Schengen Vizesi
Ülkeleri Hangileridir

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır başta Schengen vizesi ülkeleri  olmak üzerine tecrübemiz ile Schengen vizesi ülkelerine başvurunun önünü açmakla kalmıyor, sizlere çalışma ve Schengen vizesi başvurusunda  danışmanlık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Schegnen Vize Ücreti
Schegnen Vize Ücreti

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır başta Schengen vizesi ülkeleri  olmak üzerine tecrübemiz ile Schengen vizesi ülkelerine başvurunun önünü açmakla kalmıyor, sizlere çalışma ve Schengen vizesi başvurusunda  danışmanlık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 1 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir

SCHENGEN VİZESİ ÜLKELERİ

Schengen Vizesi Ülkeleri 2023

Schengen Vizesi Nedir?

Schengen vizesi ülkeleri, Schengen Bölgesinin herhangi bir üyesine turizm veya iş amaçlı 90 güne kadar seyahat etmenizi sağlayan geçici kalış vizesidir. Schengen Bölgesi, pasaportları ve diğer tüm sınır kontrol türlerini karşılıklı sınırlarında kaldıran 27 Avrupa ülkesinden oluşan bir gruptur. Bölge adını 1985 Schengen Anlaşması’ndan almıştır. Avrupa Birliği’nin daha geniş özgürlük, güvenlik ve adalet politikası alanında bir unsur olarak, çoğunlukla uluslararası seyahat amaçlı ortak bir vize politikası kapsamında tek bir yargı yetkisi işlevi görür. Schengen bölgesi, Lüksemburg’da imzalanan 1985 Schengen Anlaşması ve 1990 Schengen Sözleşmesi adını almıştır.

Schengen vizesi ülkeleri ve Schengen Bölgesi şu anda 27 üye devletten oluşmaktadır. Schengen vizesi ile gidilen ülkeler:

Schengen vizesi hangi ülkeleri kapsar? Sorusuna dönecek olursak. Schengen vizesi ülkeleri üye devletleri arasında sınır kontrolü yoktur ve insanların serbest dolaşımına izin verilir. Bir Schengen ülkesinden diğerine seyahat ederken pasaportunuzu ibraz etmenize veya gümrükten geçmenize gerek olmadığı için Schengen Bölgesi içinde seyahat etmeyi çok uygun hale getirir. Schengen vizesi hangi ülkelerde geçerli? 

 Schengen Vizesi Hangi Ülkeleri Kapsar? Schengen Vizesi ile Gidilen Ülkeler;

Almanya, Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, italya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre Schengen Anlaşması ve dolayısıyla Schengen vizesi ülkeleridir.

İzlanda, Norveç, İsviçre ve Lichtenstein, Schengen Bölgesinin ortak üyeleridir ancak Avrupa Birliği üyesi değildir. Schengen bölgesi diye geçer ve Schengen anlaşması ile ilgili özel anlaşmalar yoluyla uygularlar.

Türkiye’de Schengen vizesi başvuru ücreti: Türk lirası cinsinden vize tutarı: Yetişkinler için 1609,91₺, 6-12 yaş arası çocuklar 804,95₺, altı yaşından küçük çocuklar için ücretsizdir. 

Dört tür Schengen vizesi vardır, bunlar; A Tipi, B Tipi, C Tipi ve D Tipi’dir. A Tipi Schengen vizeleri yalnızca havaalanı transit geçişine yöneliktir. B Tipi Schengen vizeleri, Schengen Bölgesinde 90 güne kadar olan kısa süreli konaklamalar için tasarlanmıştır. C Tipi Schengen vizeleri, Schengen Bölgesinde 90 günden uzun süreli konaklamalar için tasarlanmıştır. D Tipi Schengen vizeleri, belirli bir süre içinde Schengen Bölgesine birden fazla giriş için tasarlanmıştır. B, C ve D tipleri için iş, turizm veya aile ziyaretleri için Schengen Bölgesi içinde serbestçe seyahat edebilirsiniz.

Ülkeler Schengen Bölgesine Nasıl Katılır?

Schengen bölgesine katılmak isteyen ülkeler, Schengen kurallarının uygulanması için gerekli şartları yerine getirip getirmediklerini belirlemek için bir dizi değerlendirmeden geçmelidir.

Schengen bölgesine katılmak isteyen ülkeler, ön koşulların bir listesini yerine getirmelidir. Sınır kontrolleri, vize verilmesi, polis işbirliği ve kişisel verilerin korunması gibi ortak Schengen kurallarını uygulayabilmeleri. Diğer Schengen ülkeleri adına dış sınırları kontrol etme ve tek tip Schengen vizesi verme sorumluluğunu üstlenmesi. İç sınır kontrolleri kaldırıldıktan sonra yüksek düzeyde güvenlik sağlamak için diğer Schengen ülkeleriyle verimli şekilde işbirliği yapması.

Schengen vizesi ülkeleri, bir üye devletin iç sınır kontrolleri olmaksızın Schengen bölgesine katılmaya hazır olduğunu doğruladıktan sonra, Schengen bölgesinin diğer tüm üyeleri Avrupa Parlamentosu’na danıştıktan sonra kararı oybirliğiyle onaylamak zorundadır.

Schengen vizesi ülkeleri hakkında daha birçok bilgi için Euro Anatolia ücretsiz danışmanlıktan hemen randevu alın!

Türkçe olarak düzenlenmiş bir belgeniz varsa, örneğin iş sözleşmeniz veya sağlık sertifikanız, Türkçe’den ingilizce’ye veya Schengen ülkesinin resmi dillerinden birine çevrilmelidir. Tercüme edilen tüm belgelerin sunulması için geçerli olması için Apostil damgası ile yasallaştırılması veya onaylanması gerekir.

Türkiye’deki çoğu büyükelçilik, belgelerinizin orijinal kopyalarını göndermenizi isteyecektir. Pasaportunuz için seyahat belgesinin aslını fotokopisi ile birlikte, diğer belgeler için (evlilik cüzdanı, aile belgesi vb.) İbraz etmeniz gerekmektedir.), bazı elçilikler de onaylı kopyalar isteyebilir.

Evet, vize görüşmenizin yapıldığı gün elçilik/konsolosluk/vize merkezinde parmak izlerinizi ibraz etmeniz gerekmektedir. On dijital parmak izi (varsa) gerekli olacak ve vis’te (Schengen Vize Bilgi Sistemi) saklanacaktır. Ancak, biyometrinizi ancak bu ilk vize başvurunuzsa veya parmak izlerinizi en son gönderdiğinizden bu yana beş yıl geçtiyse göndermelisiniz.
Not: 12 yaşın altındaki çocukların biyometrik bilgilerini göndermeleri gerekmez.

Pasaportunuzla birlikte geçerli bir Schengen başvurusu yapmalısınız. Herhangi bir nedenle, başvuru sırasında pasaportunuz yoksa, örneğin pasaportunuzun süresi dolmuşsa, kaybolmuşsa veya hasar görmüşse, Schengen vizenize başvurabilmeniz için zamanında yeni bir pasaport başvurusunda bulunduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Dönüş uçak bileti, Türkiye’ye dönüş planlarınızı yaptığınızı ve vizenizi aşmayacağınızı kanıtlar. Ancak bir uçuş güzergahı veya seyahat güzergahı da ekleyebilirsiniz. Güzergah, uçuş tarihiniz, uçuş adınız, adınız, havayolunuz, uçuş rezervasyon numaranız vb. Ayrıntılarını içermelidir. Bir seyahat güzergahı, vizenizin verilip verilmediğini bilmeden önce bileti gerçekten satın almanıza ve para harcamanıza gerek kalmadan uçak biletinizin yerini alabilir.

Türkiye’deki bazı büyükelçilikler, Türkiye’den Schengen vizesi başvurunuzun reddedilmesi durumunda pasaportunuzu ve ibraz ettiğiniz diğer belgeleri iade edecektir. Diğer elçilikler sadece pasaportunuzu iade edebilir, ancak belgelerin geri kalanını iade edemez. Her iki durumda da, Schengen vizesine yeniden başvurmak istiyorsanız, daha önce göndermiş olduğunuz belgeler artık geçerli olmayacağından (örneğin, banka hesap özetleriniz, seyahat sigortası sertifikanız vb.) Gerekli belgeleri en baştan toplamanız gerekir.).

Seyahat sigortası belgesi veya fotoğraflı kimlik gibi önemli belgeleri unutursanız vizeniz derhal reddedilebilir. Bununla birlikte, Türkiye’deki bazı büyükelçilikler ve vize merkezleri, vizenizi reddetmeden başvurunuzu eksiksiz belgelerle birlikte tekrar göndermenizi isteyebilir — bu, elçiliğe ve unuttuğunuz belgeye bağlıdır.

NEDEN EURO ANATOLIA?

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 2 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir vize danışmanı atıyoruz.

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 3 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 4 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 5 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Schengen ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 6 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Schengen Vizesi ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 7 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 6 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 7 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Çalışma Vize Başvuru Süreci

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 10 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 11 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 12 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 13 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 10 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 10 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 11 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 12 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 13 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 10 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 20 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir
93%

Vize Başarıyla Alındı

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 21 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 22 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 23 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 24 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 1 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 26 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir 27 Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir