fbpx

TESOL Sertifikası ve TESOL Nedir

TESOL Sertifikası ve TESOL Nedir

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize Tesol Sertifikasının önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 3 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir
Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 4 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize Tesol Sertifikasının önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 5 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

TESOL NEDİR VE TESOL SERTİFİKASI

Tesol Nedir ve Tesol Serfitikası Hakkında Bilgiler

Tesol Sertifikası

Günümüzde her alanda birçok farklı terimle karşılaşıyoruz ve ister istemez herkesin kafası karışıyor. İngilizce meselesinde de aynı şekilde birçok farklı terim var. Bunlardan biri TESOL. Terimi gördüğümüzde ister istemez “TESOL nedir” sorusu kafamızda canlanıyor. Biz de sizler için bu yazımızda, TESOL sertifikasının ne olduğu, nasıl alınabileceği ve ne işe yaradığı gibi konulara değineceğiz.

TESOL NEDİR?

TESOL nedir, Teaching English to Speakers of Other Languages (Diğer Dillerden İngilizce Öğretimi) anlamına gelir. TESOL, İngilizce dilini diğer dillerden konuşan öğrencilere İngilizce öğretmek amacıyla ortaya çıkmış bir sertifika çeşididir. TESOL, dil öğretiminde kullanılan yöntemleri, teknikleri ve araçları kapsayan bir kavramdır. Genellikle TEFL ((Teaching English as a Foreign Language) kavramı ile karıştırılabilir. Fakat TESOL, TEFL kavramını içinde barındıran bir kavramdır.

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages). Bu sertifika da İngilizce öğretmenliği yapmak isteyenler için yararlı bir öğrenim seviyesi olabilir ve İngilizce öğretmenliği yapabilme yeteneklerini doğrulamaktadır. TEFL (Teaching English as a Foreign Language) sertifikası da benzer bir sertifikadır. İngilizce dilini yabancı bir dil olarak öğretmek için verilen bir sertifikadır. Bu sertifika, İngilizceyi yabancı dil olarak öğretmek isteyenler için bir eğitim programını tamamlamalarını ve bir sınavdan geçmelerini gerektirir. Sertifika, İngilizce öğretmenliği yapmak isteyenler için yararlı bir öğrenim seviyesi olabilir ve bu sertifika sahiplenenlerin İngilizce öğretmenliği yapabilme yeteneklerini doğrulamaktadır.

TESOL BELGESİ NEDİR? NASIL ALINIR?

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages) belgesi nedir, İngilizce dilini diğer dillerin konuşulduğu yerlerde öğretmek için verilen bir sertifikadır. Bu sertifikayı almak isteyenler, İngilizceyi diğer dillerin konuşulduğu yerlerde öğretmek isteyenler, için bir eğitim programını tamamlamalarını ve bir sınavdan geçmelerini gerektir.

TESOL nedir ve Tesol sertifikası, İngilizceyi diğer dillerin konuşulduğu yerlerde öğretmek için gerekli olan bilgi ve becerilere sahip olmak için verilmektedir. Bu sertifikaya sahip olanlar, İngilizce öğretmenliği yapabilme becerisine sahip olacaklar ve İngilizceyi diğer dillerin konuşulduğu yerlerde öğretmeyi amaçlayan birçok farklı ortamda çalışabilirler.

TESOL nedir ve Tesol sertifikası almak için genellikle bir eğitim programını tamamlamak ve bir sınavdan geçmek gerekir. Bu eğitim programları, İngilizce dil yapısı ve grameri, İngilizce öğretme yöntemleri ve teknikleri, İngilizce öğretme ortamları ve İngilizce öğretme planları gibi konuları kapsar. Bu eğitim programları, genellikle bir üniversitede veya bir dil eğitim kurumunda verilmektedir ve programın süresi genellikle birkaç hafta veya birkaç ay arasında değişebilir.

TESOL sertifikası almak için, genellikle bir dil eğitim programını tamamlamış olmak ve İngilizce dilini iyi bir şekilde konuşabilmek gerekir. Sertifika almak isteyenler ayrıca, İngilizce öğretme yöntemleri ve teknikleri hakkında bilgi sahibi olmalı ve İngilizce öğretme ortamlarını anlayabilmelidir.

İlk olarak, TESOL sertifikası almak isteyenlerin bir eğitim programını tamamlamaları gerekir. Bu eğitim programları, İngilizce dil yapısı ve grameri, İngilizce öğretme yöntemleri ve teknikleri, İngilizce öğretme ortamları ve İngilizce öğretme planları gibi konuları kapsar. Bu eğitim programları, genellikle bir üniversitede veya bir dil eğitim kurumunda verilmektedir ve programın süresi genellikle birkaç hafta veya birkaç ay arasında değişebilir.

Daha sonra, TESOL sertifikası almak isteyenler bir sınavdan geçmelidir. Bu sınav, İngilizce dil yapısı ve grameri, İngilizce öğretme yöntemleri ve teknikleri, İngilizce öğretme ortamları ve İngilizce öğretme planları gibi konuları kapsar ve sertifika almak isteyenlerin bu konulardaki bilgi ve becerilerini test etmek için verilir.

TESOL sertifikası almak için, eğitim programlarının süresi ve koşulları değişebilir. Bu nedenle, sertifika almak isteyenlerin eğitim programlarının koşullarını ve sınavların tarihlerini öğrenmek için bir dil eğitim kurumuna veya bir üniversiteye başvurmaları tavsiye edilir.

Türkiye’de TESOL sertifikası MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafınca onaylanan bir sertifikadır. Türkiye’de bu sertifikaya sahip olanlar dil okulları, kolejler, özel okullar gibi eğitim kurumlarına MEB aracılığıyla atanabilirler. Ayrıca üniversitelerde İngilizce öğretmenliği yapmak isteyenler için avantaj sağlar.

TESOL sertifikası almak için, eğitim programlarının süresi ve koşulları değişebilir. Bu nedenle, sertifika almak isteyenlerin eğitim programlarının koşullarını ve sınavların tarihlerini öğrenmek için bir dil eğitim kurumuna veya bir üniversiteye başvurmaları tavsiye edilir. TESOL sertifikası almak için birçok program ve kurs var ve bunların birçoğu özellikle İngiltere ve Amerika’da. 2-3 süreyle bir kurs olabileceği gibi 1-2 senelik süreyle yüksek lisans halinde de tamamlanabilir.

Türkiye’de TESOL sertifikası almak isteyenler ayrıca, TESOL belgesi nedir sorusuna ilişkin bilgi almak için TESOL Derneği’ni de ziyaret edebilirler.

TESOL sertifikası alanlar, genellikle İngilizceyi diğer dillerin konuşulduğu yerlerde öğretmenlik yapabilirler ve bu sertifika sahiplenenlerin İngilizce öğretmenliği yapabilme yeteneklerini doğrulamaktadır. TESOL sertifikası alanlar, ayrıca İngilizce öğretme ortamlarında çalışan çeşitli profesyoneller olarak da çalışabilirler, örneğin dil okullarında öğretmen olarak, üniversitelerde İngilizce öğretmeni olarak veya İngilizce dil eğitimi veren şirketlerde çalışan eğitmen olarak. Ayrıca farklı ülkelerde ana dili İngilizce olamayan öğrencilere İngilizce öğretmenliği yapabilmek de mümkün. Yurtdışında öğretmenlik hedefiniz varsa önünüzde yalnızca uluslararası geçerliliğe sahip olan TESOL var. Hayalleriniz çok yakın.

Ayrıca TESOL sertifikası almanız için mesleğinizin İngilizce öğretmenliği olmasına gerek yok veya İngilizce ile alakalı bir bölüm okumanıza da gerek yok. İngilizceyi ana diliniz gibi bilmeniz yeterli.

Sonuç olarak TESOL, İngilizce dilini diğer dillerden konuşan öğrencilere İngilizce öğretmek için kullanılan yöntemleri, teknikleri ve araçlarını kapsar. Bu yöntemler, teknikler ve araçlar arasında, İngilizce dilinin grameri, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmeyi amaçlayan etkinlikler yer alır.

TESOL nedir ve TESOL sertifikası için İngilizce öğretiminde kullanılan yöntemlerin ve tekniklerin geliştirilmesi amacıyla çeşitli programlar ve eğitimler düzenlenir. Bu programlar ve eğitimler, İngilizce öğretmenlerine İngilizce öğretiminde kullanılan yöntemleri ve teknikleri öğretir ve İngilizce öğretmenlerinin İngilizce öğretiminde daha etkili hale gelmelerini hedefler.

Daha fazla bilgi için ücretsiz danışmanlığımızdan faydalanın.

[/expander_maker]belge 

asdsadsad

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 5 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

YURTDIŞINDA EN POPÜLER DİL OKULLARI

Yurtdışında En Çok Tercih Edilen Dil Okulları;

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 7 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

Amerika’da Yüksek Lisans

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 8 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

İspanya’da Yüksek Lisans

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 9 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

Avustralya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda’da Yüksek Lisans

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 10 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

Polonya Yüksek Lisans

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 11 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

Hollanda’da Yüksek Lisans

italya schengen vize başvurusu

İtalya’da Yüksek Lisans

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 12 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

Kanada’da Yüksek Lisans

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Yüksek Lisans

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 13 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

Almanya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda Üniversiteleri

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 14 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

İsveç Üniversiteleri

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 15 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

Fransa Üniversiteleri

italya schengen vize başvurusu

İtalya Üniversiteleri

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 11 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

Hollanda Üniversiteleri

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 17 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

Polonya Üniversiteleri

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Üniversiteleri

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 12 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

Kanada Üniversiteleri

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 7 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

Amerika Üniversiteleri

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 20 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

İspanya’da Lise

NEDEN EURO ANATOLIA?

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 21 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir danışman atıyoruz.

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 22 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 23 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 24 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı​

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 25 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 26 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

24.000+​

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ​

28+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 25 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 26 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

24.000+

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ

10+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Başvuru Süreci

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 29 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 30 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 31 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 32 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 29 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 29 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 30 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 31 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 32 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 29 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 39 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir
93%

Vize Başarıyla Alındı

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 40 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 41 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 42 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 43 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 5 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE İYİ DAVRANIN

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 45 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir 46 Tesol Sertifikası ve Tesol Nedir