fbpx

İspanya Liseleri

İspanya Liseleri

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize İspanya’da lise eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

İspanya Liseleri 3 İspanya Liseleri
İspanya Liseleri 4 İspanya Liseleri

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize İspanya’da lise eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

İspanya Liseleri 5 İspanya Liseleri

İSPANYA LİSELERİ

İspanya Liseleri Hakkında Tüm Bilgiler - Euro Anatolia

İspanya Liseleri

 

İspanya Liseleri hakkında ayrıntılı ve doğru bilgi almak isterseniz bu yazımızı mutlaka okumalısınız. Çünkü İspanya Okulları içinde bulunmadan önce yaşam standartları, vize işlemleri, başvuru ve kabul şartları, en iyi liseler gibi bilgileri önceden edinmeniz sizin için artı demektir.

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

İspanya Liseleri ve okullarında eğitim alabilmek birçok öğrencinin ve velilerinin hayallerini süslemektedir. Çünkü bildiğimiz gibi lise eğitimini yurtdışında tamamlamak hem ülkemizde hem de dünyanın diğer ülkelerinde önemli bir unsurdur. Lise dönemi boyunca öğrencinin yabancı dili gelişir, bilgisi ve kültürü artar; bunun yanında üniversiteyi İspanya’da ya da farklı bir yurtdışındaki ülkede okuma ihtimali artar. Geleceğe bir yatırım niteliğinde olan bu unsurlar, öğrencinin İspanya Liseleri eğitiminden geçmesi için çok önemlidir.

 

İspanya Liseleri sayesinde öğrenci iyi derecede İspanyolca öğrenir. Aynı zamanda küresel bir dil olan İngilizcesini inanılmaz hızlı bir şekilde geliştirme fırsatı bulur. İspanya Liseleri eğitim seviyesi yüksek, kalitelidir. Öğrenci kendini burada eğitim alanında geliştirirken İspanya’nın kültürü, sanatı, müziği ile tanışır. Ülkenin yaşam maliyetleri düşük olduğu için daha çok tercih edilmektedir.

 

İspanya Liseleri Eğitim Sistemi

 

İspanya Liseleri dünya çapında ünlü liselerdir. Bunun sebebi de kaliteli bir eğitim sistemine sahip olmalarıdır. İspanya’nın güvenilir ve gelişmiş şehirlerinde, alanında uzman öğretmenler ve kaliteli okullarda öğrenim görmesi öğrenciye gelecek anlamında büyük avantajlar sağlayacaktır. İspanya Liseleri ayrıca Üniversite zamanında özgeçmişinde bir artı olacaktır. Bu anlamda öğrenciler için geleceğe yönelik bir yatırım değeri arz etmektedir.

 

İspanya Liseleri eğitim sistemini öğrenmek bilmeniz gerekenlerden biridir. İspanya üzerinde eğitim sistemi 8 kademeden meydana gelmektedir.  İspanya Liseleri süresi bizim ülkemizdeki gibi dört yıldır. Fakat burada farklı olan lisenin ilk iki senesinin ortaokul içinde verilmesidir. Bu ilk iki sene mecburiyken verilen diğer iki sene mecburi değildir.

 

İspanya Liseleri Avantajları

 

İspanya Liseleri eğitiminden geçmek ve mümkünse o liselerden birinden mezun olmak birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Sadece Türkiye’den değil, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden gelen öğrencilerin de memnun kaldığı bu okullardaki en önemli fırsat yabancı dil konusundaki yetkinliğidir. İspanyolca dünya üzerinde en çok konuşulan yabancı dillerden biridir. Lise döneminden itibaren İspanyolcaya hakim olan bir öğrenci, üniversite yıllarında ve hatta iş hayatında pek çok zorluğu kolayca aşacaktır. Çünkü günümüzde yabancı dil bilmeye yönelik önem malumdur. Kariyer basamaklarının her noktasında yabancı dil öğrenciye fazlasıyla yardımcı olacaktır.

 

Liseler bulunduğu bölge bakımında da çok güvenilirdir. İspanya dünyadaki sayılı güvenilir ülkelerdendir. İspanya Liselerinin olduğu yerlerde de güvenlik önlemleri son derece yüksektir. Bu sebeple ebeveynler, öğrencilerini İspanya’da Lise eğitimine gönderirken içleri son derece rahattır.

 

İspanya Liseleri içinde eğitim gören bir öğrenci olarak eğer geleceğinizi İspanya’da planlıyorsanız, lise eğitimden geçen biri olarak bu son derece kolay olacaktır. Üniversiteye İspanya’da devam etmek için Bachillerato programına katılabilirsiniz. Veyahut İspanya’da İngilizce eğitim müfredatı sunan okullarda eğitim alıp ikinci bir dil öğrenme fırsatını yakalayabilirsiniz. İspanya’da İngilizce müfredat sunan okullarının yanında Amerikan müfredatında öğrenim veren kurumlar da mevcuttur. Bu okullarda okuyup mezun olmanız durumunda IB diplomasına sahip olup dünyanın en iyi üniversitelerine kaydınızı yaptırabilirsiniz.

 

Öğrenim programını tamamlayıp mezun olduğunuz takdirde İspanya’daki üniversitelerde okuma hakkı kazanır, üniversiteye kolayca geçiş yapabilirsiniz. Buralarda önemli olacak şeyler İspanya Liseleri öğrenimindeyken gösterdiğiniz başarılardır. Dersteki başarılarınız, gönüllük projelerinde yer almanız, sosyal veya sportif faaliyetlerindeki aktifliğiniz ve öğretmenlerinizin referansları kritik rol oynamaktadır. Eğer bu konularda olumlu bir görünüş sergiliyorsanız üniversiteye sınavsız bir şekilde geçmeniz söz konusu olabilir.

 

İspanya Liseleri avantajları arasında entelektüel birikim, kültür ve bilgi çok önemli bir yere sahiptir. Kültürel miras değeri yüksek olan İspanya şehirlerinde öğrenciler tarihin eşsiz manzaralarıyla karşılaşacak, turistik yerleri ziyaret edebilecek, farklı bir kültüre sahip yeni arkadaşlar edinecektir. Lise çağlarından itibaren öğrenci, yüksek bir özgüvene ve bilgi birikimine sahip olacaktır.

 

İspanya Liseleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

İspanya Liseleri verdiği eğitimler bakımından değişkenlik gösterebilmektedir. Öğrencinin ilgisi ve becerisi doğrultusunda eğitim veren liseleri tercih etmek mantıklı olacaktır. Eğer öğrenci spora yatkınsa spor bilimlerine, sanata ilgiliyse sanatsal aktivitelere, bilime ilgi duyuyorsa bilimsel araştırmalara yönlendiren ve bu yönde eğitimler veren liseleri tercih etmelisiniz. Öğrencinin yeteneklerini gözlemleyecek ve en doğru eğitimleri vererek öğrenim ihtiyacını karşılayacak eğitimcilerin bulunduğu liseler, öğrencinizin başarısını katbekat artıracaktır. Ayrıca lise seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı diğer hususlar da bulunmaktadır:

 • Konum
 • Büyüklük
 • Eğitim Dili
 • Müfredat
 • Konaklama İmkanları
 • Eğitim Ücretleri
 • Burs İmkanları
 • Bünyesinde bulunan uluslararası öğrenciler

İspanya Liseleri Başvuru Şartları Neler?

 

Liselerin kabulü için belli başlı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartları gelin birlikte inceleyelim:

 

 • Not Ortalaması: Öğrencinin genel not ortalamasının 100 üzerinden 70 olması gerekmektedir.
 • Dil Yeterlilik: İspanya Liseleri bünyesinden eğitim alması için öğrencinin dil yeterliliği bulunmalı ve bunu sınav sonucuyla göstermelidir. Eğer öğrenci yabancı dile hakim değilse bir dil kursuna gidebilir. Bu konuda ayrıntılı bilgileri okul rehberliklerinden ya da danışmanlardan alabilirsiniz.
 • Başvuru Tarihleri: İspanya Liseleri arasından tercih ettiğiniz lisenin başvuru tarihlerini öğrenip ona göre başvuru belgelerini hazırlamalı ve zamanında teslim etmelisiniz. Aksi takdirde, başvuru tarihlerini kaçırırsanız, başvurunuz kabul edilmez ve İspanya Liseleri içinde eğitim alma imkanını kaçırmış olursunuz.

İspanya Liseleri Başvuru Belgeleri Nelerdir?

 

İspanya Liseleri için başvuruya hazırlanıyorsanız birçok belgeyi hazır bulundurmalısınız. Bu belgelerin eksiksiz olması İspanya Liseleri başvurusu için süreci hızlandıracaktır. Tabii, öncelikle hangi liseye gideceğinizi belirlemeniz ve ona göre hareket etmeniz gerekmektedir. Bazı okullar ekstra belgeler talep etse de genellikle aşağıdaki şu belgeler talep edilmektedir:

 

 • Pasaport
 • Transkript: İçinde öğrencilik yaptığınız yıllarda aldığınız derslerin içeriklerini ve notlarını gösterir belge.
 • Referans Mektubu: Öğretmenlerinizden ya da okul müdürlerinizden talep ederek alacağınız mektup.
 • Veli Muvafakatnamesi: İspanya Liseleri içinde eğitim görecek öğrenci doğal olarak reşit değildir. Bu sebeple ebeveynleri tarafından yazılmış ve resmi bir şekilde imzalanmış bir izin belgesine ihtiyaç vardır.
 • Dil Yeterlilik Belgesi: Dil belgesi bulunmayan öğrenciler İspanya Liseleri tarafından yapılan dil sınavlarına da girebilirler. Eğer dil yeterliliğiniz yoksa İspanya’daki dil okullarına başvurabilirsiniz.
 • Niyet Mektubu: İspanya Liseleri arasından seçtiğiniz lisede okumak için, o liseye bir niyet mektubu yazmalısınız.

İspanya Liseleri Konaklama Seçenekleri

 

Tercihinde bulunup eğitim almaya hak kazanan bir öğrencinin konaklama konusunda birden fazla seçeneği bulunmaktadır:

 

Kampüs İçindeki Yurtlar: Yurtdışından gelen öğrenciler için kampüs içi yurtlar vardır. Bu yurtlar oldukça güvenlidir. Yurt içinde kendisi gibi birçok uluslararası öğrenciyle tanışabilir, kaynaşabilir ve okula böylece daha hızlı bir şekilde uyum sağlayabilir. Kampüs içindeki yurtlarda sosyal alanlar yeni arkadaşlıklar kurmak için uygundur. Aynı zamanda sessiz ders çalışma alanları bulunmaktadır.

 

Aile Yanı Konaklama: İspanya Liseleri eğitiminde bulunan öğrenciler nadiren de olsa bu seçenek tercih edilir. Aile yanında konaklama konusunda seçeceğiniz lise bizzat kendisi size yardımcı olacaktır. Burada yaşayan bir öğrenci İspanyol kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacaktır. Bunun yanı sıra İspanyolcayı daha akıcı konuşacak ve kelime haznesi olabildiğince fazla gelişecektir.

 

İspanya Liseleri Giriş Sınavları Var Mı?

 

İspanya Liseleri Giriş Sınavları bulunmaktadır. Giriş sınavlarının ne olduğu, nelere tabii tutulacağınız tercih edeceğiniz İspanya Lisesine göre değişiklik göstermektedir. Bu liselerin öğrenci kabul etmede kullandıkları bir yöntemdir. İspanya Liseleri potansiyeli yüksek olan ve gelecekte iyi mevkilerde bulunabilecek zeki ve başarılı öğrencilere yönelerek, öğrencileri desteklemektedirler. Sınavlarda öğrencinin alacağı not liseye kabul aşamasında önemli bir role sahiptir.

 

İspanya Liseleri Ücretleri ve Burs İmkanları

 

İspanya Liseleri dünya çapında ün yapmış kaliteli liselerdir. İspanya Liselerinde iki tür lise vardır: Devlet okulları veya özel okullar bulunmaktadır. Özel okullarda imkanlar daha fazladır. Fakat devlet tarafından desteklenen İspanya Liseleri de kaliteli eğitim vermekte ve imkanlarını her geçen gün genişletmektedirler.

 

Devlet Okulları ortalama 15000 Euro ücretlendirme yapmaktadır. Özel Okullar ise yaklaşık 25000 Euro’yu bulmaktadır. Bu fiyatlara genellikle konaklama bedeli dahil edilir. Bu ayrıntıyı mutlaka okula veya danışmanlara danışmalısınız. 

 

Başarılı öğrencilere burs imkanı tanımaktadır. Verilecek olan burs okul bursu olabileceği gibi, öğrencinin yeteneklerine bağlı olarak spor, sanat, müzik, bilim gibi alanlar için de burs verilebilmektedir. Burs hakkında daha fazla bilgilenmek için İspanya Liseleri arasından seçtiğiniz lisenin burs programlarını inceleyebilir ya da yurtdışı eğitim konusunda danışmanlık veren kurumlarla görüşebilirsiniz.

Euro Anatolia ücretsiz danışmanlığı için şimdi randevu alın!

 [/expander_maker]

Evet. İspanya Liseleri giriş sınavları yapmaktadır. Bu seçeceğiniz liseden liseye göre değişiklik göstermektedir. İspanya Liseleri Giriş Sınavlarında alacağınız puan liseye kabulünüzü etkiler.

İspanya Liseleri eğitimi 4 yıldır.

İspanya Liselerinde ücretler değişiklik gösterse de devlet okulları ortalama 15000 Euro, özel okullarda ortama 25000 Euro ücretler talep edilmektedir.

Kanada Lise Başvuru Şartları şunlardır:

 • 70 üstü not ortalaması
 • Yabancı Dil yeterlilik

İspanya Liseleri genellikle öğrenci yurtlarına sahiptir. Bu yurtlarda konaklayabilirsiniz.

İspanya’daki Liselerin farklı başvuru tarihleri olabilir. Bu sebeple seçeceğiniz lisenin duyurusunu beklemeniz en doğrusu olacaktır.

Evet. İspanya Liseleri başarılı öğrencilere burs imkanı tanımaktadır. Verilecek olan burs okul bursu olabileceği gibi, öğrencinin yeteneklerine bağlı olarak spor, sanat, müzik, bilim gibi alanlar için de burs verilebilmektedir.

İspanya Liseleri kaliteli ve ünlü liselerdir. Bu sebeple iyi diyebileceğimiz okullardır. Sizlere eğitim yanında kültür ve entelektüel bilgi kazandırır.

İspanya Liseleri 5 İspanya Liseleri

YURTDIŞINDA EN POPÜLER DİL OKULLARI

Yurtdışında En Çok Tercih Edilen Dil Okulları;

İspanya Liseleri 7 İspanya Liseleri

Amerika’da Yüksek Lisans

İspanya Liseleri 8 İspanya Liseleri

İspanya’da Yüksek Lisans

İspanya Liseleri 9 İspanya Liseleri

Avustralya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda’da Yüksek Lisans

İspanya Liseleri 10 İspanya Liseleri

Polonya Yüksek Lisans

İspanya Liseleri 11 İspanya Liseleri

Hollanda’da Yüksek Lisans

italya schengen vize başvurusu

İtalya’da Yüksek Lisans

İspanya Liseleri 12 İspanya Liseleri

Kanada’da Yüksek Lisans

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Yüksek Lisans

İspanya Liseleri 13 İspanya Liseleri

Almanya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda Üniversiteleri

İspanya Liseleri 14 İspanya Liseleri

İsveç Üniversiteleri

İspanya Liseleri 15 İspanya Liseleri

Fransa Üniversiteleri

italya schengen vize başvurusu

İtalya Üniversiteleri

İspanya Liseleri 11 İspanya Liseleri

Hollanda Üniversiteleri

İspanya Liseleri 17 İspanya Liseleri

Polonya Üniversiteleri

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Üniversiteleri

İspanya Liseleri 12 İspanya Liseleri

Kanada Üniversiteleri

İspanya Liseleri 7 İspanya Liseleri

Amerika Üniversiteleri

İspanya Liseleri 20 İspanya Liseleri

İspanya’da Lise

NEDEN EURO ANATOLIA?

İspanya Liseleri 21 İspanya Liseleri

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir danışman atıyoruz.

İspanya Liseleri 22 İspanya Liseleri

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

İspanya Liseleri 23 İspanya Liseleri

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

İspanya Liseleri 24 İspanya Liseleri

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı​

İspanya Liseleri 25 İspanya Liseleri

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

İspanya Liseleri 26 İspanya Liseleri

24.000+​

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ​

28+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

İspanya Liseleri 25 İspanya Liseleri

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

İspanya Liseleri 26 İspanya Liseleri

24.000+

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ

10+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Başvuru Süreci

İspanya Liseleri 29 İspanya Liseleri
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

İspanya Liseleri 30 İspanya Liseleri
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

İspanya Liseleri 31 İspanya Liseleri
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

İspanya Liseleri 32 İspanya Liseleri
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

İspanya Liseleri 29 İspanya Liseleri
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

İspanya Liseleri 29 İspanya Liseleri
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

İspanya Liseleri 30 İspanya Liseleri
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

İspanya Liseleri 31 İspanya Liseleri
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

İspanya Liseleri 32 İspanya Liseleri
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

İspanya Liseleri 29 İspanya Liseleri
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

İspanya Liseleri 39 İspanya Liseleri
93%

Vize Başarıyla Alındı

İspanya Liseleri 40 İspanya Liseleri
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

İspanya Liseleri 41 İspanya Liseleri
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

İspanya Liseleri 42 İspanya Liseleri
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

İspanya Liseleri 43 İspanya Liseleri

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

İspanya Liseleri 5 İspanya Liseleri

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE İYİ DAVRANIN

İspanya Liseleri 45 İspanya Liseleri

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

İspanya Liseleri 46 İspanya Liseleri