Yunanistan Vize Başvurusu

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır başta Schengen Vize Başvurusu üzerine tecrübemiz ile  Avrupa seyahatin önünü açmakla kalmıyor, sizlere Yunanistan vize başvurusunda  danışmanlık  ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Schegnen Vize Ücreti
Schegnen Vize Ücreti

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır başta Schengen Vize Başvurusu üzerine tecrübemiz ile  Avrupa seyahatin önünü açmakla kalmıyor, sizlere Yunanistan vize başvurusunda  danışmanlık  ayrıcalık sağlıyoruz. Ayrıca 21 Ülkede profesyonel yatırımcı vizeleri danışmanlığı veriyoruz. 

Yunanistan Vize Başvurusu 1 Yunanistan Vize Başvurusu

YUNANİSTAN VİZE BAŞVURUSU

Yunanistan Vize Başvurusu ve Yunanistan Schengen Vizesi

Yunanistan Vize Başvurusu ve Schengen Vizesi Hakkında Tüm Bilgiler 2023

 

Yunanistan Vize Başvurusu Şartları

Schengen Bölgesi ortak seyahat alanına üye bir devlet olarak Yunanistan, Avrupa Birliği Üyesi olarak Schengen Bölgesine de katıldığı 2000 yılından bu yana yabancıların turizm ve iş amaçlı olarak Yunan Schengen Vizesi ile topraklarına girmelerine izin vermektedir.

Yunanistan Vize Başvurusu;

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

Avrupa Birliği ülkelerinden birinin vatandaşı değilseniz Yunanistan’a seyahat etmek için Schengen vizesine ihtiyacınız vardır. Eğer Türkiye’den Yunanistan vize başvurusu yapmak istiyorsanız öncelikle Yunanistan shengen vizesine başvurmanız gerekmektedir. 

Pasaportunuzun süresi Schengen bölgesinden planlanan çıkış tarihinizin en az üç ay daha sonrasında geçerliliği bulunmalıdır. Ayrıca pasaportunuz 10 yıldan daha küçük olmalı.

Yunanistan’a Schengen vizesi seyahat edecekseniz Yunanistan görevlileri size Yunanistan seyahatinizle ilgili bazı sorular sorabilir;

 • Yunanistan’ı ziyaret etme amacınız nedir?
 • Yunanistan’da ne kadar kalmayı düşünüyorsun?
 • Yunanistan’da nerede kalacaksın? 

Ayrıca, bir Yunan ev sahibinin davet mektubu, yeterli finansa sahip olmak, konaklama otel bilgileri, gidiş-dönüş bileti vb. gibi ek destekleyici belgeler isteyebilirler. Yunanistan vize başvurusu hakkında daha fazla bilgi için Euro Anatolia ücretsiz danışmanlıktan randevu alabilir. Bu konuya dair bütün sorularınızı iletebilirsiniz. 

Yunanistan’a girmenize izin verilip verilmeyeceğine ilişkin nihai kararın Yunan sınır görevlisine ait olduğunu lütfen unutmayın. Giriş izniniz varsa, lütfen Yunanistan’a girdiğinizde Yunan sınır görevlisinin pasaportunuzu damgaladığından emin olun. Damga olmadan Yunanistan’dan para cezasına çarptırılabilir veya gözaltına alınabilirsiniz.

Yunanistan Schengen Vizesi Başvurusunu Hangi Ülkeler Yapmalıdır?

Avrupa Birliği’ne üyeliği bulunmayan tüm ülkeler Yunanistan Schengen vizesi başvurusunda bulunması gerekir. İsviçre, İzlanda, Norveç, Liechtenstein’da Schengen Bölgesinde bulunur. 

Yunanistan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Yunanistan vize başvurusu vatandaşlığına sahip olduğunuz ülkedeki Yunanistan büyük elçilikleri ve konsoloslukları üzerinden başvuru yapılabilir. Ayrıca online olarak başvuru için konsolosluk sitelerine göz atabilirsiniz. 

Yunanistan Schengen Vizesi Başvurusu için Hangi Belgeler Gereklidir?

Yunanistan vize şartlarına göre, kısa süreli Yunanistan Vize başvurunuzun bir parçası olarak Yunanistan büyükelçiliği veya konsolosluğuna bazı yasal belgeleri ibraz etmeniz gerekecektir. Bu belgeler aşağıdaki gibidir;

Schengen vizesi Yunanistan başvuru formu. Vize başvuru formunu gerekli tüm bilgilerle doldurun, yazdırın ve ardından sonunda imzalayın. Schengen vizesi başvuru formunu hatasız nasıl dolduracağınız hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Yunanıştan vize başvurusu için biyometrik fotoğraf, Schengen vizesi yönetmeliği tarafından belirlenen Yunan Schengen vizesi başvurusu için fotoğraf gerekliliklerine göre uygun olmalıdır. 

Yunanistan’a kısa süreli vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun Schengen vizesi Yunanistan tarafından belirlenen pasaport kriterlerine uygun olduğundan emin olun. Pasaportunuzun en az iki boş sayfası olmalı, Schengen’de planlanan konaklamanızından üç ay daha geçerliliği olmalı ve son 10 yıl içinde düzenlenmelidir.

Daha önce aldığın vizelerinizin orjinal kopyaları.

Yunanistan ve Schengen bölgesinin tüm bölgesi için geçerli olan ve tıbbi acil durumlar için minimum 30.000€ teminatlı sağlık sigortası satın alın. Yunanistan vize şartlarına uygun seyahat sigortasını nasıl satın alacağınızı öğrenin.

Yunanistan’a girip çıkmak için rezerve edilmiş uçuşunuz olduğunu gösteren bir belge. Bu belgede uçuş numaraları, tarihler, adınız ve soyadınız belirtilmelidir.

Yani Yunanistan’da bir otel rezervasyonu. Yunanistan’da konaklayacağınıza dair otel rezervasyonları belgelerini düzenlemelisiniz. 

Yunanistan’da kalış süresi için yeterli mali imkanın kanıtı. Yunanistan’a seyahat edenler, Yunanistan’da geçirmeyi planladıkları her gün için 50€ tutarında finanasa olduklarını onaylamakla yükümlüdürler. Çocuklar için normal miktarın % 50’sine düşürülebilir. 

Bir kapak mektubu. Yunanistan’ı ziyaret etmek için neden başvurduğunuzu, ne kadar kalmayı planladığınızı, ne zaman ayrılacağınızı ve diğer ayrıntıları açıkladığınız kişisel bir mektup.

Medeni durumunuzu bildirmeniz için evlilik cüzdanı, çocukların doğum belgesi, eşin ölüm belgesi vb. belgeleri unutmayınız. 

İstihdam durumunuza Göre Yunan Vizesi Gereksinimleri

Ayrıca,  konsolosluğa çalışma durumunuza göre Yunanistan vize şartlarını yerine getirdiğinizi kanıtlayan belgeler sağlamanız gerekecektir:

 • İş sözleşmesi.
 • Son 6 aylık cari banka ekstresi.
 • İşverenden izin alın.
 • Gelir Vergisi Beyannamesi formu.

Serbest meslek sahibi ise:

 • İşletme lisansınızın bir kopyası.
 • Son 6 aylık şirket banka ekstresi.
 • Gelir Vergisi Beyannamesi.

Eğer öğrenciyseniz;

 • Eğitim aldığınız kurumdan öğrenci belgesi. 
 • Okuldan veya üniversiteden itiraz belgenizin bulunmaması.

Çocuklar için Yunanistan Vize Şartları

Yunanistan’a kısa süreli vize almak için başvuran küçükler veya reşit olmayan çocuklarının vize alması için başvuran ebeveynlerin başvuru dosyalarında aşağıdaki ek Yunanistan Vizesi Şartlarını tamamlamaları gerekecektir:

 • Yunanistan’a seyahat eden çocukların doğum belgesi.
 • Yunanistan başvuru formu her iki ebeveyn tarafından imzalanmıştır.
 • Her iki ebeveynin kimlik ve pasaportunun onaylı kopyaları
 • Çocuklar aileleri dışında başka biriyle yalnız seyahat edecekse:
 • Bu kişinin son kullanma tarihi, yakın dönemde çekilmiş fotoğrafını ve geçerli vize orjinal kopyasını içeren pasaport sayfasının aslı ve kopyası.
 • Her iki ebeveyn veya vasisi tarafından imzalanmış, Yunanistan’a seyahat için noter onaylı ebeveyn izni.
 • * Not: Kendi ülkesindeki Yunanistan büyükelçiliğine veya konsolosluğuna başvururken, vasi veya ebeveyn çocuklarına eşlik etmelidir.

Yunanistan’a Giriş Amacına Dayalı Ek Gereksinimler

Yunanistan vize şartlarına göre, herhangi bir kısa süreli Yunan vizesine başvururken, yukarıda sıralanan standart belgelerle birlikte aşağıdaki belgelerin Yunanistan büyükelçiliğine veya konsolosluğuna bildirilmesi edilmesi gerekmektedir:

Yunanistan Havalimanı Transit Vize Şartları

Yunan havaalanlarından birine inmeniz gerekiyorsa, Schengen dışı varış ülkenize ulaşmak için başka bir uçuş yapmak için Yunanistan Havaalanı Transit Vizesine başvurmanız gerekebilir.

Yunan havaalanlarından geçmek için havaalanı transit vizesine ihtiyaç duyan ülkelerin listesinin, diğer Schengen vize türlerine ihtiyaç duyanların listesinden daha dar olduğunu lütfen unutmayın. Başvurmanız gerekip gerekmediğini öğrenmek için Yunanistan Havaalanı Transit Vizesine ihtiyaç duyan vatandaşların listesini kontrol edin.

Yunanistan Havalimanı Transit Schengen Vizesi için Hangi Belgeler Gereklidir?

Yunanistan Havaalanı Transit vizesi almak için başvururken aşağıdaki ek belgeleri sağlamanız gerekir:

 • Seyahat ettiğiniz son ülke için geçerli bir vize.
 • Seyahat ettiğiniz son ülke için uçak bileti..
 • Yunanistan’ı kültürünü  keşfetmek ve deneyimlemek için ziyaret etmeyi planlıyorsanız Yunanistan Turist Vizesine başvurmanız gerekecektir.

 

Yunanistan’a Turist Schengen Vizesi için Hangi Belgeler Gereklidir?

Yunanistan Turist vizesi almak için başvururken aşağıdaki ek belgeleri sağlamanız gerekir:

 

Son 6 aya ait banka ekstreniz. 

Seyahat Güzergahı. Giriş ve çıkış tarihleri, nerede kalacağınız ve ne yapacağınız da dahil olmak üzere günlük seyahatinizin bir açıklaması.

Yunanistan seyahatinizi nasıl finanse edeceğinizin kanıtı.

Yunanistan Covid19 dönemindeki tedbirleri kaldırmış bulunuyor. 

Yunanistan vize başvurusu hakkında daha fazla bilgi için Euro Anatolia ücretsiz danışmanlık için hemen randevu oluşturun!

 

 

[/expander_maker]

ASD

ASD

ASD

Accordion Content
Accordion Content
Accordion Content

NEDEN EURO ANATOLIA?

Yunanistan Vize Başvurusu 2 Yunanistan Vize Başvurusu

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir vize danışmanı atıyoruz.

Yunanistan Vize Başvurusu 3 Yunanistan Vize Başvurusu

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

Yunanistan Vize Başvurusu 4 Yunanistan Vize Başvurusu

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

Yunanistan Vize Başvurusu 5 Yunanistan Vize Başvurusu

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Schengen ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Yunanistan Vize Başvurusu 6 Yunanistan Vize Başvurusu

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Schengen Vizesi ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Yunanistan Vize Başvurusu 7 Yunanistan Vize Başvurusu

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Yunanistan Vize Başvurusu 6 Yunanistan Vize Başvurusu

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Yunanistan Vize Başvurusu 7 Yunanistan Vize Başvurusu

8.000+

ÇALIŞMA VİZESİ ALINDI

28+

ÜLKEDE VİZE ALIMI

24+

ANLAŞMALI KURUM

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Çalışma Vize Başvuru Süreci

Yunanistan Vize Başvurusu 10 Yunanistan Vize Başvurusu
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Yunanistan Vize Başvurusu 11 Yunanistan Vize Başvurusu
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Yunanistan Vize Başvurusu 12 Yunanistan Vize Başvurusu
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Yunanistan Vize Başvurusu 13 Yunanistan Vize Başvurusu
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Yunanistan Vize Başvurusu 10 Yunanistan Vize Başvurusu
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

Yunanistan Vize Başvurusu 10 Yunanistan Vize Başvurusu
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Yunanistan Vize Başvurusu 11 Yunanistan Vize Başvurusu
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Yunanistan Vize Başvurusu 12 Yunanistan Vize Başvurusu
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Yunanistan Vize Başvurusu 13 Yunanistan Vize Başvurusu
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

Yunanistan Vize Başvurusu 10 Yunanistan Vize Başvurusu
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Yunanistan Vize Başvurusu 20 Yunanistan Vize Başvurusu
93%

Vize Başarıyla Alındı

Yunanistan Vize Başvurusu 21 Yunanistan Vize Başvurusu
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

Yunanistan Vize Başvurusu 22 Yunanistan Vize Başvurusu
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

Yunanistan Vize Başvurusu 23 Yunanistan Vize Başvurusu
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

Yunanistan Vize Başvurusu 24 Yunanistan Vize Başvurusu

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

Yunanistan Vize Başvurusu 1 Yunanistan Vize Başvurusu

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Yunanistan Vize Başvurusu 26 Yunanistan Vize Başvurusu

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Yunanistan Vize Başvurusu 27 Yunanistan Vize Başvurusu