fbpx

Hollanda Yüksek Lisans Ücretleri ve Tüm Bilgiler

Hollanda Yüksek Lisans Ücretleri ve Tüm Bilgiler

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize Hollanda eğitiminin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

hollanda yüksek lisans ücretleri 3 hollanda yüksek lisans ücretleri
hollanda yüksek lisans ücretleri 4 hollanda yüksek lisans ücretleri

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize Hollanda eğitiminin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

hollanda yüksek lisans ücretleri 5 hollanda yüksek lisans ücretleri

HOLLANDA YÜKSEK LİSANS ÜCRETLERİ

Hollanda Yüksek Lisans Ücretleri Hakkında Bilgiler

Hollanda Yüksek Lisans  Ücretleri, Şartları ve Tüm Bilgiler

Hollanda yüksek lisans amacıyla binlerce uluslararası öğrencinin tercih ettiği ülkelerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Ekonomik, kültürel ve eğitsel anlamda ilgi çekici bir seçenek olarak kabul edilen Hollanda yüksek lisans eğitimi almak büyük bir ayrıcalık olarak kabul edilmektedir. Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden bir tanesi olarak eğitimde öne çıkan Hollanda eğitim almak isteyen hemen her öğrenci açısından avantajlar bulunmaktadır. 

Kendine has bir eğitim sistemi ve kaliteli bir sürecin bulunduğu Hollanda yüksek lisans eğitimi almadan önce eğitim sisteminin detaylarına göz atmak gerekmektedir.

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

Hollanda’da Yüksek Lisans Eğitim Sistemi

Hollanda yüksek lisans ücretleri ve eğitimi, ülkenin kendine has eğitim sistemi nedeniyle Türkiye’den farklıdır. Yükseköğretim kurumları araştırma üniversitesi ve uygulamalı bilimler üniversitesi olmak üzere 2 farklı şekilde eğitim vermektedir. Wetenschappelijk Onderwijs olarak bilinen mesleki derece sağlayan programlar genellikle sosyoloji, tıp, sağlık ve mühendislik gibi alanlarda eğitim almak isteyenler içindir. Hoger Beroeps Onderwijs olarak bilinen eğitim kurumları ise araştırma odaklı çalışmalar gerçekleştirilmesini sağlar. Tamamlanan eğitim kurumunun niteliğine ve alana bağlı olarak yüksek lisans mezunları MA ya da MSc unvanlarını alır.

Hollanda yüksek lisans yapmak isteyenler için saygın bir üniversiteden mezuniyet mümkün olurken pek çok avantajdan da söz etmek mümkündür. Bu bağlamda Hollanda’da eğitim görmek isteyenler için aşağıdaki ayrıcalıkları ifade etmek gerekir.

·       Uluslararası seviyede saygın bir eğitim kurumunda eğitim görmenin yanı sıra Philips ve Unilever gibi önemli firmalarda staj ve çalışma imkânı elde etme,

·       Uluslararası öğrencilerle bir arada olma ve kültürel anlamda daha geniş fırsatlara ulaşma,

·       Yabancı dil becerilerini geliştirerek daha dil konusunda daha kaliteli bir seviyeye ulaşmak,

·       Eğitim sonrasında Hollanda’da 1 yıl çalışma imkânı elde edilmesi,

·       İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri ile kıyaslandığında daha uygun maliyetlerle eğitim görmek.

Tüm bu avantajları yakalayarak Hollanda’da yüksek lisans fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Hollanda Yüksek Lisans Ücretleri ve Hollanda Yüksek Lisans  Şartları

Hollanda’da yüksek lisans yapmak isteyen bir kimse için başvuru ve kabul şartlarını titiz bir şekilde ele almak gerekir. Bu bağlamda öğrencilerin üniversite ve ilgili programlara başvuru yaparken gerekli koşullara bir göz atmak gerekir. Aşağıda sıralanan koşul ve belgeler değerlendirildiğinde Hollanda yüksek lisans ayrıcalıklarından faydalanmak adına ilgili belgelere bir göz atın!

·       Üniversite notlarını gösteren Transkript Belgesi,

·       Lisans diploması ya da lisans mezunu olmayanlar için Öğrenci Belgesi,

·       IELTS 6.0 ya da TOEFL 213 derecesine sahip olmak,

·       Hollanda’da eğitim almak için gerekli Öğrenci Vizesi,

·       Üniversiteden alınan Kabul Belgesi,

·       Tercih edilen okula neden başvurduğunuzu ve gelecek planlarınızı gösteren Niyet Mektubu,

·       Eğitim alacağınız okula sizin hakkınızda bilgi veren Referans Mektubu,

·       Staj ve iş tecrübelerinizi gösteren CV,

·       Sanat ve tasarım programlarına başvuracak olanlar için Portfolyo.

Hollanda yüksek lisans şartları ve belgeler noktasında başvurularını tamamlayan adayların başvuracakları okula bağlı olarak bazı farklı belgeleri de sunmaları istenebilmektedir. Bu çerçevede dikkat edilmesi gerekenleri başvuracağınız eğitim kurumundan bilgi alarak değerlendirebilirsiniz.

Hollanda Yüksek Lisans Şartları

Hollanda’da yüksek lisans yapmak isteyenler için başvuru belgelerinin hazırlanması kadar başvuru sürecinin de titiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Bu bağlamda süreci adım adım değerlendirmek gerekmektedir.

Hollanda’da yüksek lisans başvurusu yapmak istediğinizde öncelikli olarak yüksek lisans eğitimi alacağınız okulun özel şartlarını ele almanız gerekir. Bu bağlamda başvuruların onaylanma süreci çok daha avantajlı olarak kabul edilmektedir. İngiltere, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri’ne kıyasla kabul imkânının daha fazla olduğu Hollanda’da gerekli belgeleri topladıktan sonra başvuru süreleri içerisinde belgelerin eğitim kurumuna ibraz edilmesi gerekmektedir.

Başvuracağınız okulun başvuru süreleri ve zamanları farklılık gösterdiğinden bu sürecin okula bağlı olarak dikkate alınması gerekmektedir. Bu çerçevede başvurular hem daha kaliteli bir şekilde tamamlanacak hem de eğitim sürecinin sorunsuz bir şekilde sonuçlanması mümkün olacaktır. Başvuru süresinin kaçırılması bir sonraki döneme kalmanıza neden olabilecektir. Bu nedenle de Hollanda üniversiteleri konusunda süreleri dikkatli bir şekilde değerlendirmeye başlamalısınız.

Hollanda Yüksek Lisans Süresi ve Hollanda Yüksek Lisans Şartları

Hollanda’da master eğitimi gene itibarıyla tercih edilen üniversiteye bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu nedenle de sürelerin net olarak belirtilmesi söz konusu değildir. Yüksek lisans süreleri genel olarak 2 yıllık ve 4 dönem şeklinde tamamlanır. 1 yıllık eğitim quarter olarak bilinen 4 eşit parçaya bölünmektedir. Bu çerçevede 2 yıllık eğitim sürecinin 1 yılda tamamlanması ve hızlandırılması da söz konusudur.

Hollanda yüksek lisans akademik yıl Eylül ayında başlayıp Haziran ayında sona ermektedir. Temmuz ve Eylül ayları arasında tatil dönemi söz konusudur. 1 yıllık quarter programları söz konusu olduğunda ise çeyrek dönemler arasında 1 haftalık tatiller vardır. 1 yıllık eğitim programlarında 9 aylık teorik eğitimden sonraki süreçte tez hazırlama süreci gerçekleşmektedir.

Hollanda Yüksek Lisans Ücretleri ve Burs İmkânları

Hollanda yüksek lisans ücretleri ve eğitimi almak isteyen öğrencilerin pek çok kaliteli programa başvurabileceği bir ülke olarak kabul edilmektedir. Bu kapsamda başvuru yapan ve eğitim görmek isteyenler için ödenecek eğitim Hollanda yüksek lisans ücretleri ise ciddi manada farklılık göstermektedir. Eğitim alacağınız üniversitenin kalitesi, master programının kapsamı ve diğer pek çok detay Hollanda yüksek lisans eğitimi konusunda soru işaretlerini karşılamak adına dikkate değerdir.

Hollanda yüksek lisans ücretleri konusunda en net değerlendirmeleri yapabilmek adına öncelikle öğrencilerin hangi eğitim kurumunda eğitim göreceklerini kararlaştırmaları gerekmektedir. Üniversitenin adının dahi fiyatları doğrudan etkilediği düşünüldüğünde öğrencilerin bütün detayları değerlendirerek master ücretleri hakkında bilgi sahibi olmaları şart. Siz de bu konuda en ideal seçenekler için harekete geçebilir ve yüksek lisans eğitiminizi sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Hollanda yüksek lisans süresince öğrencilerin çeşitli burslardan faydalanma imkânları bulunmaktadır. Ancak bu burslar için şartların ne olduğu ve ne kadarlık burs alınabileceğinin de değerlendirilmesi elzemdir. Hollanda yüksek lisans yaparken kaliteli bir eğitim süreci ve bütçenizi zorlamayacak bir program ücreti için dikkatli olmakta yarar vardır.

Hollanda Yüksek Lisans Eğitimi Veren Üniversiteler

Hollanda yüksek lisans eğitimi veren bir üniversiteyi tercih edecekseniz okulun başarılarını ve fiziki imkânlarını titiz bir şekilde ele almanız şart. Bu bağlamda program başvurusu yapmadan önce hangi üniversitenin daha ideal bir eğitim merkezi olacağını değerlendirmeye çalışmalısınız. Peki, Hollanda yüksek lisans eğitimi veren üniversiteler hangileridir? İşte Hollanda’da yüksek lisans programına katılabileceğiniz okullar!

·       Eindhoven University of Technology

·       Erasmus University Rotterdam

·       Leiden University

·       Maastricht University

·       Nyenrode Busıness Unıversıty

·       Radboud University

·       University of Twente

·       Utrecht University

·       Vrije University

Bu üniversitelerde yüksek lisans programlarına katılabilirken seçeceğiniz onlarca bölüm bulunmaktadır. Hangi bölümü seçeceğinize ve sürecin nasıl ilerleyeceğine ise Hollanda yüksek lisans şartları başvuru ve kabul koşulları sayfasından ulaşmanız mümkün olacaktır.

Hollanda Yüksek Lisans Ücretleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hollanda yüksek lisans eğitimi görmek isteyen bir öğrenci için hem Hollanda’nın gelişmiş bir ülke olması hem de Hollanda’da bulunan kaliteli eğitim kurumları sayesinde pek çok avantaj vardır. Avantajlı olması kadar bu ülkede eğitim görmek pek çok soru işaretini de beraberinde getirmektedir. İşte Hollanda’da yüksek lisans eğitimi ile alakalı çok merak edilenler!

Bu faktörleri göz önünde bulundurarak, ihtiyaçlarınızı karşılayan ve dil öğrenme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir dil okulu bulabilirsiniz. Tüm ayrıntıları düşünmek oldukça zor olabilir. Daha fazla bilgi ve Hollanda yüksel lisans ücretleri ve Hollanda yüksek lisans şartları hakkında ücretsiz danışmanlığı için Euro Anatolia’nın uzman kadrosuna danışabilirsiniz.

 

[/expander_maker]

Hollanda’da bulunan bir üniversitede yüksek lisans eğitimi almak istediğinizde eğitim süresi 1-2 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Süre, öğrencinin tercihi ve program özelliklerine bağlı olarak farklıdır.

Dünyada en iyi 1000 üniversite arasında bulunan Hollanda üniversiteleri YÖK denkliği sunmaktadır.

Hollanda üniversitelerinde master yapmak için genellikle 3.0 not ortalaması talep edilmektedir. Ancak bazı üniversitelerde 2,5 not ortalaması da kabul görmektedir.

Hollanda’da dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında yer alan pek çok eğitim kurumundan söz etmek mümkündür. Bu çerçevede bir eğitim merkezi seçeceğinizde Delft University of Technology, University of Amsterdam, Wageningen University & Research, Eindhoven University of Technology, Utrecht University, Leiden University, University of Groningen, Erasmus University of Rotterdam, University of Twente gibi seçenekler arasından tercihte bulunabilirsiniz.

hollanda yüksek lisans ücretleri 5 hollanda yüksek lisans ücretleri

YURTDIŞINDA EN POPÜLER DİL OKULLARI

Yurtdışında En Çok Tercih Edilen Dil Okulları;

hollanda yüksek lisans ücretleri 7 hollanda yüksek lisans ücretleri

Amerika’da Yüksek Lisans

hollanda yüksek lisans ücretleri 8 hollanda yüksek lisans ücretleri

İspanya’da Yüksek Lisans

hollanda yüksek lisans ücretleri 9 hollanda yüksek lisans ücretleri

Avustralya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda’da Yüksek Lisans

hollanda yüksek lisans ücretleri 10 hollanda yüksek lisans ücretleri

Polonya Yüksek Lisans

hollanda yüksek lisans ücretleri 11 hollanda yüksek lisans ücretleri

Hollanda’da Yüksek Lisans

italya schengen vize başvurusu

İtalya’da Yüksek Lisans

hollanda yüksek lisans ücretleri 12 hollanda yüksek lisans ücretleri

Kanada’da Yüksek Lisans

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Yüksek Lisans

hollanda yüksek lisans ücretleri 13 hollanda yüksek lisans ücretleri

Almanya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda Üniversiteleri

hollanda yüksek lisans ücretleri 14 hollanda yüksek lisans ücretleri

İsveç Üniversiteleri

hollanda yüksek lisans ücretleri 15 hollanda yüksek lisans ücretleri

Fransa Üniversiteleri

italya schengen vize başvurusu

İtalya Üniversiteleri

hollanda yüksek lisans ücretleri 11 hollanda yüksek lisans ücretleri

Hollanda Üniversiteleri

hollanda yüksek lisans ücretleri 17 hollanda yüksek lisans ücretleri

Polonya Üniversiteleri

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Üniversiteleri

hollanda yüksek lisans ücretleri 12 hollanda yüksek lisans ücretleri

Kanada Üniversiteleri

hollanda yüksek lisans ücretleri 7 hollanda yüksek lisans ücretleri

Amerika Üniversiteleri

hollanda yüksek lisans ücretleri 20 hollanda yüksek lisans ücretleri

İspanya’da Lise

NEDEN EURO ANATOLIA?

hollanda yüksek lisans ücretleri 21 hollanda yüksek lisans ücretleri

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir danışman atıyoruz.

hollanda yüksek lisans ücretleri 22 hollanda yüksek lisans ücretleri

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

hollanda yüksek lisans ücretleri 23 hollanda yüksek lisans ücretleri

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

hollanda yüksek lisans ücretleri 24 hollanda yüksek lisans ücretleri

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı​

hollanda yüksek lisans ücretleri 25 hollanda yüksek lisans ücretleri

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

hollanda yüksek lisans ücretleri 26 hollanda yüksek lisans ücretleri

24.000+​

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ​

28+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

hollanda yüksek lisans ücretleri 25 hollanda yüksek lisans ücretleri

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

hollanda yüksek lisans ücretleri 26 hollanda yüksek lisans ücretleri

24.000+

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ

10+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Başvuru Süreci

hollanda yüksek lisans ücretleri 29 hollanda yüksek lisans ücretleri
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

hollanda yüksek lisans ücretleri 30 hollanda yüksek lisans ücretleri
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

hollanda yüksek lisans ücretleri 31 hollanda yüksek lisans ücretleri
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

hollanda yüksek lisans ücretleri 32 hollanda yüksek lisans ücretleri
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

hollanda yüksek lisans ücretleri 29 hollanda yüksek lisans ücretleri
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

hollanda yüksek lisans ücretleri 29 hollanda yüksek lisans ücretleri
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

hollanda yüksek lisans ücretleri 30 hollanda yüksek lisans ücretleri
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

hollanda yüksek lisans ücretleri 31 hollanda yüksek lisans ücretleri
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

hollanda yüksek lisans ücretleri 32 hollanda yüksek lisans ücretleri
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

hollanda yüksek lisans ücretleri 29 hollanda yüksek lisans ücretleri
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

hollanda yüksek lisans ücretleri 39 hollanda yüksek lisans ücretleri
93%

Vize Başarıyla Alındı

hollanda yüksek lisans ücretleri 40 hollanda yüksek lisans ücretleri
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

hollanda yüksek lisans ücretleri 41 hollanda yüksek lisans ücretleri
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

hollanda yüksek lisans ücretleri 42 hollanda yüksek lisans ücretleri
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

hollanda yüksek lisans ücretleri 43 hollanda yüksek lisans ücretleri

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

hollanda yüksek lisans ücretleri 5 hollanda yüksek lisans ücretleri

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE İYİ DAVRANIN

hollanda yüksek lisans ücretleri 45 hollanda yüksek lisans ücretleri

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

hollanda yüksek lisans ücretleri 46 hollanda yüksek lisans ücretleri