fbpx

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 2023

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır İtalya Vize Başvurusu üzerine tecrübemiz ile  İtalya’ya seyahatin önünü açmakla kalmıyor, sizleri İtalya vize danışmanlıkta ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Schegnen Vize Ücreti
Schegnen Vize Ücreti

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır Yunanistan Vize Başvurusu üzerine tecrübemiz ile  Yunanistan’a seyahatin önünü açmakla kalmıyor, sizleri Yunanistan vize danışmanlıkta ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 1 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar

İtalya

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar;

 

İtalya Vizesi için Gerekli Belgeler;

 

İtalya Schengen Vizesi (Kategori C vizesi – Kısa Süreli Konaklamalar için)

 
 İtalya Schengen Vizesi Türleri:

    İtalya Havalimanı Transit Vizesi: havalimanının uluslararası bölgesinden uçuşları değiştirmek için havalimanında transit geçişi sağlar.

    İtalya İş Vizesi: Schengen bölgesinde iş yapmak veya ticari faaliyetlerde bulunmak amacıyla Schengen vizesine başvurmak isteyen üçüncü ülke vatandaşlarına verilir. Genellikle en fazla 90 güne kadar olan konaklamalar için geçerlidir.

    İtalya Turist Vizesi: Schengen ülkelerini eğlence amaçlı ve 90 günü geçmeyen bir süre için ziyaret etmek isteyen üçüncü ülke vatandaşlarına verilir.

    İtalya Ziyaretçi Vizesi: Schengen bölgesine seyahat etmek isteyen üçüncü ülke vatandaşlarının 180 gün içinde 90 günü geçmeyen konaklamalarda aile bireylerini, akrabalarını veya arkadaşlarını ziyaret edebilmeleri için gereklidir. Ziyaret edeceğiniz kişinin davet mektubu gerekli destekleyici belgeler arasındadır.

    İtalya Kültür Vizesi: kısa süreli kültürel ziyaretler için alınır ve sahibinin kültürel, sportif veya dini etkinliklere katılmasını sağlar. Kültürel vizeye sahip olmak için giriş biletleri veya davet mektubu içeren etkinlik bilgileri gerekebilir. Konaklama koşulları 6 aylık süre içinde 90 gün ile sınırlıdır.

    İtalya Tıbbi Tedavi Vizesi: Üçüncü ülke vatandaşlarından gelen hastaların İtalyan tıp merkezlerinden birinde sağlık nedenleriyle tıbbi tedavi görmelerini sağlar. Bu vize türü, sahibinin İtalya’da 90 güne kadar kalmasına izin verir. Hastalardan tıbbi ihtiyaçları hakkında destekleyici belgeler sunmaları veya yukarıda belirtilen sağlık merkezinden onay almaları istenir.

İtalya Kategori D vizesi – Uzun süreli ziyaretler için

İtalya Ulusal Vize Türleri:

    İtalya Öğrenci Vizesi: İtalya’da 90 günden daha uzun bir süre öğrenim görmek isteyen üçüncü ülke vatandaşlarına verilir.  Tanınmış bir çalışma programına kabul, öğrenci vizesinin temel önkoşulları arasındadır. Ayrıca öğrenci vizesi sahipleri 90 günü aşan konaklamalar için oturma izni başvurularını yapmakla yükümlüdürler.  

 İtalya istihdam Vizesi: resmi bir iş sözleşmesi veya bağlayıcı teklif kapsamında İtalya’da çalışmaya hak kazanan üçüncü ülke vatandaşlarına verilir.

    İtalya iş arayan vizesi: İtalya’da derecelerini tamamlamış ve iş aramak için İtalya’ya dönmek isteyen önceki öğrencilere verilir.

    İtalya Aile Birleşimi Vizesi: İtalya’da ikamet eden İtalyan aile üyelerini ziyaret etmek isteyen üçüncü ülke vatandaşlarının alabileceği vize türüdür. Başvuranların aile üyeleriyle ilişkilerini kanıtlamaları gerekmektedir. Ancak başvuru koşulları, başvuranın uyruğu ve ikamet yeri gibi belirli koşullar altında değişiklik gösterir. Bu nedenle aile birleşimi vizesine başvurmak isteyenlerin resmi makamlara önceden danışmaları önemle tavsiye edilir.

    İtalya Araştırmacı Vizesi: Bir üniversitede veya kurulmuş bir araştırma kurumunda araştırma faaliyetinde bulunmak isteyen üçüncü ülkelerden misafir bilim insanı veya misafir akademisyenlere verilen vizeyi ifade eder. Bu durumda araştırma kuruluşundan ileriye dönük araştırma projesinin ayrıntılarını içeren resmi bir davet mektubu istenir.

    İtalya Serbest Meslek Vizesi: serbest meslek amacıyla İtalya’ya gitmek isteyen üçüncü ülke vatandaşlarına verilir. Başvuru sahibinden, girişimci, ticari veya zanaat faaliyetini üstlenmek için gerekli kaynakların belirlenmesine ilişkin bir sertifika vermesi istenir. İtalya’da gerekli kaynakların miktarını garanti altına almak için ekonomik mevcudiyet zorunludur.

    İtalya Dil Kursu Vizesi: İtalyanca dil kursuna 90 gün süreyle katılmak isteyen yabancı uyruklulara verilen eğitim vizesidir. Bu tür bir vize almak için kursa diğer belgelerle birlikte onaylanmış kayıt gereklidir.

    İtalya Öğrenci Staj Vizesi: Bir İtalyan kamu veya özel enstitüsünde staj yapmak isteyen üçüncü ülke vatandaşlarından istenir. Muhtemel işvereninizden bir onay mektubu / eğitim sözleşmesi ve öngörülen zaman dilimini kapsayan bir çalışma izni gerekli belgeler arasında yer almaktadır. Oturma izni için 90 günü aşan staj uygulamaları uygulanır.

    İtalya Ortaklık Vizesi: AB veya Avrupa Ekonomik Alanı’nda olmayan kendi ülkesinin pasaportuna sahip bir İtalyan vatandaşının eşi, bu tür bir giriş vizesine başvurma hakkına sahiptir. Bir İtalyan vatandaşının eşine, evlilik cüzdanı ve eşin uyruğu ile destekleyici belgeler aracılığıyla medeni halinin kanıtlanması üzerine kısa süreli vize verilebilir. Kalıcı konaklamalar için oturma izni başvurusunda bulunmalıdır.

    İtalya Çalışma İzni Vizesi: İtalya’da çalışmaya uygun bulunan üçüncü ülke vatandaşlarına verilir. Ancak İtalya, uyruk başına verilen çalışma izni vizesi sayısına bazı alıntılar uygular ve belirli dönemlerde arama yapar. Bir akış kararnamesine dönüşen “Decreto flussi” her yıl birkaç ay açıktır.

    İtalya Akraba Vizesi: Üçüncü bir ülkeden gelen bir İtalyan vatandaşının akrabaları, italya’ya seyahat etmek için giriş vizesi başvurusunda bulunabilir.

İtalya Vizesine Başvurmak için Genel Şartlar

Genel olarak başvuru sahiplerinin talep edilen belgelerden oluşan başvurularını zamanında Diplomatik Misyona veya yetkili vize başvuru merkezlerine teslim etmeleri gerekmektedir. Gerekli belgelerin kalış sürenize ve amacınıza, dolayısıyla vizenizin kategorisine bağlı olarak farklılık gösterebileceğini lütfen unutmayın. Bu nedenle, ikamet ettiğiniz ülkedeki İtalya Büyükelçiliği veya Konsolosluğu ile iletişime geçtiğinizden emin olun.

İtalya Vize Başvuruları

    En az iki boş sayfası olan ve seyahatin bitiminden sonra en az 90 gün geçerli olan bir pasaport. Kişisel veriler ve varsa önceki Schengen vizelerini içeren ilk sayfanın kopyası.
    6 Aydan eski olmayan iki biyometrik fotoğrafla birlikte doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu.
    Onaylanmış iki yönlü biletlerle seyahat kanıtı.
    Yolcunun seyahatini yeterince finanse edebileceğini kanıtlayan banka hesap bilgileri veya yeterli geçim araçlarının belgeleri.
    İşveren mektubu, öğrenci belgesi, kayıt belgesi veya emeklilik fonlarının gösterilmesi yoluyla onaylı belgeler şeklinde mesleğin kanıtı.
    Konaklamanız boyunca bir davet mektubu veya otel rezervasyonunuzun kanıtı aracılığıyla konaklama detayları.
    Seyahat süresi boyunca 30.000 Euro’ya kadar olan ve tüm Schengen bölgesi içinde geçerli olan seyahat sağlık sigortasının belgeleri.
    Başvuranın sosyal ve mesleki statüsünü gösteren belgeler.

İstihdam durumunuza bağlı olarak tanımlanan belirli belgeleri aşağıda bulabilirsiniz.

İstihdam:

    İş sözleşmesi (şirketteki pozisyonu ve maaşı gösteren orijinal istihdam belgesi)
    Son 6 ayın banka hesap ekstresi
    İşverenden izin onay mektubu
    Gelir Vergisi Beyannamesi (ITR)

Kendi işinde çalışan:

    İşletme ruhsatı kanıtı (şirket kaydı)
    Şirketin son 6 aylık banka hesap ekstresi
    Gelir Vergisi Beyannamesi (ITR)

Öğrenci:

    Üniversiteye kayıt belgeleri
    Okul yönetiminden itirazsız sertifika

Emekli:

    Son 6 ayı belgeleyen emeklilik beyanı

  İşsiz:

    Bununla birlikte, finansal kaynakların kanıtı gereklidir
    Kişi kendi masraflarını karşılayamıyorsa, sponsor kanıtı zorunludur.

Euro Anatolia’dan Ücretsiz Danışmanlık Hizmetinden Randevunuzu Hemen Alın!

NEDEN EURO ANATOLIA?

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 2 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir vize danışmanı atıyoruz.

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 3 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 4 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 5 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Schengen ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 6 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Schengen Vizesi ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 7 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 6 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 7 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Çalışma Vize Başvuru Süreci

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 10 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 11 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 12 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 13 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 10 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 10 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 11 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 12 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 13 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 10 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 20 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar
93%

Vize Başarıyla Alındı

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 21 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 22 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 23 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 24 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 1 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 26 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar 27 İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar