fbpx

İtalya Moda Okulları

İtalya Moda Okulları

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize İtalya moda okulları eğitiminin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

italya moda okulları 3 italya moda okulları
italya moda okulları 4 italya moda okulları

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize İtalya moda okulları eğitiminin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

italya moda okulları 5 italya moda okulları

İTALYA MODA OKULLARI

İtalya Moda Okulları Hakkında Tüm Bilgiler

İtalya Moda Okulları ve Üniversiteleri – Tüm Bilgiler

İtalya, dünyadaki başlıca moda destinasyonlarından biridir. Versace, Dolce&Gabbana, Prada, Armani… daha fazla açıklamaya gerek yok. İtalyan moda okullarının her yıl binlerce insanı bu Akdeniz ülkesine çekmesi şaşırtıcı değil. İtalya Moda Okulları konusunda ikonik bir ülke konumundadır. 

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

Neden İtalya Moda Okulları?

İtalya’da moda eğitimi almak, yüksek moda endüstrisine giden hızlı bir yoldur. Milano Moda Haftası, Floransa’daki Pitti Immagine Uomo ve Roma’daki Altaroma gibi etkinlikler , fikir alışverişinde bulunmak ve genç yetenekleri sergilemek için güçlü platformlar yaratıyor. Ve İtalya Moda Okullarının çoğu, lüks moda evleri ve ünlü tasarımcı markalarıyla uzun süreli ortaklıklara ve köklü bağlara sahiptir. İtalya’da, önemli endüstri figürlerinden ilk elden öğrenecek ve eğitiminiz sırasında ağınız üzerinde çalışmaya başlayacaksınız. Başka bir deyişle, modada geleceğinizin kapılarını açmak için gerekli tüm araçlara sahip olacaksınız!  İtalya Moda Tasarım Üniversiteleri size kariyer planınızda ihtiyacınız olacak tüm avantajları en üst seviyede sağlayacaktır.

İtalya moda tasarım üniversiteleri hangi okulda alınabilir?

Bu yazıda, uluslararası öğrenciler için İtalya’daki en iyi 3 moda okulunu ve onlar hakkında bilmeniz gereken başlıca bilgileri sizinle paylaşmaya çalışacağız.

  1. İtalya moda tasarım üniversitesi: Istituto Marangoni

Istituto Marangoni, 1935’te kurulan dünyanın en eski ve en prestijli İtalya moda okullarından biridir. Nitelikli ve özenli öğretmenleri ve moda tasarımı, stil ve işleme alanlarında geniş eğitim yelpazesi ile ünlüdür. Özellikle 2021’de dünyanın en iyi 7. moda okulu seçilen Milano kampüsüyle tanınır . İtalya’nın moda başkentinin tam kalbinde yer alır . Bu konuma Milano’nun herhangi bir köşesinden otobüs, tramvay veya metro ile kolayca erişilebilir. Bu üniversitede öğrencilerine büyümeleri için en iyi standarları ve malzemeleri verir. Ayrıca moda endüstrisindeki önemli şirketlerden özel eğitim projelerine katılarak ve profil etkinliklerine katılarak ağlarını genişletmeleri için birçok fırsat verilir. Istituto Marangoni’nin kariyer hizmeti, öğrencilerin gelecekteki işverenleriyle iletişime geçmelerine ve hayallerindeki stajyerliğe ulaşmalarına yardımcı olur.

Bu İtalya Moda Okulları sonunda, her öğrenci birkaç koleksiyon yapmış olacaktır. Ve her yıl, seçilen öğrenciler çalışmalarını Milan Fashion Show’da sunma şansına sahip olurlar. Tanıdığınız Istituto Marangoni mezunlarından bazıları tasarımcılar Franco Moschino ve Jhoan Sebastian Gray ile Vogue Mexico’nun moda direktörü Valentina Collado’dur.

Mezunlar şuralarda çalışıyor: Valentino, Chanel, Dior, Gucci, Fendi, Versace, Louis Vuitton, Prada

Lisans derecesi programları: Moda İşletme İletişimi ve Medyası; Moda İşletmeciliği Dijital İletişim ve Medya; Moda Tasarımı ve Pazarlaması; Moda Tasarımı ve Görsel Mağazacılık; Moda İşletmeciliği; Moda Tasarımı ve Yaratıcı Yön; Moda İşletmeciliği ve Satın Alma; Moda Tasarımı; Moda Tasarımı ve Aksesuarları

Lisans programları için ortalama yıllık ücret:

AB öğrencileri: 23 700 €

Uluslararası öğrenciler: 27 100 €

Yüksek lisans programları: Moda Satın Alma ve Ticaret; Moda İşletmeciliği ve Dijital Pazarlama; Moda İşletmeciliği ve Girişimcilik; Moda Tasarımı Erkek Giyim/Bayan Giyim/Aktiv Giyim; Moda Promosyon İletişimi ve Dijital Medya; Moda Tasarımı Koleksiyonu ve Pazarlaması; Moda e-ticareti ve Dijital Dönüşüm; Moda Sanatı ve Tekstil İnovasyonu; Moda ve Lüks Marka Yönetimi; Moda Çok Yönlü Kanalı ve E-Ticaret; Moda Ürün Yönetimi; Moda Promosyon İletişimi ve Medyası; Lüks Aksesuar Tasarımı ve Yönetimi

Istituto Marangoni ‘de İtalya yüksek lisans ücretleri aşağıdaki gibidir;

Yüksek lisans programları için ortalama yıllık ücret:

AB öğrencileri: 32 100 €

Uluslararası öğrenciler: 34 500 €

Burslar: Istituto Marangoni, her yıl en yetenekli öğrencileri öğrenim ücretinden %50’ye varan kesintilerle ödüllendirmek üzere seçer.

 

  1. Polimoda

Polimoda, Floransa’nın Firenze semtinde bulunan en iyi bağımsız İtalya moda okullarından biridir . Floransa’nın herhangi bir yerinden yürüyerek veya toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşılabilen elverişli bir konumdur .

Polimoda, ana değerleri miras, araştırma ve yaratıcılık etrafında odaklanan moda eğitimine disiplinler arası bir yaklaşımı teşvik eder . Öğrenciler her zaman sınırları zorlamaya ve kendilerini aşmaya teşvik edilir.

Okulun müfredatları, çağdaş pazar ihtiyaçlarına uyacak şekilde düzenli olarak güncellenmektedir. Kursların çoğu, Kris Van Assche, Caroline Issa ve Salvatore Ferragamo gibi moda endüstrisi ağır topları ile işbirliği içinde yapılır. Moda alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahip tecrübeli öğretmenler tarafından yönlendirileceksiniz. İtalya moda tasarım üniversitesi olarak en kaliteli eğitim için her zaman gelişime açık bir eğitim kurumudur.

Polimoda, en iyi öğrencilerinin çalışmalarına ışık tutmak için düzenli olarak etkinlikler ve girişimler düzenlemektedir. Bu tür etkinlikler arasında yıllık mezuniyet Polimoda Moda Gösterisi ve lisansüstü öğrenciler ile şirketler arasında bire bir etkileşim için İş Bağlantıları yer alır. %91 gibi yüksek yerleştirme oranı, Polimoda’nın eğitim kalitesini ve mesleki ilişkilerini yansıtmaktadır.

Mezunlar şuralarda çalışıyor: Ferragamo, Gucci, Fendi, Valentino, Givenchy, Vivienne Westwood

Lisans programları: Moda Tasarımı; Moda İşletmeciliği; Moda Sanat Yönetmenliği; Moda Tasarımı; Moda Pazarlama Yönetimi; Atölye Tasarımı; Moda Aksesuar Tasarımı; Ürün Yönetimi; Moda Tasarım Yönetimi

Lisans programları için ortalama yıllık ücret: 18 000 €

Yüksek lisans programları: Moda Perakende Yönetimi; Moda Marka Yönetimi; Lüks İşletme; Moda Sanat Yönetmenliği; Moda Tasarımı; Koleksiyon Tasarımı; Ayakkabı Tasarımı; Çanta Tasarımı; Moda Tasarımı; Moda Trendleri Tahmini; Moda Eleştirisi ve Kürasyonu; Sürdürülebilir Moda; Yaratıcı yön; Triko Tasarımı; Moda Pazarlaması ve İletişimi; Moda Mağazacılığı ve Satın Alma; Uluslararası Moda İşletmeciliği; Triko Tasarımı; Ürün Yönetimi

Polimoda İtalya yüksek lisans ücretleri aşağıdaki gibidir;

İtalya Moda Yüksek lisans programları için ortalama yıllık ücret: 28 000 €

Burslar: En yetenekli öğrencilere 14 000 €’ya kadar burs verilebilir.

  1. Accademia Costume & Moda

Accademia Costume & Moda, Roma ve Milano’da merkezi konumlara sahip en iyi İtalya moda tasarım okuludur . En büyük ve en eski kampüs, Roma’nın Ponte semtinde bulunur ve en iyi şekilde Roma’nın diğer bölgelerinden otobüsle ulaşılabilir .

Akademi, kökleri deney, tasarım ve zanaatkarlığa dayanan kültürüyle ünlüdür . 1964 yılında kuruldu. O zamandan beri prestijini Gucci’nin en son iki kreatif direktörü ve en saygın haute couture moda tasarımcılarından biri olan Maurizio Galante gibi ünlü mezunlar üreterek inşa ediyor. Ayrıca Accademia Costume & Moda , Giorgio Armani, Valentino, Salvatore Ferragamo, Louis Vuitton ve Prada gibi markalarla ortaklaşa derslere ve atölye çalışmalarına ev sahipliği yapıyor . İtalya moda tasarım üniversitesi olarak öğrencilerine sağlayacağı avantajlar sınırsızdır.

Profesyonel dünyadaki bu bağlantılar, son 5 yılda %85 civarında seyreden yerleştirme oranını olumlu yönde etkilemektedir. Öğrenciler ayrıca portföy geliştirmeden mülakatlara ve geri bildirime kadar işe yerleştirme konusunda birçok yardım alırlar.

Mezunların çalıştığı yerler: Louis Vuitton, Gucci, Fendi, Valentino, Salvatore Ferragamo, Alexander McQueen, Cavalli

Lisans programları: Kostüm ve Moda; Moda Editörü — Stil ve İletişim; Moda Tasarım Yönetimi

Lisans programları için ortalama yıllık ücret:

AB öğrencileri: 10 000 €

Uluslararası öğrenciler: €13 000

Yüksek lisans programları: Alta Moda – Moda Tasarımı; Moda Sürdürülebilirliği ve Endüstri Evrimi; Kumaş İnovasyon Tasarımı; Moda İletişimi ve Sanat Yönetmenliği; Yaratıcı Triko Tasarımı; Aksesuar Tasarımı; Moda Takılar; Kostüm Tasarımcısının Sanatı ve Zanaatı

Accademia Costume & Moda  İtalya yüksek lisans ücretleri aşağıdaki gibidir;

Yüksek lisans programları için ortalama yıllık ücret:

AB öğrencileri: 12 000 €

Uluslararası öğrenciler: €17 200

Burslar: Accademia Costume & Moda, her yıl motive olmuş ve yetenekli öğrenciler için tam ve kısmi kapsam bursları vermektedir.

İtalya Moda Tasarım Üniversiteleri Lisans programları İtalyanca olarak düzenlenir ve minimum B2 düzeyinde dil bilgisi gerektirir. Bu eğitimlerin alınacağı okula bağlı olarak süreleri 3 ay ile 2 yıl arasında değişmektedir. Ve uluslararası öğrenciler için öğrenci vizesi gerekmektedir. İtalya’da seçeceğiniz moda okuluna kayıt olmadan önce gerekli şartları karşıladığınızdan emin olun. Moda eğitiminizi modanın merkezinde alın.

Daha fazla bilgi ve dil okulu danışmanlığı için Euro Anatolia’nın uzman kadrosuna danışabilirsiniz.

[/expander_maker]

asdsadsad

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
italya moda okulları 5 italya moda okulları

YURTDIŞINDA EN POPÜLER DİL OKULLARI

Yurtdışında En Çok Tercih Edilen Dil Okulları;

italya moda okulları 7 italya moda okulları

Amerika’da Yüksek Lisans

italya moda okulları 8 italya moda okulları

İspanya’da Yüksek Lisans

italya moda okulları 9 italya moda okulları

Avustralya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda’da Yüksek Lisans

italya moda okulları 10 italya moda okulları

Polonya Yüksek Lisans

italya moda okulları 11 italya moda okulları

Hollanda’da Yüksek Lisans

italya schengen vize başvurusu

İtalya’da Yüksek Lisans

italya moda okulları 12 italya moda okulları

Kanada’da Yüksek Lisans

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Yüksek Lisans

italya moda okulları 13 italya moda okulları

Almanya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda Üniversiteleri

italya moda okulları 14 italya moda okulları

İsveç Üniversiteleri

italya moda okulları 15 italya moda okulları

Fransa Üniversiteleri

italya schengen vize başvurusu

İtalya Üniversiteleri

italya moda okulları 11 italya moda okulları

Hollanda Üniversiteleri

italya moda okulları 17 italya moda okulları

Polonya Üniversiteleri

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Üniversiteleri

italya moda okulları 12 italya moda okulları

Kanada Üniversiteleri

italya moda okulları 7 italya moda okulları

Amerika Üniversiteleri

italya moda okulları 20 italya moda okulları

İspanya’da Lise

NEDEN EURO ANATOLIA?

italya moda okulları 21 italya moda okulları

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir danışman atıyoruz.

italya moda okulları 22 italya moda okulları

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

italya moda okulları 23 italya moda okulları

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

italya moda okulları 24 italya moda okulları

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı​

italya moda okulları 25 italya moda okulları

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

italya moda okulları 26 italya moda okulları

24.000+​

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ​

28+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

italya moda okulları 25 italya moda okulları

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

italya moda okulları 26 italya moda okulları

24.000+

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ

10+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Başvuru Süreci

italya moda okulları 29 italya moda okulları
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

italya moda okulları 30 italya moda okulları
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

italya moda okulları 31 italya moda okulları
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

italya moda okulları 32 italya moda okulları
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

italya moda okulları 29 italya moda okulları
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

italya moda okulları 29 italya moda okulları
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

italya moda okulları 30 italya moda okulları
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

italya moda okulları 31 italya moda okulları
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

italya moda okulları 32 italya moda okulları
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

italya moda okulları 29 italya moda okulları
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

italya moda okulları 39 italya moda okulları
93%

Vize Başarıyla Alındı

italya moda okulları 40 italya moda okulları
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

italya moda okulları 41 italya moda okulları
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

italya moda okulları 42 italya moda okulları
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

italya moda okulları 43 italya moda okulları

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

italya moda okulları 5 italya moda okulları

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE İYİ DAVRANIN

italya moda okulları 45 italya moda okulları

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

italya moda okulları 46 italya moda okulları