fbpx

Almanya Lise : Değişim Programı ve Tüm Bilgiler

Almanya Lise : Değişim Programı ve Tüm Bilgiler

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize Almanya’da eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 3 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları
Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 4 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize Almanya’da eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 5 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

ALMANYA LİSE EĞİTİMİ

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programı Hakkında Tüm Bilgiler

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları – Euro Anatolia Danışmanlık

 

Avrupa’nın ekonomik ve sosyal anlamda en iyi ülkeleri içinde yer alan Almanya, yurt dışı eğitimi konusunda da en çok tercih edilen ülkeler içinde bulunuyor. Dünyanın en iyi eğitim sistemleri arasında gösterilen Alman eğitim sistemi, gençlerin başarılı bir kariyere adım atma sürecinde önemli bir destek olacak. Almanyada lise okumak bu nedenlerden ötürü, hem birçok gencin hayali. Çocuklarına iyi bir gelecek sunmak isteyen aileler için, Almanya lise değişim programları önem taşıyor.

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

Peki Almanyada lise okumak için ne yapmak gerekiyor? Yurtdışı eğitim danışmanlığı, Almanyada lise okumak isteyenler için tüm prosedürler konusunda yol gösterici bir destek sunuyor. Türk gençleri için Almanyada lise okuma deneyimini, profesyonel ekibi ve küresel çözüm ortakları ile kolay bir hale getiren Euro Anatolia bu süreçte yanınızda. Almanyada lise okuma sürecine dair bilinmesi gerekenlere bakalım.

Almanya lise eğitiminin avantajları neler?

Almanya, 2022 verilerine göre Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise dördüncü büyük ekonomisi oldu. Küresel bir güç olan Almanya, bünyesinden çıkan onlarca önemli markayla aynı zamanda bir endüstri devi konumunda. Almanya’nın bu başarısının arkasında ise eğitim sistemi yatıyor. Nüfus yapısı bakımından Türkiye’ye benzer bir şekilde kozmopolit bir ülke olan Almanya, yurtdışında lise okumak isteyen gençler için önemli bir fırsat sunuyor.

Disiplinli ve yenilikçi bir eğitim modeline sahip Almanya’da lise eğitimi, gençlerin geleceğine yapılan en önemli yatırım. Yurt dışında lise okuma deneyiminin ötesinde, Almanca gibi çok önemli bir dili öğrenme fırsatı da sunacak olan Almanya liseleri, başarılı kariyer planlarının temelini oluşturuyor. Almanya’da lise okuyan öğrencilerin sahip olabileceği fırsatlar şu şekilde:

       Almanya’da, lise eğitiminin ardından üniversite eğitimi alabilirsiniz.

       4 ya da 5 yıllık lise eğitimi sürecinde Almanca’da iyi bir seviyeye ulaşabilirsiniz.

       Değişim programı kapsamında farklı ülkelerden gelmiş öğrencilerle temas kurabilir ve dünyanın dört bir yanına uzanan dostluklar kurabilirsiniz.

       Avrupa’da tüm ülkelerde tanınan bir lisenin diplomasına sahip olabilirsiniz.

       Düzenli, disiplinli ve bilim odaklı bir eğitim sistemi içinde yetişebilirsiniz.

Tüm bu olanaklar, birçok gencin Almanya’da lise okumaya pozitif bakma nedenleri arasında. Yurtdışı eğitim danışmanlığı alarak, Almanyada lise okumak için gerekli şartları öğrenerek, sizin için en uygun liseye adım atabilirsiniz.

Almanya’da okul türleri ve özellikleri

Alman eğitim sistemi, Türkiye eğitim sistemi ile birtakım benzerlikler içermesine karşın farklı bir yapıya sahip. Köklü bir eğitim sistemi sunan Almanya’da, temel okul grundschule olarak adlandırılıyor. Bunun ardından, üç farklı ortaokul seçeneği sunuluyor. Öğrencilerin başarı durumu ve diğer özelliklerine göre bu okullar şu şekilde:

       Hauptschule: Başarı durumu ortalama ve ortalama üstü öğrenciler, ortaokul statüsünde yer alan hauptschule’ye geçiş yapar. Öğrenciler bu okullardan meslek yüksek okulu olarak adlandırılan teknik okullara geçebilir ya da gymnasium’a devam edebilir.

       Realschule: Realschule, liseden sonra üniversite eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerin tercih ettiği bir okuldur. 3 ya da 4 yıl süren eğitimin ardından, başarı sınavı Abitur’a giriş gereklidir. Bu sınav Türkiye’deki üniversite sınavı ile denktir.

       Gesamtschule: Türkiye’de düz lise olarak adlandırılan kurumlarla paralel eğitim kurumlarıdır. Lise değişim öğrencileri bu programa dahil olabilir ya da özel okullarda lise eğitimlerini sürdürebilir.

Lise eğitimi, Almanya’da 4 ya da 5 yıl olarak alınabilir. Almanyada lise okuyan öğrenciler, Abitur ya da Baccalaurate Diploması sahibi olarak, lisans eğitimine devam edebilir.  Genel olarak, Almanyada lise okumak istiyorum diyen öğrenciler devlet okullarında değişim öğrencisi olarak yer alabilirken, özel okullarda ise daha uzun süreli şekilde eğitim alabilir.

Almanya’da lise okuma şartları neler?

Almanya’da lise eğitimi almak için belli şartlar söz konusu. Dünyanın en iyi eğitim sistemi ile, başarılı bir kariyere adım atan öğrenciler yetiştiren Almanya liselerinde değişim öğrencisi olarak yer almak için gerekli şartlardan bazıları şu şekilde:

       B2 seviyesinde Almanca

       Talep edilen not ortalamasının yeterlilik düzeyinin üzerinde olması

Almanya lise değişim programına katılmak isteyen öğrenciler için belirtilen bu şartlarda, özellikle Almanca seviyesi en çok merak edilen konular arasında. Almanca bilmeyen bir öğrenci için, Almanyada lise okumak mümkün. Ancak bu dil yeterliliğini sağlamak için lise eğitimi almadan önce bir dil hazırlık eğitimi almak gerekiyor. Yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında deneyimli bir firma olarak, Almanca dil yeterliliği sınavı ve eğitimi konusunda 360 derece bir hizmet sunuyoruz. Bu süreçte, Euro Anatolia danışmanlık olarak aşağıdaki konularda öğrencilerin sorunsuz bir süreç yaşamasını sağlıyoruz:

       Almanca dil eğitimi

       Almanya’da konaklama

       Almanya’da lise eğitimi maliyetinin optimize edilmesi

Genel olarak, Almanyada lise okumak birçok genç ve aile için talep gören bir konu. Dil yeterliliği, lise eğitim ücretleri ve not ortalaması gibi konular sağlandığı taktirde her öğrenci Almanya’da lise okuma hayalini gerçekleştirebilir.

Almanya’da lise eğitimi almanın maliyeti ne kadar?

Almanya’da lise eğitimi, yukarıda belirttiğimiz gibi farklı okul türleri gibi seçenekler barındırıyor. Almanca seviyesi ilgili seviyenin altında olan öğrenciler için dil eğitimi, konaklama ve okuldaki eğitim süreci konusunda profesyonel danışmanlık çok önemli. Euro Anatolia olarak, Almanya’da lise okuma fiyatları konusunda çözüm ortaklarımızla birlikte, en iyi sonucu sunuyoruz.

Almanya’da lise eğitimi almanın fiyatları, IB diploması içeren okullarda yaklaşık 35 bin euro ile 50 bin euro arası değişebilir. Bununla birlikte okulun bulunduğu şehir ve diğer faktörler de Almanya’da lise ve üniversite eğitimi fiyatlarını etkileyebilir. Yurtdışı eğitim danışmanlık firması olarak, öğrencilerin en uygun maliyetlerle, en kaliteli okullarda eğitim alması için hizmet veriyoruz.

Almanya’da lise eğitimi için her adımda yanınızdayız: Euro Anatolia neler sunuyor?

Yurt dışında eğitim almak, dünya çapında tanınan okullardan mezun olma ve uluslararası ölçekte kariyer inşa etme adına ilk adım. Bu nedenle birçok aile çocuklarının yurt dışında eğitim almasını isterken, yurtdışı lise eğitimi çocukların da hayali. Almanya ya da diğer Avrupa ülkelerinde üniversite eğitimi almanın ilk adımı olan lise diploması için, Euro Anatolia olarak her adımda profesyonel hizmet sunuyoruz.

       Bugüne kadar 24 binden fazla öğrencinin yurt dışında eğitim almasını sağladık.

       Vize başarı oranımız yüzde 96 gibi yüksek bir oran.

       Öğrencilerden aldığımız pozitif yorum oranı yüzde 98.

       En önemlisi de, öğrenciler için sağladığımız indirim tutarı 1,3 milyon euronun üzerinde.

 

Öğrencilerin yurt dışında eğitim alma hayalini gerçekleştirirken, aileler için de eğitim maliyetini en uygun şekilde sunuyoruz. Almanya ve birçok Avrupa ülkesinde yer alan onlarca iş ortağımız, çocukların geleceği için en iyi eğitim planını çizmenizi sağlıyor. Siz de Almanya lise değişim programı konusunda Euro Anatolia ile güvenilir ve çözüm odaklı bir danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

[/expander_maker]

Almanya’da lise eğitimi almak için, not ortalamasının uygun olması ve B2 seviyesinde Almanca gerekiyor.

Almanya’da, lise türü ve şehre göre lise eğitimi fiyatları değişmekle birlikte, 35 bin euro ile 50 bin euro arasında fiyatlar söz konusudur.

Almanya hem devlet okulları hem de özel okullarda, değişim programı öğrencilerini kabul ediyor.

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 5 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

YURTDIŞINDA EN POPÜLER DİL OKULLARI

Yurtdışında En Çok Tercih Edilen Dil Okulları;

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 7 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

Amerika’da Yüksek Lisans

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 8 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

İspanya’da Yüksek Lisans

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 9 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

Avustralya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda’da Yüksek Lisans

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 10 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

Polonya Yüksek Lisans

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 11 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

Hollanda’da Yüksek Lisans

italya schengen vize başvurusu

İtalya’da Yüksek Lisans

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 12 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

Kanada’da Yüksek Lisans

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Yüksek Lisans

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 13 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

Almanya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda Üniversiteleri

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 14 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

İsveç Üniversiteleri

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 15 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

Fransa Üniversiteleri

italya schengen vize başvurusu

İtalya Üniversiteleri

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 11 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

Hollanda Üniversiteleri

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 17 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

Polonya Üniversiteleri

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Üniversiteleri

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 12 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

Kanada Üniversiteleri

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 7 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

Amerika Üniversiteleri

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 20 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

İspanya’da Lise

NEDEN EURO ANATOLIA?

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 21 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir danışman atıyoruz.

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 22 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 23 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 24 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı​

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 25 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 26 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

24.000+​

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ​

28+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 25 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 26 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

24.000+

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ

10+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Başvuru Süreci

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 29 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 30 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 31 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 32 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 29 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 29 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 30 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 31 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 32 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 29 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 39 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları
93%

Vize Başarıyla Alındı

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 40 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 41 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 42 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 43 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 5 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE İYİ DAVRANIN

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 45 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları 46 Almanya Lise Eğitimi ve Değişim Programları