fbpx

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler 2023

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır Avrupa Vize Başvurusu üzerine tecrübemiz ile Avrupa’ya seyahatin önünü açmakla kalmıyor, sizlere Schengen Vize danışmanlıkta ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Schegnen Vize Ücreti
Schegnen Vize Ücreti

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır Yunanistan Vize Başvurusu üzerine tecrübemiz ile  Yunanistan’a seyahatin önünü açmakla kalmıyor, sizleri Yunanistan vize danışmanlıkta ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 1 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023

Schen Vize Başvurusu ve Tüm Bilgiler

Avrupa

Schengen Vize Başvurusu

Schengen Vizesi şartları ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Konsolosluk yetkilileri evrak tesliminden sonra görüşme talep edebilmektedir. Görüşmede seyahat amacınız, seyahatte kaç gün kalacağınız, turistik bir geziyse nereleri görmek istediğiniz, neden o ülkeden vize istediğiniz gibi sorular sorulabilir… Görüşme sırasında Schengen Vize başvurusu için gereken evraklar eksiksizolmalıdır. Eğer herhangi bir sorun yok ise bu görüşme prosedür olarak gerçekleşen bir görüşmedir. Dil problemi yaşayanlar için görüşmelerde Konsolosluktaki görevlinin yanında bir de Türk tercüman yer almaktadır… Euro Anatolia danışmanlık merkezi sizlere evraklar, izlenecek süreç hakkında detaylı olarak bilgi verir. Ücretsiz Danışmanlık Hizmetimiz için hemen randevunuzu oluşturun.

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

Schengen Vize Ücreti

Tek, çift veya çok girişli olarak 3’e ayrılan Schengen Vizeleri sanatçı, sporcu ya da sık seyahat edenler için çoklu olarak verilebilir. Schengen Vizesi ücretleri yıllara göre değişkenlik göstermektedir. Bunun yanında ülkeye göre harç bedelleri değişir… Verilen vize süresine göre harç bedeli değişiklik göstermemekte. Vizenin ne kadar süreli verileceğine ise ancak konsolosluk karar vermekte. 18 yaş altındakilere

harç bedeli indirimli olarak uygulanırken, 12 yaşın altındakilerden ise harç bedeli alınmamakta. Yıllara göre güncellenen Schengen Vizesi ücreti 2023 60 Euro’dan 80 Euro’ya çıkarılmıştır. Schengen vizesi başvuru sürecinde ise konsolosluk ve büyükelçilikler başvuruları kabul etmekte. Seyahat tarihine sıkıştırmamak için başvuru süreci en az 3 ay önce başlatılmalı.

 

Schengen vize ücreti neleri karşılar?

       •          Schengen vizesinin standart ücreti, Schengen vizesi başvurunuzun masraflarını karşılar.

       •          Her hâlükârda, Schengen vize ücretinizi ödemediğiniz sürece, elçilik/konsolosluk ya
da vize hizmet sağlayıcı vize başvurunuzu işleme almayacaktır.

Schengen vizesinin ücreti nedir?

       •          Bir yetişkinin standart Schengen vize ücreti 80 avrodur.

       •          6-12 yaş arasındaki çocukların vize ücreti 40 avrodur.

       •          6 yaşından küçük çocuklar için Schengen vizesi ücretsizdir.

          Küçük çocukların yanı sıra, başvuran diğer bazı kişiler de tüm vize ücretlerinden
muaftır. Eğer aşağıdakilerden biriyseniz, Schengen vize ücreti ödemezsiniz:

·                Araştırmasını ilerletmek ya da bilimsel bir konferansa/seminere katılmak amacında olan bir
bilimsel araştırmacı.

·                Eğitim, öğretim ve araştırma amacıyla Schengen bölgesine seyahat eden bir öğrenci (yüksek lisans
dâhil olmak üzere her seviye) ya da öğrenci veya öğrencileriyle birlikte gelen
bir öğretmen/profesör.

·                Kâr amacı gütmeyen bir organizasyonu temsil eden ve kâr amacı gütmeyen organizasyon(lar) tarafından
düzenlenen kültür, eğitim, spor konularındaki konferans, seminer ya da
etkinliğe katılan 25 yaş ve altı kişiler.

·                Kâr amacı gütmeyen organizasyon(lar) tarafından düzenlenen kültür, eğitim, spor konularındaki
konferans, seminer ya da etkinliğe katılan 25 yaş ve altı kişiler.

·                Hizmet veya diplomatik pasaportu olan kişiler.

Euro Anatolia Schengen Vizesi ve Avrupa Seyehatlerinizi kolaylaştıran tekliflerimiz için ücretsiz danışmanlarımızdan randevunuzu hemen alın.

 

[/expander_maker]
 • Her ülke konsolosluğu/elçiliği ve vize hizmet sağlayıcısı, başvuru sürecinin farklı kısımlarında ödeme talebinde bulunur. Ancak her hâlükarda, vize ücretinizi başvuru belgelerinizi teslim etmeden önce ödersiniz.
 • Bazı durumlarda, resmî bir online başvuru portalında online başvuru formunuzu göndermeden hemen önce internetten ödeme yapmanız istenir. Alternatif olarak, vize ücretini, başvuru görüşmesi için konsolosluğa/elçiliğe gittiğiniz zaman elden ödemeniz istenebilir. Başvuru sürecine başladığınızda vize ücretini ne zaman ve nasıl ödeyeceğinizi kesinlikle öğrenirsiniz. Ödemeyi ne zaman yapmanız gerektiğini doğrudan öğrenmek isterseniz, konsolosluk/elçilik ya da vize hizmet sağlayıcısıyla iletişime geçin.

Ödemeyi hangi para biriminde yapmam istenir?

 • Schengen vizesinin ücreti Euro ya da üçüncü ülkenin para birimi ya da vize başvurusunu yaptığınız sırada yaşamakta olduğunuz üçüncü ülkenin para biriminde alınır. Eğer yerel para birimiyle ödeme yaparsanız (yani avro dışında), ödemeniz Avrupa Merkez Bankası’nın belirlediği döviz kuruna göre çevrilir. Ücreti yolladıktan sonra, vize ücretinizi ödediğinizi gösteren bir makbuz alırsınız.
 • Schengen vizelerinin ücreti her amaç, tür, giriş sayısı ve süre için aynıdır. Yani bir turistik vizenin tek giriş ya da çoklu giriş ücretleri arasında değişiklik görülmez. Daha fazla giriş yapma ya da daha uzun süreli kalma için daha fazla para ödemezsiniz. Seyahat amacı bakımından da bir vize diğerinden daha pahalı olamaz. Mesela sağlık vizesi ile ticari vizenin fiyatı aynıdır.
 • Maalesef Schengen vizelerinin ücretleri genellikle iade edilemez. Yani vize başvurunuz herhangi bir sebepten reddedilirse ya da ödeme yaptıktan sonra başvurunuzu geri çekerseniz, Schengen vize ücretini geri alamazsınız. Bu genel kural için aşağıda da görebileceğiniz bazı istisnalar bulunur:

o          Başvuru yaptığınız konsolosluk/elçilik, vize başvurunuz için karar çıkarmada gerekli yeterliği göstermezse.

o          Zorunlu biyometrik bilgilerin alımında bir sorun çıkarsa.

o          Başvurunuz, aşağıdaki sebeplerden biri dolayısıyla uygun görülmezse:

 1. Başvurunuzu uygun zaman çerçevesinde göndermemişseniz (yani ya çok erken ya da çok geç gönderilmişse).
 2. Geçersiz sayılmış ek bir seyahat belgesi göndermişseniz.
 3. Boyut/format/perspektif açıdan belirtilen tarife uymayan bir fotoğraf göndermişseniz.
 4. Gönderdiğiniz başvuru formunda bir sorun varsa.
 • Schengen vizesi standart ücretinin, başvuru yapma şeklinize göre ödemenizin gerekebileceği vize hizmet işlemlerinin hiçbirini içermeyeceğini unutmayın (yani vize hizmet sağlayıcılarını içermez).
 • Eğer bir vize hizmet sağlayıcısı aracılığıyla başvuru yaparsanız, çok büyük bir ihtimalle ek bir ücret ödemeniz gerekecektir.
 • Kanunlara göre, Schengen vize hizmeti için alınan ücret, vize ücretinin yarısını geçemez. Mesela yetişkinler için standart Schengen vizesinin ücreti 80 avro olduğundan bir vize hizmet sağlayıcısının alabileceği maksimum ücret 40 avrodur.

NEDEN EURO ANATOLIA?

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 2 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir vize danışmanı atıyoruz.

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 3 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 4 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 5 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Schengen ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 6 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Schengen Vizesi ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 7 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 6 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 7 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Çalışma Vize Başvuru Süreci

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 10 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 11 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 12 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 13 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 10 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 10 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 11 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 12 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 13 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 10 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 20 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023
93%

Vize Başarıyla Alındı

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 21 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 22 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 23 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 24 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 1 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 26 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023 27 Schengen Vize Ücreti, Başvurusu ve Tüm Bilgiler - Ücretsiz Danışmanlık 2023