelen mektup. Bu mektubun içeriği; adınızı ve soyadınız, seyahat tarihleriniz, güzergahınızı, kalış sürenizi, seyahat sponsorunun ayrıntılarını, ziyaret amacınızı belirtmeli ve yetkili bir kişi tarafından imzalanmalıdır.
 • Davet eden şirketin tescil belgesi.
 • İşvereninizden neden İtalya’ya iş gezinizi yapmanız gerektiğini anlatan imzalı bir mektup. 
 • Başvuranın İtalya’da kaldığı süre boyunca yaptığı harcamalara sponsorluğu, işverenin veya ortak şirketin harcamaları belirtmesi gerekir.

İtalya Çalışma Vizesi Şartları

İtalya, San Marino ve hatta Vatikan’da 90 günden fazla sürmeyen eğitim veya staja katılmayı planlayanlıyorsanız italya eğitim vizesine başvurmanız gerekir.

 İtalya Öğrenci Vizesi ve Schengen Vizesi için Gerekli Belgeler

İtalya Öğrenci vizesi almak için başvururken aşağıdaki ek belgeleri sağlamanız gerekir:

Öncelikle kayıtlı olduğunuz eğitim kurumundan seyahatinizin eğitiminizi aksatmayacağına dair itiraz mektubunun bulunmaması.

 • İtalya seyahaetiniz staj çalışması içinse; İtalya staj yapacağınız şirket ile stajyer arasında imzalanan iş sözleşmesi
 • Kurs eğitimi amaçlı vizeye başvuruyorsanız; Kursun süresini açıkça belirten, kurs tarafından kayıt kabulünün orijinal ve okunaklı bir fotokopisinin kayıt yapıldığına dair belgesi.

İtalya Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

Kısa süreli İtalyan vizesi için işlem süresi 15 gün kadar sürebilir. Yine de özel durumunuza göre bu süre 30 güne kadar uzatılabilir. İtalya büyükelçiliklerinin diğer Schengen konsolosluklarına danışması gerekebileceği istisnai durumlar için bu süre 60 güne kadar uzayabilir.

İtalya vize başvurusunun vize çıkma sürecinin gecikebilme ihtimaline karşı planladığınız seyahat tarihinizden en geç 3 ay öncesinde başvurmuş olmanız gerekir.

İtalya Vizesi Başvurusu Fiyatları Nelerdir?

İtalya vize ücretleri aşağıdaki gibidir:

 • Yetişkinler için: 80€ – 96$
 • 6-12 yaş arası çocuklar için: 40€ – 48$ ve 6 yaşından küçük çocuklar ücretsiz
 • Resmi amaçlarla seyahat eden diplomatik veya hizmet pasaportu sahipleri için ücretsiz
 • Aileniz AB vatandaşı ise veya okul gezisi sırasında öğrenciler ve beraberindeki öğretmenler ücretsizdir.

İtalya vize başvurusu ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için hemen Euro Anatolia ücretsiz danışmanlıktan randevu alın!

 

[/expander_maker]

Evet, yetkili italyan makamlarının vize verme koşullarının artık yerine getirilmediği sonucuna varması durumunda italya vizeniz iptal edilebilir.

Vize sahibinin sınır görevlisine giriş şartlarını sağlamamasının, otomatik olarak olmasa da vizeyi iptal etme veya iptal etme kararına da yol açabileceğini lütfen unutmayın.

Parmak izleriniz alındıktan sonraki 59 ay içinde yapılan her İtalya vizesi başvurusu için parmak izi vermeniz gerekmez. Bu süre geçtikten sonra parmak izleriniz tekrar toplanacaktır.

San Marino ve Vatikan, Schengen anlaşmasını imzalamamış olsalar da, Schengen bölgesinin bir parçası olarak kabul edilirler. İtalya vizeniz varsa, San Marino veya Vatikan için belirli bir vize almanız gerekmez. İtalya’ya girerken sınır kontrolü yapılmadığı için bu mikro eyaletlerden herhangi birine özgürce seyahat edebilirsiniz.

NEDEN EURO ANATOLIA?

İtalya vize başvurusu 2 İtalya vize başvurusu

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir vize danışmanı atıyoruz.

İtalya vize başvurusu 3 İtalya vize başvurusu

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

İtalya vize başvurusu 4 İtalya vize başvurusu

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

İtalya vize başvurusu 5 İtalya vize başvurusu

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Schengen ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

İtalya vize başvurusu 6 İtalya vize başvurusu

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Schengen Vizesi ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

İtalya vize başvurusu 7 İtalya vize başvurusu

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

İtalya vize başvurusu 6 İtalya vize başvurusu

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

İtalya vize başvurusu 7 İtalya vize başvurusu

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Çalışma Vize Başvuru Süreci

İtalya vize başvurusu 10 İtalya vize başvurusu
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

İtalya vize başvurusu 11 İtalya vize başvurusu
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

İtalya vize başvurusu 12 İtalya vize başvurusu
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

İtalya vize başvurusu 13 İtalya vize başvurusu
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

İtalya vize başvurusu 10 İtalya vize başvurusu
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

İtalya vize başvurusu 10 İtalya vize başvurusu
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

İtalya vize başvurusu 11 İtalya vize başvurusu
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

İtalya vize başvurusu 12 İtalya vize başvurusu
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

İtalya vize başvurusu 13 İtalya vize başvurusu
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

İtalya vize başvurusu 10 İtalya vize başvurusu
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

İtalya vize başvurusu 20 İtalya vize başvurusu
93%

Vize Başarıyla Alındı

İtalya vize başvurusu 21 İtalya vize başvurusu
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

İtalya vize başvurusu 22 İtalya vize başvurusu
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

İtalya vize başvurusu 23 İtalya vize başvurusu
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

İtalya vize başvurusu 24 İtalya vize başvurusu

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

İtalya vize başvurusu 1 İtalya vize başvurusu

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

İtalya vize başvurusu 26 İtalya vize başvurusu

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

İtalya vize başvurusu 27 İtalya vize başvurusu