fbpx

Torino Teknik Üniversitesi

Torino Teknik Üniversitesi

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize İtalya’da eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

torino teknik üniversitesi 3 torino teknik üniversitesi
torino teknik üniversitesi 4 torino teknik üniversitesi

Euro Anatolia Olarak 16 yıldır öğrencilerimize İtalya’da eğitimin önünü açmakla kalmıyor, ayrıca 21 ülkeye yatırımcı vizelerinde profesyonel destek veriyoruz. 

torino teknik üniversitesi 5 torino teknik üniversitesi

TORİNO TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Torino Teknik Üniversitesi Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Torino Teknik Üniversitesi | Euro Anatolia Yurtdışı Eğitim

İtalya’nın en köklü üniversitelerinden birisi olan Torino Teknik Üniversitesi, 1859 yılında eğitim hayatına başlayan ve mühendislik, mimarlık gibi endüstri ürünleri arasında işlem yapan eğitim dallarını içermektedir. Resmiyette 20.yüzyıl içerisinde kurulsa da aslında çok daha eski yıllarda inşa edilmiştir.

[expander_maker id=”2″ more=”Daha Fazla Oku” less=”Kısalt”]

 Valentino Kalesi gibi büyük bir kaleye de ev sahipliği yapan Torino Teknik Üniversitesi, tarih açısından da bünyesinde barındırdığı öğrencilere güzel bir imaj sunar. 150 yıllık bir eğitim hayatına sahip olmasıyla beraber mühendislik, mimarlık, teknoloji, araştırma ve eğitim gibi çeşitli dallarda eğitim sunarak uluslararası düzeyde prestijli kuruluşlardan birisi haline gelmiştir.

İtalya ve Avrupa olmak üzere 100’den fazla ülkeden öğrenci çeken yapısı, kamu kurum ve kuruluşlarına da destek vererek her sene ortalama 800 uluslararası araştırmaya destek olmaktadır. Bu sebeple de Torino Teknik Üniversitesi, eğitim hayatını sürdürmek amacı ile en ilgi çekici üniversitelerden birisidir. 

Git gide gelişim gösteren Torino Teknik Üniversitesi, 20.yüzyıl başlarındayken çok daha farklı alanlarda dünyaya adını duyurmuştur. Hem yerel ve uluslararası endüstriler ile hem de Avrupa bilim dünyası ile çalışarak mimariden kimyaya kadar birçok laboratuvarı kendi bünyesinde inşa etmiştir.

Bu sayede eğitim gören birçok öğrenci son teknoloji ürünler ile eğitimlerini tamamlama fırsatı yakalamıştır. Torino Teknik Üniversitesi içerisinde eğitimini devam ettiren kişiler, teknik bilgiden ziyade sosyal etik, çevresel etkenler ve ekonomi gibi birçok konu üzerinde de gelişim göstererek günümüz bilim dünyası üzerinde aktif bir rol alma şansı yakalarlar. Bunun yanında, üniversitenin benimsediği sürdürülebilir kampüs projesi ile toplum içerisindeki sosyal farkındalığın yakalanması ve kişiye düşen rolün benimsenmesi amaçlanır.

Torino Teknik Üniversitesi Nerede?

Kuzey İtalya içerisinde yer alan Torino Teknik Üniversitesi, sanayi konusunda başkent gibi görülen Torino şehrinde yer almaktadır.

Piemonte bölgesi içerisinde yer alan bu şehir, Dünya’nın otomobil başkenti olarak da anılır. Birçok güzelliğe ve tarihi değere sahip olan şehir, eğitim hayatını devam ettirmek isteyenler için hem farklı bir kültür deneyimi hem de benzersiz aktivite alanları sunmaktadır. Sizler de kaliteli bir eğitim ve güzel bir üniversite hayatı için Torino Teknik Üniversitesi üzerinde tercih yapabilirsiniz.

Torino Teknik Üniversitesi Öğrenci Hayatı Nasıldır?

Uluslararası hareketlilik etkinliği içerisinde yer alan Torino Teknik Üniversitesi, birçok öğrenciye ev sahipliği yaparak bir kültür çeşitliliğinin oluşmasını sağlamaktadır. Bu etkinliğin var olması sayesinde dünyanın çeşitli alanlarından gelen insanlarla tanışacak, kültürlerini tanıyacak ve sosyal bir öğrenci ortamında eğitiminizi tamamlayacaksınız. Torino Teknik Üniversitesi içerisinde yer alan topluluklar, bu gelen misafirler ile her sene tanışma etkinliği düzenler. Sizler de bu şans ile farklı ülkelere mensup öğrencilerle tanışabilirsiniz.

İtalya’nın birçok yerinde olduğu gibi Torino şehri de tarih açısından zengin bir şehirdir. Şehir içerisinde bir aktivite ararken kapsamlı müzeleri gezebilir ve tarihi yapılar içerisinde gününüzü tamamlayabilirsiniz. Konum olarak Fransa’ya yakın olması, Torino Teknik Üniversitesi öğrencileri için farklı bir ülkeyi ziyaret edebilme şansı da ortaya çıkartır.

Torino Teknik Üniversitesi Dünya Sıralaması

Torino Teknik Üniversitesi, farklı oluşumların sağladığı sıralamalarda her zaman farklı konumlar içerisinde yer almıştır. Çok değerli bir alana sahip olan bu konumlar şu şekildedir:

 • QS World University Ranking- Torino Teknik Üniversitesi (2021)
 • QS World Üniversity Ranking by Subject – Engineering ve Petroleum sıralaması içerisinde 14. (2020)
 • QS Graduate Employability Ranking – 111 ve 200 arası
 • QS World University Ranking – Bilgisayar Mühendisliği Alanında 51 ve 100 arasında (2021)

Torino Teknik Üniversitesi Bölümleri

Torino Teknik Üniversitesi, bünyesinde bulundurduğu öğrencilere birçok bölüm üzerinde eğitim fırsatı sunar. Bunlar arasında yer alan İngilizce ve Mimarlık bölümlerini şu şekilde paylaşabiliriz:

 • Torino Teknik Üniversitesi İngilizce Lisans Bölümleri:
 • Mimari
 • Makine Mühendisliği
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Otomotiv Mühendisliği
 • Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
 • Mimarlık Bölümü:

Torino Teknik Üniversitesi içerisinde yer alan mimarlık bölümü, 2011 yılında oluşturulan bir bölümdür. 3 yıl süren bu bölüm, mimarı tasarımın hem disiplinli hem de hümanist bir şekilde oluşturulmasını amaçlamaktadır. Bu eğitim dalı içerisinde çeşitli laboratuvarlar, atölyeler, geleneksel kurslar ve teoride uzmanlaşmanızı sağlayacak olan pratikler yer alır. Bu sayede kendinizi çok daha profesyonel bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Torino Teknik Üniversitesi içerisinde eğitim almaya başladığınız ilk yıl tarih, matematik, tasarım, İngilizce ve teknoloji olmak üzere çeşitli alanlarda eğitim görürsünüz. Temel olarak kaliteli öğrenciler yetiştirmek isteyen bu lisans eğitimi, eğitim süreci boyunca birçok yeteneğin kazanılmasını hedefler. Torino Teknik Üniversitesi ile kazanılması istenilen yetenekleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Matematik ve buna benzer diğer dallar hakkında yeterli seviyede mimarlık, inşaat ve yapı tarihi hakkında var olan sorunları çözüme kavuşturmak, tanımlamak, bunu sağlayabilecek bilgi birikimine sahip olmak
 • Torino Teknik Üniversitesi, çalışma sırasında oluşabilecek problemler için yeterli bilgi seviyesine sahip olarak her alandaki sorunları başarılı bir şekilde çözüme kavuşturmak, mimarlık problemlerinde uzmanlaşmak
 • İnşaat ve mimarilerin oluşturulması sırasında yaratma ve üretme emniyetleri hakkında bilgi sahibi olmak ve oluşabilecek maliyetleri hesaplamak
 • Mimari tasarımları oluşturmak için gerekli olan tüm araç gereçleri kullanmak ve üzerinde profesyonelleşmiş olmak
 • İtalyanca harici başka bir dil üzerinde sözlü ve yazılı olarak etkili iletişim kurabilme becerisine sahip olmak

Torino Teknik Üniversitesi içerisinde eğitim almış olan üç yıllık mezunlar, inşaat faaliyetlerinin planlanması, organizasyonlarının hazırlanması, doğru şekilde tasarlanması ve uygulanması üzerinde çalışma fırsatı bularak gerekli alanlarda danışmanlık hizmeti de verebilmektedir. Torino Teknik Üniversitesi, kamu ve özel sektör dahilinde, mühendislik ve çeşitli mimarlık firmalarında, inşaat şirketlerinde de yine kendi alanları içerisinde rahatlıkla iş fırsatı bulabilirler.

Euro Anatolia ücretsiz danışmanlığı için şimdi randevu alın!

 
[/expander_maker]

Torino Teknik Üniversitesi içerisinde okuyan öğrenciler birçok yurt içerisinde yerleştirilmektedir. Bunun yanında, uygun fiyatlı olan birçok ev olduğu için şehir içerisinde şahsi kiralama yöntemlerine de başvurabilirsiniz.

Torino Teknik Üniversitesi, kaliteli bir eğitim sistemine sahip olsa da fiyat aralıkları konusunda Avrupa’nın birçok üniversitesine nazaran uygun rakamlara sahiptir. Senelik fiyat aralıkları değişim gösterdiği için ilgili sitelerden bu fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Torino Teknik Üniversitesi, İngilizce yüksek lisans bölümü olarak birden çok bölüme sahiptir. Bu bölümler kapsamında yüksek lisansınızı tamamlayabilir ve çok daha iyi bir eğitim sürecine sahip olabilirsiniz.

torino teknik üniversitesi 5 torino teknik üniversitesi

YURTDIŞINDA EN POPÜLER DİL OKULLARI

Yurtdışında En Çok Tercih Edilen Dil Okulları;

torino teknik üniversitesi 7 torino teknik üniversitesi

Amerika’da Yüksek Lisans

torino teknik üniversitesi 8 torino teknik üniversitesi

İspanya’da Yüksek Lisans

torino teknik üniversitesi 9 torino teknik üniversitesi

Avustralya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda’da Yüksek Lisans

torino teknik üniversitesi 10 torino teknik üniversitesi

Polonya Yüksek Lisans

torino teknik üniversitesi 11 torino teknik üniversitesi

Hollanda’da Yüksek Lisans

italya schengen vize başvurusu

İtalya’da Yüksek Lisans

torino teknik üniversitesi 12 torino teknik üniversitesi

Kanada’da Yüksek Lisans

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Yüksek Lisans

torino teknik üniversitesi 13 torino teknik üniversitesi

Almanya’da Yüksek Lisans

work and study nedir

İrlanda Üniversiteleri

torino teknik üniversitesi 14 torino teknik üniversitesi

İsveç Üniversiteleri

torino teknik üniversitesi 15 torino teknik üniversitesi

Fransa Üniversiteleri

italya schengen vize başvurusu

İtalya Üniversiteleri

torino teknik üniversitesi 11 torino teknik üniversitesi

Hollanda Üniversiteleri

torino teknik üniversitesi 17 torino teknik üniversitesi

Polonya Üniversiteleri

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Üniversiteleri

torino teknik üniversitesi 12 torino teknik üniversitesi

Kanada Üniversiteleri

torino teknik üniversitesi 7 torino teknik üniversitesi

Amerika Üniversiteleri

torino teknik üniversitesi 20 torino teknik üniversitesi

İspanya’da Lise

NEDEN EURO ANATOLIA?

torino teknik üniversitesi 21 torino teknik üniversitesi

Sadece Size Özel Bir Danışman Atanımı

Süreç içerisinde sürekli ulaşabileceğiniz, sizlere her aşamada destek olan profesyonel bir danışman atıyoruz.

torino teknik üniversitesi 22 torino teknik üniversitesi

Profesyonel Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı Farkı

16 Yıldır sadece yurtdışı eğitimi değil Yatırımcı Vizeleri danışmanlığı yapıyoruz,  bu nedenle yurtdışı eğitim vizeleri bizler için oldukça  kolay süreçler olmaktadır.

torino teknik üniversitesi 23 torino teknik üniversitesi

Resmi Sözleşme İle Güvenli ve Garantili Bir Süreç

Değerli danışanlarımızla süreçlerimizi yönetirken, resmi, tüm haklarınızı kanunen koruyan bir sözleşme imzalayarak yönetiyoruz.

torino teknik üniversitesi 24 torino teknik üniversitesi

Sözleşmeyle Sabit En Uygun Fiyat Garantisi

Şirket politikamızda yazılı olarak sabitlenmiş olarak sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. 

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı​

torino teknik üniversitesi 25 torino teknik üniversitesi

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

torino teknik üniversitesi 26 torino teknik üniversitesi

24.000+​

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ​

28+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

16 Yıllık En Yurtdışı Eğitim ve Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığı

torino teknik üniversitesi 25 torino teknik üniversitesi

16 Yıldır 24.000’in üzerinde öğrencimizi dünyanın çeşitli ülkelerine başarıyla gönderip 1000’den danışanımıza Ankara Anlaşması ve Yatırımcı vizelerini başarıyla aldık. Yürüdüğümüz yolda inanıyoruz ki danışanlarımıza kattığımız değer bizim başarımızla doğru orantılıdır. Başarınız, Başarımızdır.

torino teknik üniversitesi 26 torino teknik üniversitesi

24.000+

ÖĞRENCİ OKULLARINA YERLEŞTİRİLDİ

10+

ÜLKEDE ÖĞRENİM VE VİZE ALIMI

250+

ANLAŞMALI OKUL

30+

DANIŞMAN KADROSU

Euro Anatolia ile Başvuru Süreci

torino teknik üniversitesi 29 torino teknik üniversitesi
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

torino teknik üniversitesi 30 torino teknik üniversitesi
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

torino teknik üniversitesi 31 torino teknik üniversitesi
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

torino teknik üniversitesi 32 torino teknik üniversitesi
Adım-4

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

torino teknik üniversitesi 29 torino teknik üniversitesi
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Başvuru Süreci Nasıl?

torino teknik üniversitesi 29 torino teknik üniversitesi
Adım-1

Resmi Sözleşme ile Çalışmalara Başlıyoruz

torino teknik üniversitesi 30 torino teknik üniversitesi
Adım-2

Size Özel Danışmanınızla Görüşmenize Başlıyorsunuzün.

torino teknik üniversitesi 31 torino teknik üniversitesi
Adım-3

Birkaç ay içerisinde vizenizi alıyoruz.

torino teknik üniversitesi 32 torino teknik üniversitesi
Adım-4

Okul davetiyenizi alıyorsunuz.

torino teknik üniversitesi 29 torino teknik üniversitesi
Adım-5

Hayallerinizle Buluşuyorsunuz !

Result Counter

Anket Sonuçları

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

torino teknik üniversitesi 39 torino teknik üniversitesi
93%

Vize Başarıyla Alındı

torino teknik üniversitesi 40 torino teknik üniversitesi
1,253

Mutlu Öğrenci/Danışan

torino teknik üniversitesi 41 torino teknik üniversitesi
1,000,000+

Tl İndirim Sağlandı

torino teknik üniversitesi 42 torino teknik üniversitesi
98%

Pozitif Yorum

Yatırımcı Vizeleri Danışmanlığından edindiğimiz Hukuki ve mesleki tecrübelerimiz ile sonuçlarımız;

Result Counter

Anket Sonuçları

torino teknik üniversitesi 43 torino teknik üniversitesi

Danışanlarımız Ne Diyor?

Sadece Bizim Sözümüzü Dinlemeyin, Danışanlarımızdan da duyun

What Do Our Customers Say?

Don’t just take our word for it. Hear what our customers have to say!

Don’t just take our word for it. Hear what our customers

have to say!

Referanslarımız

Referanslarımız

torino teknik üniversitesi 5 torino teknik üniversitesi

DANIŞMANLIK İÇİN BİR TARİH SEÇİNİZ

GELECEĞİNİZE İYİ DAVRANIN

torino teknik üniversitesi 45 torino teknik üniversitesi

GELECEĞİNİZE
İYİ DAVRANIN

torino teknik üniversitesi 46 torino teknik üniversitesi