fbpx

Fransada Üniversite Okumak

Fransada Üniversite Okumak

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize Fransa’da eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

fransada üniversite okumak 3 fransada üniversite okumak
fransada üniversite okumak 4 fransada üniversite okumak

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize Fransa’da eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

fransada üniversite okumak 5 fransada üniversite okumak

FRANSADA ÜNİVERSİTE OKUMAK

Fransa Üniversite Fiyatları ve Hakkında Bilgiler

Fransada Üniversite Okumak İçin Gerekenler ve Fiyatları

Resmi adı Fransa Cumhuriyeti veya Fransız Cumhuriyeti olan ve Batı Avrupa’da bulunan bir ülkedir. Ana dili Fransızcadır. Fransızca Dünya genelinde İngilizceden sonra en çok konuşulan dildir. 5 kıtada konuşulmaktadır. Ülke nüfusu 2021 yılında 67,5 milyon olan Fransa, turistik ve tarihi alanlarıyla, ünlü şehirleriyle her yıl milyonlarca turist ağırlamaktadır. Fransa 13 bölgeden oluşmaktadır. Bu bölgelerde toplam 101 il bulunmaktadır.

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

Dünyanın sayılı kaliteli üniversiteleri bulunan Fransa ülkeye her yıl binlerce uluslararası öğrenci almaktadır.

Fransada üniversite okumak için bulunan öğrencilerin sayısı bir hayli fazladır. Dil okulu ve Fransa Devlet Üniversiteleri alanlarında okumak için giden öğrenci sayısı son 15 yılın en yüksek uluslararası öğrenci sayısına ulaşmıştır. Öğrenci sayısı 2022 yılında 400.000 artış göstermiştir.

Fransada okumak deyince akla birçok soru gelmektedir. Eğitim İngilizce midir Fransızca mı? Hangi bölümü okumalıyım? Fransa üniversite ücretleri neler? Fransada okumak için gerekenler nelerdir? Fransa üniversite kabul şartları gibi merak edilen birçok konu var. Fransa üniversite kabul şartları nelerdir hemen inceleyelim.

Fransada üniversite okumak Türkiye’de olduğu gibi 4-6 yıl arasını kapsamaktadır. Tıp fakültesi gibi bölümler farklı sürede, normal lisans programları ise farklı sürede bitmektedir. Fransa üniversite fiyatları detaylı tüm bilgilere ulaşmak için yazımızdan bilgilere ulaşabilirsiniz veya online kanallar üzerinden tarafımıza ulaşabilirsiniz. Fransada ingilizce eğitim veren üniversiteler araştırıldığında dünyadaki en başarılı insanların sayısız ödüller alan kişilerin bu üniversitelerden mezun olduğu görülmektedir.

Fransa Üniversite Kabul Şartları

Fransada okumak için gerekenler yani lisans veya yüksek lisans eğitimi almak isteyenler için birtakım şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar öncesi belli bir süreç vardır. Fransa Büyükelçiliği’ne bağlı bir birim olan Campus France’ye başvuru yapmak gerekmektedir. Güncel Fransa üniversite kabul şartları nelerdir diye bakacak olursak: İnternet sitelerinden online olarak başvuru kabul ediliyor. Dil seviyesinin ölçülmesi, belge kontrolü gibi süreçlerde de konsoloslukla birlikte ortak işler yapabilmektedir.

Fransada okumak için gerekenler şu şekildedir:

 • Türkiye’de ortaöğretim yani lise mezunu olmak ilk şarttır.
 • Mezuniyet not bilgisi 4 üzerinden minimum 2 olmalıdır. Fransa devlet üniversiteleri için yüksek olması oldukça avantajlıdır.)
 • Fransada ingilizce eğitim veren üniversiteler tercih edilecekse dil yeterliliği büyük bir kriterdir. IELTS veya TOELF sınavına girilmesi gerekiyor.
 • Eğer eğitim Fransızca ise DELF sınavına girerek sonucunu belgelerin arasına koymak gerekmektedir. Lisans bölümleri için B1 seviye dil isteniyor.
 • AP sınavına girerek bunu sunmak da oldukça avantajlıdır. Diğer arkadaşlarının alacağı dersleri bu şekilde veriliyor. Bu da zaman açısından ve maddi açıdan oldukça büyük bir artıdır.
 • Niyet ve sponsor mektubunun da özenli ve açıklayıcı olması gerekiyor.
 • Özgeçmişi hazırlamak ve diğer belgelerle teslim etmek gerekmektedir.

Fransada okumak Türkiye’deki gibi iki dönemden oluşmaktadır. Fransa’da alınacak olan diplomanın denkliği bulunmaktadır. Kariyer açısından sizi çok öne çıkaracak bir diploma olacaktır. Fransızca ve İngilizce geliştirme açısından da oldukça faydalı olacak olan bu üniversite serüveni lisans sonrası yüksek lisansınızı Fransa’da yapmak istiyorsanız tercihinize göre şekillenebilir. Oturma izni ve çalışma izni sahibi olarak eğitiminize, konaklamanıza ve geçim sağlama konusunda öğrenciyken aynı zamanda kendinize yararlı olabilirsiniz.

Fransa Üniversite Fiyatları

Fransa devlet üniversiteleri ücretleri özel okula oranla oldukça uygun fiyatlıdır. Devlet teşviği olduğu için uygun fiyata okumak mümkün.

Ayrıca Fransa’ya gelecek olan öğrencinin uyruğuna göre ücret değişmektedir. AB’ye üye ülke öğrencileri, Andorra, İsviçre vatandaşı olan Avrupa vatandaşı olan uluslararası öğrenciler için fiyatlar daha uygundur.

Fransa devlet üniversiteleri ücretleri AB üyesi uluslararası öğrenciler için 2022 verilerine göre yıllık olarak 170 Euro gibi tutarlardan başlamakta, o civarlardan fazla yukarı çıkmamaktadır. Tıp öğrencileri devlet üniversiteleri için yıllık 450 Euro gibi tutarlardan başlamaktadır. Doktora öğrencileri için ücretler ortalama 380 Euro olarak belirtilmiştir. Fransada üniversite okumak isteyen uluslararası öğrencilerin devlet üniversitelerine ortalama olarak yaptığı ödemeler geçtiğimiz yıllarda 200-500 Eurodur. Fransa üniversite fiyatları geçtiğimiz yıllarda ortalama fiyatlar belirtilmiş. 2023 güncel fiyat listesi ve üniversiteler hakkında bilgi almak için ofisimize randevu alabilirsiniz veya formu doldurduğunuz takdirde tarafınıza geri dönüş yapılarak detaylı bilgi paylaşılacaktır.

AB üyesi olmayan öğrenciler için Fransa devlet üniversiteleri ücretleri lisans yıllık 2.700 Eurodan başlamaktadır. Yüksek lisans için bu tutar ortalama 3.700 Eurodur.

Fransa üniversite ücretleri özel ve devlet üniversiteleri olarak değişiklik göstermektedir. Hangi lisans veya yüksek lisans programına başvurulacaksa ücretleri bölümlere göre değişmektedir. 2023 güncel fiyat listesi için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Özel üniversitelerde ise fiyat oldukça değişkendir. 2021-2022 fiyatları 1500-7500 Euro arasında değişiklik göstermektedir. Fransada ingilizce eğitim veren üniversiteler ücret açısından ortalama fiyatlardadır. Başarı oranı yüksek üniversitelerde İngilizce eğitimler verilmektedir. Öğretmenleri harika eğitimler almış bu üniversiteler ayrıca sosyal ortam açısından oldukça eğlenceli ve faydalıdır. Üniversiteler yüz ölçümü açısından oldukça büyük ve güzel ortamlıdır.

Fransa’da en çok tercih edilen bölümler: Mimarlık, yaratıcı sanatlar, tasarım gibi birçok farklı bölüm tercih edilmektedir. Fransa’da moda ve binaların yapıları, tarihi gibi sebeplerden dolayı işinin ehli olan öğretmenlerden öğrenmek için Fransa’nın en iyi üniversitelerini araştırmak gerekmektedir.

Devlet üniversiteleri Fransa’da 2019 yılına kadar tamamen ücretsizdi. Sadece seçkin öğrenciler alınarak Fransa ücretsiz üniversiteler şu anki devlet üniversiteleridir. Fransada ingilizce eğitim veren üniversiteler ile kaliteli eğitim alarak okumak mümkündü. Şu an devlet üniversiteleri uluslararası öğrenciler için ücretsiz değil. Fakat eğitimine değecek hatta ücret olarak gayet iyi fiyatlarda olan devlet üniversiteleri bulunmaktadır. Özel üniversitelerde, devlet üniversitelerinde başarılı öğrencileri seçerek alan bu güzel üniversitelere eğitim ücreti hariç masraflar ise maksimum 1000 Euroya çıkmaktadır.

2023 Fransa üniversite fiyatları güncel ücret katalog bilgisi almak isterseniz Euro Anatolia Danışmanlık ile hangi üniversitelere ne şekilde başvurulur, Fransa üniversite ücretleri nelerdir bize danışarak ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Uzman danışmanlarımız ile tüm süreci sağlıklı ve temiz bir şekilde yönetebiliriz. Fransa konsolosluğuna başvuru sürecinde ve Fransada okumak için gerekenler nasıldır, süreç nasıl işliyor tüm bu konularda oldukça titiz ve dikkatli ilerlemek gerekiyor.

Fransa’da Çalışma İzni

Fransa’da uluslararası öğrencilerin öğrenci vizesi olduğu için ücretli bir işte çalışma izni mevcuttur. Yıllık olarak 964 saat çalışma izni bulunmaktadır. Yani Fransa’da çalışan bir kişinin yıllık mesai saatinin %60’ına denk gelmektedir. Fransızca bilmeniz size çok katkı sağlayacaktır. Fakat İngilizce eğitim alıyorsanız ve Fransızcayı hiçbir şekilde bilmiyorsanız yine de iş bulmanıza engel değil. Hizmet sektöründe öğrencilerin yapabileceği işler yapılabilir. Fransa üniversite fiyatları karşılanacak şekilde yani geçiminizi sağlamasa da size büyük bir kolaylık kazandıracak şekilde çalışma izninden faydalanabilirsiniz.

Bazı üniversite bölümleri zorunlu staj yaptırmaktadır. Bu şekilde de hem bölümle alakalı bir işte tecrübeniz olur hem de aylık olarak iyi bir tutarsa staj ücreti alabilirsiniz.

Fransa Ücretsiz Üniversiteler

Fransa üniversite ücretleri 2019 yılı öncesine kadar ücretsiz eğitim veren devlet üniversiteleri uluslararası öğrenciler için artık belli bir ücret karşılığı kayıt yapmaktadır. Fransa üniversite fiyatları yıllık olarak makul seviyelerde bulunuyor. Fransa ücretsiz üniversiteler, devlet okullarıdır. Artık ücretli olan bu üniversiteler uluslararası öğrenciler için makul bir fiyattan başlamaktadır. Yıllık olarak ücret ödemesi yapılmaktadır.

Fransa ücretsiz üniversiteler şu an bulunmasa da Fransada üniversite eğitimi en iyi hangi şehirde diye bakacak olursak Dünya üniversite sıralamasına göre ilk beşte Paris’teki üniversiteler yer almaktadır. Onun haricinde Lyon, Marsilya, Montpellier’deki üniversiteler de ilk 10 içerisinde yer almaktadır. Yani dünyadaki sayılı üniversiteler arasında Fransa’daki üniversiteler ilk 10’da yer almaktadır.

Peki Fransa’daki en iyi öğrenci şehirleri nereleridir şimdi bunları inceleyelim. Fransada üniversite okumak maddi açıdan ve eğitim kalitesi açısından oldukça önemlidir. Fransa’daki en iyi öğrenci şehri Toulouse ve Lyon olarak belirlenmiştir. Rennes şehri ve Nantes ise 3. ve 4. Sırada yer almaktadır. Bu sonuçlar belli kriterlere göre ortaya çıkmıştır. Bu kriterler şu şekildedir:

Şehirdeki ulaşım, öğrenciler için şehrin ücret olarak uygunluğu, şehrin kültürel zenginliği, öğrenciler açısından iş olanağı fazla olan şehir olarak belirlenmiştir.

İrlanda Dil Okulları: Fiyatları, Başvuru İçin Gerekenler

Fransa üniversite kabul şartları nedir bunları dikkatlice incelemek gerekiyor. Bu süreci başından sonuna doğru yönetmek için Euro Anatolia Danışmanlık ile iş birliği yapmanız halinde usulüne uygun ve profesyonel bir şekilde hizmet alarak lisans veya yüksek lisans başvuru işleminizi rahatlıkla gerçekleştireceksiniz. Gerekli belgeler danışmanlık şirketi tarafından sizden istenerek düzenlemesi yapılır.

Fransada okumak için gerekenler belgeler hangi okullara hangi programlara başvurulacağına göre değişmektedir. Çoğu belgeler şu şekildedir:

 • Üniversite başvurunuzu yardım alarak titiz bir şekilde tamamlamış olmak
 • Kimlik kartı
 • Pasaport
 • Lise transkripti (ingilizce)
 • TOEFL, IELTS yeterlilik sınav sonuçları
 • Üniversitenin bursları mevcutsa başvurulmalı
 • Başvuru ücret ödeme dekontu
 • Fransa şartları için belirtilen finansal tutar güncel olarak ne ise finansal olarak yeterli olduğunuzu banka belgeleriyle kanıtlamak

Bu şekilde belgeler talep edilmektedir. Eğitim vizesi ve oturma izni almak için üniversiteden kabul almak gerekmektedir.

Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

Fransa’da çoğu ülkeye göre konaklama seçenekleri oldukça fazladır. Aile yanı, kiralık ev, öğrenci yurdu, özel yurt ve rezidanslar bulunmaktadır. Fransa’da farklı şehirlerde yaşayarak daha uygun fiyata konaklamak mümkündür. Paris’ten daha küçük şehirlerde yaşamak maddi olarak daha avantajlıdır. Fransa ücretsiz üniversiteler artık mevcut olmasa da uygun fiyatlı ve dünyada ilk on içerisinde olan muhteşem üniversiteler öğrenci olmaya fazlasıyla değer.

Aile yanı konaklama: Genellikle kahvaltı ve öğle yemeği dahil olmaktadır. Aile yanında ayrı bir odada olmak hem güvenli hem de Fransa’ya hızla alışmanızı sağlayacaktır. Bir öğrenci için en uygun konaklama biçimi aile yanı konaklamadır. Genellikle Fransız ailelerin ev sahipliği yaptığı bu evlerde kalarak dilinizi de geliştirebilirsiniz.

Öğrenci evi: Uluslararası öğrencilerin bir arada konakladığı bu evlerde yemeği ortak veya şahsi olarak yapabilirsiniz. Diğer öğrenci arkadaşlarla sosyallik açısından kaynaşarak zaman geçirebilir, uygun fiyata konaklayabilirsiniz.

Kampüs içi yurtlar: Üniversite içinde yer almasından dolayı okula yakınlığının büyük bir artısı bulunmaktadır. Tek kişilik, iki kişilik ve üç kişilik, dört kişilik odada seçenekleriyle konaklamak mümkündür.

Fransada ingilizce Eğitim Veren Üniversiteler

Fransa’da lisans eğitimi Türkiye’deki gibi dört yıl sürmektedir. Fransada ingilizce eğitim veren üniversiteler oldukça fazladır. Bunlardan en iyilerini ve çok tercih edilenlerini şu şekilde listeleyebiliriz. Ayrıca Fransa’da yüksek lisans için 700 üzerinde İngilizce master programı bulunmaktadır. Fransada ingilizce eğitim veren üniversiteler, yani iyi derecede İngilizce konuşulan en iyi okullar şu şekildedir:

 • Ecole Normale Superieure Paris
 • Ecole Polytechnique
 • HEC Paris
 • Institut Polytechnique De Paris
 • Sürdürülebilir Tasarım Okulu
 • Audencia
 • ENS Paris Saclay
 • Paris American University
 • IESEG School Of Manangement

 Bunlar gibi Fransız üniversiteleri Dünya sıralamasında ilk 100 içerisinde yer alarak Fransa turizmde, tarihte olduğu gibi eğitim konusunda da adını duyurmaktadır.

Fransa’da Yaşama Maliyetleri

Fransada üniversite okumak ve  öğrencisi olacaksanız, yani amacınız sadece kültürel olarak gezi ve sosyallik için gitmediyseniz yani okumanız önceliğinizce daha uyguna yaşamanız mümkün olacaktır. Fransa’da hangi şehirde yaşayacaksanız ona göre maliyetler değişmektedir. Konaklama, yeme içme gibi maliyetler küçük şehirlerde daha uygun fiyatlıdır.

Fransa üniversite ücretleri haricinde 2022 fiyatlarıyla Paris şehrinde yaşayacaksanız beslenme, konaklama, yeme içme gibi maliyetler toplamı 2000 Euroyu bulmaktadır.

Nice şehrinde ise ortalama olarak bu tutardan en az 500 Euro daha uygun fiyatlıdır. Nantes, Toulouse gibi şehirlerde ise daha uyguna yaşamak mümkündür. Fransa’da okumayı düşünüyorsanız Fransa devlet üniversiteleri ücretleri uygun fiyatlarda geleceğiniz için çok iyi olacak üniversitelerde eğitim alınması açısından oldukça uygundur.

Yıllık olarak ise öğrenci harcamaları 10.000 ile 19.000 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Fransa Devlet Üniversiteleri

Fransa devlet üniversiteleri uygun fiyatlı olması açısından özel üniversitelere göre tercih sebebidir. Fakat belli bir puanın ve başarının altında olan ama yine Fransa’da iyi eğitim almak isteyenlerin tercihi özel üniversiteler de mevcuttur. Fiyatları oldukça değişken olan üniversiteler ülkenin konumu ve refah seviyesi açısından, ayrıca verilen eğitim açısından uluslararası öğrenciler tarafından Fransa’da oldukça rağbet görmektedir. Fransada okumak için tercih edilmeye değer üniversitelerden bazıları şunlardır. Bazı Fransa devlet üniversiteleri:

Universite PSL (Paris Sciences et Lettres University): Fransada üniversite okumak isteyen herkesin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Lisans ve lisansüstü programları bulunan bu okulda tercih edilen bölümler bilim, mühendislik, sanat gibi çok farklı alanlarda bulunmaktadır. Fransa’nın birçok bölgesinde hatta hemen hemen her yanında yaygın olan bisiklet alanına uygundur. Kütüphane, araştırma laboratuvarı, sağlık merkezi, tasarım stüdyosu gibi yeterli büyüklükte olan alanlarda tüm imkânlar bulunmaktadır. Bu üniversiteden mezun 28 Nobel ödüllü isim bulunmaktadır. Mezunları birçok başarıya imza atmıştır.

Sorbonne Université: Fransa’nın oldukça başarılı üniversitelerinden bir diğeridir. Üniversite mezunlarından 33 adet Nobel ödüllü kişi çıkmıştır. Avrupa ve dünyanın en prestijli üniversiteleri Fransa’da bulunmaktadır. Sorbonne Universite de bunlardan biridir. Ayrıca 6 Fields Madalya sahibi bulunmaktadır. Üniversite tıp, bilim ve mühendislik alanlarında eğitim vermektedir.

École Polytechnique: 1794 yılında Fransız devrimi sırasında kurulan üniversitedir. Bu üniversiteden mezun 3 Nobel ödüllü ve 1 Fields Madalya sahibi bulunmaktadır. Birçok devlet başkanı, bilim insanları bu üniversiteden çıkmıştır. Fransa’da eğitim için neden bulunulması gerektiğini bu şekilde daha iyi anlamış oluyoruz.

Fransada okumak kariyer için oldukça önemli bir yere sahiptir. O sebepten ücreti ne olursa olsun yaşamaya ve okumaya değer bir ülkedir. Hukuk, tıp, moda, ekonomi, gastronomi gibi alanlarda oldukça fazla tercih edilmekte olan Fransa üniversiteleri bölümleridir. Bilim ve teknoloji başta olmak üzere dünyanın sayılı kalitede üniversiteleri Fransa’da bulunmaktadır. Fransa üniversite ücretleri her yıl cüzi bir miktarda değişmektedir. Çoğu AB ülkesine göre çok kaliteli eğitim veren okullar diğer AB ülkelerine göre oldukça uygun fiyatlara eğitim vermektedir.

Fransa’da İngilizce eğitim veren bölümler bölümler başlıca şu şekildedir:

 • Bankacılık
 • Dijital Pazarlama
 • Uluslararası Muhasebe
 • Sermaye Piyasaları
 • Finansal Teknoloji
 • Yönetim
 • Finans
 • Moda yönetim
 • Sürdürülebilir İnovasyonda Tasarım
 • Sağlık Yönetimi ve Veri Zekası
 • Gıda ve Tarım İşletmeciliği
 • Mühendislik
 • Eko Tasarım ve Gelişmiş Kompozit Yapılar
 • Küresel İnovasyon ve Girişimcilik
 • Tıp
 • Hukuk
 • Diş Hekimliği
 • Liderlikte Yönetim 

Fransada üniversite okumak ve diğer tüm ülkelerin dil okulları veya çalışma izinleri için Euro Anatolia Danışmanlık profesyonel başvurusu için, vize süreçleriniz için daima hizmetinizdedir. Profesyonel yardım alarak Fransada üniversite okumak için başvurmak sizin yararınıza olacaktır.[/expander_maker]

Türkiye’de pek çok farklı türde üniversite vardır ve eğitim almanın fiyatı çok değişken olabilir. Ancak, yurtdışında bir üniversite okumak genellikle Türkiye’de özel bir üniversitede okumaktan daha uygun fiyatlıdır. Eğitim görürken bir diğer önemli maliyet de barınmadır. Eğer şehirden biraz uzak bir yerde konaklarsanız daha az maliyetli olacaktır.

Hayır Fransa’da devlet üniversiteleri öğrencilere ücretsiz değildir. 2019 yılı öncesine kadar eğitim ücretsizdi fakat şu an uygun bir fiyatla eğitim vermeye devam etmektedir. Ayrıca okulların burs imkânları sayesinde oldukça uygun fiyata okumak mümkündür.

Fransada üniversite öğrencisi olan öğrencilerin yasal çalışma izni bulunmaktadır. Yarı zamanlı olarak çalışma hakkı mevcuttur.

Euro Anatolia Danışmanlık birçok ülkede birçok eğitim için hizmet vermektedir. Fransa’daki seçkin üniversitelere başvuru için profesyonel danışman ekibimize istediğiniz konuda her zaman danışabilirsiniz.

fransada üniversite okumak 5 fransada üniversite okumak

YURTDIŞINDA EN POPÜLER DİL OKULLARI

Yurtdışında En Çok Tercih Edilen Dil Okulları;

fransada üniversite okumak 7 fransada üniversite okumak

Amerika’da Yüksek Lisans

fransada üniversite okumak 8 fransada üniversite okumak

İspanya’da Yüksek Lisans

fransada üniversite okumak 9 fransada üniversite okumak

Avustralya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda’da Yüksek Lisans

fransada üniversite okumak 10 fransada üniversite okumak

Polonya Yüksek Lisans

fransada üniversite okumak 11 fransada üniversite okumak

Hollanda’da Yüksek Lisans

italya schengen vize başvurusu

İtalya’da Yüksek Lisans

fransada üniversite okumak 12 fransada üniversite okumak

Kanada’da Yüksek Lisans

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Yüksek Lisans

fransada üniversite okumak 13 fransada üniversite okumak

Almanya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda Üniversiteleri

fransada üniversite okumak 14 fransada üniversite okumak

İsveç Üniversiteleri

fransada üniversite okumak 15 fransada üniversite okumak

Fransa Üniversiteleri

italya schengen vize başvurusu

İtalya Üniversiteleri

fransada üniversite okumak 11 fransada üniversite okumak

Hollanda Üniversiteleri

fransada üniversite okumak 17 fransada üniversite okumak

Polonya Üniversiteleri

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Üniversiteleri

fransada üniversite okumak 12 fransada üniversite okumak

Kanada Üniversiteleri

fransada üniversite okumak 7 fransada üniversite okumak

Amerika Üniversiteleri

fransada üniversite okumak 20 fransada üniversite okumak

İspanya’da Lise

NEDEN EURO ANATOLIA?

fransada üniversite okumak 21 fransada üniversite okumak

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir danışman atıyoruz.

fransada üniversite okumak 22 fransada üniversite okumak

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

fransada üniversite okumak 23 fransada üniversite okumak

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

fransada üniversite okumak 24 fransada üniversite okumak

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı​

fransada üniversite okumak 25 fransada üniversite okumak

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

fransada üniversite okumak 26 fransada üniversite okumak

24.000+​

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ​

28+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

fransada üniversite okumak 25 fransada üniversite okumak

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

fransada üniversite okumak 26 fransada üniversite okumak

24.000+

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ

10+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Başvuru Süreci

fransada üniversite okumak 29 fransada üniversite okumak
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

fransada üniversite okumak 30 fransada üniversite okumak
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

fransada üniversite okumak 31 fransada üniversite okumak
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

fransada üniversite okumak 32 fransada üniversite okumak
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

fransada üniversite okumak 29 fransada üniversite okumak
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

fransada üniversite okumak 29 fransada üniversite okumak
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

fransada üniversite okumak 30 fransada üniversite okumak
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

fransada üniversite okumak 31 fransada üniversite okumak
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

fransada üniversite okumak 32 fransada üniversite okumak
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

fransada üniversite okumak 29 fransada üniversite okumak
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

fransada üniversite okumak 39 fransada üniversite okumak
93%

Vize Başarıyla Alındı

fransada üniversite okumak 40 fransada üniversite okumak
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

fransada üniversite okumak 41 fransada üniversite okumak
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

fransada üniversite okumak 42 fransada üniversite okumak
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

fransada üniversite okumak 43 fransada üniversite okumak

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

fransada üniversite okumak 5 fransada üniversite okumak

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE İYİ DAVRANIN

fransada üniversite okumak 45 fransada üniversite okumak

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

fransada üniversite okumak 46 fransada üniversite okumak

Okurken çalışmak, eğitiminizi yaşam deneyimlerinizle birleştirmenin iyi bir yoludur. Üniversite veya dil okulunda okuyorsanız, uluslararası öğrenci vizesi ile çalışabilirsiniz. Herhangi bir işe girmeden önce, vizenizin buna izin verdiğinden emin olmanız gerekir. Farklı ülkeler, okurken çalışma konusunda farklı kurallara sahiptir.

Yurtdışındaki eğitim, yaşam ve sosyalleşme deneyimleriniz kariyer beklentilerinizi etkileyecektir. Becerilerinizi geliştirmek, yeni şeyler öğrenmek ve birlikte çalışmak istediğiniz işverenlerle bağlantılar kurmak için çabalamanız gerekir. Yurt dışında okumuş kişileri işe alırken, yakın zamanda yapılan bir araştırma, bu becerilerin özellikle ABD’deki işler için çok değerli olduğunu ortaya çıkardı.

Türkiye’de pek çok farklı türde üniversite vardır ve eğitim almanın fiyatı çok değişken olabilir. Ancak, yurtdışında bir üniversite okumak genellikle Türkiye’de özel bir üniversitede okumaktan daha uygun fiyatlıdır. Eğitim görürken bir diğer önemli maliyet de barınmadır. Eğer şehirden biraz uzak bir yerde konaklarsanız daha az maliyetli olacaktır.