fbpx

Hollanda Üniversitelerinde Okumak

Hollanda Üniversitelerinde Okumak

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize Hollanda’da eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

hollanda üniversiteleri 3 hollanda üniversiteleri
hollanda üniversiteleri 4 hollanda üniversiteleri

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize Hollanda’da eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

hollanda üniversiteleri 5 hollanda üniversiteleri

HOLLANDA ÜNİVERSİTELERİ

Hollanda'da Üniversite Okumak Hakkında Tüm bilgiler

Hollanda Üniversitelerinde Okumak: Fiyatları, Kabul Şartları

Hollanda, doğuda Almanya, güneyde Belçika ile sınırdaş ve kuzeybatısındaki Kuzey Denizi’nde de deniz seviyesi ile aynı olması nedeniyle topraklarının bir kısmı sular altında kalan bir Avrupa ülkesidir. Üniter parlamenter anayasal monarşi ile yönetilen Hollanda’da kraliyet ailesi de mevcuttur. 17 milyon vatandaşı ile düşük bir nüfus sayısına sahip ise de yaşanılan alanlara göre nüfus yoğunluğu fazla olan bir ülkedir. 

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

Bu rakamın içerisinde 4 milyon kadar göçmen nüfusu barındırmaktadır ve bu göçmen nüfusun yarım milyonunu da Türkler oluşturmaktadır. Hollanda bir Avrupa Birliği ülkesidir ve NATO, OECD üyesidir. Aynı zamanda Belçika ve Lüksemburg ile birlikte Benelüks topluluğunun bir parçasıdır ve bir Schengen Bölgesidir. 

Gelişmiş bir ekonomisi olan bu ülke yüksek istihdam ve nitelikli iş gücü, enflasyonun ve yoksulluk oranlarının düşüklüğü ile istikrarlı bir büyüme sağlamaktadır. Tabi bu güçlü ekonomide birçok açıdan kişileri buraya çekmektedir. Hollanda’da yaşayan 150’den fazla değişik millet vardır.  Bu durum çok açık fikirli ve hoşgörülü bir toplum ortaya çıkartmıştır.

Özgürlükler ülkesi olarak da bilinen Hollanda birçok yaşamsal kolaylık sunan ve hoş görülü serbest ortamı ile Hollanda üniversite okumak eğitimi açısından da öğrencilerin haklı ilgisini toplar. Lisans ve lisans üstü eğitimi için dünya çapında kabul görmüş üniversitelere sahip olan Hollanda, yurtdışında Hollanda da üniversite eğitimi amaçlayan öğrenciler için bir fırsatlar ülkesidir.

Hollanda ve toplumu hakkında bilgi verdikten sonra Hollandada üniversite okumak, Hollanda üniversite kabul şartları ve Hollanda üniversite ücretleri ile ilgili tüm detaylara değinelim.

Hollandada Üniversite Okumak

Avrupa’nın dünya standartlarında eğitim veren nitelikli üniversitelerine sahip Hollanda da üniversite okumak verilecek en doğru kararlardan birisi olacaktır. Hollanda da üniversite okumak ile alacağınız birinci sınıf eğitim ile mezuniyet sonrasında da size dünyadaki tüm ülkelerinde iş imkanına sahip olacaksınız. Bir Avrupa Birliği üyesi Hollanda universiteleri ‘nden alınacak diploma ile başta Hollanda olmak üzere İngiltere, ABD, Kanada ve diğer tüm Avrupa ülkelerinde işiniz hazır demektir.

Eğitim düzeyi oldukça yüksek olan Hollanda, lisans ve yüksek lisans alanlarında hemen her alandaki eğitimlerini İngilizce olarak vermektedir. Hollanda universiteleri eğitimini tercih etmek aynı zamanda sosyal ve kültürel alanlarda da kendinizi geliştirmenizi sağlar. Hollanda’nın gezilecek yerleri, kültürel mirasları ve özellikle diğer ülkelere ulaşım kolaylığı ile şehirlerarası yolculuk yapar gidi diğer ülkelere gidip gelebilirsiniz. Böylece hem Hollanda universiteleri‘nde okur hem de birçok ülkeyi tanımış olursunuz.

Hollanda Üniversite Eğitim Sistemi ve Süresi

Avrupa’nın en iyi üniversite eğitimi veren ülkelerinden birisi olan Hollanda Devlet Üniversiteleri veya özel üniversitelerinde Hollandada üniversite eğitimi sistemi iki türde incelenebilir. 

 • Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri (University of Applied Sciences): sektöre işgücü yetiştiren, teorik ve araştırma dışında asıl pratiğe önem veren Uygulamalı Bilimler üniversiteleri (hogescholen) öğrencilerini belirli meslekler ve uygulamalı araştırmalar için hazırlar. Hollanda universitelerinden 37 tanesi uygulamalı bilimler üniversitesidir ve devlet tarafından fonlanırlar. Bu üniversitelerde eğitim süresi 4 yıl sürmektedir, kredi sistemine göre toplamda 240 kredi ile lisans diploması alınabilir.

·        Araştırma Üniversiteleri (Research Universities): araştırma üniversiteleri olarak bilinen Hollanda universiteleri ‘nin dünya sıralamaları oldukça yüksektedir. Araştırma üniversiteleri özellikle uluslararası tüm öğrencilere sunduğu giriş şartları ile oldukça zor girilen ama eğitim derecesi de bir o kadar yüksek üniversitelerdir. Bu Hollanda universiteleri özellikle diploma türü, not ortalamaları, dil yetkinliğinin yüksek olmasına dikkat etmektedirler. Hollanda üniversitelerinin 14 tanesi araştırma üniversitesidir ve devlet tarafından fonlanırlar. Araştırma üniversitelerinde lisans eğitimi genellikle 3 yıldır çünkü alınması gereken kredi 180 kredidir.

 

Dünya sıralamalarında iyi dereceler almış Hollanda devlet üniversitelerinde oldukça uygun Hollanda üniversite fiyatları ile lisans eğitimini tamamlamaları uluslararası öğrencilerin Hollanda üniversite okumak düşüncesi ile tercih etmelerindeki en önemli nedenlerdendir. Hollanda Devlet Üniversiteleri ne örnek vermek gerekirse; Eindhoven University of Technology, University of Twente, Erasmus University Rotterdam, Vrije University, Maastricht University, Utrecht University, Radboud University, Leiden University sıralanabilir.

Dünya sıralamalarında derece almış birkaç üniversitesine örnek vermek gerekirse de;

 • Delf University of Twchnology – 59
 • University of Amsterdam – 63
 • Wageningen University and Research Center – 65
 • Erasmus University Rotterdam – 69
 • Leiden University – 77
 • University of Groningen – 80
 • Utrecht Universiity – 86

 

Hollanda Üniversite Fiyatları

Hollanda üniversite fiyatları şehirden şehre ve okuldan okula değişkenlik göstermekle birlikte Hollanda üniversite ücretleri genellikle senelik ortalama 8,000 – 15,000 Euro arasındadır. Bazı Hollanda üniversite fiyatları aşağıdaki gibidir;

 • University of Amsterdam / 9030£ – 10320£
 • Tilburg University /5200£ -8700£
 • Wittenborg University / 7500£ – 9800£
 • Maastricht University / 7500£ – 10000£
 • Hanze University / 7700£ – 8800£
 • Utrecht University / 10000£ – 13300£
 • Twentw University / 9000£- 12578£
 • Einhoven University of Technology / 10000£
 • Radud University / 6000£ – 12000£
 • Vrije University / 8700£ – 12200£

 

Hollanda üniversite ücretleri hakkında detaylı bilgi için Euro Anatolia Danışmanlık uzman kadrosu ile whatsapptelefonmail veya iletişim formu doldurarak iletişime geçebilir güncel Hollanda üniversite fiyatları nı öğrenebilirsiniz.

 

Hollanda Üniversitelerinin YÖK Denkliği

Hollanda üniversitelerinin yüksek standartlı eğitimi gerek yurtdışı üniversite sıralamalarında üst sıralarda yer almaları gerekse müfredat uygunluğu nedenleriyle YÖK denkliği kabul edilir. YÖK’ün tanıdığı QS World Rankings, Times Higher Education, Princeton Review gibi sıralamalarda Hollanda universitelerinin sıraları Hollandada üniversite okumak yüksek kalitesini kanıtlamıştır.

Hollanda Üniversite Eğitimi Başvuru ve Kabul Koşulları

Hollanda üniversite okumak ile ilgili eğitimi alabilmek için Hollandada üniversite okumak için gerekenler koşullarını sağlamanız gereklidir. Hollandada üniversite okumak için gerekenlere baktığımızda sadece Liseden mezun olmak ve IELTS, TOEFL gibi sınavlardan geçerli notları almış olmanız gibi iki önemli koşul vardır.

Hollandada üniversite eğitimi her yıl Eylül ayında başlar. Başvuru dönemleri de bazı Hollanda üniversitelerinde kış aylarında kapanır, bu nedenle Hollanda üniversite kabul şartları incelenerek başvuru çalışmaları bir yıl öncesinden takip edilmelidir. Başvuru ve Hollanda üniversite kabul şartları işlemleri Hollanda üniversiteleri tarafından genelde bahar aylarına kadar sürer. 

Hollanda üniversite kabul şartları üniversiteden üniversiteye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Hollandada üniversite okumak için gerekenler diğer Avrupa ülkelerinde geçerli olan şartlar ile benzerdir. Hollandada üniversite okumak için gerekenler   

 • Lise diploması ve Lise transkriptinizin İngilizce çevirisi
 • 2 adet arka fonu beyaz vesikalık fotoğraf
 • Niyet mektubu
 • Başvuru ücreti

Hollanda da üniversite okumak için dil yeterliliğinizi IELTS sınavından 6.0 – 6.5 veya TOEFL sınavından 80 yahut üzeri bir puan alarak belgelemeniz gerekmektedir. Dil yeterliliği edinememiş öğrenciler için uygulanan hazırlık programları (Foundation) üniversiteye kolaylıkla yerleşebilmektedir. Tabi burada da Hollanda üniversite okumak eğitimine başlayabilmek için yine olan IELTS skorunun 5.0 olması beklenmektedir.

 

Hollanda Üniversite Burs İmkanları

Hollanda da üniversite okumak için gittiğinizde eğitiminiz sırasında eğitim giderlerinizi karşılayacak bir burs programına başvurursanız bu ülkedeki yaşamınızı daha konforlu hale getirebilirsiniz. Hollanda’da devlet tarafından verilen Hollanda üniversite okumak bursları olduğu gibi üniversitelerin kendi burs programları da mevcuttur. Holland Scholarship Bursu Avrupa Birliği üyesi olmayan ülke öğrencilerine sunulan Hollanda universiteleri eğitiminin ilk yılında öğrencilere € 5,000 tutarında finansman sağlayan bir burs programıdır. Hollanda Bursu Avrupa Ekonomik Alanı (AÇA) dışından gelen uluslararası öğrencilere yöneliktir. Bu burs tutarı 5,000 €’dur. Bunu eğitiminizin ilk yılında alacaksınız. Lütfen bunun tam öğrenim bursu olmadığını unutmayın.

Hollanda Üniversite Çalışma İzni Alınabilir mi?

Hollanda üniversiteleri eğitim sırasında çoğu öğrenci deneyim edinmek, maddi açıdan daha rahat olmak veya dil gelişimini desteklemesi amacı ile çalışmayı ister. Ancak bu için çalışma iznine tabidir. Hollanda hükumetinin sunduğu çalışma izni ile uluslararası öğrenciler haftada minimum 10 saat çalışarak yarı zamanlı çalışabilirsiniz. Lisans eğitiminden mezun olduktan sonra 1 yıl daha Hollanda’ da kalınıp çalışabilir, bu süreçte kalıcı iş de bulabilir.

 

Hollanda Üniversite Eğitimi İçin Vize Nasıl Alınır? 

Schengen Bölgesi üyesi olan Hollanda’ya 90 günden daha az süreli ziyaretlerde tabii ki Schengen vizesi yeterli olacaktır. Ancak Hollanda da üniversite eğitimi uzun süreli olduğundan Hollanda üniversiteleri bünyesinde eğitimi alacak öğrenciler D tipi ulusal vizeye başvurmaları gerekir. Bu vize işlemleri Hollanda Büyükelçiliği ya da Hollanda Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır. Başvuru sırasında hazırlanması gerekli evraklar.

 • Hollanda vize başvuru formu
 • Hollanda vize ücreti
 • Pasaport
 • Dilekçe
 • Finansal durumu gösteren belge
 • Okuldan almış bulunduğunuz kabul mektubu
 • 2 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf

Hollanda’da Üniversite Eğitimi Sırasında Konaklama ve Yaşam Maliyeti 

Konaklama, Hollanda üniversite okumak eğitimi süresince rahat etmenizi sağlayacak ana yaşam koşullarından bir tanesidir. Hollanda üniversiteleri tarafından sunulan yurtlarda konaklamak çoğu öğrencinin tercihi olmasına rağmen, özel kiralık daireleri yahut ortak paylaşımlı konutları tercih etmekte seçeneklerdendir.  Ayrıca konaklamak üzere tercih edebilirsiniz. 

Aile yanı konaklamada dil gelişiminizi ve kültürel, sosyal yaşantınızı geliştirecek bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Hollandada üniversite eğitimi görürken, yemekten ulaşıma kadar her türlü günlük ihtiyaç düşünülerek bir öğrenci için aylık ortalama 700-1.000 Euro arasında bir harcama gideri olacağı düşünmelidir.

Hollanda üniversiteleri ve daha birçok ülke hakkında bilgi almak için Euro Anatolia danışmanlıktan ücretsiz randevu oluşturun!

 

[/expander_maker]

Hollanda’da iyi bir üniversite eğitimi ortalama yıllık ücretleri 8.000-15.000 Euro arasındadır. Tabii ki fiyatlar seçilen okula ve lokasyonuna göre değişkenlik gösterecektir.

İki temel şartı yerine getirmiş olmak başvuru için yeterlidir. Bu şartlar Liseden iyi bir başarı ortalaması ile mezun olmak ve IELTS, TOEFL gibi sınavlardan geçerli notları almış olmanızdır. Hollanda üniversitelerine başvuru tarihleri Ekim ayında başlar, bazı üniversiteler Ocak, bazı üniversiteler ise Nisan ayında başvurularını kapatırlar.

Öğrencilerin Hollanda’yı tercih etmeleri kısaca şöyle sıralanabilir; Yüksek ve kaliteli yaşam standartları olması, öğrenci odaklı pratik bir eğitim sistemi yürütülmesi, araştırma ve yenilikçi fikirlere açık öğrenciler için özellikle mühendislik alanında gelişim için, diğer ülkelere kolay geçiş ve ulaşım, Amerika ve İngiltere gibi ülkelere kıyasla çok daha ekonomik eğitim ücretleri, halkının özgürlükçü ve kabul edilişin yüksek olması.

Öğrenciler okurken part-time çalışabilirler, mezuniyetten sonra ise 1 yıl daha Hollanda’da kalıp çalışabilir, bu süreçte kalıcı iş de bulunabilir.

hollanda üniversiteleri 5 hollanda üniversiteleri

YURTDIŞINDA DİL OKULLARI

Yurtdışında Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

NEDEN EURO ANATOLIA?

hollanda üniversiteleri 7 hollanda üniversiteleri

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir danışman atıyoruz.

hollanda üniversiteleri 8 hollanda üniversiteleri

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

hollanda üniversiteleri 9 hollanda üniversiteleri

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

hollanda üniversiteleri 10 hollanda üniversiteleri

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı​

hollanda üniversiteleri 11 hollanda üniversiteleri

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

hollanda üniversiteleri 12 hollanda üniversiteleri

24.000+​

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ​

28+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

hollanda üniversiteleri 11 hollanda üniversiteleri

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

hollanda üniversiteleri 12 hollanda üniversiteleri

24.000+

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ

10+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Başvuru Süreci

hollanda üniversiteleri 15 hollanda üniversiteleri
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

hollanda üniversiteleri 16 hollanda üniversiteleri
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

hollanda üniversiteleri 17 hollanda üniversiteleri
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

hollanda üniversiteleri 18 hollanda üniversiteleri
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

hollanda üniversiteleri 15 hollanda üniversiteleri
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

hollanda üniversiteleri 15 hollanda üniversiteleri
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

hollanda üniversiteleri 16 hollanda üniversiteleri
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

hollanda üniversiteleri 17 hollanda üniversiteleri
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

hollanda üniversiteleri 18 hollanda üniversiteleri
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

hollanda üniversiteleri 15 hollanda üniversiteleri
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

hollanda üniversiteleri 25 hollanda üniversiteleri
93%

Vize Başarıyla Alındı

hollanda üniversiteleri 26 hollanda üniversiteleri
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

hollanda üniversiteleri 27 hollanda üniversiteleri
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

hollanda üniversiteleri 28 hollanda üniversiteleri
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

hollanda üniversiteleri 29 hollanda üniversiteleri

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

hollanda üniversiteleri 5 hollanda üniversiteleri

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE İYİ DAVRANIN

hollanda üniversiteleri 31 hollanda üniversiteleri

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

hollanda üniversiteleri 32 hollanda üniversiteleri