Polonya Oturum
İzni İçin Gerekli
Belgeler

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır başta Polonya oturum izni üzerine tecrübemiz ile Polonya süresiz oturum izni için Polonya oturum kartı  sorularının cevaplarını bulabileceğiniz , sizlere çalışma ve danışmanlık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz.

Schegnen Vize Ücreti
Schegnen Vize Ücreti

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır başta Polonya Turist vizesi üzerine tecrübemiz ile Polonya vize için gerekli evraklar  sorularının cevaplarını bulabileceğiniz , sizlere çalışma ve danışmanlık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz.

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 1 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler

POLONYA OTURUM İZNİ İÇİN BELGELER

Polonya Oturum İzni İçin Gerekli Belgeler Hakkında Tüm Bilgiler

Avrupa Birliği vatandaşı değilseniz ve Polonya oturum izni, okumak ve çalışmak istiyorsanız, oturma izni başvurusunda bulunmanız gerekir. Polonya oturma izni, oturumunuzun ardındaki gerekçenin belgesi olarak kullanılır. Polonya oturma izni mevcuttur: 

Bir ila üç yıl geçerli olan geçici Polonya oturma izni, On yıl geçerli olan Polonya süresiz oturma izni, Profesyonel işçiler için Polonya Ab Mavi Kart oturma izni Polonya’da ikamet söz konusu olduğunda her iki izin de farklı fırsatlar sunuyor.

Polonya Geçici Oturma İzni Nedir?

Polonya için geçici oturma izni, başlangıçta Polonya’ya taşınan birine verilen izindir. Herhangi bir Polonya uzun süreli D vizesine başvurduğunuzda geçici oturma izni alacaksınız.

Polonya Geçici Oturma İzni Koşulları; İşte Polonya için geçici oturma izni koşulları: Maks. 3 yıl. Uzatılamaz, ancak son kullanma tarihinden önce izin için yeniden başvurabilirsiniz. Polonya’da olmak için bir aile üyesi, Polonyalı bir işverenden çalışma izni veya Polonyalı bir üniversiteden kabul mektubu gibi bir “nedeniniz” olmalıdır. Polonya’da yaşayabilir ve çalışabilirsiniz. Oturma izniniz süresince Avrupa Birliğindeki diğer tüm ülkeleri vizesiz de ziyaret edebilirsiniz.

Polonya’da Geçici İkamet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Oturma izni başvurusunda bulunmadan önce, Polonya büyükelçiliği tarafından Polonya oturum izni için uzun süreli kalış vizesi almanız gerekir. Ardından, Polonya’ya geldikten sonra konaklamanızı yasallaştırmak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz. En yakın Voyvodalık Ofisini bulun. Geçici kalışınızı yasallaştırmanız için, daha özel olarak Dışişleri Bakanlığı’nda bir voyvodalık ofisi bulmanız gerekir. Gerekli tüm belgeleri toplayın. Polonya geçici oturma iznine başvurmadan önce gerekli belgeyi doldurmanız gerekmektedir. 

Gerekli tüm belgeleri Lehçe’ye çevirin. Polonya geçici oturma izni için gerekli tüm belgeler Polonya’ya çevrilmeli ve sunulmadan önce yasallaştırılmalıdır. Belgelerin hem orijinalini hem de kopyalarını ibraz etmeniz gerekmektedir. Başvuru sürecinden sonra orijinal belgeleriniz size iade edilecektir. Gerekli belgeleri gönderin. Geçici oturma izni başvurusunu ve gerekli tüm belgelerini en yakın voyvodalık bürosuna göndermeniz gerekmektedir. Başvuru ücretini ödeyin ve belgesini saklayın. Geçici oturma izninin fiyatı 94€ civarındadır.

Tüm adımları tamamladıktan sonra bir cevap bekleyin. Geçici oturma izni için işlem süresi uygulamada yaklaşık bir ay sürmektedir.

Polonya Oturum Kartı

Polonya oturum kartı yasal olarak uzun süre kalabilmek için Polonya oturma iznine sahip olmak gerekir. Polonya oturum kartı vizeye ihtiyaç duymadan Polonya’da çalışma ve kalma hakkı veren birleşik bir izindir. Polonya’da üç aydan fazla kalmak isteyen yabancılar tarafından ihtiyaç duyulmaktadır. Kart başvurusu, Polonya’da yasal kalış süresinin son gününden en geç şahsen veya posta yoluyla yapılmalıdır.

Polonya Geçici Oturma İzni için Gerekli Belgeler

Polonya geçici oturma izni başvurusu için gerekli belgeler şunlardır; Geçici ikamet başvuru formu. Formun iki kopyasını göndermelisiniz. Biyometrik 4 adet vize fotoğrafı yönergelere ve gereksinimlerine uygun olmalıdır. Geçerli bir pasaport. Pasaport hem orijinal hem de kopyalanmış versiyonlarda sunulmalıdır. 11€ civarında olan damga vergisi ücretinin ödenmesi. Sağlık sigortası. Polonya’daki sağlık sigortası sistemi ücretsiz değildir ve önceden sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Hayatınızı şansa bırakamazsınız, Polonya’da sağlık sigortası yaptırmanız gerekir.

Öğrenci ulusal vizesi için üniversite kabul mektubunu ibraz etmeniz gerekmektedir. Çalışma vizesi için Polonyalı bir işveren tarafından verilen çalışma iznini ibraz etmeniz gerekmektedir. Aile birleşimi vizesi için Polonya vatandaşı ile ilişkinizi kanıtlayan belgeler sağlamanız gerekir. Geçici oturma izni başvurunuz için ek belgeler sunmanız istenebilir. Bulunduğunuz yere bağlı olarak göndermeniz gerekir:

Ebeveynlerinizin, Polonya kökenini gösteren belgeler ve onlarla ilişkinizi kanıtlayan belgeler. Varsa, geçerli Polonyalılar kartınızın bir kopyası. Orijinal belgeyi de göndermeniz gerekmektedir, ancak başvuru sürecinden sonra size iade edilecektir. Polonya’da kalmanızın nedenini gösteren belgeler. Bir Polonya vatandaşıyla evliyseniz evlilik cüzdanı. Polonyalı eşin kimlik kartı. Vergi ödediğinizin kanıtı.

Polonya Geçici Oturma İzninin Geçerliliği

Polonya geçici oturma izni bir yıldan üç yıla kadar geçerlidir. Başlangıç koşullarını yerine getirmeniz koşuluyla izni uzatabilir veya yenileyebilirsiniz. Beş yıl sonra daimi oturma izni için başvurabilirsiniz.

Polonya İkamet Kartı

İkamet kartı, Polonya’da kaldığınız süre boyunca kimliğinizi doğrulayan bir belgedir. Bu belgelere sahipseniz bir İkamet Kartı alacaksınız:

Geçici oturma izni, Polonya süresiz oturma izni, Mülteci statüsü, İnsani oturma izni.

Oturma kartı, pasaportunuzla birlikte Polonya sınırına vizeye ihtiyaç duymadan girip çıkmanıza izin verir. Ayrıca Polonya’da çalışmanıza ve okumanıza izin verir. İkamet kartı, varsa size verilen bir belgedir. İkamet kartının ücreti 11€ ‘dur. Herhangi bir şans eseri, ikamet kartınız hasar görmüş, kaybolmuş veya çalınmışsa, kartın değiştirilmesi için başvuruda bulunmanıza izin verilir. 

Polonya süresiz oturum için ne zaman başvurabilirim?

Polonya süresiz oturum izni ikamet için geçici oturma izni ile en az beş yıl yaşayabilirsiniz. Bazı durumlarda daha hızlı başvuru yapabilirsiniz. Geçici oturma izninizin süresi dolmadan önce daimi oturma izni başvurusunda bulunmanız gerekir. Başvuru fiziksel olarak veya posta yoluyla yapılabilir.

Polonya ev alarak oturum izni

Polonya ev alarak oturum izni, Polonya’da yasallaştırmada ek haklar veya özel ayrıcalıklar vermez. Varşova’da veya başka bir şehirde mülk satın alırsanız, yalnızca vizeniz süresince yaşayabilirsiniz. En ideal seçenek Polonya’da bir iş açmak için gayrimenkul satın almak olacaktır. Polonya’da iş – oturma izni almaya önemli ölçüde katkıda bulunacaktır, çünkü gelirin bir kısmı Polonya bütçesinden düşülecektir. Polonya’daki en yaygın yasal şirket şekli, yaklaşık 1 ay sürecek olan llc’dir. İşlerin yaratılması, Polonya’da oturma izni, daimi oturma izni veya vatandaşlık alma şansını önemli ölçüde artırır.

Oturma izni veya vatandaşlık almak için polonya ev alarak oturum izni avantajları: Konsolosluğa vize alırken ikamet yerini teyit etmek gerekli,  değildir; Uzun süreli Polonya vizesi alırken kendi dairenizin adresine kayıt olabilirsiniz; Vatandaşlık alma süreci daha kolay ve hızlıdır; Gayrimenkul satın alırken oturma izniyle ciddi şekilde ilgileniyorsanız, ispanya, Portekiz, Yunanistan veya Malta gibi ülkeleri göz önünde bulundurmalısınız.

Polonya turist vizesi ve Polonya vize için gerekli evraklar hakkında daha fazla bilgi için Euro Anatolia ücretsiz danışmanlıktan hemen randevu alın!

NEDEN EURO ANATOLIA?

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 2 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir vize danışmanı atıyoruz.

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 3 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 4 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 5 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Schengen ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 6 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Schengen Vizesi ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 7 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 6 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 7 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Çalışma Vize Başvuru Süreci

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 10 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 11 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 12 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 13 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 10 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 10 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 11 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 12 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 13 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 10 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 20 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler
93%

Vize Başarıyla Alındı

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 21 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 22 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 23 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 24 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 1 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 26 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Polonya Oturum İzni İçin Belgeler 27 Polonya Oturum İzni İçin Belgeler