fbpx

İngiltere Üniversiteleri: Şartları ve Fiyatları

İngiltere Üniversiteleri: Şartları ve Fiyatları

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize İngiltere Üniversitelerinde eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

ingiltere üniversiteleri 3 ingiltere üniversiteleri
ingiltere üniversiteleri 4 ingiltere üniversiteleri

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize İngiltere Üniversitelerinde eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

ingiltere üniversiteleri 5 ingiltere üniversiteleri

İNGİLTERE ÜNİVERSİTELERİ

İngiltere Universite Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

İngiltere Üniversiteleri: Şartları ve Fiyatları – MENU

 

İngiltere, Birleşik Krallık’ın oluşumundaki dört ülkesinden birisidir. Birleşik Krallık; İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda olarak dört büyük kurucu ülkeden oluşan bir devlettir. Birleşik Krallık nüfusu 63,33 milyondur. Başkenti Londra olan İngiltere’nin nüfusu ise 2018 verilerine göre yaklaşık 56 milyon olarak belirtilmiştir. Yani Birleşik Krallık’taki en büyük ve kalabalık olan ülke İngiltere’dir. İngiltere’de 50 tane il bulunmaktadır. Başta Londra, Manchester olmak üzere turistik açıdan zengin bir ülkedir. 

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

Milyonlarca ziyaretçi alan ve turist ağırlamakta olan ingilterede üniversite okumak birçok gencin geleceği için hayalidir. Peki ingilterede okumak nasıldır? İngiltere universite fiyatları gibi tüm bilgileri en salt haliyle aktarmaya başlıyoruz. ingiltere üniversite kabul şartları İngilizce bilen birine göre oldukça basittir. Lise mezunu olmanız ve IELTS’ten geçerli puan almanız yeterlidir.

İngilterede üniversite okumak lisans, yüksek lisans, doktora gibi programlarla mümkün. Şaşırtıcı bir bilgiyle giriş yapıyoruz. İngiltere üniversiteleri lisans bölümlerinde eğitim 3 yıl sürmektedir. Bazı bölümlerin stajı bir yıl sürüyor bu şekilde 4 yıl olmaktadır. Fakat lisans 3 yıl, yüksek lisans ise 1 yıldır. 

Dünyanın seçkin üniversitelerinde eğitim alarak kısa sürede mezun olmak isterseniz ingiltere üniversiteleri muhteşem bir tercih olacaktır. Peki ingilterede üniversite okumak maliyetli mi? ingilterede üniversite fiyatları ne şekildedir? Sterlin üzerinden olduğu için hazır para nereye kadar yetebilir? Öğrencilerin çalışma izni var mı bu gibi soruların cevabını verelim. ingiltere okul fiyatları yıllık olarak belirtilmektedir. Hangi dönemde gitmek istiyorsanız en güncel ingiltere okul fiyatları için bilgi paylaşımı yapılmaktadır. Bize web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yurtdışında eğitim denince dünya genelinde en çok tercih edilen ilk ülke olan İngiltere akla gelmektedir. Her yıl Türkiye’den birçok öğrencinin tercihi olan İngiltere üniversiteleri uluslararası öğrenciler tarafından oldukça rağbet görmektedir. 2018 yılında AB üyesi ülkeler dışında yaklaşık olarak 76 bin öğrenci kabul etmiştir. ingilterede üniversite okumak için gerekenler zorlayıcı şartlar değildir. Dersleri anlamanız için İngilizce bilmek en önemli şarttır. Bir diğeri ise liseyi bitirmiş olmanızdır.

ingilterede üniversite eğitimi almak için birçok sebep bulunmaktadır:

 • Dünya sıralamalarında ilk 100’e girmiş en prestijli ve köklü okullarda eğitim almak harika bir geleceğin en büyük adımı olacaktır.
 • Lisans ve yüksek lisans bölümlerini ingilterede okumak, Türkiye’de eğitim görmekten daha kısa bir sürede mezun olmak (Lisans 3 yıl, yüksek lisans 1 yıl)
 • Haftada 20 saat çalışma izni verilmesi ve tatillerde çalışma sınırı bulunmaması
 • Aktif sosyal ortam

İngiltere’de Üniversite Okumak İçin Gerekenler

 

ingiltere universite kabul şartları için gerekli olan iki şey vardır. Lise diploması ve İngilizce yeterliliktir (IELTS).

 1. Lise diploması en az 60 puan ve üzeri olmalıdır.
 2. IELTS yani İngilizce yeterlilik belgesi ise en az 4.0 olmalıdır.

Başlıca ingilterede üniversite okumak için yapılacak vize başvurusunda gerekli evraklara bakalım. ingilterede üniversite okumak için gerekenler öncesinde vize başvurusu yapmaktır. Gerekli evraklar ise başlıca şunlardır:

 • Öğretim süresince geçerli olan pasaport
 • Vize başvuru formu
 • Okuldan kabul mektubu
 • İngilizce eğitim belgesi
 • Nüfus kayıt örneği
 • Banka dokümanları
 • Seyahat sağlık sigortası

ingiltere üniversite öğrencisi olmak için başvurulacak olan vize Tier 4 General Student Visa olarak geçmektedir. Bu vize türüne sahip olmak için orta derecede İngilizce bilgisi istenmektedir. Lisans ve yüksek lisans için giden öğrencilere verilmektedir. ingiltere üniversite kalitesiyle dünyaya adını duyurmuş sayılı ülkelerdendir. ingilterede üniversite okumak harika bir kültür tanımak için ve kaliteli üniversitelerde eğitim almak için oldukça güzel bir tercih olacaktır. ingiltere okul fiyatları için size en uygun olanı hangisidir bu gibi soruların cevabını verelim.

Size en uygun bölümün seçilmesi, hangi okula ne derece uygunsunuz onun değerlendirmesi gibi birçok konu için Euro Anatolia Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz. Kabul sürecinden konaklamaya kadar yani A’dan Z’ye her konuda profesyonel yardım almanız sağlıklı olacaktır. ingilterede üniversite okumanın avantajlarından her dönem yararlanabilirsiniz. ingiltere üniversite kabul şartları birçok ülkeyle eşit şekildedir. Hatta bazı ülkelerden daha az yeterlilik istemektedir.

İngiltere Üniversite Fiyatları

 

ingilterede üniversite fiyatları yıllık ortalama olarak 13.000- 15.000 GBP arasında değişiklik göstermektedir. Londra gibi büyük şehirlerdeki üniversitelerde yaşam maliyetleri ve okul ücretleri daha fazla olduğundan dolayı daha küçük şehirler de tercih edilebilir. 

Fakat çalışma izninden dolayı iş imkanının fazla olduğu büyük şehirlerde hem okuyup hem çalışarak yaşam maliyetinizi en aza indirebilirsiniz. 2023 güncel fiyat bilgisi için Euro Anatolia Danışmanlık size özel teklifleri ileterek en seçkin üniversitelerde en güzel eğitimleri almanızı amaçlamaktadır. ingilterede üniversite fiyatları birçok üniversite bulunduğu için değişiklik göstermektedir. En güncel ingilterede üniversite fiyatları ile ilgili bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

ingiltere okul fiyatları okulların niteliklerine göre değişiklik göstermektedir. Fakat ingilterede okumak, uluslararası öğrenciler için birçok burs imkânı bulunmaktadır. Finansal ihtiyaçlar için mutlaka başvurularını takip etmelisiniz. ingilterede okumak ve yaşamak maliyetleri uygun mu yani çalışarak geçinmemiz mümkün mü diye bakacak olursak saatlik ücret 2022 yılında 9,5 olarak belirtilmiştir.

ingiltere okul fiyatları haricinde aile yanı konaklama, yurt gibi seçeneklerden yararlanarak aylık olarak 800 ile 1000 sterlin arasında harcama yapmanız mümkündür. ingiltere okul fiyatları ve yaşam maliyetleri bulunduğunuz şehre göre değişiklik göstermektedir. Turistik ve büyük bir şehirdeyseniz daha küçük bir şehirde ödeyeceğinizden daha yüksek barınma ücreti ödeneceği aşikardır.

 

İngiltere’de Yaşam Maliyetleri

 

ingiltere üniversite maliyetleri haricinde ne şekil ödemeler çıkıyor hemen inceleyelim.

Yeme içme masrafı: Yurtta veya aile yanında kalıyorsanız kira içerisine dahildir. Onun haricinde kendiniz karşılıyorsanız da aylık olarak 170 sterlin gibi tutarlara tekabül eder.

Konaklama masrafı: Kendinize uygun aile yanı, öğrenci evi veya yurt gibi seçeneklerden yararlanarak aylık ortalama maksimum 500 sterlin gibi bir ödeme yapabilirsiniz. ingilterede üniversite okumak için gerekenler sağlıklı bir üniversite başvurusudur. Gerekli evrakları titizlikle hazırlamak ve yeterli bilgi, donanıma sahip olmak gerekir. Bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatmak için Euro Anatolia Danışmanlık ile iletişime geçerek üniversite ile kaliteli bir iletişim kurabilir ve vize sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz.

ingiltere universite fiyatları haricinde ulaşım, yeme içme ve barınma gibi temel giderler var. ingiltere universite öğrencisi olarak okurken çalışarak bu masrafların birçoğunu karşılamak mümkün.

İngiltere başta olmak üzere tüm ülkelerde öğrenci olmak için gerekli olan tüm sorularınıza cevap verecek nitelikte, uzun yıllardır hizmet veren profesyonel danışman kadromuzla ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanmak için bize her zaman ulaşabilirsiniz. Online kanallar üzerinden veya ofisimize gelerek hangi şehirde daha uyguna yaşanır, ingiltere üniversite fiyatları nelerdir, hangi okullarda eğitim en üst seviyededir gibi sorularınıza rahatlıkla cevap bulabilirsiniz.

2023 güncel ingiltere üniversite fiyatları ve yaşam masrafları için bilgi almak istiyorsanız tarafımıza ulaşarak bu bilgilere en güncel haliyle ulaşabilirsiniz.

ingiltere universite öğrencisi olmak çok uluslu bir toplumda en az 3 yıl yaşayacağınız anlamına gelmektedir. Sosyallik açısından oldukça heyecanlı ve dopdolu yıllar geçirebilirsiniz. ingilterede okumak birçok öğrenci için doğru tercihtir. Seçkin üniversitelerde eğitim alarak kendini geliştirmek ingilterede okumak konusunda sizi yanıltmayacak iki temel özelliktir. Bulunduğunuz şehre göre nüfus ve okulun da etkili olduğunu unutmayın. Tamamen tercihinize uygun lokasyonlarda yaşayarak kendinize uygun bir eğitim hayatı geçirebilirsiniz.

Seçkin üniversitelere göz gezdirmeye başkent olan Londra’daki üniversitelerden başlayalım.

Bazı ingiltere universiteleri şunlardır:

 • University College London;
 • Imperial College London
 • King’s College London
 • London School of Economics
 • Brunel University
 • City University London
 • Durham University
 • University of Westminster
 • Oxford University
 • Cambridge University
 • Bristol University
 • Anglia Ruskin University 
 • York University
 • Manchester University

Başta bu seçkin üniversiteler olmak üzere 50 şehir içerisinde yaklaşık 128 adet üniversite mevcuttur. ingiltere üniversiteleri sosyallik açısından ve başarılı bir kariyere büyük bir adım atmak istiyorsanız bu açıdan oldukça büyük ve güzel bir başlangıç olacaktır. ingiltere universite zenginliği bakımından uluslararası öğrencilerin ilk tercihidir. Üniversitelerin bulunduğu konum açısından da tercihe bağlı olarak uygun fiyata yaşamanız mümkündür.

ingiltere üniversiteleri ve ingiltere üniversite fiyatları hakkında detaylı bilgi alarak başvuru yapmak istiyorsanız Euro Anatolia Ücretsiz Danışmanlık alarak web sitemizden form doldurarak, randevu oluşturarak tarafımıza ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

[/expander_maker]

ingiltere üniversite vizesi yani öğrenci vizesi ekstra bir durum olmadığı takdirde üç hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.

2023 güncel fiyat kataloğu için bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

ingiltere üniversite öğrencileri öğrencilik hayatları boyunca haftada 20 saat çalışma hakkına sahiptir. Tatillerde ise belli bir saat sınırı olmaksızın çalışabilmektedirler.

Uzman desteği almanız okula kabul almanız ve vizenizin çıkması için oldukça kritiktir. Euro Anatolia Danışmanlık olarak her konuda destek vermek için buradayız.

ingiltere üniversiteleri 5 ingiltere üniversiteleri

YURTDIŞINDA EN POPÜLER DİL OKULLARI

Yurtdışında En Çok Tercih Edilen Dil Okulları;

ingiltere üniversiteleri 7 ingiltere üniversiteleri

Amerika’da Yüksek Lisans

ingiltere üniversiteleri 8 ingiltere üniversiteleri

İspanya’da Yüksek Lisans

ingiltere üniversiteleri 9 ingiltere üniversiteleri

Avustralya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda’da Yüksek Lisans

ingiltere üniversiteleri 10 ingiltere üniversiteleri

Polonya Yüksek Lisans

ingiltere üniversiteleri 11 ingiltere üniversiteleri

Hollanda’da Yüksek Lisans

italya schengen vize başvurusu

İtalya’da Yüksek Lisans

ingiltere üniversiteleri 12 ingiltere üniversiteleri

Kanada’da Yüksek Lisans

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Yüksek Lisans

ingiltere üniversiteleri 13 ingiltere üniversiteleri

Almanya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda Üniversiteleri

ingiltere üniversiteleri 14 ingiltere üniversiteleri

İsveç Üniversiteleri

ingiltere üniversiteleri 15 ingiltere üniversiteleri

Fransa Üniversiteleri

italya schengen vize başvurusu

İtalya Üniversiteleri

ingiltere üniversiteleri 11 ingiltere üniversiteleri

Hollanda Üniversiteleri

ingiltere üniversiteleri 17 ingiltere üniversiteleri

Polonya Üniversiteleri

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Üniversiteleri

ingiltere üniversiteleri 12 ingiltere üniversiteleri

Kanada Üniversiteleri

ingiltere üniversiteleri 7 ingiltere üniversiteleri

Amerika Üniversiteleri

ingiltere üniversiteleri 20 ingiltere üniversiteleri

İspanya’da Lise

NEDEN EURO ANATOLIA?

ingiltere üniversiteleri 21 ingiltere üniversiteleri

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir danışman atıyoruz.

ingiltere üniversiteleri 22 ingiltere üniversiteleri

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

ingiltere üniversiteleri 23 ingiltere üniversiteleri

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

ingiltere üniversiteleri 24 ingiltere üniversiteleri

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı​

ingiltere üniversiteleri 25 ingiltere üniversiteleri

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

ingiltere üniversiteleri 26 ingiltere üniversiteleri

24.000+​

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ​

28+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

ingiltere üniversiteleri 25 ingiltere üniversiteleri

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

ingiltere üniversiteleri 26 ingiltere üniversiteleri

24.000+

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ

10+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Başvuru Süreci

ingiltere üniversiteleri 29 ingiltere üniversiteleri
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

ingiltere üniversiteleri 30 ingiltere üniversiteleri
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

ingiltere üniversiteleri 31 ingiltere üniversiteleri
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

ingiltere üniversiteleri 32 ingiltere üniversiteleri
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

ingiltere üniversiteleri 29 ingiltere üniversiteleri
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

ingiltere üniversiteleri 29 ingiltere üniversiteleri
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

ingiltere üniversiteleri 30 ingiltere üniversiteleri
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

ingiltere üniversiteleri 31 ingiltere üniversiteleri
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

ingiltere üniversiteleri 32 ingiltere üniversiteleri
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

ingiltere üniversiteleri 29 ingiltere üniversiteleri
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

ingiltere üniversiteleri 39 ingiltere üniversiteleri
93%

Vize Başarıyla Alındı

ingiltere üniversiteleri 40 ingiltere üniversiteleri
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

ingiltere üniversiteleri 41 ingiltere üniversiteleri
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

ingiltere üniversiteleri 42 ingiltere üniversiteleri
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

ingiltere üniversiteleri 43 ingiltere üniversiteleri

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

ingiltere üniversiteleri 5 ingiltere üniversiteleri

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE İYİ DAVRANIN

ingiltere üniversiteleri 45 ingiltere üniversiteleri

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

ingiltere üniversiteleri 46 ingiltere üniversiteleri