İspanya Yüksek Lisans Ücretleri ve Tüm Bilgiler

İspanya Yüksek Lisans Ücretleri ve Tüm Bilgiler

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize İspanya’da eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

ispanya yüksek lisans 3 ispanya yüksek lisans
ispanya yüksek lisans 4 ispanya yüksek lisans

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize İspanya’da eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

ispanya yüksek lisans 5 ispanya yüksek lisans

İSPANYA YÜKSEK LİSANS

İspanya Yüksek Lisans Ücretleri ve Tüm Bilgiler

İspanyada Yüksek Lisans Ücretleri ve Tüm Bilgiler

 

İspanya, Batı Avrupa’nın Akdeniz ve Atlantik Okyanusu kıyıları ile buluşan, Fransa ve Portekiz ile sınırdaş Avrupa’nın üçüncü büyük ülkesidir. İspanyolca dünyada kullanım açısından 3.büyük dili olmakla birlikte son yıllarda dile duyulan ilgi artışı ile de ön plana geçmiştir. İspanya’da üniversite eğitimi, 13. yüzyıl olarak tespit edilmiş yerleşkeleri ile belki de en eski üniversite eğitimi veren ülkedir. 

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

Üniversite Konseyi ülkenin üniversite eğitimini yüksek kalite seviyesine çıkartmıştır. İspanyada yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler değişik kademelerde maliyet içeren birçok üniversite seçeneği ile karşılaşabilirler. İspanya ayrıca birçok öğrenci için köklü kültür yapısı ve ulaşım ve seyahat maliyetleri açısından ucuz ve tercih edilir bir ülkesidir.

Yurtdışında yüksek lisans yapacak öğrenciler için İspanya yüksek lisans için tercih edilmeli mi, şartları nelerdir, İspanya yüksek lisans ücretleri nasıldır gibi tercihlerinizi belirleyecek birçok soru aklınıza gelebilir. Euro Anatolia Danışmanlık uzmanları her zaman İspanya yüksek lisans ile ilgili tüm sorularınızı ispanya yüksek lisans ücretleri bilgisine varana kadar cevaplayacak ve sizin güvenle karar vermenize yardımcı olacaktır. Şimdi, İspanya yüksek lisans açısından bilinmesi gereken tüm bilgilere sırası ile değinelim.

 

İspanyada yüksek lisans

Bazılarının tarihi 13. yüzyıla dayanan İspanya üniversitelerinde yüksek lisans eğitimi almak isteyen Uluslararası öğrenci sayısı oldukça yüksektir. İspanya, hem ispanya yüksek lisans ücretleri konusunda daha uygun fiyatla kaliteli üniversitelerde almak isteyen öğrencilerce hem de kullanım oranı yüksek ikinci bir dil öğrenmek isteyen öğrencilerce tercih edilir bir ülkedir. 

Bu özelliği ile bile ispanyada yüksek lisans yapmak dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler ile tanışarak dünya insanı olma yolunda kültür ve deneyimlerinizi arttıracaktır. Yapılan bir araştırmaya göre her yıl 50.000 civarında uluslararası öğrenci İspanya’da eğitim almaktadır.

Asıl önemli sorulardan bir tanesi de ispanyada yüksek lisans eğitimi diplomasının Türkiye’de geçerli olup olmadığıdır. Yani YÖK denkliği var mıdır?  İspanya üniversitelerin çoğunda Türkiye için YÖK denkliği vardır. Avrupa Birliği tarafından getirilmiş olan sisteme uygun diploma verildiği için ise ispanya yüksek lisans diploması kabul görür ve tercih edilir.

İspanya’da 50’si devlet üniversitesi, diğerleri özel üniversite olmak üzere 120’den fazla üniversite bulunmaktadır. Üniversiteler genellikle başkent Madrid yanı sıra Barselona ve Valencia’da yer almaktadır.  ispanya yüksek lisans eğitimi bazı alanlarda 1 yıl (60 Kredi) ya da alana göre bazı alanlarda da 2 yılda (120 Kredi) sürmektedir.  ispanyada yüksek lisans eğitimi resmi dilleri olan İspanyolca olabildiği gibi İngilizce olarak da verilmektedir. 

Eğer İspanyolcanız yeterli değil ise ispanyada yüksek lisans eğitiminizi İngilizce olarak alırken bir yandan da üniversitelerin sunduğu ücretsiz İspanyolca kurslarına katılarak İspanyolca öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda ispanya yüksek lisans eğitiminiz sonrasında 1 yıllık çalışma izni hakkı kazanabilirsiniz. Böylece ispanya yüksek lisans ücretleri maliyetini kendiniz için çalışarak hafifletmiş olursunuz. Tüm bu tanınan haklar ispanyada yüksek lisans eğitimi tercih edilmesi için yeterli kılmaktadır.

 ispanya yüksek lisans eğitimi ve araştırmaları uzmanlık alanlarındaki bilgi birikimine göre birçok konuda (organ nakli veya yenilenebilir enerji) dünya çapında bir etki yaratmaktadır. 120’den fazla üniversiteden adı öne çıkan bazı üniversiteler şöyle sıralanabilir;

 • Universitat de Barcelona 
 • Complutense Üniversite of Madrid
 • Üniversidad de Zaragoza
 • Üniversite of Navarra
 • Universidad de Alcala
 • University of Salamanca

Yine alan tercihinize göre en iyi eğitimi görebileceğiniz birkaç önde gelen üniversiteyi sıralamamız gerekirse de tablosu şu şekildedir.

Üniversite

Kuruluş

En İyi Bölümler

Pompeu Fabra University

1990

Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler

Autonomous University of Barcelona

1968

Ekonomi, İşletme

University of Barcelona

1450

Uluslararası İlişkiler

Autonomous University of Madrid

1968

Hukuki Ekonomi

University of Navarra

1952

Ekonomi

İspanya Yüksek Lisans Ücretleri

ispanyada yüksek lisans eğitimi almak isteye öğrenciler devlet veya özel istedikleri üniversiteyi seçebilirler.  ispanya yüksek lisans ücretleri devlet veya özel üniversite olmasına veya tercih edilecek bölüme göre değişiklik gösterir. 

Uluslararası sıralamalarda üst sıralarda olan üniversitelerin ücretleri diğerlerine göre daha yüksektir ispanya yüksek lisans ücretleri 6.000 – 8 000 € olan programlar olabildiği gibi ispanya yüksek lisans ücretleri 18.000 – 22.000 €’a kadar çıkan ispanya yüksek lisans programları da vardır. Bazı okullarda ödemeler okulların belirlediği ödeme tablolarına uygun taksitli de yapılabilmektedir. Bazı özel üniversitelerde İspanya yüksek lisans ücretleri 21 bin Euro’nun üzerinde dahi olabilmektedir. Bu fiyatlar ile ispanya yüksek lisans ücretleri genellikle uygun ülkeler arasında yer alır.

 

İspanya Yüksek Lisans / Master Eğitimi Kabul ve Başvuru

Bu konuda öncelikle ispanya yüksek lisans eğitimi kararı veren kişiler üniversite diplomalarının denkliğini (Apostil) tasdik ettirmelidirler. Ardından başvurulan yüksek lisans/master programını dilindeki (İngilizce, İspanyolca gibi) yeterlilik ispatlamalıdırlar. 

ispanya yüksek lisans eğitim sistemi programlarına katılan öğrenciler bir akademik yıl boyunca İspanyolca öğrenmektedir ve eğitimin sonunda staj yapabilmektedir. Bir Avrupa ülkesinde staj yapmış büyük bir avantaj sağlar bu nedenle sunulan imkanlar ispanya yüksek lisans eğitimi cazip kılmaktadır. Yüksek lisans eğitimleri genellikle Eylül ve Ekim’de başlar, 9 aylık süre eğitimin ardından 3 aylık staj programı eklenir.
ispanya yüksek lisans eğitimi başvuru tarihleri üniversitelere göre değişkenlik gösterir. Genelde Ocak ayında başlar mayıs, haziran aylarına kadar devam eder.

İspanya’daki İngilizce yüksek lisans programları için GMAT skoru istenir. Yine diğer ülkelerde olduğu gibi IELTS veya TOEFL skorları da talep edilir.  Eğer Türkiye’de İngilizce eğitim veren bir üniversiteden mezunsanız, İngilizce yeterlilik sınavı şartı aranmaz sadece İngilizce mülakat yapılır. Mülakatlar sadece öğrenci motivasyonunu ölçme amaçlı neden yüksek lisans yapmak istedikleri, kariyer planları, hedefleri gibi bilgileri içerir.

İspanyada Yüksek Lisans Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

 • Başvuru formu
 • Lisans not çizelgesi transkript (İngilizce-İspanyolca olmalıdır) (not ort. 2,5 -3 üzeri istenir)
 • Mezunlar için diplomanın İspanyolca tercümesi
 • İki akademik referans
 • Varsa staj referansları
 • Pasaportun resimli sayfanın fotokopisi
 • Varsa İngilizce yeterlilik belgesi (IELTS 6, 0- 6,5+)
 • Özgeçmiş
 • Motivasyon mektubu
 • Vesikalık fotoğraf (1 adet)

İspanya’da Konaklama

ispanyada yüksek lisans eğitimi için başkent Madrid veya Barcelona şehirleri seçerek ispanya yüksek lisans ücretleri ilave olarak pahalı bir yaşam sizi bekliyor olabilir. Daha uygu fiyatlı seçerek İspanya yüksek lisans ücretleri ve yaşam maliyeti için Seville, Cadiz veya Valencia gibi şehirler tercih edilebilir.   Öğrenci yurdu seçerek konaklama İspanya’da aylık olarak 360 Euro ile 700 Euro arasındadır. Daire kiralanırsa ortalama 500 Euro ile 800 Euro arasında fiyatlar bulunabilir. İspanya’da aile yanında konaklama isteniyorsa aylık 700 ile 1000 Euro arasında ücret ile bu fiyatlara yemekler dâhil olacak şekilde konaklanabilir. 

İspanyol vatandaşı öğrenciler yabancı uyruklu öğrenciler ile dairelerinin yatakhanelerini paylaşabilirler. Böyle bir seçeneği tercih etmek daha uygun fiyatlı olarak konaklama yapmanıza imkân sağlar. İspanyada yüksek lisans eğitimi sırasında ayrıca yüksek oranda sosyalleşme olanağı bulmanız mümkündür. İspanyada yüksek lisans ücretine yine konaklamanın dışında ulaşım, dâhil etmemiz gereken başka ücretlerde olacaktır. Temel hizmetler arasında ısıtma, atık, su, elektrik ücretleri bulunur. Bu ücretlerin tamamı düşünüldüğünde aylık yaşam masrafları olarak İspanyada yüksek lisans ücretine ilave 3000 Euro veya üstü bir bütçe ayırmış olması gerekir.

ispanya Yüksek Lisans İçin Gerekli Vize

ispanya yüksek lisans eğitimi için karar verildiğinde ilgili okulla başvuru yapılır ve bu başvuru olumlu sonuçlanınca İspanya’ya giriş yapılabilmesi için İspanya vizesi başvurusu yapılır. Gerekli belgeler hazırlanınca ispanya öğrenci vizesi başvurusunda bulunulur. İspanya Vizesi için Gerekli Evraklar;

 • İspanya vize başvuru formu
 • Kimlik fotokopisi
 • Niyet mektubu
 • Kayıt kabul hakkı kazandığınız üniversiteden alınmış eğitime kabul belgesi
 • Kullandığınız pasaport ve varsa eski pasaportunuza ait geçmiş dökümleri
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Sağlık seyahat sigortası için belirlenen ücret
 • Seyahatinizi ve orada kalacağınız süre için istenen yeterli mal beyanı
 • İspanya vize başvuru ücreti

 

İspanya Yüksek Lisans Bursu

ispanya yüksek lisans eğitiminiz sırasında başvurulabilecek İspanya devleti, özel şirketler ve üniversiteler tarafından eğitime destek amaçlı verilen birçok burs bulunmaktadır. ispanya yüksek lisans bursu için karşılanması gereken kurallardan e temeli tabii ki akademik başarı bekletişidir. Bu burslar ile ispanya yüksek lisans ücretleri, konaklama ve yaşam masraflarınızın bir kısmı karşılanacaktır.

İspanya yüksek lisans  eğitimi, İspanya yüksek lisans ücretleri ve  İspanya yüksek lisans bursları hakkındaki tüm bilgileri  bu yazımızda bulabileceğiniz gibi, Euro Anatolia Danışmanlık uzmanları ile ücretsiz iletişime geçerek bilgilendirme hizmeti alabilirsiniz.

 

İspanyada Yüksek Lisans / Master Yaparken Çalışma İzni

İspanya’da öğrenci vizesiyle ile günde 4 saat ve haftada 20 saati aşmamak üzere part time olarak çalışabilirsiniz.

İspanyada Yüksek Lisans / Master sırasında Çalışma ve Oturma İzni

İspanyada yüksek lisans eğitimi tamamladıktan sonra öğrenciler 1 yıllık work search visa alabilirler. Bu vize ile 1 yıl boyunca İspanya’da çalışılabilir ve yaşanabilir. Bu 1 yıllık süreç sonrasında elinde iş sözleşmesi olan öğrenciler çalışma vizesine başvuru yaparak İspanya’da kalmaya hak kazanırlar.

 Euro Anatolia ücretsiz danışmanlığı için şimdi randevu alın!
[/expander_maker]

ispanya yüksek lisans ücretleri 6.000 – 8 000 € olan programlar olabildiği gibi 18.000 – 22.000 €’a kadar çıkan programlarda vardır.

İspanya yüksek lisans eğitimi bazı alanlarda 1 yıl (60 Kredi) ya da alana göre bazı alanlarda da 2 yılda (120 Kredi) sürmektedir.

İspanya yüksek lisans eğitiminiz sırasında başvurulabilecek İspanya devleti, özel şirketler ve üniversiteler tarafından eğitime destek amaçlı verilen birçok burs bulunmaktadır.

İspanya’da öğrenci vizesiyle ile günde 4 saat ve haftada 20 saati aşmamak üzere part time olarak çalışılabilir. İspanyada yüksek lisans eğitimi tamamladıktan sonra 1 yıllık work search visa ile İspanya’da çalışılabilir ve yaşanabilir. Ayrıca bu sürenin sonrasında iş sözleşmesi olanlar çalışma vizesine başvuru yaparak İspanya’da kalmaya hak kazanırlar.

ispanya yüksek lisans 5 ispanya yüksek lisans

YURTDIŞINDA DİL OKULLARI

Yurtdışında Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

NEDEN EURO ANATOLIA?

ispanya yüksek lisans 7 ispanya yüksek lisans

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir danışman atıyoruz.

ispanya yüksek lisans 8 ispanya yüksek lisans

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

ispanya yüksek lisans 9 ispanya yüksek lisans

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

ispanya yüksek lisans 10 ispanya yüksek lisans

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı​

ispanya yüksek lisans 11 ispanya yüksek lisans

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

ispanya yüksek lisans 12 ispanya yüksek lisans

24.000+​

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ​

28+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

ispanya yüksek lisans 11 ispanya yüksek lisans

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

ispanya yüksek lisans 12 ispanya yüksek lisans

24.000+

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ

10+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Başvuru Süreci

ispanya yüksek lisans 15 ispanya yüksek lisans
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

ispanya yüksek lisans 16 ispanya yüksek lisans
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

ispanya yüksek lisans 17 ispanya yüksek lisans
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

ispanya yüksek lisans 18 ispanya yüksek lisans
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

ispanya yüksek lisans 15 ispanya yüksek lisans
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

ispanya yüksek lisans 15 ispanya yüksek lisans
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

ispanya yüksek lisans 16 ispanya yüksek lisans
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

ispanya yüksek lisans 17 ispanya yüksek lisans
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

ispanya yüksek lisans 18 ispanya yüksek lisans
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

ispanya yüksek lisans 15 ispanya yüksek lisans
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

ispanya yüksek lisans 25 ispanya yüksek lisans
93%

Vize Başarıyla Alındı

ispanya yüksek lisans 26 ispanya yüksek lisans
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

ispanya yüksek lisans 27 ispanya yüksek lisans
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

ispanya yüksek lisans 28 ispanya yüksek lisans
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

ispanya yüksek lisans 29 ispanya yüksek lisans

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

ispanya yüksek lisans 5 ispanya yüksek lisans

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE İYİ DAVRANIN

ispanya yüksek lisans 31 ispanya yüksek lisans

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

ispanya yüksek lisans 32 ispanya yüksek lisans